[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 536
113
Azért ez közröhely........ Üdv az Admineknek és a tulajoknak. Lehet ünnepelni. az Index, a Hír24, stb... fényévekkel van lemaradva a HTKA mögött......
 

bagira

Member
2013. február 26.
132
10
18
"Teszek egy pár videót azoknak, akik még nem értik, hogy kiket hozta hatalomra az EU és USA ..."

Sziasztok!

Elsősorban úgy gondolom, hogy a végtelen korrupt, és ezúttal épp oroszbarát ukrán vezetés (Janukovics és köre) hozta magára a bajt, azzal, hogy fegyveresen akart leverni egy nagyon komoly és és elkeseredett tüntetéssorozatot. (Ahogy az ukrán híradásokat hallani, meglelték azokat a terveket, amelyek szerint nemcsak mesterlövészekkel, hanem több mint 20.000 ezer belügyissel és katonával akarták vérbefojtani a Majdanon folytatott tüntetéseket és ellenállást. Szerencsére ez végül nem valósult meg.)

Az egyszerű átlag ukrán állampolgárnak (és sok orosz nemzetiségűnek is) és főleg a fiataloknak egész egyszerűen elege lett az ottani helyzetből: a pártok és az államvezetés totális lenyúlásaiból, a minden szinten jelen lévő "csak a kapcsolatokkal és az ajándék konyakkal" intézhetsz el ügyeket mentalitásból és az átlagfizetések kilátástalanságból. Ebből a szempontból pedig, bár tisztában vannak azzal, hogy az EU sem a Kánaán, szerintük jobb Európához tartozni, mint az oroszokhoz. Kijevben pedig a nacionalistákat ugyanúgy utálják, mint az oroszbarát Janukovics exelnököt és klikkjét.

Az oroszok meg a helyzetet rutinosan kihasználják azzal, hogy eddig is zsaroltak az energiahordozókkal, és most az orosz többségű, stratégiailag fontos, de hivatalosan az Ukrajnához tartozó Krímet (fontos repülőterek, kikötők, állami irányítási központok) katonailag megszállták Szevasztopolból.
Illetve ahogy a híradásokat hallani már biztosították az utánpótlási útvonalat Kercs (délkelet) felől, és lezárták az északi földhidat.
(Na meg előjött jó szovjet recept, hogy támogassuk mán a jó oroszbarát bábkormányt.) Én csak abban bízom, hogy az oroszok nem emelik a tétet, és nem indulnak meg Kelet- és Dél-Ukrajna ellen a derék Janukovics támogatása közben.

Nekünk, magyaroknak szerintem ugyanaz ebben az üzenet, mint 1956-ban: sem az oroszok szavában, sem az általuk aláírt szerződésekben nem szabad megbízni. (Lásd az Ukrajna területi integritását 1994-ben szavatoló, most azt lábbal tipró orosz vezetést.) Azt a hibát pedig végképp nem szabad elkövetni, hogy kiszolgáltatjuk magunkat további szempontokból nekik (bár energiaoldalról a helyzet már adott).

Üdv:
B.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 536
113
Bagira.....
Nem irigylem az ukrán keszi pilcsiket.....
Ki tudja, hogy a jobbra, hátul repülő kísérő nem az én seggembe durrant-e bele.... Ha már egy hadihajó it átállt....
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Mondjuk azért eléggé optimista hozzáállás egy ilyen konfig az oroszok ellen... Mert ugye nem hiszem, hogy ennyi lehetősége lenne rakétát indítani, ha "betévednek" az oroszok.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Én egyébként drukkolok a Putinnak, nem azért mert orosz vagyok, nem....Azért, mert tudom, hogy, ha az oroszok most kitartanak a saját érdekei mellett - pedig ki fognak tartani- ez az egypólusú világnak végét jelenti. Ezek után már nem lehet csak úgy bombázni valakit kedv szerint....Puhány EU most jött rá, hogy mibe lépett be. Barroso döbbenését fejezte ki ma...aranyos.....Nem lesz még egy Koszovo, nem lesz több millió orosz menekült. Bravó Putin!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
A 94-es szerződéshez kapcsolódóan: akkor a SZU bukása utáni töketlen Jelcini vezetésnek nemigazán volt másféle lehetősége...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Kik is a majdanosok?
Egy elfogott "majdanos" Charkovban. Elmondja, hogy Nyugat-ukrajnábol men kijevbe, majd onnan egyenesen keletre kuldték lofegyverekkel felszerelve. Tobb társával, vezetoik azok a radikálisok akiket kiengedtek a bortonbol......
http://lifenews.ru/news/128200
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Szerkesztőink!
Én a helyetekben kihasználnám az aktivitást, és beelőzve a "nagy médiumokat" és lehoznék főoldalon dolgokat, nehogy már egy index vigye a pálmát.

Továbbá mivel már konkrét katonai harctevékenység is folyt, ezért indokoltnak látnám egy új, külön topik létrehozását @GrGly.
Köszönöm.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Friss
Harckészultségbe helyezték a nyugati és kozpontikatonai korzetek VDV-s alakulatait, és a Fekete-tengeri flotta tengerészgyalogosait, és készultségben charkov megye határán tobb motorizált brigád.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 536
113
Kedves Dima....
Örülök az örömödnek. De kérlek, értsd meg, hogy az én hazámnak 1849 óta csak rossz tapasztalatai vannak Oroszországgal. Egyszerűen nem bízunk - érthetően - az orosz politikában. Az orosz emberekkel, kultúrával semmi bajunk, tiszteljük, szeretjük. De én, személy szerint, azt sem hiszem el, ha Putyinék kérdeznek....
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
bagira: kb.
Azt én se gondoltam volna így felrúgják 94et bzzeg tiszta München. Mindenki néz bután, ill realizálja mit is ér egy Orosz szerződés.

dima: Az egypolusú világrendnek rég vége. És ettől még ugyanúgy fognak bombázni most épp lehet, hogy Ukrajnában.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Littlejohn

Értsd meg, a Putin most, akármilyen is furcsa gondolat, a kárpatai magyarokért is kiállt.....Üzenet: minden kisebbségnek, orosz, magyar, zsidó....jogai vannak, egy erőre mindig jön egy másik erő..
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Kedves Dima....
Örülök az örömödnek. De kérlek, értsd meg, hogy az én hazámnak 1849 óta csak rossz tapasztalatai vannak Oroszországgal. Egyszerűen nem bízunk - érthetően - az orosz politikában. Az orosz emberekkel, kultúrával semmi bajunk, tiszteljük, szeretjük. De én, személy szerint, azt sem hiszem el, ha Putyinék kérdeznek....

..... de ez nem az oroszok hibája. Hogy megboldogult édesapámat idézzem.."mi mindig a legszarosabb segget nyaltuk ki"
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jelen pillanatban közös érdekeink vannak az oroszokkal:

1. Ukrajna felbomlasztása.
2. Románia sakkbantartása és megakadályozása Moldovával való egyesülésének.
3. Az EU hatalmak és az USA befolyásának gyengítése a térségben.
4. Biztosítani Magyarország energiaellátását, amit maga a tény, hogy az oroszokkal ellenséges kormányzat trónol a Magyarországra vezető vezetékek fölött megszüntet már rövid távon. Néhány hónap múlva, amikor kifogy a gáz a jobbára üres tározóinkból (Orbánék balfaszsága ugye!) már te magad is rájössz, hogy a barátainkat arról lehet felismerni, hogy orosz felségjel van a tankjukon.
- és még pár apróság.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Little: Már napok óta... láthatóan beindult a hírzárlat. Na most olvasom eközben Ukrajnában is elrendelték a harckészültséget. Pöppet elkéstek vele már egy napja több Ukrán laktanya körbe van véve. Mit gondoltak mi ez...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
dima
Néha hiába minden érvelés, mindig vannak olyanok, akik nem értik mirol szol a dolog, mindenben az oroszakat hibáztaják .....
(Littlejohn ne vedd magadra:))