[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Inkább ide írom, mert nem akarok bele rondítani az ukrán helyzetbe! :) szerintem az szovjetúnió és a mai oroszország viszonya pont olyan mint Magyarország viszonya a Magyar népköztársasággal! A kuplerájba kicserélték a bútorokat, de a kurvák sajnos ugyan azok maradtak!!
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 301
68 398
113
Bocs de ez kicsit off lesz. De hát ez az a topic ahol kiokosíthatnak.
Elég kopottas már az oroszom így 25 év után valaki kiokosítana milyen ládák ezek a felirat után?
15404787_4_644x461_katonai-falada-tobb-meretben-gyujtemeny_rev005.jpg
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 350
5 046
113
Inkább ide írom, mert nem akarok bele rondítani az ukrán helyzetbe! :) szerintem az szovjetúnió és a mai oroszország viszonya pont olyan mint Magyarország viszonya a Magyar népköztársasággal! A kuplerájba kicserélték a bútorokat, de a kurvák sajnos ugyan azok maradtak!!
Szerintem rosszul látod: a ribiket tolvajokra cserélték, de az oroszok speciel jobban jártak, mert a jelenlegi vezetésük legalább profi több területen is: ők felálltak a padlóról.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Bocs de ez kicsit off lesz. De hát ez az a topic ahol kiokosíthatnak.
Elég kopottas már az oroszom így 25 év után valaki kiokosítana milyen ládák ezek a felirat után?
15404787_4_644x461_katonai-falada-tobb-meretben-gyujtemeny_rev005.jpg

A felirat szerint (alulról a második sor) a tartalom műszaki dokumentáció (tyehdokum= tyehnyicseszkij dokument) 32 kg mennyiség/láda. A felső két sorban két vasútállomás, az egyik Csop, a másik számomra ismeretlen, valami Fekete-tiszai...(a tükörfordítás itt szerintem nem segít igazán, ha ez "odaát" van, akkor a valódi magyar neve lehet, hogy teljesen másként hangzik).
Üdv ML
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Csierna Nad Tysou(Tiszacsernyo) szlovák vasúti átrakodo állomás (még CSD, csehszlovák államvasut)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Arge scale training for russian army aviation and artillery:
http://englishrussia.com/2014/03/05/large-scale-training-for-russian-army-aviation-and-artillery/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Tegnap nagyszabásu hadgyakorlatok (tuzérségi)kezdodtek a belgorodi, kurszki, tambovi , rosztovi korzetekben, melyen 8000 katona vesz részt.
http://tvzvezda.ru/news/forces/content/201403130338-jrx6.htm
Ezenkívul március 11-én a légi-desszantos csapatok is nagyszabásu gyakorlatokba kezdtek. Ma 300 katonát desszantoltak az Arktiszon, 1500 katonát a rosztovi teruleten.
http://tvzvezda.ru/news/forces/content/201403131049-39pb.htm
Tervbe van egyszerre 3000 katona desszantolása, ami az elmúlt 20 évben nem volt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
1500 ejtoernyos
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=riv7OX-nt1Y
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem rég találtam, nem tudom ,hogy volt-e, illetve,hogy ide vagy Kínához vagy az USÁhoz kéne linkelnem,szóval sorry.

https://www.youtube.com/watch?v=8smW5lj0mFQ