Hát ugye, a műszaki részletek titkosak, de gyanítom, hogy olyan tizet kellene ráindítani egy percen belül, hogy egy eltalálja.
Gyanítom, hogy 19-20 km-re a parttól még az orosz tüzérség is gyakorló célpontnak használhatta volna. Hogy bírják manapság az angol rombolók a sorozatvetők beköszönését? Vagy lemaradtam valamiről és a komplett zsidó vaskipát felszerelték arra a ladikra?
Hát a nagy tűzgyorsaságú ágyúk lövedékével hogy vannak megbarátkozna az angolok? Mert gyanítom, hogy van ott az oroszoknak elég sok cső, amivel megkínálhatják az angol hajót.
Gyanítom, hogy ebből a távolságból még sima, ősöreg fehérzaj zavarással is lenulláznák az oroszok az angol hajó összes radarját. Nem kell oda még Hibini, meg Kraszuha, meg kifinomultabb hajófedélzeti zavarók sem. Vagy mondjuk a vicc kedvéért rávilágítanak a használaton kívüli, de működőképes, 3000 km felderítési távolságú Dnyepr radarral. Attól a brutális, közeli teljesítménytől kis túlzással megfő a tojás az angol hajó fedélzetén. Csak hogy felejtős legyen a légvédelme.
Gyanítom, hogy az angol romboló gerince rosszul viseli az alatta robbanó torpedókat.
Gyanítom, hogy az oroszok annyi rakétát küldenek rá, amennyit nem szégyellnek, meg amennyi szükséges. Meg a biztonság kedvéért egy kicsit többet. Komoly típusválaszték is van. Hogy mehessen rá nagyon gyorsan, vagy manőverezve, alacsonyan, vagy magasan, még ballisztikusan is, mindenféle irányból a rakéta és robotrepcsi. Legfeljebb csak a nedves álmaidban szedi le az angol az egyidejűleg rá küldött rakéták 90%-át.
Az orosz partvédelemnek, flottának és légierőnek néhányszor több rakétája van hatótávon belül, mint amennyi légvédelmi rakéta az angol rombolón összesen található.
Egy rakéták által szétszaggatott, torpedó törte gerincű, süllyedő hajó helyzete pedig - lássuk be - nem szerencsés.
Amúgy ha a Szu-24 élesben szeretne játszani ezzel a hajóval, akkor az H-31, H-58 és H-59 rakéták/robotrepülők indítását jelenti tisztes távolságból. Na meg persze radarhorizont alatti megközelítést, ugrásból indítást és radarhorizont alá való visszasüllyedést és ott kitérő manővert jelent, mielőtt odaérhetne az angol légvédelmi rakétája. De esélyes, hogy a kívülről kapott céladat alapján még csak egy pillanatra sem ugranak fel az orosz gépek radarhorizont fölé, csak a rakétáikat küldik el a megadott koordinátákra, azok meg önállóan megtalálják a célt.
Azzal egyetértek, hogy ez a harc erősen egyoldalú lenne, csak éppen nem a hajó javára. Legalábbis amíg egy magányos rombolóról van szó a Fekete-tengeren és nem egy komplett hordozó kötelékről, vadászgépekkel, radargépekkel, tengó elhárítással és nagyon sok légvédelmi rakétával. De még egy hordozó köteléket is gyorsan leamortizálnának az oroszok, ha oda tévedne. Mondjuk be sem jutna a Fekete-tengerre.
Kétszer is elvesztették a Krímet. Két F-35ös Romániából meg lenullázza az egész ottani orosz légierőt. Utána meg baszhatják a partvédelmi rakétáikat.
Neked nagyon csúnya kényszerképzeteid vannak. Most meg román F-35-ösökről fantáziálsz és látomásaid vannak arról, hogy két F-35 elintézi az egész Krímet?
Félretéve azt az aprócska tényt, hogy román F-35-ös nincs és Romániában tartózkodó F-35-ös sincs. De ha lenne, akkor is erősen kétséges lenne, hogy fel tud-e szállni a reptérről, mielőtt odaérnek az orosz fegyverek. De tegyük fel sikerül ez két F-35-nek. Van neked bármilyen halvány sejtésed arról, hogy mennyi és milyen légvédelem és légierő koncentrálódik azon a földdarabon és a környékén? Van fogalmad arról, hogy milyen radarok vannak ott, meg a közelben?
A tudatmódosító fogyasztása rossz. Árt az egészségnek.