[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 782
113
Az orosz választásokra reflektálva:

Semmi eget rengető nem történt, a választás teljes mértékben felülről irányított volt. Az hogy ki nyer nem volt kérdés, az igazi lényeg a képviselők száma volt.
A kommunisták nagy aránya nem kis részben Navalnij sikeres mozgósításának az eredménye, hogy a legerősebb alternatívára tegyék a voksukat a választók.
Ez sikerült is, mindenki meglepődött hogy a Kreml sugalmazása ellenére nem ezernyi Navalnij támogató van, hanem több millió. Mi lett volna ha Putyin elengedi a gyeplőt?
Nem tette. Sikeresen megőrizte azt a képet Oroszországról hogy egy nem nyugati játékszabályok szerint játszó állam, így nem érdemes semmilyen nyugati tőkét oda befektetni. Európának tovább kell vinnie a megkezdett utat az orosz gáz teljes mellőzése felé.
Mit tartogat a jövő? A relációnk Oroszországgal kedvező Európa számára, amíg szankciózunk minálunk van a kontroll. Az olajár zuhanás óta nem sikerült feljebb kapaszkodni a Putyin vezette államszervezetnek, sőt még több állam előzte meg vagy van vele egy szinten:
A kis Dél-Korea lehagyta őket, a világ egyik vezető ipari hatalma. Olaszok lehagyták őket szintén.
Jelenleg a 20 milliós Ausztráliával és a 40 milliós Spanyolországgal van egy gazdasági súlycsoportban. Ezek a tények. Ausztrália és Spanyolország.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Bámulatos mennyire tévedsz. Már sok területen nagy piaci vannak oroszországnak. Nemcsak a katonai "termékek", mezőgazdaság, fölfutott a gépipar, autógyártártás, gépgyártás, általánosságban a feldolgozóipar, kész termékek... Már messze nem csak nyersanyag értékesítés van, és gőzerővel dolgoznak a további kapacitás bővítéseken. Fölfutott az elektronika, a számítástechnika, távközlés _ Saját maguk gyártják a mobilokat,számítógépeket... Programokat. Még nem mindenben teljesen önellátóak, de már nagyrészt lecserélték a Nyugat öt Kínára és ssját fejlesztésekre.

Gyakorlatilag 0 az államadósságuk...

A katonai költségvetésük elég vicces. Gyakorlatilag inkább nőtt, csak a címkézés más, és sok esetben a források mások. ( egy példa, a régiók, városok, állami, és magán cégek ( gyakran az úgymond oligarchák) támogatnak finanszíroznak hadgyakorlatokat, egységeket...)
Az új és felújított katonai felszerelések, technika... száma folyamatosan nő.

Néha csak bámulni lehet, mi minden címen néven mennek a katonai forr@sok. Mint pl az ifjúság nevelése oktatás, sport, szabadidő tevékenységek.
Gyakorlatilag nem csak a hadsereg a hadsereg. A Nemzeti gárda félmilliós, és gyakorlatlatilag hadsereg felépítése... technikája van...
Kamm ezt elég jól megválaszolta, nincs hozzá tenni valóm.... Talán csak annyi, hogy a legnagyobb autógyár (Lada) ugye Renault kézben volt/van. Nos, a legelső franciák által kinevezett igazgató írt egy jó pár oldalas cikket a legelittebb orosz autógyár viszonyairól és gyakorlatilag megváltoztathatalan szokásjogairól.... Konklúzió? A Renault is gyakorlatilag befejezte a kno how átadást és beruházást, lassan szépen otthagyja őket.... (ez csak 1 példa a sok közül)
 
K

kamm

Guest
Csodálatos jó reggelt mindenkinek! :)
Ideje volna pár adatot felfrissiteni ès ennek fényében nézni a helyzetet:
Oroszország a vilàg 11.legnagyobb gazdasága.
Ami szamalmas, lassuk be.
A meretei es a nyersanyagai alapjan az elso haromban illene lennie - a kozelebe sem sikerült kerülniük...


A 3.legnagyobb olajtermelő,
Ja, harmadik, igen. Amugy az is csak az utobbi 10 evben szerintrm...?

FYI 1. US, 2. Saudi Arabia, 3. Russia.

2. legnagyobb olajexportálló,
Sosem volt az, sorrendet lasd feljebb.

2. legnagyobb fôldgáztermelő és exportáló,

FYI 1. US, 2. Russia, 3. Iran, 4. Qatar

a 3.legnagyobb szénexportáló,
Harmadikra is adnak díjat? :D Raadasul a legmocskosabb, legszennyezobb energiahordozó :)

a legnagyobb gyémánttermelő,
Reserves valószínűleg naluk van a legtobb, productionban szerintem az ausztralok megelozik.
4.legnagyobb ezüsttermelő, 2.legnagyobb aluminiumtermelő, legnagyobb buzaexportáló, atomerőművek terén világelső.
Milyen metrics szerint is...? A vilag legdurvabban szennyezo atombaleseteben esetleg? :D

Kereskedelmi mérlegtöbblete jelentős.
Konkrétan meg mindig nyersanyagokat meg fegyvereket exportal, minden mast inkabb importal. Tobblete meg csak kostanaban lett, 6-7 eve 200-300 milliard dollart csapott el az amator modon intezkedo jegybank csak arra, hogy ne szakadjon be teljesen a gazdasag.

Szóval nem fognak jövò heten (se) tönkremenni és nyugati segitségèrt könyörögni.
Nem is állított senki meg hasonlot sem.

A felvetés az volt, hogy egy teljes blokad esetén az EU vidaman túlél, nekik viszont egészen alapvető problemaik lennenek.

És eppen ez az, ami bosszantja a "nyugatot", elsòsorban az US-t, aki kûlönben vidáman kereskedik velûk.
Ideat az atlagember nagyjából szarik az oroszokra, az okosabbja meg azt is vilagosan latja, ahogy a sajtó az elmult 20 evben osszefonodott a mindenfele "nemzetbiztonsági" szolgalatokkal es vidaman publikaljak a kamu sztorijaikat, az oroszokat demonizalando.
Igazából a kutyát nem erdekli itt Oroszország max a ilitary-industrial complex parazitait.
Ettol függetlenül viszont azért mindenki emlékszik, micsoda rendszer volt ott a SZU alatt stb. No keg arra is, hogyan megy korbe a vilagba a KGB es mergez hapalra embereket stb, szoval pontosan tudjuk, milyen gerinctelen a CIA is es mennyire pláne az a KGB
Viszont nyugaton elképzelhető, hogy hidegek lesznek a lakàsok egyes országokban ezen a télen, lásd UK, ahol a gázárak az egy évvel ezelőttiek 250%-a.
Hat, az a sajat baromsaguk. Meg is erdemlik.
A világpolitikában játszott szerepükről, ahol nem mellőzhetők, nem is szóltam....
Ez kicsit erős. Putyin ügyesen keveri a lapokat, plane, hogy nálunk isiotak sira intezte a lulpolitikat az elmult 20 evben, de Oroszorszag nem nagyhatalom, nem is almodhat rola egyhamar. Regionális hatalom, annak raadasul korrekt, "wide & deep" kepessegeket tart fenn, de annyi. Ez nagyon faj Putyinnak, de ettől még tény.

Szóval semmi ok lenézni őket.
Senki nem nezi le őket. En konkretan sajnalom oket, hogy ebben az "iranyitott" rendszerben ragadtak...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 408
20 562
113
Jo de en nem azt mondtam, hogy Intel avagy x86 lesz orokke, hanem azt mondom, hogy sajat maguk sosem fognak sem az oroszok, sem a kinaiak sajat ISA exportalni nyugatra.
Nem kell saját ISA-t exportálniuk. Nem mindenek feletti cél a saját ISA. Csináltak kisérleteket, kipróbáltak koncepciókat, amiket néhány helyen használnak is, de attól még végül inkább beálltak az alá a kösös kezdeményezés alá, ami alól a nyugat nem utálja ki őket, hogy a méretgazdaságosságból részesülhessenek. Ez a RISC-V, ami egy nyílt forrású, szabad licenszelésű megoldás. Linkeltem, hogy az apple-től az intelen át mindeki valamelyest a részese akar lenni, mert látszik ebben a lendület, jön fel, mint a talajvíz, és mind részesülni akar a méretgazdaságosság előnyeiből, amit az x86, illetve az ARM tudott kínálni eddig.

Amúgy akkor a Power architektúra is csak nevetnivaló? Sosem sikerült áttörést elérnie.

Ezt most nem ertem? :confused: A TSMC egy foundry, nem tervez semmit. Odaviszed a chip designodat es atadod, ok onnantol intezik a teljes gyartast neked, tapeouttol a csomagolt procikig. Milyen sasok...? Milyen freedom...?
A "szabad" x86-ra meg arm-re, amiket EXPORTÁLNAK! Húha!
Egyébiránt egy PLC-ben azt se tudom milyen CPU-van, nem is érdekel, mert úgyis egy magasabb szintű szabványos nyelven programozom. Akár Elbrus vagy Loongsun is lehetne benne.

Az ARM 40 eves ceg, ebbol 20 evig sehova nem jutott. Az hagyjan, de szinte mindenkinek volt ARM licensze, de olyan halott volt a piaca, hogy az AMD el is adta az uzletagat 10-15 (?) eve.
Az Intel nem bena volt, hanem, lassuk be, az o ISA kevesbe passzolt a rendkivul kis fogyasztasra es celra kihegyezett teljesitmenyre tervezett telefonok es mobilgepek tervezoinek, az ARM, RISC leven, sokkal kezenfekvobb valasztas volt, plusz a 20-30 eves pangas utan fillerekert adta a licenszet az Acorn
Ennek nincs köze ahhoz, hogy RISC, más célra volt tervezve*, és mivel a beágyazott felhasználás tetején jelen volt, odanőtt egy piac, ahol épp volt. Jókor, jó helyen.

* (nem volt mély pipeline, nem volt nagy cache, ezek a fő fogyasztók, nem pedig a dekóder, belül úgyis egy "risc" micro-op feldolgozó van minden modern cpuban. Az intel a big.LITTLE kocepciót meg a heterogén számítást (APU) se vette át mostanáig, csak legyintett, mindkettő mára defacto standard. Épp azt az arroganciát hcsinálta erőpozícióból, ami az egész nyugati világ sajátja.)

RISC. Ugyanarrol van szo.
Nem a RISC-en múlik, csak annyiból érdekes, hogy könnyebb RISC ISA-kat (load-store architektúrát) tervezni, de amúgy is a RISC valami varázsszerként lett marketingelve az előző évtizedekben. Persze mindre ott vannak a vektor/szuperskalár bővítmények, amik
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
K

kamm

Guest
Az a baj, hogy elfogult vagy Oroszországgal szemben, és nem látod, hogy teljesen más fejlődési utat jártak be más a mentalitásuk.És abban igaza van dkesnek, hogy a nyugat nem nagyon kínált nekik másik alternatívát ,mert mindig a keleti veszélyt látta bennük az ázsiai hordákat a gonosz birodalmát, akinek természeti és humán erőforrásait fillérekért ki akarta aknázni, de sohasem akarta egyenrangú félként elismerni.
Ez nem teljesen van igy. A hidegháború alatt igy volt, de azelott meg a kommunistak boltak igenis aggresszivak a "vilagforradalom" elve mentén; amikor itt Hoover létrehozta az FBIt akkor TÉNYLEG nyuzsogtek az NKVD emberei az amerikai politikaban, sot, meg utana is, a fel Dept of War tele volt szovjet (elso generacios amerikai zsido) kemekkel, lasd Drexter Ehite es a tobbi tarsat a szinten zsido Morgenthau korul (o jegyezte a Nemetorszag teljes lerombolasat es kiehezteteset célzó elmebeteg haboru utani tervet.)

A nyugat mindig azt akarta, és arra törekedett , hogy Oroszország gyenge és széttagolt legyen ezért felelt meg neki tökéletesen Jelcin ezért támogatta minden eszközzel, és ezért fordult a Nyugattal szemben
Ehh, ezt a ruszki propagandat mar hallottam ezerszer. Jol hangzik, de kurvara nem igaz. :)

Valosagban az egesz orosz mentalitas arrol szol, hogy a moszkvai kozpont vedhetetlen bolt, ezert folyamatosan terjeszkedtek, hogy kitoljak az elso utoozetet messzire. Nyugaton a holland siksagtol gyakorlatilag nyilegyenesen eljutsz az oroszokig, siksagon.
Delen a Kaukazus volt mindig a bejarat, azert kell nekik vissza Ukrajna.
400+ eve ez mozgatja az orosz birodalmi elkepzeleseket.

Engem amugy nem izgat, sőt, szerintem a Karpatoknal megallna ak, de azert tegyuk tisztaba. :)


Putyin amikor rájött a beiktatása után nem sokkal, hogy a Nyugat csupán csak egy eszközt lát benne amivel elérheti azt, hogy Oroszország továbbra is gyenge és megosztott legyen nem pedig egy egyenlő partnert.
Ne keverjuk Europat Amerikával.
Teljesen maskeppen all Europa hozza, plane a nemetek, mint ideat.

És bizony a Nyugat és az USA azért majdanozta meg Ukrajnát, hogy nehogy szorosabb integráció épüljön ki Oroszország és Ukrajna között, ami mind a két fél számára gazdaságilag előnyös lett volna mivel Ukrajna gazdasága ezer szállal kötődött az orosz gazdasághoz.
Ez a "megmajdanozas" ez hulyeseg ill. amikor egy nepnek elege van az oligarchaknol, csak akkor lehet oket fellazitani. Az orosz bab felettuk egy korrupt, lowlife diszno bolt es az oligarchak iranyitottak mindent.
Sajnos, ez azota sem valtozott, csak mas nevek iranyitanak.

Csak meg kell nézni mekkorát bukott gazdaságilag ezzel Ukrajna a számok nem hazudnak.
Ukrajna mar elitte is szarban volt, az nem gazdaság, amikor mélyen learazott orosz energia tart eletben.

A másik ok pedig az amiért végrehajtották a Majdant az az , hogy átvegyék a Krím felett az ellenörzést amivel teljesen bezárták volna Oroszországot, és ez a törekvês már mint az,hogy teljesen körbe zárják és elszigeteljék az Oroszokat már régóta az USA alapvető külpolitikai célja.
Ez ugyanolyan hulye paranoid marhaság, amiket itt olvasok a ruszkikrol. :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Ami szamalmas, lassuk be.
A meretei es a nyersanyagai alapjan az elso haromban illene lennie - a kozelebe sem sikerült kerülniük...



Ja, harmadik, igen. Amugy az is csak az utobbi 10 evben szerintrm...?

FYI 1. US, 2. Saudi Arabia, 3. Russia.


Sosem volt az, sorrendet lasd feljebb.



FYI 1. US, 2. Russia, 3. Iran, 4. Qatar


Harmadikra is adnak díjat? :D Raadasul a legmocskosabb, legszennyezobb energiahordozó :)


Reserves valószínűleg naluk van a legtobb, productionban szerintem az ausztralok megelozik.

Milyen metrics szerint is...? A vilag legdurvabban szennyezo atombaleseteben esetleg? :D


Konkrétan meg mindig nyersanyagokat meg fegyvereket exportal, minden mast inkabb importal. Tobblete meg csak kostanaban lett, 6-7 eve 200-300 milliard dollart csapott el az amator modon intezkedo jegybank csak arra, hogy ne szakadjon be teljesen a gazdasag.


Nem is állított senki meg hasonlot sem.

A felvetés az volt, hogy egy teljes blokad esetén az EU vidaman túlél, nekik viszont egészen alapvető problemaik lennenek.


Ideat az atlagember nagyjából szarik az oroszokra, az okosabbja meg azt is vilagosan latja, ahogy a sajtó az elmult 20 evben osszefonodott a mindenfele "nemzetbiztonsági" szolgalatokkal es vidaman publikaljak a kamu sztorijaikat, az oroszokat demonizalando.
Igazából a kutyát nem erdekli itt Oroszország max a ilitary-industrial complex parazitait.
Ettol függetlenül viszont azért mindenki emlékszik, micsoda rendszer volt ott a SZU alatt stb. No keg arra is, hogyan megy korbe a vilagba a KGB es mergez hapalra embereket stb, szoval pontosan tudjuk, milyen gerinctelen a CIA is es mennyire pláne az a KGB

Hat, az a sajat baromsaguk. Meg is erdemlik.

Ez kicsit erős. Putyin ügyesen keveri a lapokat, plane, hogy nálunk isiotak sira intezte a lulpolitikat az elmult 20 evben, de Oroszorszag nem nagyhatalom, nem is almodhat rola egyhamar. Regionális hatalom, annak raadasul korrekt, "wide & deep" kepessegeket tart fenn, de annyi. Ez nagyon faj Putyinnak, de ettől még tény.


Senki nem nezi le őket. En konkretan sajnalom oket, hogy ebben az "iranyitott" rendszerben ragadtak...
Hát az Amerikai "alapító atyák" is ilyen irányított demokráciát képzeltek el, és lássuk be, igazuk is volt. A cenzus nélküli totális demokrácia egyszerűen a csőcselék uralma. Az USÁban rég a bűnözők döntik el a választásokat.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Ez nem teljesen van igy. A hidegháború alatt igy volt, de azelott meg a kommunistak boltak igenis aggresszivak a "vilagforradalom" elve mentén; amikor itt Hoover létrehozta az FBIt akkor TÉNYLEG nyuzsogtek az NKVD emberei az amerikai politikaban, sot, meg utana is, a fel Dept of War tele volt szovjet (elso generacios amerikai zsido) kemekkel, lasd Drexter Ehite es a tobbi tarsat a szinten zsido Morgenthau korul (o jegyezte a Nemetorszag teljes lerombolasat es kiehezteteset célzó elmebeteg haboru utani tervet.)


Ehh, ezt a ruszki propagandat mar hallottam ezerszer. Jol hangzik, de kurvara nem igaz. :)

Valosagban az egesz orosz mentalitas arrol szol, hogy a moszkvai kozpont vedhetetlen bolt, ezert folyamatosan terjeszkedtek, hogy kitoljak az elso utoozetet messzire. Nyugaton a holland siksagtol gyakorlatilag nyilegyenesen eljutsz az oroszokig, siksagon.
Delen a Kaukazus volt mindig a bejarat, azert kell nekik vissza Ukrajna.
400+ eve ez mozgatja az orosz birodalmi elkepzeleseket.

Engem amugy nem izgat, sőt, szerintem a Karpatoknal megallna ak, de azert tegyuk tisztaba. :)



Ne keverjuk Europat Amerikával.
Teljesen maskeppen all Europa hozza, plane a nemetek, mint ideat.


Ez a "megmajdanozas" ez hulyeseg ill. amikor egy nepnek elege van az oligarchaknol, csak akkor lehet oket fellazitani. Az orosz bab felettuk egy korrupt, lowlife diszno bolt es az oligarchak iranyitottak mindent.
Sajnos, ez azota sem valtozott, csak mas nevek iranyitanak.


Ukrajna mar elitte is szarban volt, az nem gazdaság, amikor mélyen learazott orosz energia tart eletben.


Ez ugyanolyan hulye paranoid marhaság, amiket itt olvasok a ruszkikrol. :)
Ez ugyanolyan hulye paranoid marhaság, amiket itt olvasok a ruszkikrol. :)
De azért igaz.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Ami szamalmas, lassuk be.
A meretei es a nyersanyagai alapjan az elso haromban illene lennie - a kozelebe sem sikerült kerülniük...



Ja, harmadik, igen. Amugy az is csak az utobbi 10 evben szerintrm...?

FYI 1. US, 2. Saudi Arabia, 3. Russia.


Sosem volt az, sorrendet lasd feljebb.



FYI 1. US, 2. Russia, 3. Iran, 4. Qatar


Harmadikra is adnak díjat? :D Raadasul a legmocskosabb, legszennyezobb energiahordozó :)


Reserves valószínűleg naluk van a legtobb, productionban szerintem az ausztralok megelozik.

Milyen metrics szerint is...? A vilag legdurvabban szennyezo atombaleseteben esetleg? :D


Konkrétan meg mindig nyersanyagokat meg fegyvereket exportal, minden mast inkabb importal. Tobblete meg csak kostanaban lett, 6-7 eve 200-300 milliard dollart csapott el az amator modon intezkedo jegybank csak arra, hogy ne szakadjon be teljesen a gazdasag.


Nem is állított senki meg hasonlot sem.

A felvetés az volt, hogy egy teljes blokad esetén az EU vidaman túlél, nekik viszont egészen alapvető problemaik lennenek.


Ideat az atlagember nagyjából szarik az oroszokra, az okosabbja meg azt is vilagosan latja, ahogy a sajtó az elmult 20 evben osszefonodott a mindenfele "nemzetbiztonsági" szolgalatokkal es vidaman publikaljak a kamu sztorijaikat, az oroszokat demonizalando.
Igazából a kutyát nem erdekli itt Oroszország max a ilitary-industrial complex parazitait.
Ettol függetlenül viszont azért mindenki emlékszik, micsoda rendszer volt ott a SZU alatt stb. No keg arra is, hogyan megy korbe a vilagba a KGB es mergez hapalra embereket stb, szoval pontosan tudjuk, milyen gerinctelen a CIA is es mennyire pláne az a KGB

Hat, az a sajat baromsaguk. Meg is erdemlik.

Ez kicsit erős. Putyin ügyesen keveri a lapokat, plane, hogy nálunk isiotak sira intezte a lulpolitikat az elmult 20 evben, de Oroszorszag nem nagyhatalom, nem is almodhat rola egyhamar. Regionális hatalom, annak raadasul korrekt, "wide & deep" kepessegeket tart fenn, de annyi. Ez nagyon faj Putyinnak, de ettől még tény.


Senki nem nezi le őket. En konkretan sajnalom oket, hogy ebben az "iranyitott" rendszerben ragadtak...
Az oroszok a saját árulóikat mérgezik meg. Senkinek semmi köze hozzá. Az amúgy megvan, hogy Navalníj mérgezési ügyét kivizsgálni hivatott német bizottság repülőgépe előbb szállt fel, minthogy a "mérgezés" megtörtént volna?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Ami szamalmas, lassuk be.
A meretei es a nyersanyagai alapjan az elso haromban illene lennie - a kozelebe sem sikerült kerülniük...



Ja, harmadik, igen. Amugy az is csak az utobbi 10 evben szerintrm...?

FYI 1. US, 2. Saudi Arabia, 3. Russia.


Sosem volt az, sorrendet lasd feljebb.



FYI 1. US, 2. Russia, 3. Iran, 4. Qatar


Harmadikra is adnak díjat? :D Raadasul a legmocskosabb, legszennyezobb energiahordozó :)


Reserves valószínűleg naluk van a legtobb, productionban szerintem az ausztralok megelozik.

Milyen metrics szerint is...? A vilag legdurvabban szennyezo atombaleseteben esetleg? :D


Konkrétan meg mindig nyersanyagokat meg fegyvereket exportal, minden mast inkabb importal. Tobblete meg csak kostanaban lett, 6-7 eve 200-300 milliard dollart csapott el az amator modon intezkedo jegybank csak arra, hogy ne szakadjon be teljesen a gazdasag.


Nem is állított senki meg hasonlot sem.

A felvetés az volt, hogy egy teljes blokad esetén az EU vidaman túlél, nekik viszont egészen alapvető problemaik lennenek.


Ideat az atlagember nagyjából szarik az oroszokra, az okosabbja meg azt is vilagosan latja, ahogy a sajtó az elmult 20 evben osszefonodott a mindenfele "nemzetbiztonsági" szolgalatokkal es vidaman publikaljak a kamu sztorijaikat, az oroszokat demonizalando.
Igazából a kutyát nem erdekli itt Oroszország max a ilitary-industrial complex parazitait.
Ettol függetlenül viszont azért mindenki emlékszik, micsoda rendszer volt ott a SZU alatt stb. No keg arra is, hogyan megy korbe a vilagba a KGB es mergez hapalra embereket stb, szoval pontosan tudjuk, milyen gerinctelen a CIA is es mennyire pláne az a KGB

Hat, az a sajat baromsaguk. Meg is erdemlik.

Ez kicsit erős. Putyin ügyesen keveri a lapokat, plane, hogy nálunk isiotak sira intezte a lulpolitikat az elmult 20 evben, de Oroszorszag nem nagyhatalom, nem is almodhat rola egyhamar. Regionális hatalom, annak raadasul korrekt, "wide & deep" kepessegeket tart fenn, de annyi. Ez nagyon faj Putyinnak, de ettől még tény.


Senki nem nezi le őket. En konkretan sajnalom oket, hogy ebben az "iranyitott" rendszerben ragadtak...
A nyersanyag nem döntő tényező. Ld Japán.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 782
113
Sok tragédiát okozott az a szűk látókörű politika keleten, hogy nem mertek kilépni az orosz által rájuk szabott gazdasági feladatkör árnyékából a szabaddá váló tag köztársaságok. Ukrajna, Moldova és Belorusszia is emiatt szenved/szenvedett. 30 év után is félnek teljesen szakítani az orosz gazdaság kiszolgálásának/kiegészítésének a biztonságos de hátráltató környezetéből. Nagyrészt orosz exportra termelnek így nincs tőkéjük se technológiai tudásuk hogy nyugat felé nyissanak. Ez konzerválja a szegénységet és a helyi ipar/mezőgazdaság törékenységét. 3 évtized nagy idő, ideje lenne kilépni a fényre még ha kezdetben veszélyes is.

A balti államok merészek voltak és teljesen megszakították a kapcsolatot ettől a gazdasági függéstől és mára az EU sikertörténetei lettek. Ukrajna végre végleg szakított az orosz kapcsolatokkal így garantáltan jobb esélyei vannak hosszútávon mint más volt sorstársnak. Ha beragadsz egy szerepbe lemaradsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 559
84 992
113
Az orosz választásokra reflektálva:

Semmi eget rengető nem történt, a választás teljes mértékben felülről irányított volt. Az hogy ki nyer nem volt kérdés, az igazi lényeg a képviselők száma volt.
A kommunisták nagy aránya nem kis részben Navalnij sikeres mozgósításának az eredménye, hogy a legerősebb alternatívára tegyék a voksukat a választók.
Ez sikerült is, mindenki meglepődött hogy a Kreml sugalmazása ellenére nem ezernyi Navalnij támogató van, hanem több millió. Mi lett volna ha Putyin elengedi a gyeplőt?
Nem tette. Sikeresen megőrizte azt a képet Oroszországról hogy egy nem nyugati játékszabályok szerint játszó állam, így nem érdemes semmilyen nyugati tőkét oda befektetni. Európának tovább kell vinnie a megkezdett utat az orosz gáz teljes mellőzése felé.
Mit tartogat a jövő? A relációnk Oroszországgal kedvező Európa számára, amíg szankciózunk minálunk van a kontroll. Az olajár zuhanás óta nem sikerült feljebb kapaszkodni a Putyin vezette államszervezetnek, sőt még több állam előzte meg vagy van vele egy szinten:
A kis Dél-Korea lehagyta őket, a világ egyik vezető ipari hatalma. Olaszok lehagyták őket szintén.
Jelenleg a 20 milliós Ausztráliával és a 40 milliós Spanyolországgal van egy gazdasági súlycsoportban. Ezek a tények. Ausztrália és Spanyolország.
Meg kell már tanulni, hogy nem lehet más országra rákényszeríteni egy "sablont" , hogy ilyen vagy olyan demokrácia szerint éljen . Minden ország specifikus, ahol figyelembe kell venni a történelmét, hagyományokat, mentalitást, szokásokat vallást...stb. Orosz Birodalom, Szovjetúnió mindegyikben egy erőskezü irányítás -cárok majd pártfőtitkárok.Hirtelen megszünik egy állam és egy teljesen újat kell felépíteni politikailag, gazdaságilag. Egy olyan ismeretlen-új közegben amit addig nem ismertek, nem volt tapasztalatuk - ez volt a Jelcini liberális demokrácia időszaka-mindenki azt csinált amit akart. Az ország káoszba került majd államcsődbe. "Mindenki" lopott, csalt, hazudott, gyilkolt. A káoszból való kiutat Putyin alatt érte el Oroszország, ún irányított demokráciával.
Az embereknek stabiltás kell nem pedigi forradalom, amit a nyugat idióták(Navalnij) finanszírozásával akar(t) elérni, hogy egy gyenge behódolt Oroszországot hozzanak létre.

Idézem az usa korábbi moszkvai nagykövetét: "Csodálkozom, hogy Oroszország nem hódoll be egy olyan hatalmas birodalomnak mint az Egyesült Államok"

Aki ezt nem érti nem kell foglalkoznia Oroszországgal, inkább menjen bélygeket gyüjteni.

ps.: a GDP relatív, a Rubel alul van értékelve-ami jó az exportnak. Ha visszatérne eredeti árfolyamára akkor az orosz GDP 3400 milliárd USD lenne-akkor hanyadik helyen állna?
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and aquarell
W

Wilson

Guest
Ez nem teljesen van igy. A hidegháború alatt igy volt, de azelott meg a kommunistak boltak igenis aggresszivak a "vilagforradalom" elve mentén; amikor itt Hoover létrehozta az FBIt akkor TÉNYLEG nyuzsogtek az NKVD emberei az amerikai politikaban, sot, meg utana is, a fel Dept of War tele volt szovjet (elso generacios amerikai zsido) kemekkel, lasd Drexter Ehite es a tobbi tarsat a szinten zsido Morgenthau korul (o jegyezte a Nemetorszag teljes lerombolasat es kiehezteteset célzó elmebeteg haboru utani tervet.)
Tudod ez úgy működik,hogy minden akciót követ egy reakció,beállítani a Szovjetuniót mint a gonosz birodalmát amely ellen az USA a szabad világ vezetője minden erejét megfeszítve küzd enyhén szólva Amerika kapitányos mese, hangsúlyozom, hogy nem vagyok odáig Szovjetúnióért de az USA sem volt egy makulátlan Grál lovag a hidegháborúban,és sokat tett a hidegháború eldurvulásában...
Ehh, ezt a ruszki propagandat mar hallottam ezerszer. Jol hangzik, de kurvara nem igaz. :)

Valosagban az egesz orosz mentalitas arrol szol, hogy a moszkvai kozpont vedhetetlen bolt, ezert folyamatosan terjeszkedtek, hogy kitoljak az elso utoozetet messzire. Nyugaton a holland siksagtol gyakorlatilag nyilegyenesen eljutsz az oroszokig, siksagon.
Delen a Kaukazus volt mindig a bejarat, azert kell nekik vissza Ukrajna.
400+ eve ez mozgatja az orosz birodalmi elkepzeleseket.

Engem amugy nem izgat, sőt, szerintem a Karpatoknal megallna ak, de azert tegyuk tisztaba. :)
Nézd ebben talán még a Szovjetunió idején volt némi igazság de a Szovjetunió szétesése után már egyáltalán nem állja meg a helyét, pontosan az USA az amely kihasználva a Szovjetunio széthullását, folyamatosan próbálja mind szorosabban elszigetelni Oroszországot azzal, hogy bepróbál nyomulni a volt Szovjet tagköztársaságok területére
Ne keverjuk Europat Amerikával.
Teljesen maskeppen all Europa hozza, plane a nemetek, mint ideat.
Lehet, hogy más a hozzáállás az USA-ban mint Európában de ettől még az amerikai külpolitika céljai a napnál is világosabbak...
Ez a "megmajdanozas" ez hulyeseg ill. amikor egy nepnek elege van az oligarchaknol, csak akkor lehet oket fellazitani. Az orosz bab felettuk egy korrupt, lowlife diszno bolt es az oligarchak iranyitottak mindent.
Sajnos, ez azota sem valtozott, csak mas nevek iranyitanak.
Igen ebben igazad van, hogy akkor lehet egy Majdant kirobbantani ha meg van az adott társadalomban a kritikus százaléknyi elégedettlenség, de nézd meg mi lett az őszinte nyugati segítség vége csak rosszabb lett minden téren a helyzet...
Ukrajna mar elitte is szarban volt, az nem gazdaság, amikor mélyen learazott orosz energia tart eletben.
Igen és ezzel még mélyebbre került én is és mások is rendszeresen hozzuk az ukránokról szóló hïreket világosan látszik mi a helyzet,ha nem tudnak kiegyezni az oroszokkal akkor még nagyobb gazdasági mélyrepülésbe kerülnek,se az USA se az EU nem fog nekik segíteni,sőt lásd pl az USA most fogja őket lehúzni egy 30 milliárd dolláros atomerőművel...
Ez ugyanolyan hulye paranoid marhaság, amiket itt olvasok a ruszkikrol. :)
Már miért lenne az csak a vak nem látja szerintem,hogy a 2000 évek eleje óta mi a célja az USA-k teljesen elszigetelni az oroszokat lehetőleg minél szorosabban és megakadályozni az Oroszok és az EU közeledését valamint,leválasztani minden tekintetben Ukrajnát Oroszországtól és egy ütközőállamot létrehozni belőle, teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy így gyakorlatilag egy gazdaságilag életképtelen államot hoznak létre.Ha Putyin nem lépett volna akkor szerintem nagyon rövid időn belül Krím az USA és a NATO ellenörzése alá került volna.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and aquarell

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 782
113
Meg kell már tanulni, hogy nem lehet más országra rákényszeríteni egy "sablont" , hogy ilyen vagy olyan demokrácia szerint éljen . Minden ország specifikus, ahol figyelembe kell venni a történelmét, hagyományokat, mentalitást, szokásokat vallást...stb. Orosz Birodalom, Szovjetúnió mindegyikben egy erőskezü irányítás -cárok majd pártfőtitkárok.Hirtelen megszünik egy állam és egy teljesen újat kell felépíteni politikailag, gazdaságilag. Egy olyan ismeretlen-új közegben amit addig nem ismertek, nem volt tapasztalatuk - ez volt a Jelcini liberális demokrácia időszaka-mindenki azt csinált amit akart. Az ország káoszba került majd államcsődbe. "Mindenki" lopott, csalt, hazudott, gyilkolt. A káoszból való kiutat Putyin alatt érte el Oroszország, ún irányított demokráciával.
Az embereknek stabiltás kell nem pedigi forradalom, amit a nyugat idióták(Navalnij) finanszírozásával akar(t) elérni, hogy egy gyenge behódolt Oroszországot hozzanak létre.

Idézem az usa korábbi moszkvai nagykövetét: "Csodálkozom, hogy Oroszország nem hódoll be egy olyan hatalmas birodalomnak mint az Egyesült Államok"

Aki ezt nem érti nem kell foglalkoznia Oroszországgal, inkább menjen bélygeket gyüjteni.

ps.: a GDP relatív, a Rubel alul van értékelve-ami jó az exportnak. Ha visszatérne eredeti árfolyamára akkor az orosz GDP 3400 milliárd USD lenne-akkor hanyadik helyen állna?
Afganisztánba bevonultak az amerikaiak elhozni a demokráciát. Az afgán kultúra nem volt hozzászokva ehhez az államszervezethez, hiába öntötték a pénzt bele az amerikaiak milliárd számra. Az amerikai adófizetők unták hogy végtelenül ömlik a pénz és halnak meg a katonáik úgy hogy az afgán nép nem képes segítséggel se kimászni abból az állapotból amiben vannak. Így hát az amerikaiak nagy nehezen távoztak. Mondhatjuk az afgán nép újra élheti a tradicionális életét kecskék, sziklák és dzsihadisták között.

Ugyanezt a segítő kezet megkapták az oroszok is annak idején, de ők is visszasüllyedtek a félfeudális autokráciába a korrupció, vodka és omladozó gyártelepek közé.

Most jobb lett nekik? Ezt az életet akarták? Így néz ki a dicsőség?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Sok tragédiát okozott az a szűk látókörű politika keleten, hogy nem mertek kilépni az orosz által rájuk szabott gazdasági feladatkör árnyékából a szabaddá váló tag köztársaságok. Ukrajna, Moldova és Belorusszia is emiatt szenved/szenvedett. 30 év után is félnek teljesen szakítani az orosz gazdaság kiszolgálásának/kiegészítésének a biztonságos de hátráltató környezetéből. Nagyrészt orosz exportra termelnek így nincs tőkéjük se technológiai tudásuk hogy nyugat felé nyissanak. Ez konzerválja a szegénységet és a helyi ipar/mezőgazdaság törékenységét. 3 évtized nagy idő, ideje lenne kilépni a fényre még ha kezdetben veszélyes is.

A balti államok merészek voltak és teljesen megszakították a kapcsolatot ettől a gazdasági függéstől és mára az EU sikertörténetei lettek. Ukrajna végre végleg szakított az orosz kapcsolatokkal így garantáltan jobb esélyei vannak hosszútávon mint más volt sorstársnak. Ha beragadsz egy szerepbe lemaradsz.
???
Hát Ukrajnán meg is látszik a pozitív változás. Litvániát meg elhagyta a lakosság 30 %a.
 
W

Wilson

Guest
Afganisztánba bevonultak az amerikaiak elhozni a demokráciát. Az afgán kultúra nem volt hozzászokva ehhez az államszervezethez, hiába öntötték a pénzt bele az amerikaiak milliárd számra. Az amerikai adófizetők unták hogy végtelenül ömlik a pénz és halnak meg a katonáik úgy hogy az afgán nép nem képes segítséggel se kimászni abból az állapotból amiben vannak. Így hát az amerikaiak nagy nehezen távoztak. Mondhatjuk az afgán nép újra élheti a tradicionális életét kecskék, sziklák és dzsihadisták között.

Ugyanezt a segítő kezet megkapták az oroszok is annak idején, de ők is visszasüllyedtek a félfeudális autokráciába a korrupció, vodka és omladozó gyártelepek közé.

Most jobb lett nekik? Ezt az életet akarták? Így néz ki a dicsőség?
Az oroszok tudod mit kaptak segítség gyanánt a Nyugattól 1941 júniusában egy Barbarossa hadműveletet, utána pedig hadianyagot, hogy több tízmillió orosz ember halála és megsérülése árán tartsák magukat a náci Németországgal szemben,majd foglalják el Berlint.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 782
113
???
Hát Ukrajnán meg is látszik a pozitív változás. Litvániát meg elhagyta a lakosság 30 %a.
Ukrajna Oroszországba irányuló exportja 10 év alatt a negyedére csökkent. Ennek ellenére az ukrán GDP növekszik rendületlenül a háború óta. Szerintem sikerrel vitték véghez az első megmérettetést.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
W

Wilson

Guest
Afganisztánba bevonultak az amerikaiak elhozni a demokráciát. Az afgán kultúra nem volt hozzászokva ehhez az államszervezethez, hiába öntötték a pénzt bele az amerikaiak milliárd számra. Az amerikai adófizetők unták hogy végtelenül ömlik a pénz és halnak meg a katonáik úgy hogy az afgán nép nem képes segítséggel se kimászni abból az állapotból amiben vannak. Így hát az amerikaiak nagy nehezen távoztak. Mondhatjuk az afgán nép újra élheti a tradicionális életét kecskék, sziklák és dzsihadisták között.

Ugyanezt a segítő kezet megkapták az oroszok is annak idején, de ők is visszasüllyedtek a félfeudális autokráciába a korrupció, vodka és omladozó gyártelepek közé.

Most jobb lett nekik? Ezt az életet akarták? Így néz ki a dicsőség?
Az USA-nak csak addig voltak világos céljai Afganisztánnal amíg a tálibokat le nem nyomta erőből, utána nem volt más célja mint az amerikai hadiipari lobby kitömése az amerikai adófizetők pénzéből, hidd el annyira akartak őt demokráciát kiépíteni mint Ferenc pápa operát énekelni...