[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 726
113
A Zapad-2021 értékelése nyugger kollégától

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 610
37 003
113
Afganisztánba bevonultak az amerikaiak elhozni a demokráciát. Az afgán kultúra nem volt hozzászokva ehhez az államszervezethez, hiába öntötték a pénzt bele az amerikaiak milliárd számra. Az amerikai adófizetők unták hogy végtelenül ömlik a pénz és halnak meg a katonáik úgy hogy az afgán nép nem képes segítséggel se kimászni abból az állapotból amiben vannak. Így hát az amerikaiak nagy nehezen távoztak. Mondhatjuk az afgán nép újra élheti a tradicionális életét kecskék, sziklák és dzsihadisták között.

Ugyanezt a segítő kezet megkapták az oroszok is annak idején, de ők is visszasüllyedtek a félfeudális autokráciába a korrupció, vodka és omladozó gyártelepek közé.

Dehogy kaptak, kaptak pár amerikai "befektetőt", akik a helyi fajtijaikkal lerabolták az országot, gyakorlatilag ingyen megszerezve komplett szektorokat, olajvállalatokat (aztán Putyin kiszorította őket és azon helyi haverjaikat, akik nem voltak hajlandók neki behódolni, ezért is utálják annyira bizonyos newyorki és washingoni körökben... lásd Bill Browder aki azóta is kitartóan szervezkedik Putyin ellen, vagy az egyik házi ügyvédjükről, Magnyickijről még róla elnevezett oroszellenes szankciótörvényt is hozattak a Kongresszussal, miután őrizetben elhunyt "baleset folytán")
Nem kapott Oroszország semmilyen jelentős segítséget, helyette kapott a fent említettekhez hasonló hiénákat, meg spin doctorokat, akik 1996-ban (az akkor még létező "független" tévécsatornákkal együtt) egyszámjegyű százalékos népszerűségről felhozták Jelcint győztesnek, pedig sokáig tuti biztosnak tűnt, hogy Zjuganov nyerhet csak (ehhez megnyerték Lebegy tábornokot is, hogy visszalépjen Jelcin javára a második fordulóban).
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hol tisztességesek a választások?
Csak Észak-Korea jut eszembe.
Nem kell csalnod, ha csak egyedül vagy a szavazó lapon.
<HalántékátMutogatóMosolygósNégerMeme>

ON:
Orosz diplomaták nyilatkozatai:
OO valószínűleg le fog válni a SWIFTről.
Nem tudják elképzelni, hogy a következő 10 éven belül ukrajna NATO tag legyen.
USA valószínűleg át fogja adni a 2 IronDomeját ukrajnának. Ez elég rosszul fogja az oroszokat érinteni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 610
37 003
113
Az oroszok tudod mit kaptak segítség gyanánt a Nyugattól 1941 júniusában egy Barbarossa hadműveletet, utána pedig hadianyagot, hogy több tízmillió orosz ember halála és megsérülése árán tartsák magukat a náci Németországgal szemben,majd foglalják el Berlint.

Ha cinikus akarnék lenni, az angolszászok kivéreztették a két legnagyobb riválisukat egymás ellen. Ha a kommunizmust tekintették volna nagyobb fenyegetésnek, akkor a náci Németországot tolták volna. Voltak, akik ezt is tették volna, vagy csak semlegességet akartak, de alulmaradtak, a történetírás pedig azóta is démonizálja őket. Azokat, akik átengedték Európa keleti felét Sztálinnak, azokat viszont heroizálja.
Ezzel az USA kezébe hullott a világuralom, 4 évig atombombája is csak neki volt. Más kérdés, hogy nem tudott vele élni úgy, mint tehette volna. Az Unthinkable hadművelet tervének jó nevet választottak, nem volt rá gyakorlati esély. Pedig még 1949 után is gyakorlatilag semmilyen stratégiai egyensúly nem volt sokáig, a Szovjetunió atomfegyverei a gyakorlatban annyira sem voltak valós fenyegetések egy ideig, mint ma Észak-Koreáé.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 462
10 635
113
Azért megdöbbentő, hogy mennyi komcsinosztalgiázó aljanép élhet arra, ha 23%-ot lapott ez a rohadás.
Nem biztos hogy alja nép, lehet hogy a gazdasághoz hülye csak. Mi magyarok abból indulunk ki hogy a magyar kommunisták és baloldaliak a történelem folyamán mindig a nemzet árulói voltak, akik idegen érdekeket szolgáltak ki feltétel nélkül, de ez nem mindenhol volt/van így. Persze ettől még a kommunizmus szar, de nem szarabb a nyugati őrületnél.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 067
12 766
113
Van hat, Great Wallt meg Dongfenget vezetve, nem BMWt es Mercedest, orosz es kinai jatekokkal jatszani orosz es kinai szamitogepeken, amelyek nem kepesek x86-ot normalisan futtatni, kinai es orosz GPU-koppintasokkal erolkodve, kinai es orosz kamerakkal felvett kinai es orosz filmeket nezve a kinai es orosz teveken, amelyeket kinai es orosz szamitogepeken futo, nullarol ujrairt kinai es orosz vagoprogramokon editaltak es igy tovabb.
:eek:
What?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 067
12 766
113

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 387
8 959
113
Most igyekszem rövidre fogni. Nagyon zanzásítva egyfelől nyugaton sem minden "sunshine & happiness" más részről arra szeretnék rávilágítani, hogy pl. egy átlag orosz szemszögéből lehet másnak tűnik a nyugat, mint pl. Neked (tudom, Te az USA -ban élsz most). Továbbá az oroszokkal kapcsolatos általánosítást is szeretném háttérbe szorítani (főleg a negatívakat). Ők is hasonló emberek, mint mi vagyunk, hasonló vágyakkal és célokkal. A nyugattal való tapasztalataik viszont lehetnek homlokegyenest különbözőek, mint a tied vagy éppen nekünk, akik Közép-Európában élünk. És most természetesen nem az átlag orosz "redneck" -re gondolok, hanem kicsit általánosabban.


Dehogy. :)
Franciak atlag 1.5-2% korul novekedtek a jarvany elott, hollandok 1.7%, az olaszok 1-1.7% kozott, spanyolok 2% korul voltak, meg a nemetek is (akik ugye qrva magas szinvonalon futtatjak a gazdasagot es szigoru penzugypolitikat futtatnak) 0.6-0.8% korul mozogtak, a duplaja az orosz 0.3%-os erteknek 2014 ota.


Nem errol van szo. Arrol van szo, hogy elkepeszto mennyisegu cuccot kell importalniuk, euroert, nyugatrol.

Dehogynem. :)

Egyfelől én az EU politikailag nyugati feléről beszéltem. Az pedig konkrétan stagnálás és az 1% "alulról szagolása". Persze összességében egy Németország más súllyal esik latba, mint pl. egy Hollandia. A franciák, spanyolok és olaszok "saját jogon" (pandémia nélkül is) egy "csődtömeg". Bármelyik (főleg az olaszoké) bedőlése önmagában rántaná magával Németországot is ...

Egyik oldalról játszunk el a gondolattal, hogy mondjuk pandémia nélkül az általad említett országok milyen gazdasági növekedést produkálnának a gyarmataik nélkül (főleg franciák) vagy az EU -s vámbevételek (főleg Hollandia) stb. nélkül? És az évtized közepétől kezdve az Ő pénzpiacaikra borított euró ezermilliárdok nélkül? És a járvánnyal együtt?

Ezután kezdjünk eljátszani a gondolattal az országokkal kapcsolatban egyesével: a fentebbiek mellett mondjuk egy teljes nemzetközi elszigetelés? Folyamatos és komoly EU -s szankciókkal? Folyamatos külföldről jövő puccskísérletekkel. Szomszédos országokban a állampolgáraik elleni fizikai- és törvényi atrocitásokkal? Ezekből fegyveres konfliktusokat kezdeményezve ellenük?

Lehet, hogy mindezekkel együtt már az általad említett országokban sem lenne annyira vidám a történet ...

De pontosan erről volt szó. Ezt említetted, hogy kvázi az oroszok választják Putyint a "Mercik és Bömösök" helyett. Igen, elképesztő mennyiségű cuccot kell importálniuk euróert a nyugatról. Ugyanakkor a nyugatnak is elképesztő mennyiségű cuccot kell importálniuk az oroszoktól. Most mondok egy érdekeset: és ez így van jól ... Ezt hívják kereskedelemnek.

Hat ha lenne olyan elmeroggyant orszag, aki a kinai biztonsagi eloirasoknak megfelelo szemetet az utakra engedi.
Nezd mar meg, mennyivel csokkentek a balesetek, kulonosen a halallal vegzodoek 30 ev alatt a fejlett orszagokban... inkabb ne legyen olcso szar, ha az megint koporsonak jo maximum.

Nem ismerem szemelyesen (dkes: mármint a Dacia -t), de kepek-videok alapjan meg is kell felelnie a biztonsagi eloirasoknak, azokban nem is tul jo, de legalabb ronda es igenytelen is.

Azt most hagyjuk, hogy milyen okok vannak, hogy a "Dongfeng, Geely meg Great Wall" -et miért nem engedik nyugatra. Több oka is van, de ez most azért nem érdekes, mert az eredeti kontextus ugye nem a "nyugat választása" volt, hanem, hogy az oroszok meg ukránok mit választanak a "Mercik meg a Bömösök" helyett. Egyébként amire óvatosan utaltam is, hogy a biztonsági nyűgjeik ellenére is sokan választanák ezeket (egyre többen) - még a nagybetűs nyugaton is ...

Nem probaltak ki semmifele nyugati demokraciat. Egy hatalmas uberkorrupt mafiaorszag volt, semmilyen nyugati norma nem ervenyesult Jelcin alatt, hanem az oligarchak diktaltak mindenkinek es gatlastalanul elloptak az egesz allamot.
Az oroszoknak alapvetoen fogalmuk nincs semmifele kepviseleti demokraciarol, hiszen sosem volt benne reszuk.

Ok alapvetoen egy fejletlen azsiai feudalis rendszerbe szuletnek es semmi mas nem is ismernek.
Demokratikus mercek szerint kb ugyanilyenek az Arab-felsziget lakoi is, meg a kevesbe veresszajuak, mint mondjuk Oman, is gyakorlatilag fedualis, felulrol iranyitott huberuralmak, csak azok meg iskolazatlanok is, elteroen az oroszoktol.


Messze vagyunk meg a hullava szankciozastol. Paran ideat eroltettek, de nem ment volna at a Kongresszuson, mert a jozanabbjanak vilagos, hogy ha Putyin megbukik egy penzugyi crash miatt, akkor egyreszt kiszamithatatlanna valhat, masreszt lehet, hogy valami sokkal rosszabb elmebeteg komcsi jon vagy hasonlo.


Hat, meg kell tanulni fozni, amikor bezarnak az ettermek...


2014-re az orosz gazdasag mar regen inogott; a 2008-as valsag ota a padlon voltak az itteni kamatok, a spekulans toke elment keletre magasabb kamatokert, igy az orosz cegek nagy resze devizaban adosodott el, valami 500 milliard dollar fole kuszott az adossaguk 2014-re.
Jott az olajarzuhanas, 100+ dollarrol ~40 dollarra, amivel tokeletesen kihuztak a szonyeget az orosz gazdasag alol.
A krimi aggresszio csak elterelte a figyelmet a kozeledo valsagrol, maskulonben elsoprik Putyin et honapokon belul.
Az eredmenye viszont a szankciok lettek, amitol meg durvabban bezuhant a rubel, fele ala esett az erteke egy even belul, de igy az egeszet ra lehett fogni a nyugati erokre stb stb.

Az oroszok kétfajta nyugatot ismernek. Az egyik az ami a TV -ben/mozivásznon van - a másik pedig az amit pl. Jelcin idején megtapasztaltak. Az egyik az ami jól mutat az érintett médiumokban - a másikat a bőrükön tapasztalták.

Ugyanis a rögvalóság az, hogy az "egyszeri orosz" eszi vagy nem eszi, de nem kap(hat) mást a nyugattól, mint amit Jelcin alatt kipróbáltak. Avagy szerinted melyik nyugati entitás (ideértve akár az USA -t is) akarna egy olyan Oroszországot, ahol "valódi" demokrácia által, tele energiahordozóval és nyersanyaggal, egy brutál fejletté váló gazdaság mellett felnőne egy kvázi szuperhatalommá egyesülve az európai gazdasági- és katonai térséggel?

Tegyük a kezünket a szívünkre: egyik sem. Oroszországtól maximum az energiahordozói/nyersanyagai, a piacai és munkaereje valamint a "szabadrablás" és persze adott esetben a hús a távol-keleti húsdarálóba bőven elég lenne. Egy a "fejükre növő" új, komoly - az érdekeit érvényesíteni tudó és akaró entitás viszont nem.

Hogy mennyire vagyunk távol a "hullává szankciózástól"? Olyan értelemben messze, hogy Oroszországnak nem sikerült "hullává válnia". Persze azért nem esik jól Nekik. Kanyarodjunk vissza a hsz elején az általad említett országokhoz. Mire jutottál végül - rájuk milyen hatással lett volna egy ilyesmi? Így már szerintem ülne az a "hullává szankciózás" kitétel is - ilyesmit azok nem élnének túl ...

2014 -re melyik gazdaság nem ingott már - mondjuk itt az EU -ban? Nem véletlenül voltak akkorra az euró milliárdok a pénzpiacokon. Még így is rezgett a léc nem egy és nem kettő országnál. Aztán, ha az említettek közül akár egy bedőlt volna, akkor az vitte volna a németeket is. Na, az vidám lett volna ... Úgy egyébként az emlegetett országok hogy is állnak az adóssággal? És a cégeik? Mármint melyek nem mentek tönkre vagy nem vásárolták meg a kínaiak - azok közül rengeteg nem lett eladósodva (az USA adósság hogy is alakult mondjuk az elmúlt 10 évben?)? Inflációval hogy is álltunk az olyan EU országokban ahol saját valuta van? Az euró válság ismerősen cseng esetleg? Ezeket mind az érintett országoknak szankciók és ellenük irányuló fegyveres atrocitások nélkül sikerült összehozni egy "nagyondemokratikus" környezetben ...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 387
8 959
113
Errol szo nincs, Ha kivonulnak, akkor a szankciokat is feloldjak es visszaterhet a novekedesuk - en biztos ezt csinalnam, de en nem vagyok Putyin, nem loptam osszes 200+ milliard dollarnyi vagyont es nem muszaj hatalomban maradnom orokre emiatt. :)

Az, hogy az amerikai, kinai meg orosz szolgalatok hogyan probaljak megpuccsolni a masikat, az egy masik tema, mindegyik a masik ellen dolgozik, ez tiszta sor.


Ha jol emlekszem, kulon megemlitettem mindenkit:

"Meg1x: ez nem igy mukodik. Ezt maximum primary agresszor orszagok, mint a zsidok, amerikaiak meg oroszzok csinaljak, hogy ukmukkfukk elfoglalom egy masik orszag teruletet, mert csak."


Ukrajnaban milyen nyugati rendszer mukodik? o_O
Meg kolcsont sem adnak nekik, nemhogy atalakitanak az orszagot meg a gazdasagot, semmi kozuk a nyugati demokraciakhoz.


Nyugat-Europa nem akar semmi ajanlani szerintem. Ha akarnak kereskedni az oroszok, akkor 1. be kell tartani a szabalyokat es torvenyeket 2. ezek resze, hogy nem mergezem meg ill lovom le avagy sittelem le az ellenzekemet 3. nem veszek el porimary aggresszorkent orszagreszeket willy-nilly erovel a szomszedoktol.
Ennyi az egesz, nem olyan bonyolult am ez, csak ugye az azsiai felfeudalis rendszerekben ez nem automatikus, nem is ertik, mitol nem logikus a nyugatiaknak, amit ok csinalnak...

Tehát, ha az oroszok kivonulnak, akkor a nyugat feloldaná a szankciókat. Aham ... Te akkor bizonyára a télapóban meg a mikulásban is hiszel? Elnézésedet kérem - itt most lehet túl messzire mentem ... Nem, ez nem lenne opció. Tudod miért? Pont ugyanazért amiért az sem opció, hogy: a nyugat vonul ki ÉS feloldja a szankciókat ...

Ukrajnában most olyan rendszer működik, amilyet a NYUGAT AKAR. Pont. Ukrajna nem kap mást, ha megfeszül sem. Igen, azt is, hogy "semmi közük ne legyen a nyugati demokráciákhoz". Majd eldöntik mennyire ízlenek Nekik ezek a "nyugati ízek" ...

Kapargassuk meg egy kicsit ezt a "ukmukkfukk elfoglalom egy masik orszag teruletet" dolgot. Mindenekelőtt "ukmukkfukk" nem ezzel kezdődött a történet. Csak a tényszerűség kedvéért. Volt ott egy nyugati puccs előtte. Ennek semmi köze nem volt ahhoz, hogy "ezt akarta a nép" vagy, hogy "elégedetlenek voltak". A Majdan alatt lelőtt 200 civilnek sem volt ez a vágya (OK, ez kisarkított). Az új hatalom rácsapta az ajtót a ruszkikra és elkezdte "abajgatni" az orosz kisebbségeket. Ez viszont pont a keleti részen az egyébként magas orosz nemzetiségi aránnyal rendelkező iparosodott és fejlett részeken jelentett gondot, hiszen Ők eléggé rá voltak függve az orosz piacokra és nyersanyagokra. Kb. ettől függött az életük. Az itteni elégedetlenség már sokkal jobban "hasonlít" egy népi kezdeményezésre még akkor is, ha nyilvánvalóan az oroszok is benne voltak. Aztán a keleti országrészekre hamar megszüntették a bérek- és nyugdíjak utalását és a fegyverek szava lett az úr. Minden lelkiismereti aggály nélkül lövették a "saját" népüket. "Haddnemondjam" hányféleképpen lehetett volna ezt másképpen rendezni, hogy mondjuk elszakadási kísérletek meg Krím szóba se kerüljön ...

A 3 pontodra 3 nagyon gyors válasz - szerintem érteni fogod:

1. Koszovó,
2. Hollandia, Németország.
3. USA és a teljes nyugati blokk ...
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 352
2 376
113
Az oroszok a saját árulóikat mérgezik meg. Senkinek semmi köze hozzá. Az amúgy megvan, hogy Navalníj mérgezési ügyét kivizsgálni hivatott német bizottság repülőgépe előbb szállt fel, minthogy a "mérgezés" megtörtént volna?
Erre tudsz valami linket adni, mert máshol is olvastam ezt, de nem volt forrás?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 610
37 003
113
Ugyanis a rögvalóság az, hogy az "egyszeri orosz" eszi vagy nem eszi, de nem kap(hat) mást a nyugattól, mint amit Jelcin alatt kipróbáltak. Avagy szerinted melyik nyugati entitás (ideértve akár az USA -t is) akarna egy olyan Oroszországot, ahol "valódi" demokrácia által, tele energiahordozóval és nyersanyaggal, egy brutál fejletté váló gazdaság mellett felnőne egy kvázi szuperhatalommá egyesülve az európai gazdasági- és katonai térséggel?

Tegyük a kezünket a szívünkre: egyik sem. Oroszországtól maximum az energiahordozói/nyersanyagai, a piacai és munkaereje valamint a "szabadrablás" és persze adott esetben a hús a távol-keleti húsdarálóba bőven elég lenne. Egy a "fejükre növő" új, komoly - az érdekeit érvényesíteni tudó és akaró entitás viszont nem.

Nemzetállamokban gondolkodsz, márpedig a kortárs nyugati modell szerint már nincsenek nemzetek a hagyományos értelemben véve. Van egy globális "háttérhatalom", aminek a központja az USA-ban van ugyan, de nem amerikai nacionalista hagyományos értelemben. Meg is veti az amerikai "redneckeket", sőt 2016, Trump győzelme után egyenesen gyűlöli.
Az alapvetésük, hogy a történelem véget ért a liberális demokrácia győzelmével (ahogy 30 éve Fukuyama kijelentette), és hogy "demokráciák nem viselnek egymás ellen háborút". Oroszország egyesülhet ezzel a szupranacionális gazdasági-politikai-katonai térséggel, de attól fogva lényegében nem szuverén ő sem. Az a nyugatos ("zapadnyik") réteg ott is megvan, amely számára ez a kívánatos, asszimilálódni a Borghoz, végre levetkőzve a primitív félázsiai viszonyokat, bebocsátást nyerve a szalonokba. Energiahordozói/nyersanyagai, a piacai és munkaereje ettől kezdve ezt a globális entitást szolgálják kizárólag.
A globális entitás endgame-je természetesen a Föld teljes felületének bekebelezése maradéktalanul, esetleg Afrika mélyén és Afganisztán hegyei között stb. meghagyva egy-egy vadember-rezervátumot. Nem egymás mellett élés a célja az ő felfogása szerint autokráciákkal, hanem azok bekebelezése. Ha megy lassú bomlasztással, a helyi komprádor elitek maga mellé állításával, akkor úgy, ha nem megy, akkor jöhet a klubból való kizárás, szankciók, hidegháború.
A legutóbbi időkig egyértelmű volt, hogy a nyugati globalista modell nyújtja a legnagyobb jólétet és a legnagyobb egyéni szabadságot, kérdés meddig marad így, mert elszabadultak a dolgok. A fiatal generációk már valamiféle neokommunista utópiában hisznek ismét nagy számban, a szólásszabadság "jobboldali ügy" lett. Trump győzelme és az ettől triggerelődő amerikai ballib, majd a járvány felgyorsította a folyamatokat, ez csúcsosodott ki tavaly a BLM-tébolyban. Megszületett az új birodalomi ideológia, aminek jelképei a térdelés és a szivárványos zászló (most már a fekália színével is kiegészítve, hogy még "inkluzívabb" legyen)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 882
20 148
113
https://karpathir.com/2021/09/20/ukran-iskolak-nyitasat-koveteli-ukrajna-varsoi-nagykovete/
"UKRÁN ISKOLÁK NYITÁSÁT KÖVETELI UKRAJNA VARSÓI NAGYKÖVETE
Lengyelországban egyre több ukrán család vállal munkát, ám a gyerekek anyanyelven való oktatása nem biztosított, írja az inpoland.net.pl.
Mivel nincs lehetőség arra, hogy ukránul tanulhassanak az ukrán gyerekek Lengyelországban, a szülők kénytelenek őket lengyel tanintézményekben taníttatni. Ám Andrij Desica nagykövet szerint ily módom meg vannak fosztva az ismeretek anyanyelven való elsajátításától, az ukrán történelem és kultúra megismerésétől. Ezen az ukrán diplomácia lengyelországi vezetője szerint csak úgy lehet segíteni, ha a lengyel vezetés ukrán tannyelvű iskolákat nyit, valamint indít egy ukrán nyelven sugárzó televíziós csatornát.
Desica megjegyzi, hogy az ukrán migránsok a lengyel kormánytámogatásával már indítottak ukrán nyelvű sajtókiadványt, és a kincstári televízióban heti egy alkalommal sugároznak ukrán nyelvű műsort, ám ez nagyon kevés."
Vastag bőr azért megvan nekik rendesen.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 882
20 148
113
Afganisztánba bevonultak az amerikaiak elhozni a demokráciát. Az afgán kultúra nem volt hozzászokva ehhez az államszervezethez, hiába öntötték a pénzt bele az amerikaiak milliárd számra. Az amerikai adófizetők unták hogy végtelenül ömlik a pénz és halnak meg a katonáik úgy hogy az afgán nép nem képes segítséggel se kimászni abból az állapotból amiben vannak. Így hát az amerikaiak nagy nehezen távoztak. Mondhatjuk az afgán nép újra élheti a tradicionális életét kecskék, sziklák és dzsihadisták között.

Ugyanezt a segítő kezet megkapták az oroszok is annak idején, de ők is visszasüllyedtek a félfeudális autokráciába a korrupció, vodka és omladozó gyártelepek közé.

Most jobb lett nekik? Ezt az életet akarták? Így néz ki a dicsőség?
Szerintem annak idején egyetlen afgán sem kérte meg az USA-t, hogy oda vigyék nekik a demokráciát. Őket legalábbis biztos nem kérdezték meg, ahogy anno a szovjeteket sem kérték meg, hogy elhozzák nekik a kommunizmus "áldásait".... Az USA akciója ugyanannyira volt megszállás mint a Szovjetunióé. Mindenki jobban járt volna ha ez a két állam nem játssza el a hódító szerepét akik majd megreformálják Afganisztánt.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 387
8 959
113
Nemzetállamokban gondolkodsz, márpedig a kortárs nyugati modell szerint már nincsenek nemzetek a hagyományos értelemben véve. Van egy globális "háttérhatalom", aminek a központja az USA-ban van ugyan, de nem amerikai nacionalista hagyományos értelemben. Meg is veti az amerikai "redneckeket", sőt 2016, Trump győzelme után egyenesen gyűlöli.
Az alapvetésük, hogy a történelem véget ért a liberális demokrácia győzelmével (ahogy 30 éve Fukuyama kijelentette), és hogy "demokráciák nem viselnek egymás ellen háborút". Oroszország egyesülhet ezzel a szupranacionális gazdasági-politikai-katonai térséggel, de attól fogva lényegében nem szuverén ő sem. Az a nyugatos ("zapadnyik") réteg ott is megvan, amely számára ez a kívánatos, asszimilálódni a Borghoz, végre levetkőzve a primitív félázsiai viszonyokat, bebocsátást nyerve a szalonokba. Energiahordozói/nyersanyagai, a piacai és munkaereje ettől kezdve ezt a globális entitást szolgálják kizárólag.
A globális entitás endgame-je természetesen a Föld teljes felületének bekebelezése maradéktalanul, esetleg Afrika mélyén és Afganisztán hegyei között stb. meghagyva egy-egy vadember-rezervátumot. Nem egymás mellett élés a célja az ő felfogása szerint autokráciákkal, hanem azok bekebelezése. Ha megy lassú bomlasztással, a helyi komprádor elitek maga mellé állításával, akkor úgy, ha nem megy, akkor jöhet a klubból való kizárás, szankciók, hidegháború.
A legutóbbi időkig egyértelmű volt, hogy a nyugati globalista modell nyújtja a legnagyobb jólétet és a legnagyobb egyéni szabadságot, kérdés meddig marad így, mert elszabadultak a dolgok. A fiatal generációk már valamiféle neokommunista utópiában hisznek ismét nagy számban, a szólásszabadság "jobboldali ügy" lett. Trump győzelme és az ettől triggerelődő amerikai ballib, majd a járvány felgyorsította a folyamatokat, ez csúcsosodott ki tavaly a BLM-tébolyban. Megszületett az új birodalomi ideológia, aminek jelképei a térdelés és a szivárványos zászló (most már a fekália színével is kiegészítve, hogy még "inkluzívabb" legyen)

Az a nem mindegy, hogy az a "bebocsátást nyerve a (dkes: nyugati) szalonokba" az pontosan milyen státuszba kerülést jelent és milyen árat kell fizetni érte. Pl. bebocsájtást lehet nyerni teljes értékű tagként (na ez már Közép-Európára sem áll), vagy felszolgálhatod az italokat illetve a szivarokat avagy esetleg, ha éppen senki nincs jelen, akkor takaríthatsz utánuk ...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 726
113
ezt okozhatja akar az is, hogu pl Moszkvat meg a nagyvarosokat mikor szamoltak ossze. Feltetelezem, hogy van kulonbseg a partok tamogatottsagaban videken es a nagyvarosokban. De ez csak egy kosza gondolat, nem neztem utanna.
Nyilván. Először a nagyvárosokat számolják össze , ezért is volt eleinte 33-35% csak az Egységes Oroszországnak. Ahogy érkeztek az eredmények a távoli vidéki területekről ,ahol hagyományosan nagy az Egységes Oroszország párt támogatottsága emelkedett az eredmény 50%-ra.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 610
37 003
113
Az a nem mindegy, hogy az a "bebocsátást nyerve a (dkes: nyugati) szalonokba" az pontosan milyen státuszba kerülést jelent és milyen árat kell fizetni érte. Pl. bebocsájtást lehet nyerni teljes értékű tagként (na ez már Közép-Európára sem áll),

Nem mint nemzetek, hanem nemzeti identitás nélküli prekariátus tömegek. Múlt nélküli lakosság, akiknek a legutóbbi beszélő fej elmondja, mit gondoljon (pl. a pedofília ma rossz, talán holnap "szeretet" lesz). Ahogy az "1984" -ben Keletázsia szövetségesből ellenség lett egy beszéden belül. Se értékek, se erkölcs, csak a vak engedelmesség, aki nem engedelmeskedik, azt elhallgattatják. Persze kell egy szinkretista "vallás" a tömegeknek, akik "cserélhető fogaskerekek", amelyek súrlódás nélkül mozgathatók egyik helyről a másikra, szükség esetén. Ez a pótvallás a woke ideológia, ami a moralitás és a gyűlölt ellenséges csoport feletti erkölcsi felsőbbrendűség érzetét adja a híveknek.

vagy felszolgálhatod az italokat illetve a szivarokat avagy esetleg, ha éppen senki nincs jelen, akkor takaríthatsz utánuk ...

De csak maszkban, míg ők maszk nélkül flangálnak... :rolleyes:

 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
https://karpathir.com/2021/09/21/karpataljara-latogatott-az-ukrajnai-brit-nagykovet/
"KÁRPÁTALJÁRA LÁTOGATOTT AZ UKRAJNAI BRIT NAGYKÖVET
Munkalátogatás céljából érkezett Kárpátaljára hétfőn Melinda Simmons, az Egyesült Királyság Ukrajnába akkreditált nagykövete, írja a Goloskarpat.
A diplomata érkezése napján egyeztetést folytatott Bohdan Andrijevvel, Ungvár polgármesterével – közölte a Polgármesteri Hivatal sajtószolgálata. A közlemény szerint a nagykövetet kárpátaljai útjára elkísérte Kate Davenport politikai tanácsadó, a kijevi brit nagykövetség politikai osztályának vezetője, Julija Kondrusenko politológus, és Olekszij Kurka, a kijevi brit nagykövetség kommunikációs vezetője.
A találkozó során a polgármester és a brit nagykövet megbeszélték a megyeszékhelyen uralkodó politikai, gazdasági és humanitárius helyzetet. Szó esett a decentralizációról. Arról, hogyan hatott a közigazgatási reform a befektetések vonzására, és a nemzeti kisebbségek jogainak kezelésére.."
 
  • Tetszik
Reactions: dkes
Status
Not open for further replies.