[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ki is jut errol eszembe... egyetertunk, tenyleg olyan, mint a szovjet komcsi diktatura:

170808-putin-villain-vacation-03.jpg

gty-putin-11-er-170510_3x4_1600.jpg

maxresdefault.jpg

6c4331c0a160bb35_1373958316_9j-4aaqsk.jpeg

_48689864_009954739-1.jpg
Vladimir_Putin_in_Austria_8-11_February_2001-18.jpg
29906170001_4543709074001_video-still-for-video-4543425220001.jpg

606f3b7985600a54755f2291.jpg

GettyImages-89594293.0.jpg

https%3A%2F%2Fcdn.cnn.com%2Fcnnnext%2Fdam%2Fassets%2F120224050500-vladimir-putin-jet-plane.jpg
Azért ilyen képet mutass már bármely amcsi balfasz elnökről ! Nem fiatalkorit amikor katonák voltak Vietnámban hanem akikor elnökök voltak !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Erre mindig az jutt az eszembe, hogy hogyan fog ez kinézni úgy negyven-otven év múlva az orosz tankonyvekben. Ha a cárok és más orosz vezetok és személységek után kiugrik az iskolásoknek egy oreg félmesztelen bohóc képe.
Azt csak a te korlátolt tót agyad nem képes felfogni , hogy Vova az újkori Oroszország hőse aki esment naggyá tette a birodalmat ! Kíváncsi vagyok , hogy hány 70-hez közeli manus van ilyen kondiban és szellemi frissességben ? Tehát szerintem együtt fogják emlegetni a nevét Nagy Péter Cárral !
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 052
113
Megint nem sikerült követned a témát, látom (ti. @boki kommentjere reagaltam feltrefasan)... amúgy tegyen, kutyát nem erdekli illetve pont azt bizonyítja, hogy itt nincsenek ilyen röhejes staged fotozgatasok, mint amivel szegény ülő kutya méretű Putyin et. kozmetikazza a publikus képét. :p
Megint hisztizel. Mi van ha tévedsz és rosszul látod a világot.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
image5217310.jpg

image5217306.jpg

putin_bear.JPG

rtx1q9th.jpg



image5217309.jpg

putin_bear_2.JPG

Es persze a mindennek a teteje... :D
Putin_cranes_2_AP227398319039.JPG


@boki Tovabb is van, mondjam meg? :cool:
Hány Putyin van :eek: összesen?
Mire irigykedek Putyin életéből ?:p:D:D

Kezdjük azokkal amikre rohadtul irigy vagyok rá ! :p:D

  • Horgászás télen (jég alól) nyáron a tajga érintetlen fele víz fele hal folyóin tavain, ahol érintetlen a halállomány, rengeteg féle halban dúskálnak, igazi ősi vadon vizek.
  • Ugyan így rohadtul irigylem tőle a könnyű vad vadászatot (kis vadak), fácán, nyúl, kacsa, liba, stb. :)
  • Rohadtul irigylem hogy a világ legjobb kétéltű terpjáróival (pld. Sherp (orosz !!! :eek:, egyben lakóautó, +40 - -30 -ig használható akár hajóként és jégen is !) stb.), hajóival, kétéltű un. "UL" gépeivel, helikoptereivel közlekedhet ezeken a túrákon !
  • Rohadtul irigylem tőle a könnyű tengeralattjárózást az édesvizi búvárkodással és szigonyos halászattal együtt ! (neoprén ruhákban)
Röviden ezek azok amikre kifejezhetetlenül NAGYON irigy vagyok rá ! :D
A politikai hatalma, a nagyvadas vadászat, a judozás, a nagygépes repülés, lovaglás stb. engem hidegen hagy. A vadon és a természet mindig közel állt hozzám, sokat voltam legnagyobb dzsubujokban dzsungelekben, ahol szinte csak vadállatok vannak, emberrel napokig nem is találkozom. Legtöbbször egyedül voltam ilyen túrákon. A mobilhálózat többnyire teljesen halott az ilyen helyeken, csak a magas potokról elérhető, de ott is alig van sávszélesség és bármikpr megszaladhat az elérés. Rengeteg vadállattal találkoztam már testközelből pár méter távolságból. Nem játék, mert veszélyes vadakkal is. Csak egy tonnás szarvasnika és egy farkas akart rám támadni egy-egy alkalommal a sok évtized alatt. Olyan állatokat láttam és olyan helyzetekben amik a legszebb természetfilmekben sincs. A letöbb ember a századrészét sem tapasztalja meg egész életében a természetből amit én. A gyerekeim is kaptak élő bemutatókat bőven, hihetetlen élményekből. Volt hogy egymást kiabálták túl közben úgy beszippantotta őket az élmény amit átélnek tátott szájjal figyelve.
Én amolyan "prémvadász" típusú vagyok, aki minden gond nélkül 1-2 hónapot is egyedül el tud tőlteni a vadonban minden infrastruktúra nélkül úgy, hogy emberrel sem találkozik ezalatt. 100-ból 98 ilyen helyzetben 1-2 hét alatt összeomlik, pszichikailag megsemmisül. A "prémvadász típusúaknak" ez semmi, fizikailag és pszichésen sem érzik meg. Sokan meg is hülyülnek annyira összeomlanak ilyen helyzetben. A 20. napra legkésőbb aki egyedül van és éjjszakázik a vadonban kiderül hogy ki is ő valójában ês milyen erős és szívös vagy a látszat ellenére labilis és gyenge.

Én annak ellenére szeretek eltűnni a vadon mélyén, hogy magas szinten ismerem és használom az internetet, telefont és az infrastruktúrát, és modern fejlett technológiás szakmáim vannak és voltak korábban is.
Te vagy az? Csák Norris?:D
Ebbol is latszik hogy Oroszorszagban mindent Putyin csinal. :D
Egyszerre, mindenhol...egy jó vezető csak annyit kérhet alattvalóitól, amennyit ő maga is meg tud valósítani.;)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 686
113
A(z ukrán) védelmi minisztérium kénytelen az üzemanyagon és a felső vezetés prémiumain spórolni, hogy ki tudja fizetni a katonák bérét.

...az Egyesített Erők műveleti övezetében szolgálók honoráriumát csak augusztusig tudták törleszteni. A seregbe lépők egyszeri pénzdíjazása terén 2 milliárd 100 milliós az elmaradás, amit csak úgy lehet kiegyenlíteni, ha módosítják az idei évi költségvetést.

https://karpathir.com/2021/10/10/nincs-penz-a-hadseregben-szolgalok-berere/