[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
ehhez már nincs meg az ereje, és a világ is megváltozott.....
Dehogynem ! Vannak olyan politikusok akik már a xiaomi telefont is kémtelónak állítják be hogy ezzel is fényezzék magukat a jenkiknek és ezzel saját poltikai pályafutásukat is bebiztosítják .
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113
Hol és miként? vélemények megint

"A katonai-technikai rendszerek egyik kilátása az elektronikus hadviselés fejlődése vagy egyszerűen az elektronikus megfigyelés (Vagy ellen, vagy mellett).
Valószínű, hogy az elektronikus zavaró készülékeket Irán vitte be Szíriába. Ha ők, miért ne Oroszország is. A 2021-ben Oroszország és Fehéroroszország partjai mentén végrehajtott 750 kémrepülőgép elfogadhatatlanná, esetleg haszontalanná válhat.
Még csak nem is sérülnek meg, kivéve egy sziszegést, amikor az ego ravaszul kilyukad.
***
Emellett az ilyesmi elsődleges célponttá is válhat. Szíriában is új építkezés; "Az Egyesült Államok zászlaja Az Egyesült Államok hadserege az SDF-fel együttműködve napi 3000 hordó kapacitású olajfinomítót telepít Hasaka északkeleti vidékén lévő Rmelan mezőkön "

Oroszországból ezúttal nem érkezik aszimmetrikus válasz, ez kontraproduktív lenne.
Amit Oroszország kénytelen megtenni, az az, hogy katonai akciót mutasson be, annak brutálisnak kell lennie (nem feltétlenül járhat öléssel, elegendő lehet az elsöprő erő felmutatása), és célba kell vennie az Egyesült Államok szülőföldjét (
1. munka). A NATO-t is meg kell semmisítenie azzal, hogy bebizonyítja, hogy haszontalan, papírtigris, és hogy tagjai nem védettek (2. feladat).
Ahogy egyesek sugallják, lehet, hogy vannak olyan közép- és dél-amerikai országok, amelyek készen állnak arra, hogy orosz hardvert fogadjanak, és orosz szövetségesek legyenek (hé, nyissunk ajtókat a szövetségesek számára, ezzel nem lehet vitatkozni). Ez elvégezné az 1. feladatot.
Ezenkívül sok ukrajnai vagyon elpusztítása elvégezné a
2. feladatot. Nincs invázió, csak állj ki a sztrájkok ellen."

"Továbbra is kitartok amellett, hogy Oroszország nyilvánosan leüt egy izraeli F35-öt Libanon felett, az sokféle módon csodákat tesz."

"Hm, a katonai eszkaláció minden bizonnyal szerencsejáték. Az irániak megúszták, de ez egészen más helyzetben volt. Az Egyesült Államok kezdett kinetikusan."

"Ezért jobban szeretem a kinetikus válasz hiteles fenyegetését a ténylegesnél. Az űr a legmenőbb újdonság – és pokolian drága. Biztosan sokkal olcsóbb lelőni az átkozott dolgokat, mint megépíteni és pályára állítani."
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Dél Americaba vinni Orosz fegyvereket hulyeseg, szerintem ez csak bloff.
Elég olcsón kivitelezhető művelet és nagyon szép tükörként működne (mindkét fél a baráti/szövetséges országban állomásoztat a másikra fenyegető mennyiségű csapatokat).
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 496
113
Elég olcsón kivitelezhető művelet és nagyon szép tükörként működne (mindkét fél a baráti/szövetséges országban állomásoztat a másikra fenyegető mennyiségű csapatokat).
Olcsóságot tán vitatnám, de van itt egy lényegesebb dolog, ami miatt nem ugyan az a ketto: még egy Kubában vagy Venezuelában elhelyezet orosz hadsereg se nem képes a tenger miatt olyan fenyegetést jelenteni, mint egy amerikai dandár az orosz határ kozelében. Ráadásul oroszoknak pont egy hadsereggel kevesebb maradna othon, mikozben amerikaiaknak erre nem kell ugyelniuk ...
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and Bleroka

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Olcsóságot tán vitatnám, de van itt egy lényegesebb dolog, ami miatt nem ugyan az a ketto: még egy Kubában vagy Venezuelában elhelyezet orosz hadsereg se nem képes a tenger miatt olyan fenyegetést jelenteni, mint egy amerikai dandár az orosz határ kozelében. Ráadásul oroszoknak pont egy hadsereggel kevesebb maradna othon, mikozben amerikaiaknak erre nem kell ugyelniuk ...
Szimbolikus művelet ez, arra pont jó.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113

Az egyik csapás ami nem katonai

Nem katonai lehetőségek: Oroszország gazdasági katonai szövetsége Kínával

Minden fajta USA nato eu kapcsolat megszüntetése határok lezárása: gazdasági- pénzügyi energetikai.


Oroszország kijátszhatja az energiakártyát – az EU orosz olaj- és gázfüggősége ( 2021-ben 47% ) fájdalmasan világossá vált idén, de kevéssé ismert tény, hogy Oroszország az Egyesült Államok harmadik legnagyobb kőolajtermék-szállítója . 2020-ban az Egyesült Államok napi 538 000 hordót importált Oroszországból, 2021-ben pedig még többet. Az oroszországi ellátás az USA teljes kőolajimportjának 7%-át teszi ki, és bár a 7%-os energiaveszteség komoly csapást jelentene az Egyesült Államoknak, Oroszország könnyen átirányíthatja ezeket a szállítmányokat keletre, és ott értékesítheti őket.

Ha Oroszország megszakítaná az EU energiaellátását, a gazdasági pusztítás azonnali és mérhetetlen lenne. A fizikai és az infrastruktúra pusztulása pedig még rosszabb lenne. Az emberek szó szerint halálra fagynának, a csövek megfagynának és szétrepednének, a gyárakat bezárnák és leromolnának, és soha többé nem nyitnák ki őket. Valójában ez történik most Ukrajnában. Az USA-nak és az EU-nak meg kellene néznie ezt, és le kell vonnia a tanulságot.

Az orosz-kínai stratégiai partnerség nemcsak katonai, hanem gazdasági jellegű is. Az Egyesült Államok gazdasága ma egy homlokzat, egy papírtigris, amelynek nincs igazi ereje vagy alapja. Az Egyesült Államok államadóssága hivatalosan 30 billió dollár, a GDP több mint 90%-a, és a valós szám, beleértve az amerikai kormány „finanszírozatlan kötelezettségeit”, beleértve a 21 billió dollárt a társadalombiztosításra és a 33 billió dollárt a Medicare-re, talán tízszerese. Ez egy olyan adósság, amelyet soha nem lehet és nem is fognak fizetni.

Oroszország és Kína együttes gazdasági támadása az amerikai dollárral szemben zimbabwei arányú inflációt okozna . A katonák nem harcolnak, ha nem fizetnek, a zsaruk és a kormányzati bürokraták nem dolgoznak, ha a fizetésük értéktelen, a polgárok pedig zsákmányolnak és lázonganak, ha nem engedhetik meg maguknak az élelmiszert. És ha az amerikai gazdaság összeomlik, az magával viszi az EU gazdaságát is. És fordítva.

Ezek a nem katonai lépések mindegyike (vagy bármelyik) megbénítaná gyakorlatilag az összes NATO-ország gazdaságát és kormányát, lövés nélkül megsemmisítő vereséget okozva az Egyesült Államoknak és az EU-nak. De Oroszországnak teljes mértékben megvan a létjogosultsága és kényszerítő indítékai a katonai válaszlépésre. És ha jól csinálják, az gyors és viszonylag vértelenül totális győzelmet eredményezhet.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113

Nem katonai lehetőségek: Oroszország gazdasági katonai szövetsége Kínával

Minden fajta USA nato eu kapcsolat megszüntetése határok lezárása: gazdasági- pénzügyi energetikai.


Oroszország kijátszhatja az energiakártyát – az EU orosz olaj- és gázfüggősége ( 2021-ben 47% ) fájdalmasan világossá vált idén, de kevéssé ismert tény, hogy Oroszország az Egyesült Államok harmadik legnagyobb kőolajtermék-szállítója . 2020-ban az Egyesült Államok napi 538 000 hordót importált Oroszországból, 2021-ben pedig még többet. Az oroszországi ellátás az USA teljes kőolajimportjának 7%-át teszi ki, és bár a 7%-os energiaveszteség komoly csapást jelentene az Egyesült Államoknak, Oroszország könnyen átirányíthatja ezeket a szállítmányokat keletre, és ott értékesítheti őket.

Ha Oroszország megszakítaná az EU energiaellátását, a gazdasági pusztítás azonnali és mérhetetlen lenne. A fizikai és az infrastruktúra pusztulása pedig még rosszabb lenne. Az emberek szó szerint halálra fagynának, a csövek megfagynának és szétrepednének, a gyárakat bezárnák és leromolnának, és soha többé nem nyitnák ki őket. Valójában ez történik most Ukrajnában. Az USA-nak és az EU-nak meg kellene néznie ezt, és le kell vonnia a tanulságot.

Az orosz-kínai stratégiai partnerség nemcsak katonai, hanem gazdasági jellegű is. Az Egyesült Államok gazdasága ma egy homlokzat, egy papírtigris, amelynek nincs igazi ereje vagy alapja. Az Egyesült Államok államadóssága hivatalosan 30 billió dollár, a GDP több mint 90%-a, és a valós szám, beleértve az amerikai kormány „finanszírozatlan kötelezettségeit”, beleértve a 21 billió dollárt a társadalombiztosításra és a 33 billió dollárt a Medicare-re, talán tízszerese. Ez egy olyan adósság, amelyet soha nem lehet és nem is fognak fizetni.
Furcsa, hogy az oroszok nem kezdtek el válaszszankciókkal fenyegetőzni, pedig Európát egy az egyben meg tudnák fektetni.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 007
113
Furcsa, hogy az oroszok nem kezdtek el válaszszankciókkal fenyegetőzni, pedig Európát egy az egyben meg tudnák fektetni.
orosz szempontból - álláspontunkat üléspontunk határozza meg - az egész ukrán ügy szankcióstul nordstreamestül mindestül nyugati agressziónak látszik oroszország ellen
ennek ellentmond az az vélemény, hogy minden csőnek két vége van, a gázcsőnek is, az ukrán ügy és a szankciói legalább annyira usa agressziók nyugat európa ellen mint oroszország ellen
ha pedig megnézzük a szankciók hatását - a németeket elvágja az orosz energiaforrásoktól piacoktól ottani befektetéseiktől, az orosz olajexport az usába viszont szépen fejlődik - mindeközben ezerrel ömlik a német médiába a zöldpropaganda és tavaly kormányra kerültek az első sötétzöld miniszterek és ezek legfontosabb feladatuknak a német gazdaság tönkretételét de legalábbis versenyképességének lerombolását tekintik, az a kép kezd kirajzolódni hogy az egész ügy kifejezetten európa, és azon belül németország ellen irányul
az ukrán-orosz történet ehhez csak fedősztori
mert az oroszok se gazdaságilag se katonailag se sehogy nem veszélyeztetnek usa érdekeket, a németek főképp egy egyesüléssel kacérkodó európával a hátuk mögött annál inkább
a jövő heti annalena-lavrov tali után terveznek egy putyó-scholz megbeszélést is
lesz miről beszélniük
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 357
9 955
113
Szimbolikus művelet ez, arra pont jó.
A venezuelai nem feltétlenül szimbolikus. Nyílt titok, hogy az amerikai különleges erők bent vannak, ugye ilyen esetben az erőtöbbszörözés a feladatuk amit gerillamozgalmak szervezésével érnek el. A kolumbiai határ mentén az állam alig van jelen, különböző fegyveres frakciók uralják a vidéket, akiket fel lehet használni a központi területek ellen, megbuktatva az oroszbarát kormányt. Ha ilyen módon meggyengítik Venezuelát, akkor nem fog tudni ellenállni egy inváziónak amit Trump eleinte nagyon akart. Bement a Wagner, hogy a központi területeken felkészüljön az asszimetrikus hadviselésre egy partraszállás ellen illetve védjék a csúcsvezetőket az ilyenkor szokásos merényletektől.
Orosz szemszögből nézve van ott értelmes lehetőség további lépésekre, ha beszorítják őket odahaza.
Azt se felejtsük el, hogy Venezuela mekkora olajkészletekkel rendelkezik, amit kb. Kínán kívül máshova az amerikai nyomás miatt nem fog tudni eladni. Az oroszoknak vajon érdeke-e a venezuelai olajszektor sikere?
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113
A szankciók öngyilkosok az Egyesült Államok számára. Kezdhetjük azzal, hogy az USA olajimportjának 10-15%-a Oroszországból származik. Nincs tartalék globális kapacitás, mivel az Egyesült Államok már szankcionált két olyan országot, amelyek Iránban és Venezuelában kiegyenlíthetik a különbséget. Ha az amerikai olaj tizedét kivonják a piacról, akkor a gázárak hatalmas megugrását okozzák. Ez aztán mindenféle pusztítást fog okozni a gyorsan felfutó gazdaságban, amely funkcionálisan már a tartályban van.

A szankciók öngyilkosok az EU számára, mivel minden orosz gázt levesznek az asztalról. Az európaiak lefagynak, és iparuk leáll.

A második és harmadik felekre vonatkozó záradék szükségszerűen azt jelenti, hogy a kínai vállalatokat szankciókkal sújtják az Oroszországgal folytatott kereskedés miatt. Ezzel véget ér az USA-ba és az EU-ba irányuló összes ellátási lánc. Minden utolsó ország teljes, teljes összeomlása. Játék vége.

Ezután már csak az marad, hogy totális globális háborúba indulunk, vagy szembe kell néznünk a fagyos és éhező tömegek haragjával. Oroszországot megpróbálni kizárni a globális kereskedelemből, szó szerint öngyilkossági paktum, és teljesen, teljesen őrült. Az, hogy bárki is fontolgatja, a nyugati téveszmék szintjének jele. Nem tudom, hogyan beszélnek erről komolyan, és hogyan feltételezik jogos válasznak. Ezek az amerikai kongresszusi lények szó szerint azt mondják nekem, hogy inkább véget vetnének a világnak, mint hogy tovább éljenek egy olyan világban, ahol az Egyesült Államok nem a megkérdőjelezhetetlen első számú nemzet.

Mindazonáltal teljesen láthattam egy cinikus forgatókönyvet, amelyben az Egyesült Államok minden oroszt szankcionál, kivéve az amerikai infrastruktúra szempontjából kritikus dolgokat, például az olajat. Nagy nyilvánosságot mutathatnak be arról, hogy milyen keményen szankcionálnak egy csomó dolgot, amivel az Egyesült Államok egyébként sem importál, vagy amivel egyébként nem foglalkozik, majd csendben folytatják az olajimportot. Feltételezem, hogy az ilyen szintű cinizmus ugyanolyan valószínű, mint az öngyilkosság.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 094
113
Bidenért nem akkora már a rajongás, a franciák nem feltétlen rohannának Putyin ellen, a németek a hatalomváltás után is tárgyalnak, a military-industrial complex már lassan egy szitokszó odaát…
Szimbolikus, hogy a Don’t Look Up-ban elhangzik, hogy az amerikai kormány és a filmbeli, önmagán túlnőtt techcég ellenzi az orosz-kínai-indiai vezette ENSz-próbálkozást az üstökös megsemmisítésére, majd “váratlanul” robbanás történik Bajkonurban…
Még egy mainstream amerikai filmben is utalnak az akár önsorsrontásig is elmerészkedő amerikai hegemóniára.

Az a helyzet, hogy a lengyel nedves álom, hogy a lengyel és amerikai katonák vállvetve masíroznak a Vörös Téren a legyőzött ruszkikon röhögve… egyre kevésbé szimpatikus a többségnek.
Pedig az amúgy jófej lengyel repülős haverom is meg van róla győződve, hogy nemsokára végleg móresre tanítják a ruszkikat és Lengyelország ismét hatalmas lesz.
Igen, egy hatalmas romhalmaz…