[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Oroszország (és Kína),
Mondok mást, mi van, ha Kina és az USA titokban felosztotta a világot és megszületett az új-Jalta?

Tudják, hogy közvetlenül nem akaszthatnak bajszot, Kínában van egy rakás amcsi pénz, USA-ban van egy rakás kínai hitel.
Putyin, meg beleköpött a levesbe, mert egy nagy presztízsű hatalom élén, saját érdeket akar és éppen ennek letörését látjuk kínai hallgatólagos egyetértéssel.

Mi van akkor, ha ezért vonulgatnak ki Kína környékről és keménykednek itt?

Akár milyen meredek ez, nem lehet kizárni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 355
62 927
113
Véleményem szerint sokkal hamarabb vége lesz ennek a sakk partinak, mint gondoljuk. Amennyire globális a világ, úgy fog globálisan összedőlni minden téren. A nagy gazdasági reccs hamarosan itt lesz a nyakunkon. Az élelmiszerek, energiahordozók, nyersanyagok ára az égbe szökik, az életfeltételek rohamosan rosszabbak lesznek mindenhol.
Ennek oka részben az is, hogy sehol sem az átlagpolgárok és a választók akarata érvényesül. Vagyis az a lépés kvázi lehetetlen, hogy a világból elzavarják azt az elitet, amelyik ezt a 30-40 éve tartó egyre csak fokozódó profithajhász végtelen háborús narratívát fűtik és fenntartják.
Ez a profitmaximalizáló világjáték egy olyan csapda, amiből csak fejvesztés terhe mellett van kiszállás.
Mindenkinek rá kell ígérni a korábbi licitre, mindekinek emelni kell a tétet, és akkor se nyer, csak játékban tud maradni.

Érdemes visszanézni a háborúk inflálódását.
Vietnam után ami helyi háború volt, annak zöme "elvolt" az USA hadiipara nélkül is. 1975 és 1991 között meglévő fegyveres konfliktusok jó felében nem is amerikai fegyverek játszották a főszerepet.
1991 után 2001-ig kellett várni olyan konfliktusra, ahol amerikai katonák is érdemben felvonultak,nem csak korlátozott expedíciós légierő csapások formálták a harcok kimenetelét.
2001 óta viszont beindult a verkli. És nincs megállás. Afganisztán és Irak mellé bejött Szíria és felgyújtották Ukrajnát is.
Eközben a felfutó megrendelések olyan méretűre és hatalommal bíróra hízlalták a military-industrial complex-et, hogy már saját maga diktál a konfliktusok terén. És ez már üzlet, ez már a big money, itt már nem lehet visszalapátolni a szart a tehénbe.
Itt már minden visszafele megtett fél sasszé is olyan pénzügyi érdekeket sért, amibe kormányok bukhatnak bele. Ha valaki van olyan hülye, hogy fél forintért jelentkezik bábnak a világ kormányaiban, az már jobb, ha csak azt teszi, amit a pénz diktál. Már ha kedves az élete. Ahogy háborúban is vannak eltévedt golyók, úgy Covid alatt is elég könnyen lehet valaki fertőzött.

De mára már olyan túlhatalom alakult ki az elit kezében, hogy ezt már nem döntheti meg semmiféle népi kezdeményezés. Aggódni viszont nem kell. A figyelemzavarossá deformált, alapszintű asszociációra is képtelen, de színes szélesvásznu ürességgel jóllakatott eljövendő generációk már ideális fogyasztó droidok lesznek. Ők meg aztn pláne nem fognak gondolkodni. Se ezen, se máson.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A szarháziak ma ismét provokáltak.

FgoJkhDX024.jpg
Ezek felderítő repülések, egyértelmű, de ha ez provokáció, akkor az orosz csapatmozgás is az, ha a határhoz közel van.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 053
113
Semmit csak a kiinduló írásomra és válaszodra írtam, az oroszoknak ezt rendezniük kell felénk aztán kvittek vagyunk ennyi.

Itt egy számlát kellene csak rendezni. Mégpedig azt amivel a németek tartoznak nekünk a II. VH-s élelmiszer és egyéb szállítmányainkért.
Jelenlegi árfolyamon is alig pár milliárd euróval lógnak....
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 426
3 743
113
Ezek felderítő repülések, egyértelmű, de ha ez provokáció, akkor az orosz csapatmozgás is az, ha a határhoz közel van.
Nem tudom, hogy a képernyőképen pontosan mekkora időintervallum repülései szerepelnek, de ha kb. egy teljes napé, akkor nem intenzívebb ez a felderítés, mint az elmúlt hónapokban, években szinte minden hétköznap, nagyjából 2014 óta.
Ettől persze még nagyon nyugtalanító számomra ebben a feszült helyzetben.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A jenkik szerint a KH-101 a Calibr és az Iskander-k rakétán kívül a "tőr " rakétával is csapást mérhet moszkva Kijevre.
Jelenleg 20 mig-31k van ami képes használni .
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 502
113
Ez nagyon jó, kicsit megijedtem, mert hetek, de érdemes volt meghallgatni, ajánlom mindenkinek.
Én is így voltam vele, a "Hetek" számomra olyan mint a Magyar Narancs....
Csak azért jött képbe ez a riport mert az Ultrahang youtube csatornán láttam, hallottam, nem rég fedeztem fel ezt az Ultrahangot.
Ajánlom ezt a csatornát hátha megtetszik onnan valami.
Úgy vagyok ezzel, hogy ha egy ember érdeklődését felkeltettem a megosztásommal már akkor megérte.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 166
54 889
113
Az egész lengyel vezérkar belehalt, amikor mentek az oroszokhoz elásni a csatabárdot. Nem akarok rossz lenni, meg elméleteket gyártani, hogy akkor az a gép miért is zuhant le, de OV-nál remélem nagyon vigyázik a titkosszolgálat, hogy rendben legyen a gépe meg az út alatt sem ártana kiséret.




Igen, az a baleset nekem is kiszúrta a szemem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Mondok mást, mi van, ha Kina és az USA titokban felosztotta a világot és megszületett az új-Jalta?

Tudják, hogy közvetlenül nem akaszthatnak bajszot, Kínában van egy rakás amcsi pénz, USA-ban van egy rakás kínai hitel.
Putyin, meg beleköpött a levesbe, mert egy nagy presztízsű hatalom élén, saját érdeket akar és éppen ennek letörését látjuk kínai hallgatólagos egyetértéssel.

Mi van akkor, ha ezért vonulgatnak ki Kína környékről és keménykednek itt?

Akár milyen meredek ez, nem lehet kizárni.
Már én is gondoltam erre korábban. Egy akadálya ennek, hogy ha van is ilyen megállapodás, azt az USA csak addig fogja betartani amíg lerendezi a medvét (mivel nem akar osztozni senkivel a globális hatalmon, illetve a világállamot létre akarja hozni), aztán hogy minden lehetősége meglesz, hogy Kínát kőrül zárja, akkor sec perc kicsinálja. Ezzel azért Kína tisztában van., így kicsi a valószínűsége egy ilyen alkunak. És ha igen, akkor erre azt mondom, hogy Kína meg fogja érdemelni a sorsát. Ti. Kínára Oo. még közép távon sem jelent veszélyt, míg az USA már most.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ez a Török Áramlat átjárhatósága miatt fontos nekünk.
Szerintem az USA azt is meg szeretné piszkálni (nem véletlen Bulgáriában a sok kormányválság), hogy Európa teljesen gáz nélkül maradjon, aztán - a véletlenül neki köszönhetően jó magasba szökött gázárakra hivatkozva - nyomhatná nekünk a drágán az LNG gázát.
 
W

Wilson

Guest

Csehország 4006 darab 152 mm-es tüzérségi lövedéket ad Ukrajnának.....​



152%20mm.png









A Cseh Köztársaság Ukrajnának adományoz egy tételt az STV Group által gyártott 152 mm-es tüzérségi lövedékekből.
AVvXsEgjqQQ25S02ZpXiTmHdkCrgLS1yuEbotMXjLOeFGCz9scNyoPwkOVenKGvEia8i94rV3lyzjmF9fmMzu6vMLdSol6sIEDmJMC78LcUAJ8BmQGFpj4qNHfoNzxFGVY_Ib-TVThm3d5NAqAFOkSNQUbKdqy9acJUFidukRqvIlVqOnpF34zeus44ae46g


A Cseh Köztársaság kormánya, amely egy hete bejelentette, hogy készen áll Ukrajnának fegyverekkel ellátni , jóváhagyta 4006 darab tüzérségi lőszer átadását Kijevnek.
Az erről szóló információ január 26-án este jelent meg.
Január 20-án a cseh védelmi minisztérium vezetője, Yana Chernokhova a Hospodarske noviny című cseh lapnak adott interjújában azt mondta, hogy a köztársaság kormánya megvitatja azt a javaslatot, hogy 152 mm-es tüzérségi lövedékeket küldjenek Ukrajnába.
A Reuters cseh kormánybeli forrásai arról számoltak be, hogy jóváhagyták a védelmi minisztérium javaslatát: az ország hatóságai úgy döntöttek, hogy lőszert szállítanak át Ukrajnának.

Colonelcassad