USA érdek
- Az Egyesült államok hatalma csúcsán van (az hogy a parabola melyik pontján majd a jövő megmutatja) és az ő szemszögéből természetes hogy ott is akar maradni. Az USA tetteit (és tök mindegy mivel ideologizálja meg) az a szándék vezérli, hogy egyedül birtokolja közvetve és közvetetten a világuralmat.
- A hatalmát jelenleg az oroszok és a kínaiak veszélyeztetik, az hogy éppen melyik országot teszi az első helyre az az aktuális vezetésen múlik. Most Oroszország. A cél megbuktatni a politikai elitet, majd politikai irányváltást végrehajtani, előbb Oroszországban később Kínában. (természetesen USA segítségével "racionalizálni" a gazdaságot
- Az USA hatalmára veszélyt jelent Európa is hiszen egy erős Európa képes önálló politikát folytatni, akár Amerikával szemben is, ezért gyengíteni kell. Ha sikerült volna az EU-orosz gazdasági szövetség (2012-ben hirdette meg Putyin) akkor kb. 20 év és Európa egy fenttartható gazdasággal (orosz nyersanyag + nyugat-európai technológia) jóeséllyel előzne.
A fentiekből adódóan az USA gazdaságilag és politikailag el akarja szigetelni és be akarja dönteni Oroszországot, úgy hogy az ne boruljon össze Kínával. Ha az oroszokat lepadlózta, akkor Kína sarokba szorult.
Az EU-t használva fel az oroszok ellen elérte (eléri), hogy az EU gazdaságilag megroppanjon, és mint a "megmentő" jelenjen meg a kontinensen, lassú gazdaságilag függő helyzetbe süllyesztve azt, tovább éltetve az amerikai gazdaságot. Az európai országok politikai vezetését "távirányított robotok" veszik (már vették) át.
A fenti célok eléréséhez direkt és indirekt eszközöket vet be.
A direkt eszközök között
-katonai nyomásgyakorlás, (amerikai bázisok megjelenése Kelet-Európában, tengeri haderő mozgatása, stb.
-politikai nyomásgyakorlás (az a demokrácia amire az USA azt mondja, akkor sérülnek az emberi jogok ha az USA úgy látja)
-gazdasági szankciók kivetése lehetőleg úgy, hogy mindenki rosszul járjon, csak az amerikai gazdaság nem.
-új szövetségesi rendszer kiépítése (angolszász szövetség) amely a világ vezetésére hivatott, természetesen az USA-val az élen.
(nekem agymenésem az angolszász szövetség, de mi másért hozott volna létre az USA olyan szövetséget (5 szem, AKUS) amely megkerüli a NATO EU-s országait. Mi másért lépett ki Nagy-Britannia, hogy aztán a szövetség tagja legyen.)
Indirekt akciók
-elsősorban Európában a politikai "távirányított robotok" hatalomra juttatása
-NGO szervezetek kiépítése, vagy felhasználása a fenti cél elérése , valamint az európai konzervatív értékrend (mint összetartó erő) lebontása érdekében.
-megrendezett provokációk politikai hitelesség bomlasztása miatt: szíriai gáztámadások az orosz bevonulás után, a Skripal-ügy stb.
-"színes forradalmak" szervezése, illetve a kialakult társadalmi feszültségekre való rátelepedés
-a hibridhadviselés, a kiberhadviselés démonizálása (a saját művelet el hallgatása, az ellenséges fenyegetés túldimenzionálása)
-az írott és az elektronikus sajtó ("ön") cenzúrázása
-népek, nemzetek, országok, démonizálása,
Én azt látom hogy az USA cselekedeteit a világhatalom megtartása vezeti, a tetteit ezen a szemüvegen át kell nézni. Hogy ezekkel az eszközökkel, célt ér-e Amerika nem tudom. A gazdasági szankciói összességében Oroszország ellen eddig visszafele sültek el, de az Uniót gyengítette.
Szerintem