[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
nekem erről az egészről az a véleményem, hogy nem Ukrajnáról szól - hanem arról, hogy Európa kimondja:
- nem veszünk orosz gázt, mert irgum-burgum.

Innentől fogva az egész világos, mint a vakablak:
  • drága a gáz
  • az amcsik lefáklyázzák a gázt, mert nem tudnak vele mit kezdeni
  • ránéznek a térképre: hűbassza meg, ott egy kontinensnyi terület - élen a segghülye német vezetéssel, most akasztanak tengelyt az oroszokkal, hát segítsünk nekik.
  • Putyin erre csökkenti a gázt, hogy nyomatékot adjon az NS2-szappanopera lezárásának és átvegyék végre ezek a bürokrata kretének a gázvezetéket
  • német vezetés két genderhiszti között tovább nyomja a ződ-baromságokat, ezért a gáz ára tovább megy fel
  • USA-ban sokaknak könnybe lábad a szeme a növekvő gázárakat nézve, de sajnos a piac még nem nyílt meg eléggé
  • provokáljunk tovább az ostoba ukrán vezetéssel - esetleg Kazahsztánban is
  • Putyin erre csinálja azt, amit minden normális vezető, ha van hadserege: felvonul
  • kezdjünk hisztizni, hogy a mockosz púgyin támadni akar
  • induljon be a hiszti, gyorsan repültessük ki az új német külügyért és közösen kezdjünk fenyegetőzni
  • helyezzük kilátásba, hogy kizárjuk a mockosz oroszosokat a SWIFT rendszerből - és adjuk a csillogó szemű német vezetés tudtára, hogy akkor így "sajnos az átutalás nehézségekbe fog ütközni".
  • hívjuk össze a pápai konklávét, majd közösen jelentsük ki: "Oroszország veszélyezteti az ellátásbiztonságot, mert múltkor is az ukránok zárták el a gázt, ezért ha a gázelzáró ukrán bagázst kikerülve, nemzetközi vizeken menne a gázvezeték, az veszélyezteti az ellátásbiztonságot"
  • gyerekek, Kazahsztán nem jött össze - vagyis Putyin, a véreskezű diktátor leverte a kazah "koratavaszt". Jaj
  • provokáljunk nátó szinten, hátha lesz balhé és akkor kimondhatják "őszintén" az európai "választott" "vezetők", hogy ennyi és netovább, szabaduljunk meg az olcsó és nem-demokratikus gáztól, ne függjünk a gonosz oroszoktól, vegyünk helyette kurva drága, angolszász-liberális, elmbétékú-konform, BLM-kóserbélyegzős gázt. Nem baj, ha drága - az ipar úgyis csak a CO2 törekvéseink útjában áll.
  • USA-ban csilingel a pénztárgép, Európát újra felrakták az asztalra és minden irányból elintézték...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Én pedig drágám az összes hozzászólásodra reagáltam így! Nem tudom te mit szólnál ha a szomszédod megengedné hogy az ablakodhoz legközelebbi helyre sz..nak az emberek? Neked ez hogy tetszene hmmm? Tudom kicsit fura hasonlat de most az Ukrán megengedte az Usanak és vele a Natonak hogy pont az Oroszok ablaka alá sz..janak.
Remélem sikerült megértened a hasonlatott.
Mível te se és az Oroszok se torerálják a szagott így ezt szóvá teszitek!
Nagy vonalakba remélem éted!
Az a baj veletek hogy lassan full kreténbe toljátok ezt a Nato-Usa dolgot. De térjünk má észhez, nem az átkosba élünk hogy imádjuk az amerikai álmot. Azt megkaptuk 90-ben és valahogy a többségi társadalomnak nem nagyon jött be!
Ennyit akartam csak Off-ni! Bocsesz fiúk.
Te meg tényleg egy Pöcs vagy Pöcs:D
Akkor a színvonalat már ismerjük... :oops:
Csak megkérdezném, hogy akkor te most örülnél, ha lerohannák az oroszok Ukrajnát?
Csak azért kérdezem ezt, mert jelenleg Ukrajna igen-igen hasonló helyzetben van, mint amiben annak idején '56-ban a Magyar Állam volt. A nyugati katonai tömbön kívülről segítve megpróbálták kitámogatni. Nem sikerült. Ismerjük a végét.
De ott is "odasz@rtak" az oroszok küszöbére. A magyar felkelőknek meg maga volt a mennyország illata.

Én speciel eléggé tárgyilagosan látom a (az ukránok) helyzetet/tét. Engem kizárólag Magyarország helyzete érdekel. És azért izgulok, hogy át tudjunk lavírozni a szitun nagyobb baki nélkül. És kurv@ra nem vicces dolog szerintem aktív NATO tagként végignézni egy ilyen feszült helyzetet, mégha 1000%-ig biztos vagyok is benne, hogy a NATO távol fogja tartani magát a konfliktustól.
És azon elgondolkodtál már, hogy milyen következményei lesznek ha esetleg az orosz Grisának a vezértank vezetőjének esetleg felakad a gázbovden, és nem áll meg Csapnál a Tisza hídon - mert még maradt egy kis dízel a 72-es tankjában?
Csak mert ennek itt a Kápát-medencében hagyományai vannak!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 242
26 061
113
Ukrajna a jelenlegi formájában életképtelen, szét fog esni, csak idő kérdése. A nyugati lélegeztető gép nagyon sokba fog nekik kerülni a végén. A Mi érdekünk messze nem azonos a NATO, illetve az angolszász érdekekkel. Nekünk most az oroszok fogják kikaparni a gesztenyét, ha jól csináljuk, nem pedig a gittegylet EU, meg a nyugati "szövetségeseink".
Az oroszok gyakorlatoznak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
nekem erről az egészről az a véleményem, hogy nem Ukrajnáról szól - hanem arról, hogy Európa kimondja:
- nem veszünk orosz gázt, mert irgum-burgum.

Innentől fogva az egész világos, mint a vakablak:
  • drága a gáz
  • az amcsik lefáklyázzák a gázt, mert nem tudnak vele mit kezdeni
  • ránéznek a térképre: hűbassza meg, ott egy kontinensnyi terület - élen a segghülye német vezetéssel, most akasztanak tengelyt az oroszokkal, hát segítsünk nekik.
  • Putyin erre csökkenti a gázt, hogy nyomatékot adjon az NS2-szappanopera lezárásának és átvegyék végre ezek a bürokrata kretének a gázvezetéket
  • német vezetés két genderhiszti között tovább nyomja a ződ-baromságokat, ezért a gáz ára tovább megy fel
  • USA-ban sokaknak könnybe lábad a szeme a növekvő gázárakat nézve, de sajnos a piac még nem nyílt meg eléggé
  • provokáljunk tovább az ostoba ukrán vezetéssel - esetleg Kazahsztánban is
  • Putyin erre csinálja azt, amit minden normális vezető, ha van hadserege: felvonul
  • kezdjünk hisztizni, hogy a mockosz púgyin támadni akar
  • induljon be a hiszti, gyorsan repültessük ki az új német külügyért és közösen kezdjünk fenyegetőzni
  • helyezzük kilátásba, hogy kizárjuk a mockosz oroszosokat a SWIFT rendszerből - és adjuk a csillogó szemű német vezetés tudtára, hogy akkor így "sajnos az átutalás nehézségekbe fog ütközni".
  • hívjuk össze a pápai konklávét, majd közösen jelentsük ki: "Oroszország veszélyezteti az ellátásbiztonságot, mert múltkor is az ukránok zárták el a gázt, ezért ha a gázelzáró ukrán bagázst kikerülve, nemzetközi vizeken menne a gázvezeték, az veszélyezteti az ellátásbiztonságot"
  • gyerekek, Kazahsztán nem jött össze - vagyis Putyin, a véreskezű diktátor leverte a kazah "koratavaszt". Jaj
  • provokáljunk nátó szinten, hátha lesz balhé és akkor kimondhatják "őszintén" az európai "választott" "vezetők", hogy ennyi és netovább, szabaduljunk meg az olcsó és nem-demokratikus gáztól, ne függjünk a gonosz oroszoktól, vegyünk helyette kurva drága, angolszász-liberális, elmbétékú-konform, BLM-kóserbélyegzős gázt. Nem baj, ha drága - az ipar úgyis csak a CO2 törekvéseink útjában áll.
  • USA-ban csilingel a pénztárgép, Európát újra felrakták az asztalra és minden irányból elintézték...
Csak az alapfelvetéseddel van a baj.
Abból indulj ki, hogy ez EU vezetőinek (Merkellel az élen) leesik, hogy Európa (és főleg a németek) összes problémája abból indul ki, hogy folyamatosan energiafüggésben vannak. Nem az orosz gázzal van a probléma (hiszen a legnagyobb felvásárló Németország) hanem hogy semmilyen normális energiahordozójuk nincsen. A szén "büdös", gázuk nincsen, olajuk nincsen, atomenergiában a Világháborús érintettségük miatt nem nagyon engedték fejlődni őket, így összehoznak az iparágban egy olyan hátrányt, ami miatt inkább megvették az import nukleáris technológiát.
Mi maradt, ha önellátásra törekednek? A megújulók.
Akármennyire is vered az asztalt a németek végig fogják tolni az Energiewende-t, még ha kicsit lassabb tempóban is, mint tervezték, és akkor is, ha rohadt drága lesz! Csak hogy ne függjön a gazdaságát alapvetően meghatározó nemzetközi energia szektortól.

Mi az különben, hogy "nem veszünk orosz gázt"? Hogyne vennének. Az, hogy az oroszok kellemetlenkedtek az ukránokkal, és a beloruszokkal, az miért kell, hogy befolyásolja a németeket? Cserébe viszont az oroszok le akartak nyomni a torkukon egy új elkerülő gázvezetéket. Amit meg az amerikaiak miatt nem mernek átvenni.
Pontosan erre írtam, hogy ebből a b@szakodásból van - szerintem - a német vezetésnek elege.
Nem lehet egy önálló német, és európai külpolitikát csinálni, mert folyamatosan civakodnak az amerikaiak és az oroszok a fejük felett...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 242
26 061
113
1. Nincs tranzitdíj, amitől olcsóbban is veszik.
2. Az oroszok sokkal megbízhatóbbak, mint az ukránok.
3. Nem függenek más államoktól, sokkal megbízhatóbb a kereskedelem.
Ja, hogy az USA-nak, meg az ukránoknak ez nem tetszik. Itt látszik, hogy nem csak az oroszokat szívatja az USA, hanem a németeket is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 302
113
És azon elgondolkodtál már, hogy milyen következményei lesznek ha esetleg az orosz Grisának a vezértank vezetőjének esetleg felakad a gázbovden, és nem áll meg Csapnál a Tisza hídon - mert még maradt egy kis dízel a 72-es tankjában?
Csak mert ennek itt a Kápát-medencében hagyományai vannak!
Miért tenne ilyet Grisa? Önmaga ellensége lenne? Azért nem agyatlan emberekről van szó, pontosan tudják, meddig mehetnek el.
A "hagyomány" a modern háborúk idejéből ha jól számolom ... egyedül a II. vh. És akkor épp a meghívásunknak tettek eleget :(
Előtte milyen "hagyományos" esetre emlékszünk?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 302
113
Csak az alapfelvetéseddel van a baj.
Abból indulj ki, hogy ez EU vezetőinek (Merkellel az élen) leesik, hogy Európa (és főleg a németek) összes problémája abból indul ki, hogy folyamatosan energiafüggésben vannak. Nem az orosz gázzal van a probléma (hiszen a legnagyobb felvásárló Németország) hanem hogy semmilyen normális energiahordozójuk nincsen. A szén "büdös", gázuk nincsen, olajuk nincsen, atomenergiában a Világháborús érintettségük miatt nem nagyon engedték fejlődni őket, így összehoznak az iparágban egy olyan hátrányt, ami miatt inkább megvették az import nukleáris technológiát.
Mi maradt, ha önellátásra törekednek? A megújulók.
Akármennyire is vered az asztalt a németek végig fogják tolni az Energiewende-t, még ha kicsit lassabb tempóban is, mint tervezték, és akkor is, ha rohadt drága lesz! Csak hogy ne függjön a gazdaságát alapvetően meghatározó nemzetközi energia szektortól.

Mi az különben, hogy "nem veszünk orosz gázt"? Hogyne vennének. Az, hogy az oroszok kellemetlenkedtek az ukránokkal, és a beloruszokkal, az miért kell, hogy befolyásolja a németeket? Cserébe viszont az oroszok le akartak nyomni a torkukon egy új elkerülő gázvezetéket. Amit meg az amerikaiak miatt nem mernek átvenni.
Pontosan erre írtam, hogy ebből a b@szakodásból van - szerintem - a német vezetésnek elege.
Nem lehet egy önálló német, és európai külpolitikát csinálni, mert folyamatosan civakodnak az amerikaiak és az oroszok a fejük felett...
Az EUn belül van nukleáris know-how (Franciaország), lehetne még atomerőműveket építeni dögivel.
Az NS2 című bohózat most már nyilvánvalóan azért húzódik, mert a németeknek a kezükre lett csapva, hogy szeeegény Ukrajnát megkerülve (és így a tranzitdíjakkal az ukrán államháztartást nem hizlalva) meg merészeltek állapodni az oroszokkal.

A németek a saját maguk által, úgy 12 éve ásott gödörbe gáncsolták bele magukat. Mást ne rántsanak magukkal, jók lesznek ők ott egyedül.

Érdekes belegondolni, hogy vajon mi történne, ha varázsütésre az EU kollektíve kihátrálna az ukrán témából és megegyezne az oroszokkal a további gázszállításokról is.
Amerika nyilván toporzékolna (ki tudja, még lehet, hogy az EUt is szankcionálnák, haha), az ukrán vezetés siránkozna egy sort, az oroszok kialakítanák a vágyott pufferzónájukat és talán nem lenne háború. Meg lenne biztos gázszállítás, ameddig Jürgenék igényt tartanak rá.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
A németek a saját maguk által, úgy 12 éve ásott gödörbe gáncsolták bele magukat. Mást ne rántsanak magukkal, jók lesznek ők ott egyedül.
Te ezt - nyilván - gödörnek látod, ő meg egy stabil ház alapjának.
Amerika nyilván toporzékolna (ki tudja, még lehet, hogy az EUt is szankcionálnák, haha), az ukrán vezetés siránkozna egy sort, az oroszok kialakítanák a vágyott pufferzónájukat és talán nem lenne háború. Meg lenne biztos gázszállítás, ameddig Jürgenék igényt tartanak rá.
Meg amíg 30-40 év múlva újra nem jön egy szuezi válság, egy pandémia, egy OPEC besértődés, vagy csak egy meg nem értett pszichopata elcsaklizza valamelyik tehetősebb szomszéd marsalbotját....
Az múlt században a térséget 2x súlytotta több milliós halottat produkáló háború - kizárólag a nyersanyaghiány, és a befolyás deficit miatt....
Németország azt a füves hippit akarja eljátszani aki raggie-t hallgat miközben majd befagy a sEgg3, de lesz@rja, mert dzsojjja úgy is melegít...
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 611
6 986
113
Csak az alapfelvetéseddel van a baj.
Abból indulj ki, hogy ez EU vezetőinek (Merkellel az élen) leesik, hogy Európa (és főleg a németek) összes problémája abból indul ki, hogy folyamatosan energiafüggésben vannak. Nem az orosz gázzal van a probléma (hiszen a legnagyobb felvásárló Németország) hanem hogy semmilyen normális energiahordozójuk nincsen. A szén "büdös", gázuk nincsen, olajuk nincsen, atomenergiában a Világháborús érintettségük miatt nem nagyon engedték fejlődni őket, így összehoznak az iparágban egy olyan hátrányt, ami miatt inkább megvették az import nukleáris technológiát.
Mi maradt, ha önellátásra törekednek? A megújulók.
Akármennyire is vered az asztalt a németek végig fogják tolni az Energiewende-t, még ha kicsit lassabb tempóban is, mint tervezték, és akkor is, ha rohadt drága lesz! Csak hogy ne függjön a gazdaságát alapvetően meghatározó nemzetközi energia szektortól.

Mi az különben, hogy "nem veszünk orosz gázt"? Hogyne vennének. Az, hogy az oroszok kellemetlenkedtek az ukránokkal, és a beloruszokkal, az miért kell, hogy befolyásolja a németeket? Cserébe viszont az oroszok le akartak nyomni a torkukon egy új elkerülő gázvezetéket. Amit meg az amerikaiak miatt nem mernek átvenni.
Pontosan erre írtam, hogy ebből a b@szakodásból van - szerintem - a német vezetésnek elege.
Nem lehet egy önálló német, és európai külpolitikát csinálni, mert folyamatosan civakodnak az amerikaiak és az oroszok a fejük felett...
Ezt nem igazán értem.
Északi áramlat 1-en most is vesznek gázt. Putyin szerződés szerződés szerint szállít.
Csak ez kevés, mert okosan lekapcsolták az atomerővűket. (ebből fakad a baj)
Helyette barnaszenet égetnek.

2 gyors megoldás is lenne:
-Visszakapcsolni az atomot
-Kinyiti az Északi áramlat 2 csapját, merthogy még a cső is fel van már tőltve gázzal.

Miért nem teszik?
Mert USA irányítás alatt vannak.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Csak mert ennek itt a Kápát-medencében hagyományai vannak!
Meséld el kérlek, hogy mikor is volt erre itt a kárpát-medencében példa?
48 nem ér, ugyanis ott a segghülye Kossuth baromságai miatt, a "kedves" osztrák vezetés hivatkozott egy korábbi szerződésre, és vette torokra a cárt.
Ja igen, és valahogy kifelejtődik, hogy a nyugat ehhez még tapsolt is.
Elvégre itt ölik egymást azok a bahrbár keletiek. Azokért meg nem kár.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Akkor a színvonalat már ismerjük... :oops:
Csak megkérdezném, hogy akkor te most örülnél, ha lerohannák az oroszok Ukrajnát?
Csak azért kérdezem ezt, mert jelenleg Ukrajna igen-igen hasonló helyzetben van, mint amiben annak idején '56-ban a Magyar Állam volt. A nyugati katonai tömbön kívülről segítve megpróbálták kitámogatni. Nem sikerült. Ismerjük a végét.
De ott is "odasz@rtak" az oroszok küszöbére. A magyar felkelőknek meg maga volt a mennyország illata.

Én speciel eléggé tárgyilagosan látom a (az ukránok) helyzetet/tét. Engem kizárólag Magyarország helyzete érdekel. És azért izgulok, hogy át tudjunk lavírozni a szitun nagyobb baki nélkül. És kurv@ra nem vicces dolog szerintem aktív NATO tagként végignézni egy ilyen feszült helyzetet, mégha 1000%-ig biztos vagyok is benne, hogy a NATO távol fogja tartani magát a konfliktustól.
És azon elgondolkodtál már, hogy milyen következményei lesznek ha esetleg az orosz Grisának a vezértank vezetőjének esetleg felakad a gázbovden, és nem áll meg Csapnál a Tisza hídon - mert még maradt egy kis dízel a 72-es tankjában?
Csak mert ennek itt a Kápát-medencében hagyományai vannak!
Emlékszem hogy 56-ban az amcsik meg az angolok mennyi fegyvert küldtek ide. Arra is emlékszem hogy kiálltak mellettünk hős magyarok mellett. Szöveg az volt.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Akkor a színvonalat már ismerjük... :oops:
Csak megkérdezném, hogy akkor te most örülnél, ha lerohannák az oroszok Ukrajnát?
Csak azért kérdezem ezt, mert jelenleg Ukrajna igen-igen hasonló helyzetben van, mint amiben annak idején '56-ban a Magyar Állam volt. A nyugati katonai tömbön kívülről segítve megpróbálták kitámogatni. Nem sikerült. Ismerjük a végét.
De ott is "odasz@rtak" az oroszok küszöbére. A magyar felkelőknek meg maga volt a mennyország illata.

Én speciel eléggé tárgyilagosan látom a (az ukránok) helyzetet/tét. Engem kizárólag Magyarország helyzete érdekel. És azért izgulok, hogy át tudjunk lavírozni a szitun nagyobb baki nélkül. És kurv@ra nem vicces dolog szerintem aktív NATO tagként végignézni egy ilyen feszült helyzetet, mégha 1000%-ig biztos vagyok is benne, hogy a NATO távol fogja tartani magát a konfliktustól.
És azon elgondolkodtál már, hogy milyen következményei lesznek ha esetleg az orosz Grisának a vezértank vezetőjének esetleg felakad a gázbovden, és nem áll meg Csapnál a Tisza hídon - mert még maradt egy kis dízel a 72-es tankjában?
Csak mert ennek itt a Kápát-medencében hagyományai vannak!
Egyébként pedig igen. Ideje lenne ezt a nagyképű ukrán vezetest helyre raknia valakinek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ezt nem igazán értem.
Északi áramlat 1-en most is vesznek gázt. Putyin szerződés szerződés szerint szállít.
Miért, én mit írtam? o_O
Nem az orosz gázzal van a probléma (hiszen a legnagyobb felvásárló Németország) hanem hogy semmilyen normális energiahordozójuk nincsen.

2 gyors megoldás is lenne:
-Visszakapcsolni az atomot
-Kinyiti az Északi áramlat 2 csapját, merthogy még a cső is fel van már tőltve gázzal.
Ez mennyiben is javítana az önellátási képességen?
Miért nem teszik?
Mert USA irányítás alatt vannak.
Nem egészen.
Bár az új kormánnyal biztosan nagyot nőt az USA befolyása.
Ugyan azért amiért a Hasogdzsi ügy kapcsán a saját hadiiparukat is szétszívatták.
Amíg nincs végszükség addig a kellemetlenségeket is vállalják az elveik miatt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
A világ legnagyobb főáramú fake news csatornája megint hamis propagandát terjesztett, a Fehér Ház is kénytelen volt megszólalni és cáfolni a CNN-t!
A CNN "orosz invázióról" kitalált riportját teljesen hamisnak mondta a Fehér Ház és cáfolja azt a jelentést, amely szerint Biden azt mondta volna Zelenszkijnek, hogy "készüljön fel a becsapódásra"... és hogy biztos az orosz invázió.
A Fehér Ház visszautasította a CNN beszámolóját Joe Biden amerikai elnök és ukrán kollégája, Volodimir Zelenszkij csütörtöki telefonbeszélgetéséről, "teljesen hamisnak" nevezve azt.
"Biden elnök azt mondta, hogy fennáll annak a lehetősége, hogy az oroszok februárban megszállják Ukrajnát. Ezt már korábban is mondta nyilvánosan és mi már hónapok óta figyelmeztetünk erre. Az ennél többről vagy másról szóló jelentések teljesen hamisak" - tweetelte csütörtök este Emily Horne, a Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője.
A CNN vezető nemzetbiztonsági tudósítójának, Alexander Marquardtnak a tweetjére reagált, aki kijevi kollégáját, Matthew Chance-t idézte.
"Az orosz invázió most már gyakorlatilag biztos, amint a talaj befagy, mondta Biden Zelenszkijnek. Kijevet 'kifoszthatják', az orosz erők megpróbálhatják elfoglalni, 'készüljenek fel a becsapódásra', mondta Biden a tisztviselő szerint" - tweetelte Marquardt.
A CNN The Lead with Jake Tapper című műsorában Chance élő adásban idézte "az ukrán tisztviselőt".
"A fővárost, Kijevet, ezt a várost itt, 'kifoszthatják'. Ezt a szót használta [Biden] a jelek szerint és az az ukrán tisztviselő szerint. [Az orosz erők kifoszthatják" - mondta Chance Tappernek.
Chance a továbbiakban idézte a Biden-Zelenszkij telefonbeszélgetés egy szerinte "elég hatásos mondatát", amelyet a névtelen ukrán tisztviselő mondott el neki.
"Biden elnök azt mondta ukrán kollégájának, hogy Ukrajnának fel kell készülnie a becsapódásra. Elég kemény figyelmeztetés volt ez az amerikai vezető részéről".
A szegmenst azonban később eltávolították a The Lead Twitter-fiókjáról.
A CNN által hazudott hamis idézetet gyorsan átvették más csatornák, például a The Independent, a The Express és a Daily Mail. Eközben a CNN műsorvezetője, Jim Sciutto azt idézte Horne-tól, hogy "névtelen források valótlanságokat 'szivárogtatnak'" a hívásról.
Zelenszkij szóvivője, Szergej Nyenyikforov ugyancsak "teljesen hamisnak" nevezte ezt és visszautasította az állítólagos "magas rangú ukrán tisztviselőre" hivatkozó jelentéseket.
"Helyes információkat csak az ukrán és az amerikai fél hivatalos közleményeiben lehet találni" - jelentette ki.
Hivatalosan a csütörtök délutáni Biden-Zelenszkij telefonbeszélgetés jól sikerült, a két elnök megvitatta az Ukrajnának nyújtott folyamatos amerikai katonai és pénzügyi támogatást.
Biden megismételte az Egyesült Államok Ukrajnának nyújtott támogatását és közölte Zelenszkijjel, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei készen állnak arra, hogy "határozottan válaszoljanak, ha Oroszország tovább támadja Ukrajnát" - áll a Fehér Ház hivatalos közleményében.
Biden azt is közölte ukrán kollégájával, hogy az Egyesült Államok kijevi nagykövetsége "továbbra is nyitva áll és teljes mértékben működőképes", annak ellenére, hogy a diplomaták és a személyzet néhány családtagját a héten evakuálták.
A két elnök megjegyezte a szerdai párizsi megbeszélések sikerét, ahol Oroszország és Ukrajna megállapodott a tűzszünet fenntartásának kérdésében a vitatott hovatartozású Donbassz térségében és két hét múlva újabb találkozót tűztek ki Berlinben.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 005
113
Tessék:
ZRÍNYI 20!026 said:

Akkor még arról nem volt szó, hogy hozzánk is jöhetnek csapatok.
Romániáról, Bulgáriáról volt szó, és hogy önkéntes alapon.
Ezek szerint közben eldőlt, hogy Magyarország is csatlakozik.
Ha ez igaz, nem biztos, hogy meg lesz tartva az Orbán-Putyin találkozó!
"Emiatt lesz csak igazán értelme! :cool: "

Ha ők(amcsik/angolok) is úgy gondolják, ahogy te, akkor szerintem ez kimeríti a szarkavarás fogalmát.