[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 159
10 473
113
2022 a válság éve lesz Moszkva és Washington között!

Jelenleg valószínűtlen a remény, hogy Moszkva és Washington között meg lehet fordítani a kőkeményen megromlott kapcsolatokat - állította egy vezető orosz politikus, aki szerint csak akkor lesz kevesebb konfliktus a két állam között, ha létrejön egy ÚJ VILÁGREND
Alekszej Puskov, Vlagyimir Putyin elnök közeli szövetségese, aki korábban az Állami Duma külügyi bizottságának elnöki tisztét töltötte be, a hét elején az Ukraina.ru-nak adott interjú keretében fejtette ki véleményét a világszíntér jelenlegi hatalmi dinamikájáról.
"Az USA hegemón, amely fokozatosan elveszíti pozícióját a világban" - állította.
"Nagyon súlyos vereséget szenvedtek a Közel-Keleten, elvesztették Szíriát, elvesztették az Afganisztánért folytatott csatát, 2021 végén kénytelenek voltak szinte az összes csapatukat kivonni Irakból."
Az orosz szenátor szerint az amerikai tisztviselők "úgy próbálják fenntartani domináns befolyásukat, hogy egyszerre konfliktusokat folytatnak Oroszországgal és Kínával, bár különböző intenzitással". Puskov megjegyezte, hogy ez ideges környezetet teremt mind Amerikában, mind a világ többi részén.
"Az USA már nem másodlagos hatalomként kezel minket" - magyarázta.
"Elsőszámú hatalomként kezelnek minket, ezért is nevezik Oroszországot és nem pedig Kínát a Biden-kormányzat egyik fő problémájaként 2022-ben".
Puskov figyelmeztetett, hogy ez "a válság éve lesz Washington és Moszkva között".
"Ha jól értem, most az "orosz problémát" akarják megoldani, vagyis gyakorlatilag egész Európát leigázni, Oroszországot a peremére szorítva" - mondta.
"Pontosan ezért van szükségük Ukrajnára. A következő fázis a Kínával való politikai vagy akár katonai összecsapás lesz" - mondta.
Pushkov hozzátette, hogy Amerika politikai és pénzügyi elitje "azt hiszi, hogy csak ők képesek irányítani a világot" és nem áll szándékukban hagyni, hogy más vegye át a kormányrudat.
"Tehát amíg nem jön létre egy ÚJ VILÁGREND, amelyben az USA gyengébb és szerepe csökken, addig többé-kevésbé éles politikai konfliktusban leszünk velük".
Megjegyzései a Kelet és Nyugat közötti egyre feszültebb szembenállás közepette hangzottak el, mivel magas rangú amerikai tisztviselők azzal vádolják Moszkvát, hogy csapatokat és haditechnikát gyűjt az ukrán határ közelében egy inváziót megelőzően.
A múlt héten Biden azzal fenyegetőzött, hogy olyan szankciókkal sújtja Vlagyimir Putyin orosz elnököt, amilyeneket "még soha nem látott" egy esetleges invázió esetén, amelyet a Kreml többször is tagadott, hogy bármilyen tervei lennének Ukrajna lerohanására.
Putyin szóvivője, Dmitrij Peszkov a hónap elején figyelmeztetett egy ilyen lépésre, kijelentve, hogy "az államfő és Oroszország vezetője elleni szankciók bevezetése ... olyan intézkedés, amely a kapcsolatok megszakításával fenyeget"
A gond ezzel csak az, hogy nem 2022 lesz a válság éve, hanem folyamatosan növekvő válság van már hosszú évek óta és szemmel láthatóan az USA ezt nem akarja feloldani.
Sőt, voltaképpen ő gerjesztette már alapból az egész történetet azzal, hogy Ukrajna törvényesen megválasztott kormányának egy puccsal történő megbuktatását leszervezte és finanszírozta. Ez nem forradalom volt, hanem sz@rkavarás.

Ezeken túl pedig sorozatban mondta fel a nemzetközi megállapodásokat:
1. ABM szerződés felondása
2. INF szerződés felmondása
3. Nyitott Égbolt Szerződés felmondása
4. Párizsi klímavédelmi megállapodás felmondása
5. Iráni atomalku felmondása

A tényeket nézve nehéz elhinni azt, hogy Putyin és Oroszország kereste a bajt eddig is, pedig milyen eccerű is lenne igaz...?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 522
12 627
113
Így működik a legtöbb demokrácia, el kell adni a népnek, hogy mindent megpróbáltak diplomáciai úton mielőtt küldik a hadsereget. Így jobban el lehet adni ha be kell avatkozni katonailag.
Áhhá.
Szóval így működik a felsőbbrendű nyugati demokrácia.
Először hülyének nézzük az embereket, hazudozunk nekik, majd mikor már azt gondolják a szarról, hogy finom akkor meg is etetjük velük.
Zseniális.
Nade még ez sem olyan nagy baj, hiszen a nyugati demokrácia a jóemberségről szól. Mindenkinek a javát akarja a nyugat. Oppardon, a javait. Először csak diplomáciai úton, hogy látszódon: mindent megpróbáltak. Aztán majd beavatkoznak [mindig a más dolgába] (de szép szó, még véletlenül sem támadnak...) katonailag.
A népnek meg el lesz adva. Még talán tapsolni is fognak. Ha nem, akkor szép, lelkesítő műsorok lesznek a tévében és akkor már biztosan megszeretik.
Mert így demokratikus.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 791
31 595
113
A britek mind a konfliktus megakadájozásáról beszélnek, közben meg oroszokat készülnek szankciózni, lehet már meg sem várják, hogy megtámadják Ukrajnát.
De legalább megtudtam, hogy a vadiúj orosz gépek "modernebb motorral és radarokkal vannak ellátva".
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Nekünk Európában elemi érdekünk hogy jóban legyünk az oroszokkal... gazdasági oda-vissza és biztonsagpolitikai szinten is.... az USA egy igazi gennyes pattanás a föld jobb seggpartján és kb így is viselkedik.... megbuktattak egy oroszbarat kormányt Ukrajnában, mert ugye senkinek nincsenek illuzioi hogy ez kinek a munkája volt, most meg mindent meglesznek hogy az EUt is az oroszok ellen fordítsák... egyedül már súlytalanok, Kína lenyomta őket keleten és ha ez EU nincs mellette nyugaton sem rózsás a helyzet. És úgy tűnik hogy az EU vezetői sem hülyék.... legalább is remélem :)
Az EU ha akarna sem lehetne mellette. Katonailag teljesen súlytalan, és ha a kedves szövetségese, azaz az USA így folytatja a nyomorgatását, akkor gazdaságilag sem fog számítani.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 782
113
Az amerikai 'mother of all sanctions' csőre töltve, már csak Putyinra várnak.

Ausztrália is beszállt a játékba:

UK tovább súlyosbítaná a szankciókat. Nem elég nekik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 791
31 595
113
Az amerikai 'mother of all sanctions' csőre töltve, már csak Putyinra várnak.

Ausztrália is beszállt a játékba:

UK tovább súlyosbítaná a szankciókat. Nem elég nekik.
Ezek elmebetegek, s az is aki ennek örül. Itt a semmiért akarnak szankciózni, akkor is ha nem támad Oroszország. Na ezek az igazi rohadékok, akik csak a szarkavaráshoz és károkozáshoz értenek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 865
72 737
113
A brüsszeli bürokraták kigúnyolják Ukrajnát; Kijevnek magának kell tárgyalnia a Donbászszal, nem pedig Oroszországgal konfrontálódnia – mondta Zoran Milanovics horvát elnök.

Milanovics hangsúlyozta, hogy "Ukrajna immár nyolc éve ijesztő helyzetben van az EU-val kapcsolatban, amely felelőtlenül bánik Ukrajnával". Kijev, "semmit sem kapott az EU-tól, és milliárdokat és milliárdokat ígértek nekik". Milanovics megjegyezte, hogy nem akar "senkit megbántani", és "sem Ukrajna ellensége, sem Oroszország barátja". „Az, hogy ők egy korrupt ország, le van írva az EU-jelentésekben” – idézi a RIA Novosztyi az RTL-re hivatkozva.

Milanovics szerint Ukrajnának "vannak problémái", amelyeket az országnak "el kellene kezdenie megoldani". Különösen „azokkal a szakadárokkal, akiket Oroszország nem ismert el”, Kijevnek „folytatnia kell a tárgyalásokat, nem szabad figyelmen kívül hagynia azt a tényt, hogy ott vannak tárgyalók, akik nem a legjobb srácok, de beszélni kell velük”.
„És hogy ne folytasd a nukleáris és hiperszonikus erővel való konfrontáció útját – Oroszország, ez nem Szerbia az ön számára. Aki pedig erre buzdítja őket, az egy veszélyes sarlatán, van belőlük most Európában elég” – mondta, hozzátéve, hogy beszél oroszul, évek óta figyeli az ukrajnai helyzetet, és „nincs benne se szeretet, se gyűlölet. érte”.

Ugyanakkor Milanovics rámutatott, hogy „Ukrajna a második világháború „hőseit”, akik lengyelek és zsidók tömeggyilkosai voltak”, például Stepan Banderát dicsőíti.

"Tiltakozások a Maidan ellen, amely egy államcsíny és a törvényesen megválasztott kormány megbuktatásának minden elemével járt az EU, az Európa Tanács és Washington szívből jövő segítségével" - mondta. Véleménye szerint "Ukrajna egy részének nemzeti hősei olyan rosszak, mint Pavelić (a második világháborúban a Független Horvát Állam vezetője)". „Bandera és kollégája, Roman Shushkevich, vagy mi a neve – a postai bélyegeken” – mondta Horvátország elnöke.

Megjegyezte, hogy komoly problémák vannak, és amikor a félelemről és a neurózisról van szó, amelyek szeparatizmushoz és Krímhez vezettek, akkor "másképp kell nézni a dolgokat". Szerinte "Ukrajnát ugyanazok a brüsszeli bürokraták zaklatják, akik más államokat is zaklattak". Kijev "eladott köd, megígérte néhány kapcsolódó állapotát." Ugyanakkor "az uniós adatok szerint az ország nagyon rossz helyzetben van, egykor még fejlettek voltak, most pedig Koszovó szintjén van az egy főre jutó GDP". – Ez az európai és a brüsszeli politika sikere? mondta.

Milanovics Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök kritikájára is reagált: „Kérjen Plenkovic bocsánatot. Úgy viselkedik, mint egy ukrán ügynök. És én - mint Horvátország elnöke. Ez óriási különbség. Nem jöttem ki az oroszokkal. Soha nem voltam ott munkalátogatáson, soha nem kávéztam az orosz nagykövettel.”

Milanovic azt mondta, "nem fog bocsánatot kérni", és Plenkovicot "egy közönséges gyalognak nevezte, amely oda megy, ahová nem tartozik". „Ezt Kolinda Grabar-Kitarovic (volt horvát elnök) idejében tette, aki akkor próbálkozott, amikor az ukrán kormány még nem volt ennyire militarista, ami indokolatlan, ez nem Szerbia, hanem Oroszország a másik oldalon. Grabar-Kitarovic tehát diplomáciai hangnemben próbált valamit felépíteni Oroszországgal, Plenkovic pedig éppen ellenkezőleg” – mondta Milanovic.

Az elnök úgy véli, nemcsak ő, hanem a horvát kormány is megjelent a "Béketeremtő" oldalán. „Mert (a kormány) túl szoros kapcsolatban áll a Szovjetunióval, istenem, Oroszországgal. Nemrég volt (Gordan külügyminiszter) Grlich-Radman is, aki mindenhol külügyminiszterként mutatkozik be, és azt mondja, hogy nem én képviselem az államot, de ő igen. Plenkovics kicsinyes szolgája volt Moszkvában (Szergej külügyminiszter) Lavrovval, és meghívta (Vlagyimir orosz elnököt) Putyint Horvátországba” – mondta, és felszólította az ukrán hatóságokat, hogy „tegyék rendbe a szélsőséges honlapot”.

@ghostrider
Gondolom a legendas Mig 21 felujitasi projekt sem felejtodott meg el a horvátoknal. Eleg jol kiismertek az ukran modit.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 865
72 737
113
A gond ezzel csak az, hogy nem 2022 lesz a válság éve, hanem folyamatosan növekvő válság van már hosszú évek óta és szemmel láthatóan az USA ezt nem akarja feloldani.
Sőt, voltaképpen ő gerjesztette már alapból az egész történetet azzal, hogy Ukrajna törvényesen megválasztott kormányának egy puccsal történő megbuktatását leszervezte és finanszírozta. Ez nem forradalom volt, hanem sz@rkavarás.

Ezeken túl pedig sorozatban mondta fel a nemzetközi megállapodásokat:
1. ABM szerződés felondása
2. INF szerződés felmondása
3. Nyitott Égbolt Szerződés felmondása
4. Párizsi klímavédelmi megállapodás felmondása
5. Iráni atomalku felmondása

A tényeket nézve nehéz elhinni azt, hogy Putyin és Oroszország kereste a bajt eddig is, pedig milyen eccerű is lenne igaz...?
Emlekszem vagy tiz eve lehetett hallani oreg csontvaz hienaktol a US-bol hogy milyen jo is volna egy ujratoltott hideghaboru. Azert csak osszehoztak...
 

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
46
141
33
Az amerikai 'mother of all sanctions' csőre töltve, már csak Putyinra várnak.

Ausztrália is beszállt a játékba:

UK tovább súlyosbítaná a szankciókat. Nem elég nekik.
Könnyű más farkával (Európáéval) verni a csalánt.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 159
10 473
113
Az amerikai társadalmon belüli megoldhatatlan faji feszültségek, a mérhetetlenül eladósodott pénzügyi szektor, a Covid-helyzetből eredő további gazdasági problémák, a profitnövelés érdekében külföldre kiszervezett és ebből eredően otthon leépített nemzeti ipar és az emiatt elszegényedő amerikai középosztály megspékelve az elmúlt évtizedek háborúival és ezek következményeivel együttesen olyan problémacsomagot halmozott fel, amit az amerikai nagytőkés elit már nem tud megoldani az eddigi módszerekkel.
Ezek együttes hatása okozta és okozza az Amerikai Egyesült Államok szupremáciájának csökkenését, amivel szemben Kína már most sokkal komolyabb ipari-kereskedelmi fölényt képes realizálni, ehhez pedig hozzáadódik az a kellemetlen tény, hogy Oroszország sem volt hajlandó tovább gyengülni és szétesve kimúlni, hanem pont ellenkezőleg.
Az Oroszország (és rövidesen Kína) ellen felszított háborús hisztéria lehetőséget teremt arra, hogy a belső társadalmi problémákból eredő frusztráltság kifelé legyen irányítva, a háborús feszültség „megfelelő helyszínen” történő növelése pedig lehetőséget jelent arra, hogy olyan nemzeteket és régiókat sodorjon veszélybe, amelyek már középtávon is komoly riválisként léphetnének fel mind katonai, mind gazdasági, mind ipari szempontból az Egyesült Államokkal szemben.
A Biden-kormányzat célja (feladata?) Oroszország és Putyin háborúba kényszerítése még olyan áron is, ha egy ilyen háborús konfliktus komoly eszkalációs veszélyt hordoz magában.

Az amerikai vezetés egy dologban biztos: ha nem rángatja egy általa elképzelt és tervezett háborús helyzetbe a riválisait, akkor belátható időn belül az olvadó világhatalma olyan szintre csökken, ahonnan már nem lesz visszaút. Ez számukra szó szerint élet-halál kérdése.

Lada által belinkelt három cikk is tökéletesen mutatja az AUKUS tagállamok összehangolt oroszellenes lépéseit és propagandáját, amivel kapcsolatban igencsak megmosolyogni való lenne az a feltételezés, hogy Amerikának, Angliának és Ausztráliának nincs is fontosabb küldetése, mint a szegény és szerencsétlen ukránok megmentése az oroszoktól…

Sok éven át sokszor veséztük ezeket a témákat, a magam részéről már halálosan unom ismételgetni ezeket, akit komolyabban érdekelt a dolog és nem elégedett meg az instant mainstream propagandával az már úgy is nagyjából sejti és látja, hogy mire megy ki a játék, akiket pedig ez nem érdekelt ilyen-olyan okokból, azokat most sem fogja meghatni.
Nem óhajtok már sem jósolgatni (sok éven át ugyanazokat ígértem, visszaolvasható), sem pedig az új világégést hirdető apostolként bevonulni a szerény olvasótábor emlékezetébe, de magányos perceiben nem ártana, ha mindenki elővenné legalább két percre a józanabb eszét és végig gondolná azt, hogy mi zajlik a szemünk előtt és a fejünk felett és milyen végkifejlet felé sodródik a világ.
A háborúknak megvan a maguk törvényszerűsége és örvénylése, ha sikerül elérni azt, hogy kirobbanjon egy olyan háború Európa földrajzi közepén, amiben a világ második legnagyobb hadseregével és jelen idő szerint talán a legpotensebb atomütőerejével rendelkező Oroszország közvetlenül és egzisztenciálisan is érintve lesz, akkor ki fogja azt garantálni, hogy ez a háború és a következményei egy szűk földrajzi határon belül megmaradnak?
Szerintem senki.

Azért jöttem vissza pár hónapja – eredeti terveim szerint még egy kis időre – hogy szóljak, rajtam kívül a baj is megérkezett.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 458
59 753
113
Az amerikai társadalmon belüli megoldhatatlan faji feszültségek, a mérhetetlenül eladósodott pénzügyi szektor, a Covid-helyzetből eredő további gazdasági problémák, a profitnövelés érdekében külföldre kiszervezett és ebből eredően otthon leépített nemzeti ipar és az emiatt elszegényedő amerikai középosztály megspékelve az elmúlt évtizedek háborúival és ezek következményeivel együttesen olyan problémacsomagot halmozott fel, amit az amerikai nagytőkés elit már nem tud megoldani az eddigi módszerekkel.
Ezek együttes hatása okozta és okozza az Amerikai Egyesült Államok szupremáciájának csökkenését, amivel szemben Kína már most sokkal komolyabb ipari-kereskedelmi fölényt képes realizálni, ehhez pedig hozzáadódik az a kellemetlen tény, hogy Oroszország sem volt hajlandó tovább gyengülni és szétesve kimúlni, hanem pont ellenkezőleg.
Az Oroszország (és rövidesen Kína) ellen felszított háborús hisztéria lehetőséget teremt arra, hogy a belső társadalmi problémákból eredő frusztráltság kifelé legyen irányítva, a háborús feszültség „megfelelő helyszínen” történő növelése pedig lehetőséget jelent arra, hogy olyan nemzeteket és régiókat sodorjon veszélybe, amelyek már középtávon is komoly riválisként léphetnének fel mind katonai, mind gazdasági, mind ipari szempontból az Egyesült Államokkal szemben.
A Biden-kormányzat célja (feladata?) Oroszország és Putyin háborúba kényszerítése még olyan áron is, ha egy ilyen háborús konfliktus komoly eszkalációs veszélyt hordoz magában.

Az amerikai vezetés egy dologban biztos: ha nem rángatja egy általa elképzelt és tervezett háborús helyzetbe a riválisait, akkor belátható időn belül az olvadó világhatalma olyan szintre csökken, ahonnan már nem lesz visszaút. Ez számukra szó szerint élet-halál kérdése.

Lada által belinkelt három cikk is tökéletesen mutatja az AUKUS tagállamok összehangolt oroszellenes lépéseit és propagandáját, amivel kapcsolatban igencsak megmosolyogni való lenne az a feltételezés, hogy Amerikának, Angliának és Ausztráliának nincs is fontosabb küldetése, mint a szegény és szerencsétlen ukránok megmentése az oroszoktól…

Sok éven át sokszor veséztük ezeket a témákat, a magam részéről már halálosan unom ismételgetni ezeket, akit komolyabban érdekelt a dolog és nem elégedett meg az instant mainstream propagandával az már úgy is nagyjából sejti és látja, hogy mire megy ki a játék, akiket pedig ez nem érdekelt ilyen-olyan okokból, azokat most sem fogja meghatni.
Nem óhajtok már sem jósolgatni (sok éven át ugyanazokat ígértem, visszaolvasható), sem pedig az új világégést hirdető apostolként bevonulni a szerény olvasótábor emlékezetébe, de magányos perceiben nem ártana, ha mindenki elővenné legalább két percre a józanabb eszét és végig gondolná azt, hogy mi zajlik a szemünk előtt és a fejünk felett és milyen végkifejlet felé sodródik a világ.
A háborúknak megvan a maguk törvényszerűsége és örvénylése, ha sikerül elérni azt, hogy kirobbanjon egy olyan háború Európa földrajzi közepén, amiben a világ második legnagyobb hadseregével és jelen idő szerint talán a legpotensebb atomütőerejével rendelkező Oroszország közvetlenül és egzisztenciálisan is érintve lesz, akkor ki fogja azt garantálni, hogy ez a háború és a következményei egy szűk földrajzi határon belül megmaradnak?
Szerintem senki.

Azért jöttem vissza pár hónapja – eredeti terveim szerint még egy kis időre – hogy szóljak, rajtam kívül a baj is megérkezett.
Csak ne szerénykedj. Valójàban te hoztad a bajt... :)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 662
28 535
113
Háát barátom, én úgy tanultam, hogy a relé az egy elektromechanikus kapcsoló.
De ha te nekem felvázolod, hogy egy transformátor, relé nélkül hogyan volt képes leválasztani a 2 hálózatot egymástól, akkor azt szivesen veszem...
:rolleyes:
Off
Pöcshusznak szeretettel
Általános transzformátor alállomás: Bejövő, kimenő X db Y (nagyobb) kV feszültségű távvezetékek vagy földkábelek. Védelmek, szakaszoló, megszakító, Y kV gyűjtősínek - legalább kettő, közötte szakaszoló megszakító szakaszoló (védelmek). Y kV transzformátor primer oldal: megszakító, szakaszoló (védelmek) transzformátor. Szekunder oldal:transzformátor (esetleg "hónalj tr".-al együtt), védelmek, megszakító, szakaszló, Z (kisebb) kV gyűjtősín. Leágazások: védelmek, megszakító, szakaszoló, leágazó Z kV távvezetékek, vagy földkábelek. Az erőművi transzformátor alállomásnál 10,6 KV-os primer oldal van.
Csak 1 példa a felépítésre
e1n.jpg

Ezeknél, mutass nekem csak egy relét nagyfeszültségen. Maximum a védelmekben, meg a házi üzemben. 400/230V-on.
img_2320.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Szittya

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 662
28 535
113
Tudod, ez olyan, mintha szakmai körökben azt mondanád az izzólámpára, hogy villanykörte, sőt még rosszabb, vagy a gázturbinás repülőgép lökhajtásos. A relé kimondottan kisfeszültségű kapcsoló berendezés, nagyfeszültségen csak megszakítóval kapcsolnak, szakaszolóval leválasztanak. Ráadásul relé állomásról írtál, ami híradástechnikai berendezés.