[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 653
113
FKk5H4lXsAUAYzS


3 zaszloalj kb?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 659
113
( Itteni fórumtársam kérdezem...Ugye az Oroszok primitívek, csövesek, nem tudnak mechanikát gyártani, stb....
Mi van a hangárban való tárolással?
A " Nyugati" technika mennyire bírná az ilyen jellegű igénybevételt?)
Csak mert én, erről beszéltem....
Az ilyen jellegű igénybevételt bírnia kell minden gépnek ami katonai.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 653
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 653
113
Mi is csereljuk mar 30 eve! 90 utan mar elkezdtek itthon is hogy M16. Aztan persze nem futotta ra. Ez olyan valasztott oldal szimbolum fele, hogy kinek mi van.
 
W

Wilson

Guest
Én amúgy nem lepődnék azon, hogy a tegnap az angol miniszterelnök kijevi látogatásának a hármas szövetség
(Angol,Lengyel,Ukrán) létrehozásának az előkészítése volt ...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Mi is csereljuk mar 30 eve! 90 utan mar elkezdtek itthon is hogy M16. Aztan persze nem futotta ra. Ez olyan valasztott oldal szimbolum fele, hogy kinek mi van.
Minek cserélsz le egy gépkarabélyt, ha van hozza több milliárd lőszered?! Nem az az 500 eurós AK vagy AR a drága, hanem az, hogy mire egy katonát kilőnek vele a másik oldalon, arra átlagosan tízezer számra fogy el lőszer. De pár tiszt és fegyvernepper majd jól meggazdagodik, amikor eladja a sok raktáron maradt AK-t meg a 7,62x39-es lőszert.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 653
113
Azért ez ebben a formában nem igaz. Jelenleg is van ukrán légtérben átrepülő bőven, csak most ránézve az internetre látok 2 Qatar, 2 Türkish meg egy moldáv gépet.




Én azt látom, hogy Debrecen-Pristina-Debrecen-Kecskemét kanyart dobott ma. Én nem vagyok képben a Honvédségünk alakulatainak pontos diszlokációjával, de ebből azt gondolom, hogy Debrecenből vitt, majd oda hozott haza KFOR váltást, és a legvégén hazament Kecsóra "aludni".
Keves az az atrepulo, Ukrajna 4x nagyobb mint mi. Latod merre mennek, delen Isztambul, eszakon Leningrad. Kozotte csellengok, meg belorusz, orosz, ukran gepek. Pedig Moszkva nagy forgalmu, Becs+Berlin szinten, megis kerulik az ukran es a belorusz legteret. Arabok mint a Katariak, meg a torokok bemennek.
 
W

Wilson

Guest
( Itteni fórumtársam kérdezem...Ugye az Oroszok primitívek, csövesek, nem tudnak mechanikát gyártani, stb....
Mi van a hangárban való tárolással?
A " Nyugati" technika mennyire bírná az ilyen jellegű igénybevételt?)
Csak mert én, erről beszéltem....
Az ilyen jellegű igénybevételt bírnia kell minden gépnek ami katonai.
Egyrészt az orosz technikával kapcsolatban az az általános sztereotípia, hogy nagyon jól bírja a ridegtartást ,amiben van némi igazság, de szerintem azoknak az orosz harceszközöknek (elsősorban légierő) amelyben sok a modern elektronika már hasonló körülményekre van szükségük mint a nyugati technikának...

Amúgy a nyugati haditechikáról szélsőséges körülmények között neked van bőven saját tapasztalatod......:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 366
113
Minek cserélsz le egy gépkarabélyt, ha van hozza több milliárd lőszered?! Nem az az 500 eurós AK vagy AR a drága, hanem az, hogy mire egy katonát kilőnek vele a másik oldalon, arra átlagosan tízezer számra fogy el lőszer. De pár tiszt és fegyvernepper majd jól meggazdagodik, amikor eladja a sok raktáron maradt AK-t meg a 7,62x39-es lőszert.
7.62x39 van nekik raktáron
5.45x39 fogyott el értelmes mennyiségben
amit ugye szovjet időkben gyártottak utánna nem igen...
43M ből sincs már szerintem akkora bődületes mennyiség vagyhát igen sok van csak korosak a készletek.
de pár év háborusdit és talán egy egy fellángoló konfliktust kifutna. és ugye olcsó nagy tételbe beszerezhető raktárró...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 653
113
7.62x39 van nekik raktáron
5.45x39 fogyott el értelmes mennyiségben
amit ugye szovjet időkben gyártottak utánna nem igen...
43M ből sincs már szerintem akkora bődületes mennyiség vagyhát igen sok van csak korosak a készletek.
de pár év háborusdit és talán egy egy fellángoló konfliktust kifutna. és ugye olcsó nagy tételbe beszerezhető raktárró...
Gyartjak is gondolom tobb helyen valamilyen korulmenyek kozt. 5,45x39 volt nekik hasznalva evekkel ezelott. Mostanra viszont a kepeken olyan kalat cipelnek nagyreszt ami 7,,62x39 - el mukodik. Jo eszrevetel, igazad van szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 366
113
Gyartjak is gondolom tobb helyen valamilyen korulmenyek kozt. 5,45x39 volt nekik hasznalva evekkel ezelott. Mostanra viszont a kepeken olyan kalat cipelnek nagyreszt ami 7,,62x39 - el mukodik. Jo eszrevetel, igazad van szerintem.
43M et könnyebb gyártani mert ott divezifikáltabb vólt a gyártás. (ez az a kaliber amit a cigigyártó futoszallagok tudnak szállítani csomakolni.) és ez az amire a kiépült a hadiipari átállás sok gyártó esetében. (3-4 civil gyártósor elemeiből összelehet rakni egy 43m gyártószallagot.) 5.45 őssel ez szovjetunió belső területein elkedett terjedni de ukrán területekre ezek a több variásciós eszközök nem terjedetk el...
cigaretta gyártó gépeket és ezer éves egyéb világszintenn vackokat nem tudtak eladni ukrajnából nem vóéltt értéke.
ezekből a meglévő és szerintem a mai napig futó (fejlesztés hiányába) sorokból összetudnak legózni egy lőszer gyártó sort. (ehhez nem elég a cigaretta szállító szalag az csak 2 állomás közötti szállítást segíti.) meg talán a csomagolást a kis papirdobozokba zsírpapirral.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 366
113
konzerv gyártó szallagokkal próbálkoztak tüzérségi lőszereket összerakni... de nem ment nekik mert csupán a konzervgyártó sor ehhez keveés (elemei viszont beépíthetőek a löszergyártásba de önmagába kevés.)
a hiányzó gépeket eszközöket újratervezni alkotni nem tudják.... és hiába régiek ha már mindenhol vagy selejtezve van vagy raktárba... vagy orosz.
külső piacról nyugatról kettős használatú gyártósort nem kap (nincs is már talán mutatóba.) keletről meg ujfent nem kap. mi zudnánk nekik adni mi nem adunk...

a csehek egyébként szerintem eladtak pár gépet hogy a cigiszallagnak legyen mit szállítani... (de ez bizonyítékok nélkül vádaskodás lenne részemről ezért nem tény)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 366
113
fontos összetevője a gyógyszeripari gépek.
a granulátumozás szortírozás kimérés stb... az mostanába nem egy pangó iparág de lehet hogy valamihez hozzájutottak e téren vagy valami csődközeli eügyrtó cég készleteire tehették rá a kezüket.
komplett új gyártósort szerintem nem vettek arról már hallotunk vólna... és az valszeg nato kaliber lenne vagy a szovjet... tehát ha lessz/van lőszergyártás az biztos hogy 43M... a 2 használatu gépek miatt.
 
W

Wilson

Guest

A német kancellár bejelentette, hogy találkozik Putyinnal....​

Olaf Scholz

Olaf Scholz
Fotó: Hanschke/Pool/Reuters

Scholz német kancellár bejelentette a tervezett találkozót Putyinnal
Olaf Scholz német kancellár a közeljövőben találkozik Vlagyimir Putyin orosz elnökkel . A találkozót egy német politikus jelentette be – írja a RIA Novosztyi .

Mint a német kancellár megjegyezte, a találkozót már ki is tűzték. Scholz azt a véleményét is kifejezte, hogy a normandiai formátumba életet lehetett lehelni, számos találkozót tartanak.
2021 decemberének végén Putyin telefonbeszélgetést folytatott Scholzcal. A beszélgetés során tájékoztatta a német kancellárt az orosz fél biztonsági garanciákra vonatkozó javaslatairól, amelyek kizárják a NATO további keleti előrenyomulását és csapásmérő fegyverrendszerek bevetését az Oroszországgal szomszédos országokban.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and theo

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113

A német kancellár bejelentette, hogy találkozik Putyinnal....​

Olaf Scholz

Olaf Scholz
Fotó: Hanschke/Pool/Reuters

Scholz német kancellár bejelentette a tervezett találkozót Putyinnal
Olaf Scholz német kancellár a közeljövőben találkozik Vlagyimir Putyin orosz elnökkel . A találkozót egy német politikus jelentette be – írja a RIA Novosztyi .

Mint a német kancellár megjegyezte, a találkozót már ki is tűzték. Scholz azt a véleményét is kifejezte, hogy a normandiai formátumba életet lehetett lehelni, számos találkozót tartanak.
2021 decemberének végén Putyin telefonbeszélgetést folytatott Scholzcal. A beszélgetés során tájékoztatta a német kancellárt az orosz fél biztonsági garanciákra vonatkozó javaslatairól, amelyek kizárják a NATO további keleti előrenyomulását és csapásmérő fegyverrendszerek bevetését az Oroszországgal szomszédos országokban.
Akkor ő is Putyinpincsi lett. Ugyebár. Talán gázt is kunyerál. :cool:
Elszigeteli Németországot, ezzel kiírja magát az Unióból, stb.:D