[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Kinek az oldalán állsz az ukrán banderista rezsimén? Szláva Ukrajine(Dicsőség Ukrajnának egy neonáci "lózung")
Az kurva mindegy, hogy ki kinek az oldalán áll. Akién akar. Szólásszabadság van, teljesen függetlenül attól, hogy egyeseknek ez itt tetszik vagy nem. Mindenki olyan propagandát tol, ami az ő szívének kedves. Pont ahogy te teszed ezt, meglehetős vehemenciával és már-már gyanús szorgalommal. (Ettől függetlenül az orosz nyelvű forrásanyagaid jók, azokat én is szívesen olvasom.)

Ha nem tetszik, hogy itt mindenki azt mond, amit akar, akkor a kivándorlást tudom javasolni. Kelet felé, majd ott bőrt húznak nem csak azok fogára akinek a véleménye neked épp nem kedves, hanem a tiédre is, abban biztos lehetsz. :)
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Egy magyar nem támogathatja a banderista ukránokat, mert azok gyülölik a magyarokat és még az alapvető jogaiktól is megfosztották a kárpátalajai magyarokat.
Persze, értjük, de talán nem neked kéne megmondani, hogy ki kit támogathat egyáltalán, majd mindenki eldönti saját maga.
Nekem kicsit pártállami ez tempó, ami itt tolsz néha.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 752
113
Az kurva mindegy, hogy ki kinek az oldalán áll. Akién akar. Szólásszabadság van, teljesen függetlenül attól, hogy egyeseknek ez itt tetszik vagy nem. Mindenki olyan propagandát tol, ami az ő szívének kedves. Pont ahogy te teszed ezt, meglehetős vehemenciával és már-már gyanús szorgalommal. (Ettől függetlenül az orosz nyelvű forrásanyagaid jók, azokat én is szívesen olvasom.)

Ha nem tetszik, hogy itt mindenki azt mond, amit akar, akkor a kivándorlást tudom javasolni. Kelet felé, majd ott bőrt húznak nem csak azok fogára akinek a véleménye neked épp nem kedves, hanem a tiédre is, abban biztos lehetsz. :)
Persze, értjük, de talán nem neked kéne megmondani, hogy ki kit támogathat egyáltalán, majd mindenki eldönti saját maga.
Nekem kicsit pártállami ez tempó, ami itt tolsz néha.
Téged senki sem kérdezett.
Wilsonnak írtam , tudja miért és ami fő nem rosszindulatból!
 
  • Vicces
Reactions: grabo112

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Igen lövik de sajnos ebben semmi új sincsen, sőt ma egy ukrán mesterlövész lelőtt egy DNR katonát (tegnap a DNR lőtte az ukránokat), és az,hogy mindig az ukránok kezdik a lövöldözést nem igaz mert van amikor a DNR kezdi a "bulit" ,de annak, szerintem hogy hosszú évek háborúskodása után az adott napon éppen ki kezd el lövöldözni a másikra nagy jelentősége már nincsen.
Elmondom neked még egyszer nem állok egyik oldalon sem csak Magyarországén.Mindent Magyarország szemszögéből nézek, tisztelem azt az elszántságot amellyel kiálsz mindig a oroszok mellett, de én nem vagyok elvakult Oroszország hívő, Ukrajna pedig egyedül csak a kárpátaljai magyarok sorsa miatt érdekel.....
Kicsit off,de úgy vagyok a banderistákkal a kormányzaban,hogy okkal vannak ott.Az amcsik okkal pakolták oda őket és fogadtatták el az ukrán társadalommal őket.A ruszkikkal teljesen ellenségesek,és sajnos Ukrajnában azon kevés ember közé tartoznak akiknak vannak elveik.Ezért van az hogy a legendásan korrupt ukrán vezetés is berosál tőlük mert nehéz őket megvenni.Plusz külföldi kapcsolatokkal is rendelkeznek hisz Európa minden szegeletéből érkeztek az Azovba ,ráadásul NATO kiképzést is kaptak.Fő céljuk az Orosz állam provokálása háborúba,orosz lakosság elűzése,kiirtása amerikai vezetéssel,fegyverekkel,kiképzéssel,de nem amerikai állampolgárokkal, úgy hogy az Egyesült Államok közvetlenül ne legyen felelős. Az orosz néplélekben komolyan él a nácik ellen vívott harc,ezért újra ott vannak a nácik a határon mint 41-ben,a jenkik erre (is) játszanak.Biztos vagyok benne hogy az Azov/Dnipro/Aydar zászlóinak már készítik a helyet Moszkvában,a II. vh-s elfogott német zászlók mellé,így vagy úgy és azokon a bizonyos terveken amíg vagy megvalósulnak vagy nem, ezen alakulatok fogják kapni a legtöbb meleget,függetlenül a fontosságuktól. Nem véletlenül jelent meg a határon 2015 pl a Dudayev-zászlóalj csecsen radikálisokkal az élen .Már a létükben provokálnak,főleg a földgolyónak azon részén. Ami viszont a magyar kissebbség szivatásán felül zavar,az az hogy ezen radikális eszmék az ukriknál menedékre lelnek. Az ostoba nácikok katonai kiképzést/felszerelést kapnak,kapcsolatokat építenek ki az ukrán hadseregen/titkosszolgálaton belül,neadjisten a NATO kiképzőkön keresztül a NATOban szereznek barátokat,illetve ukrán állampolgárságot is szereznek,ha külföldiek.Szóval Európban a nackó terrorveszély nulláról,elhanyagolhatóra nő.A töketlen EU pedig hagyja hogy legfőbb "barátja" ilyen erőkkel játszon,nade nem a Közel-Keleten,hanem itt a szomszédban, egy európai országban.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Wilson rohadt jó cikkeket, irásokat oszt meg.
Sok esetben olyat, amit amúgy nem olvasnék, többek közt ezt sem.
Rengeteg szemszögből, rengeteg információt ad át, nem kellene ezt ragozni sem. Én messziről, csak köszönni tudom a munkásságát.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 752
113
Wilson rohadt jó cikkeket, irásokat oszt meg.
Sok esetben olyat, amit amúgy nem olvasnék, többek közt ezt sem.
Rengeteg szemszögből, rengeteg információt ad át, nem kellene ezt ragozni sem. Én messziről, csak köszönni tudom a munkásságát.
Nincs is vele baj, fölösleges felfújni. :)
 
W

Wilson

Guest
Harkov lakosai a KP különtudósítójának: „10 éven belül Ukrajna magától szétesik, és felkéri Oroszországot, hogy csatlakozzon”
A harkovi lakosok azt mondták, nem akarnak harcolni orosz rokonaikkal


wr-767.webp

Harkov városi tanácsa megakadályozta az „egység menetét”, pert indított, de a bíróság a nacionalisták oldalára állt....

Harkiv mindössze 40 kilométerre van az orosz határtól. Úgy tűnik, hogy itt kellene a "legforróbban" beszélni egy esetleges háborúról. A KP.RU tudósítója, aki a városban járt, megállapította, hogy a legtöbb harkovi lakosnak elege van a "hamisításokból" és a pletykákból. És nem hisznek az orosz támadásban.

"Muszáj háborúzni a rokonainkkal?"

Az elmúlt hétvégén az amerikai média ismét "pocsolyában ült". Ezúttal a Bloomberg állítólag tévedésből adta ki a "Oroszország megszállta Ukrajnát" főcímet. Ez Harkovban sem maradt észrevétlen.

- Eleinte, amikor háborúról volt szó, természetesen mindenki aggódott, de mostanra elegük lett. A nyugati média napról napra eszkalálódik. Miféle hiba az, ha bejelentjük, hogy Oroszország megtámad minket?! Megőrültek? Hogy írhatnak ilyeneket?! De az emberek lassan megtanulják kiszűrni a híreket. Természetesen vannak olyanok, akik engednek hisztériának , de a legtöbb ember nem hisz semmilyen invázióban. Szerintem az emberek csak el akarják terelni a figyelmüket más problémákról" - mondja nekem Mihail taxisofőr.

Harkovban a hétvégén napos idő volt. Az emberek kiözönlöttek az utcára. Az egyik üzlet előtt egy eladónő dohányzik. Beszélgetni kezdünk.

- Milyen háború? Itt minden csendes, nyugodt. Az utcákon nincsenek tankok. A Történelmi Múzeum közelében csak régi, az első világháború és a Nagy Honvédő Háború idejéből származó épületek állnak. És kivel kell itt harcolnunk? A rokonaim fele Oroszországban, Belgorodban él. Muszáj harcolnunk a rokonainkkal?

"Félünk, hogy megismétlődik a donbászi sors".

- Hisz az orosz invázióban? - Kérdezem az ismerősömet, Irinát, aki a Harkov környéki Izyumból származik.

- Nem, természetesen nem! Ukrajna inkább maga játssza az inváziót, minthogy Oroszország megtámadjon minket. Soha nem fogjuk megtudni az igazságot. De remélem, hogy ha bármi történik, Putyin átveszi a harkovi területet, nagyon közel vagyunk hozzá - mondja Iryna, és vidáman nevet ukránul. Aztán elmeséli, hogy a barátnője hogyan viccelődik a fiával és a menyével.

- Azt mondja nekik: "Háború esetén vigyétek az útleveleteket, 500 dollárt az első alkalommal, és menjetek a vámhoz. Ha Oroszország nem enged be, üljetek az ütközőzónában, amíg az oroszok be nem fogadnak benneteket." Minden viccben van egy vicc.


2014-ben ukrán tankok vonultak át Harkovon keresztül a Donbasszba. "Félelmetes volt" - mondják a helyiek.

Aztán Irina hirtelen elkomorul, és eszébe jut 2014.

- Akkoriban ukrán tankok jöttek át rajtunk keresztül Donbászba (Izyum a Donyecki terület határához közel fekszik - a szerk.). Mindent láttunk, félelmetes volt. Isten ments, hogy ez még egyszer megtörténjen" - mondta Irina.

Általában azok közül, akikkel Harkovban beszéltem, sokan a Donbaszról kezdenek beszélni. Analógiákat vonnak le. És félnek.

Van egy donyecki barátom, aki Harkovba költözött. Ott most reménytelen a helyzet. Nagyon félünk, hogy velünk nem fog ugyanez történni. Donbassz most valahol középen van - nem Ukrajnával és nem Oroszországgal. Ez ijesztő. Harkov egy gyönyörű, ápolt város. Úgy akarunk élni, ahogy most élünk. Remélem, nem lesz háború" - osztja meg velem Jelena, a szálloda recepciósa. Átnéz valamit a telefonján, aztán azt mondja: "Tudtad, hogy a nacionalisták ma délutánra felvonulást szerveznek? Összehívják az embereket az összes kocsmában. 5 ezer embert ígérnek. Nagyon közel van a szállodánkhoz. Nem akarjuk, hogy ez minket érintsen! Bár azt mondják, hogy a menet békés lesz, de ki tudja.


Harkovban sokan kezdenek beszélni a Donbaszról. Analógiákat vonnak le. És félnek.

Amikor értesültem a felvonulásról, azonnal a résztvevők gyülekezőhelyére mentem.

"Nem Oroszország ellen vagyunk, hanem Ukrajna mellett".

A harkovi városi tanács amennyire csak tudta, megakadályozta az egység menetet. Még pert is indított a bíróságon. A bíróság azonban a nacionalisták oldalára állt, és engedélyezte a felvonulást.

A találkozót az Alkotmány téren, a "Repülő Ukrajna" függetlenségi emlékművének közelében tervezték. A rendőrség és a Nemzeti Gárda egységei már két órával a menet kezdete előtt elkezdtek gyülekezni a téren. Több tucatnyi busz és trolibusz parkolt a kerület mentén. A felvonulás résztvevői fokozatosan kezdtek megérkezni. Ukrán zászlókat és fekete-piros banderista zászlókat (az Ukrán Nacionalisták Szervezete Oroszországban szélsőségesnek számít) pakoltak ki az autók csomagtartójából. Az egyik hatalmas transzparensen ukránul az áll: "Harkov Ukrajna".


- Vitatja ezt bárki is? - Megkérdeztem a közelben álló két fiatalt.

- Meg akarjuk mutatni, hogy Ukrajna egységes, és hogy Harkov ukrán város. Meg akarjuk ijeszteni Oroszországot, hogy Putyin tudja, hogy nem fogja bevenni Harkovot" - magyarázta egyikük.

A másik bevallotta: "Donyeckben és Luhanszkban harcoltam. Most a mi embereink jönnek ide, néhányan közülük kifejezetten Kijevből.

Valóban, egyenruhás, ATO-jelvényt viselő férfiak ("terrorellenes művelet" - így nevezik az ukrán hatóságok a donbászi összecsapást) kezdtek érkezni a térre.

A menet résztvevői azt ígérték, hogy a menet békés lesz.

Közeledek egy közelben álló párhoz. Mindketten a 60-as éveikben járnak. Nincs zászló a kezükben.

- Ön - kérdezem őket - szintén itt volt véletlenül?

- Miből gondolja ezt? Az "orosz tavasz" ellen vonultunk! Nem vagy véletlenül katsapka (az oroszok megvető megnevezése - a szerk.)? Olyan gyanúsan hangzik... Tűnj el innen! - A férfi hirtelen rám támadt. El kellett mennem, mielőtt felhívta volna rám a többi felvonuló figyelmét.

- Nem Oroszország ellen vagyunk, hanem Ukrajna mellett. Háború folyik, de remélhetőleg nem ide fog jönni. Oroszország látni fogja, hogy mi nem akarjuk, és nem fognak háborúzni" - magyarázta nekem egy másik tüntető.

Közben a tömeg mozgolódni kezdett. A menet szervezőinek autója előttük haladt. Egyikük folyamatosan azt kiabálta a mikrofonba, hogy "Dicsőség Ukrajnának!" és "Egy egységes, szabad Ukrajna!".

Az oroszokat söpredéknek nevezték, és azt kiabálták, hogy "halál az ellenségre". Az egyik nő, akit észrevettem, egy plakátot tartott a kezében, amelyen ez állt: "Harkovban golyókkal, nem virágokkal fognak találkozni". Az utca két oldalán rendőrök kuporogtak, a járókelők csodálkozva filmezték a menetet, a kávézók és éttermek vendégei pedig mobiltelefonjaikkal az ablakukba kapaszkodtak. A nacionalista felvonulások minden országban ijesztőek. Itt, a hős Harkov városában személy szerint engem személy szerint elborzasztott a látvány.

A menet végeztével bementem egy kávézóba, hogy felmelegedjek. Egy közeli asztalnál ült egy férfi, aki az ablakból figyelte a menetet.

- Mit gondolsz? - Óvatosan megkérdeztem.

- A nácik, jobb távol maradni tőlük - jegyezte meg a férfi. - Miért támadna meg minket Oroszország? Ha 10 évet várunk, Ukrajna szétesik a politikusainkkal együtt. Körbe fogunk szaladgálni és kérni fogjuk, hogy legalább hozzánk csatolják. A hatóságaink csak tönkretesznek mindent, és nem teremtenek semmit. Nem építenek gyárakat, nem támogatják a mezőgazdaságot. Közművek, élelmiszer, gáz, benzin - minden drágult. Az emberek elszegényedtek, sokan kopejkát számolnak. Ennyit Ukrajna független államáról!

 
W

Wilson

Guest
Wilson rohadt jó cikkeket, irásokat oszt meg.
Sok esetben olyat, amit amúgy nem olvasnék, többek közt ezt sem.
Rengeteg szemszögből, rengeteg információt ad át, nem kellene ezt ragozni sem. Én messziről, csak köszönni tudom a munkásságát.
Köszönöm, igyekszem, mivel úgy gondolom, hogy közösen minden fórumozóval olyan haditechnikai és biztonságpolitikai fórumot lehet a HTKA-l csinálni aminek nincs párja Magyarországon...
 
W

Wilson

Guest

Scholz elmondta, hogy Németország nem tervezi, hogy Ukrajnát halálos fegyverekkel látja el.....​

2022. február 6., 19:33

2022-02-02T201125Z_1634720167_RC2PXR97Y7WH_RTRMADP_3_OLYMPICS-2022-GERMANY.JPG.jpg

Fotó: REUTERS/Hannibal Hanschkel

Németország nem szállít halálos fegyvereket Ukrajnának . Ezt Olaf Scholz német kancellár jelentette be február 6-án.

„A német kormánynak már régóta világos az iránya: nem szállítunk halálos fegyvereket a válságrégióknak, és nem szállítunk [ilyen fegyvereket] Ukrajnának” – mondta az ARD televíziós csatorna adásában.
Scholz hangsúlyozta, hogy Angela Merkel volt német kancellár is ragaszkodott ehhez az állásponthoz.
„Jó volt és az is marad” – mondta.

Scholz hozzátette, hogy a közvélemény-kutatások szerint a németek többsége osztja a hatóságok álláspontját az ukrajnai fegyverszállítás kérdésében.
A nap elején Christine Lambrecht német védelmi miniszter kizárta, hogy fegyvereket szállítsanak Kijevbe , ezt azzal indokolva, hogy folytatódik a párbeszéd az ukrajnai konfliktus megoldásáról. Ugyanakkor megjegyezte, hogy Németország további erőket küldhet Litvániába.
Korábban, január 31-én Andrij Melnyk berlini ukrán nagykövet nehezményezte, hogy Michael Roth, a német Bundestag külpolitikai bizottságának vezetője nem járult hozzá a személyes találkozáshoz és annak megvitatásához, hogy Németország fegyvereket szállítson Ukrajnának.

Kijev például hónapok óta kéri Németországtól fegyverek szállítását az állítólagos orosz invázió elleni védelem érdekében, beleértve hadihajókat és légelhárító rendszereket. Ugyanakkor január 26-án azt közölték, hogy Berlin 5000 katonai sisakot biztosít Ukrajnának .

Február 5-én a Bundestag Védelmi Bizottságának elnöke, Marie-Agnes Strack-Zimmermann kijelentette, hogy a kijevi hatóságoknak mérsékeltebb retorikát kellett volna elfogadniuk Németország fegyverellátását illetően.

Scholz január 21-én hangsúlyozta, hogy a német kormány nem támogatja a fegyverexportot Németországból Ukrajnába. Rámutatott, hogy Berlin "nagyon aktívan" dolgozik az Ukrajna körüli helyzet deeszkalációján. Ugyanakkor az Egyesült Államok , Nagy-Britannia , Csehország és más nyugati országok katonai segítséget nyújtanak Kijevnek.
Melnik pedig sürgette Berlint , hogy járuljon hozzá fegyverek Kijevnek történő eladásához, és az országok közötti kapcsolatokra vonatkozó következményekkel fenyegetett. Szerinte Németország ugyanolyan történelmi felelősséggel tartozik Ukrajnáért, mint Izraelért .

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 793
30 611
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 793
30 611
113
„A német kormánynak már régóta világos az iránya: nem szállítunk halálos fegyvereket a válságrégióknak, és nem szállítunk [ilyen fegyvereket] Ukrajnának” – mondta az ARD televíziós csatorna adásában.
Izraelnek adtak tengeralattjárókat, talán felét ingyen s másik felét féláron.
 
W

Wilson

Guest
"A kiegészítő intézkedések harmadik pontjának megsértésével az 53. (Ukrán) Gépesített Lövészdandár négy T-64-es harckocsit telepítettek Privolnojében magán lakóépületek közelében" - jegyezte meg a DNR.

Ezenkívül az ukrán fegyveres erők egy BTR-80-as páncélozott személyszállító járművet telepítettek Avdijivka egyik lakónegyedének közelébe."

 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 128
113
Na, egy pillanatra álljon meg a nászmenet..... Oroszok... ukránok.....
Igen, mi, magyarok szeretnénk egy békés, fejlődő Ukrajnát.
Igen, mi magyarok szeretnénk egy magát biztonságban érző, békés Oroszországot.
Igen, önként lettünk NATO-tagok.
DE.....
Amíg a magyar ajkú ukrán állampolgárokkal az történik, ami, addig
NINCS EU... NINCS NATO....Akárki keveri is a sz@rt...
Ezt jegyezze meg Zelenszkij, Biden, Putyin egyaránt.
Lehet fröcsögni egyik oldalról, lehet hülyézni a másik oldalról... Minket a magyarok érdekelnek.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
A "boki" - "Wilson" témához szólva: Abszolút egyetértek azzal, hogy a szólásszabadság, objektivitás okán lehetőleg a tárgyilagosságra kell törekedni, és nem szabad elfogultnak lenni (a szimpátia másodlagos tényező). Viszont általánosságban leszögezném ("grabo112" véleményével kapcsolatban), hogy a személyi szabadságnak és minden egyéb individuális dolognak (beleértve a hülyeséget is...) azért van egy határa... Szóval az irreális, irracionális stb. dolgokat mellőzni kell, ergo nincs minden baromságnak itt helye. Pl. a "ladagrant" nevű fórumozó tudatos vagy tudatlan trollkodása és agymenése már szerintem nem elfogadható... :)