[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 505
31 894
113
"Putyin bejelentette Oroszország „növekedését” az Északi-sarkvidék és az északi területek által."

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 348
33 409
113
tUue36Xs-tw.jpg

Valaki szólhatna nekik, hogy Ukrajna nem sivatag.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
70% :D+ sirva-nevetős smile

Át is vették a hülyeséget.

Tényleg megkérdezném a szakétő urakat,hogy ez a 70% hogy lett kiszámolva.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and szegcsab

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Ajánlom mindenki figyelmébe, mert a nagyobb, világméretű összefüggések szemszögéből is tárgyilahosan körüljárja a témát:

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 858
56 509
113
W

Wilson

Guest
A dron olyan mint ami belaruszban esett le.
Állítólag ilyen drónokkal "bombáztak" az ukrán oldalon egy falut tegnap....

"Összefoglaló a 2022. február 6-án 11:00-i állapot helyzetéről az Egyesített Erők hadműveleti területén
7 órája | ID: 66346

Dicsőség Ukrajnának!

A helyzet az Egyesített Erők hadműveletének területén továbbra is az ukrán hadsereg ellenőrzése alatt áll.
Az elmúlt 24 órában, február 5-én 6 alkalommal jegyezték fel a tűzszüneti rendszer megsértését az orosz megszálló erők.

Az Orosz Föderáció fegyveres erői 2 pilóta nélküli légijármű segítségével lőtték a PAVLOPIL települést, amelyekről 4 gránátot dobtak le, valószínűleg VOG-17-et. A robbanások megrongálták az iskola épületét. A civil lakosság körében nincs áldozat.

A HOMOK irányába a megszállók kétszer is tüzet nyitottak kézifegyverrel.

Piscsevik közelében orosz zsoldosok kétszer lőttek az ukrán védők állásaira automata gépgránátvetőkkel, kézi páncéltörő gránátvetőkkel és kézi lőfegyverekkel.
BEREZOVY közelében az orosz megszálló erők automata gránátvetőket és kézi lőfegyvereket lőttek ki.

Az ellenség akciói következtében a szövetséges erők két katonája megsebesült. A katonák egészségügyi intézményekben vannak. Egészségi állapotuk kielégítő.

Katonáink erőfeszítéseinek köszönhetően az ukrán egységek határai változatlanok maradtak.
A mai napon 11 óráig nem jegyeztek fel, hogy az orosz megszálló erők megsértették volna a tűzszünetet.
Az Egyesített Erők hadműveletének területén a helyzetet stabilnak értékelik.
Az elmúlt 24 órában a hadműveletben részt vevő rendőri egységek 3877 járművet, 4010 személyt ellenőriztek, 23 közigazgatási szabálysértést azonosítottak és 15 bűncselekményt tártak fel.
Az ideiglenesen megszállt területre 738-an, az Ukrajna által ellenőrzött területre 725-en érkeztek a be- és kilépési pontokon.

A polgári lakosság érdekeit szolgáló biztonsági intézkedések végrehajtása érdekében az ukrán SES egyesített erői által csaknem 4 hektárt aknamentesítettek és 111 robbanószerkezetet adott át megsemmisítésre.

A szövetséges erők egységei továbbra is ellátnak bizonyos feladatokat az Orosz Föderáció fegyveres agressziójának visszaszorítására és elrettentésére.

Együtt a győzelemért!

Dicsőség Ukrajnának!"


 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
Állítólag ilyen drónokkal "bombáztak" az ukrán oldalon egy falut tegnap....

"Összefoglaló a 2022. február 6-án 11:00-i állapot helyzetéről az Egyesített Erők hadműveleti területén
7 órája | ID: 66346

Dicsőség Ukrajnának!

A helyzet az Egyesített Erők hadműveletének területén továbbra is az ukrán hadsereg ellenőrzése alatt áll.
Az elmúlt 24 órában, február 5-én 6 alkalommal jegyezték fel a tűzszüneti rendszer megsértését az orosz megszálló erők.

Az Orosz Föderáció fegyveres erői 2 pilóta nélküli légijármű segítségével lőtték a PAVLOPIL települést, amelyekről 4 gránátot dobtak le, valószínűleg VOG-17-et. A robbanások megrongálták az iskola épületét. A civil lakosság körében nincs áldozat.

A HOMOK irányába a megszállók kétszer is tüzet nyitottak kézifegyverrel.

Piscsevik közelében orosz zsoldosok kétszer lőttek az ukrán védők állásaira automata gépgránátvetőkkel, kézi páncéltörő gránátvetőkkel és kézi lőfegyverekkel.
BEREZOVY közelében az orosz megszálló erők automata gránátvetőket és kézi lőfegyvereket lőttek ki.

Az ellenség akciói következtében a szövetséges erők két katonája megsebesült. A katonák egészségügyi intézményekben vannak. Egészségi állapotuk kielégítő.

Katonáink erőfeszítéseinek köszönhetően az ukrán egységek határai változatlanok maradtak.
A mai napon 11 óráig nem jegyeztek fel, hogy az orosz megszálló erők megsértették volna a tűzszünetet.
Az Egyesített Erők hadműveletének területén a helyzetet stabilnak értékelik.
Az elmúlt 24 órában a hadműveletben részt vevő rendőri egységek 3877 járművet, 4010 személyt ellenőriztek, 23 közigazgatási szabálysértést azonosítottak és 15 bűncselekményt tártak fel.
Az ideiglenesen megszállt területre 738-an, az Ukrajna által ellenőrzött területre 725-en érkeztek a be- és kilépési pontokon.

A polgári lakosság érdekeit szolgáló biztonsági intézkedések végrehajtása érdekében az ukrán SES egyesített erői által csaknem 4 hektárt aknamentesítettek és 111 robbanószerkezetet adott át megsemmisítésre.

A szövetséges erők egységei továbbra is ellátnak bizonyos feladatokat az Orosz Föderáció fegyveres agressziójának visszaszorítására és elrettentésére.

Együtt a győzelemért!

Dicsőség Ukrajnának!"


Nem kéne banderista propagandát posztolni...
 
W

Wilson

Guest
Kinek az oldalán állsz az ukrán banderista rezsimén? Szláva Ukrajine(Dicsőség Ukrajnának egy neonáci "lózung")
Én már leírtam neked párszor nem állok semelyik oldal oldalán sem, csak Magyarországén,és attól még, hogy kedvelem az oroszokat személyes tapasztalatok okán, nem vagyok elfogult Oroszországgal szemben az oroszoknál és a szakikkal sem grál lovagok vívják a háborút mint ahogy az ukrán oldalon sem.
És szerintem ebben a topikban minden a két oldalnak helye van, hogy tisztábban láthassuk át a helyzetet.
Ja és nem öncélúan raktam be az ukrán oldalt hanem a drónnal kapcsolatban....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
Én már leírtam neked párszor nem állok semelyik oldal oldalán sem, csak Magyarországén,és attól még, hogy kedvelem az oroszokat személyes tapasztalatok okán, nem vagyok elfogult Oroszországgal szemben az oroszoknál és a szakikkal sem grál lovagok vívják a háborút mint ahogy az ukrán oldalon sem.
És szerintem ebben a topikban minden a két oldalnak helye van, hogy tisztábban láthassuk át a helyzetet.
Ja és nem öncélúan raktam be az ukrán oldalt hanem a drónnal kapcsolatban....
Épp azért szóltam mert a másik oldalt meg sem említetted, pedig tegnap óta az ukránok lövik a DNR-t. Ma is egy halott szaki katona. Mindig az ukránok kezdik a lövöldözést, a szakik csak válaszolnak, van hogy nem vagy nem azonnal. Egy magyar nem támogathatja a banderista ukránokat, mert azok gyülölik a magyarokat és még az alapvető jogaiktól is megfosztották a kárpátalajai magyarokat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 928
113
Állítólag ilyen drónokkal "bombáztak" az ukrán oldalon egy falut tegnap....

"Összefoglaló a 2022. február 6-án 11:00-i állapot helyzetéről az Egyesített Erők hadműveleti területén
7 órája | ID: 66346

Dicsőség Ukrajnának!

A helyzet az Egyesített Erők hadműveletének területén továbbra is az ukrán hadsereg ellenőrzése alatt áll.
Az elmúlt 24 órában, február 5-én 6 alkalommal jegyezték fel a tűzszüneti rendszer megsértését az orosz megszálló erők.

Az Orosz Föderáció fegyveres erői 2 pilóta nélküli légijármű segítségével lőtték a PAVLOPIL települést, amelyekről 4 gránátot dobtak le, valószínűleg VOG-17-et. A robbanások megrongálták az iskola épületét. A civil lakosság körében nincs áldozat.

A HOMOK irányába a megszállók kétszer is tüzet nyitottak kézifegyverrel.

Piscsevik közelében orosz zsoldosok kétszer lőttek az ukrán védők állásaira automata gépgránátvetőkkel, kézi páncéltörő gránátvetőkkel és kézi lőfegyverekkel.
BEREZOVY közelében az orosz megszálló erők automata gránátvetőket és kézi lőfegyvereket lőttek ki.

Az ellenség akciói következtében a szövetséges erők két katonája megsebesült. A katonák egészségügyi intézményekben vannak. Egészségi állapotuk kielégítő.

Katonáink erőfeszítéseinek köszönhetően az ukrán egységek határai változatlanok maradtak.
A mai napon 11 óráig nem jegyeztek fel, hogy az orosz megszálló erők megsértették volna a tűzszünetet.
Az Egyesített Erők hadműveletének területén a helyzetet stabilnak értékelik.
Az elmúlt 24 órában a hadműveletben részt vevő rendőri egységek 3877 járművet, 4010 személyt ellenőriztek, 23 közigazgatási szabálysértést azonosítottak és 15 bűncselekményt tártak fel.
Az ideiglenesen megszállt területre 738-an, az Ukrajna által ellenőrzött területre 725-en érkeztek a be- és kilépési pontokon.

A polgári lakosság érdekeit szolgáló biztonsági intézkedések végrehajtása érdekében az ukrán SES egyesített erői által csaknem 4 hektárt aknamentesítettek és 111 robbanószerkezetet adott át megsemmisítésre.

A szövetséges erők egységei továbbra is ellátnak bizonyos feladatokat az Orosz Föderáció fegyveres agressziójának visszaszorítására és elrettentésére.

Együtt a győzelemért!

Dicsőség Ukrajnának!"


Nem az ukranok bombaztak sajat magukat veletlenul? Vagy hogy eltereljek a figyelmet a belaruszban leesett dronrol?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and JTDP
W

Wilson

Guest
Épp azért szóltam mert a másik oldalt meg sem említetted, pedig tegnap óta az ukránok lövik a DNR-t. Ma is egy halott szaki katona. Mindig az ukránok kezdik a lövöldözést, a szakik csak válaszolnak, van hogy nem vagy nem azonnal. Egy magyar nem támogathatja a banderista ukránokat, mert azok gyülölik a magyarokat és még az alapvető jogaiktól is megfosztották a kárpátalajai magyarokat.
Igen lövik de sajnos ebben semmi új sincsen, sőt ma egy ukrán mesterlövész lelőtt egy DNR katonát (tegnap a DNR lőtte az ukránokat), és az,hogy mindig az ukránok kezdik a lövöldözést nem igaz mert van amikor a DNR kezdi a "bulit" ,de annak, szerintem hogy hosszú évek háborúskodása után az adott napon éppen ki kezd el lövöldözni a másikra nagy jelentősége már nincsen.
Elmondom neked még egyszer nem állok egyik oldalon sem csak Magyarországén.Mindent Magyarország szemszögéből nézek, tisztelem azt az elszántságot amellyel kiálsz mindig a oroszok mellett, de én nem vagyok elvakult Oroszország hívő, Ukrajna pedig egyedül csak a kárpátaljai magyarok sorsa miatt érdekel.....