Az USA és az Egyesült Királyság azért szítja tovább az orosz inváziós hisztériát, hogy "elterelje" a figyelmet a hazai problémákról! Az USA és Nagy-Britannia leszámolást akar Oroszországgal - állítja az orosz külügyminisztérium
"Az amerikai & brit kormányok azért terjesztik az Ukrajna elleni esetleges orosz invázióról szóló híreket, hogy az afganisztáni megaláztatás után "hősies harcban" győzelmet hirdessenek és eltereljék a figyelmet belpolitikai problémáikról"
Maria Zakharova orosz külügyminisztériumi szóvivő hétfőn tette közzé a vádat Telegram-csatornáján, azt írva: "az idő múlik és Oroszország nem támadja meg Ukrajnát. Az USA, amely megrendelte ezt a "zenét" és brit szövetségeseik szándéka nyilvánvaló:
ők maguk találták ki ezt az "orosz fenyegetést", ők maguk készültek fel egy "hősies" harcra, hogy provokatívak legyenek és hangosan hirdessék saját "győzelmüket"".
Majd így folytatta:
"itt a lehetőség, hogy eltereljék a figyelmet saját politikai válságaikról és a lehetőség, hogy milliárdokat öljenek fegyverekbe a 'sebezhető demokrácia' érdekében és hogy Afganisztán bukása után helyreállítsák a 'legyőzhetetlenség' képét".
Zakharova bírálta az EU-t is a patthelyzet során tanúsított magatartása miatt, azt állítva, hogy a közelmúltban egy közelgő orosz invázióról szóló állítások miatt a korábbinál is kevésbé valószínű, hogy a kelet-európai ország csatlakozik a blokkhoz.
"Egyértelmű, hogy nem fogják egyhamar bevenni [Ukrajnát]" - mondta.
"És a közelmúltbeli nyugati fellépés után nem fogják beengedni egyetlen tiszteletreméltó intézménybe sem - kinek kell egy olyan ország, amelyet hamarosan 'Oroszország megszáll'?".
"Ilyen barátokkal kinek van szüksége ellenségekre?" - folytatta.
"De már sokszor elmondtuk, hogy az ukránok érdekei a Nyugat számára a legalacsonyabb prioritást jelentik".
Amerikai és európai vezetők már hónapok óta figyelmeztetnek, hogy attól tartanak, Moszkva a közeljövőben inváziót tervezhet Ukrajnába és rámutattak a két ország határán lévő orosz csapaterősítésről szóló jelentésekre.
Oroszország következetesen tagadta, hogy agresszív szándékai lennének, azzal érvelve, hogy csak katonákat mozgat a saját területén belül, és olyan biztonsági garanciákat követelt, amelyek korlátoznák az Egyesült Államok vezette NATO katonai blokkjának Ukrajnába vagy Grúziába való terjeszkedését. Nyugati tisztségviselők azt mondták, hogy ennek feltételei elfogadhatatlanok.