[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Lengyel-magyar baratsag csak addig tartott mindig, amig segitettunk nekik. Mit kaptunk cserebe, egy balfasz Dembinszkyt meg a gonosz torpe Jozef Bemet, aki reggelente tizedelte a szekely honvedeket, csataban kozejuk lovetett.
Azért raktam be mert egyesek ezen a fórumon is el vannak tájolva azzal kapcsolatban, hogy milyen fontos a lengyeleknek a V4 és romantikus elképzeléseik vannak a megbonthatatlan
magyar-lengyel barátságról, nekem vannak lengyel ismerőseim jó párszor jártam Lengyelországba és saját tapasztalataim alapján én úgy gondolom, hogy jó páran Magyarországon ennek a magyar-lengyel köteléknek nagyobb jelentőséget tulajdonítanak, mint a lengyelek....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Azért raktam be mert egyesek ezen a fórumon is el vannak tájolva azzal kapcsolatban, hogy milyen fontos a lengyeleknek a V4 és romantikus elképzeléseik vannak a megbonthatatlan
magyar-lengyel barátságról, nekem vannak lengyel ismerőseim jó párszor jártam Lengyelországba és saját tapasztalataim alapján én úgy gondolom, hogy jó páran Magyarországon ennek a magyar-lengyel köteléknek nagyobb jelentőséget tulajdonítanak, mint a lengyelek....
Ismerve a lengyel politikát, nem megbántva, az amúgy tényleg kedves lengyel embereket, nem egészen értem, hogy nálunk miért nem lengyelország 1795ös határainak visszaállítása az elvárás.
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Egy példa:
A brit külügyminisztérium vezetője, Truss Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel tárgyalva nem volt hajlandó elismerni Oroszország szuverenitását Voronyezs és Rosztov térségében.

A megbeszéléseken jelenlévő forrás szerint Lavrov az ukrajnai határ közelében lévő orosz csapatokról szóló információkról folytatott megbeszélés során megkérdezte Trusst, hogy London elismeri-e a voronyezsi és a rosztovi régiók feletti szuverenitást – írja a RIA Novosztyi.

„Az Egyesült Királyság soha nem fogja elismerni az orosz szuverenitást ezekben a régiókban” – válaszolta Truss.

A hígagyú összekverte a két régiót az LDNR területeivel.. A Minszki egyezményt sem ismeri, azt sem tudja mi van benne.
Atyaisten! Egy ilyet küldtek tárgyalni? Ez a brit külügyminiszter? Nincs egy cseppnyi szégyenérzet bennük? Úgy tűnik erény a butság és tudatlanság brit és amerikai földön. Szóljon már valaki a briteknek, hogy itt a HTKA Biztonságpolitika részében a leggyengébb láncszem is milliószorta jobban képben van, mint ez a némber. Egyszerűen nem értem, hogy uralhathják a fél világot ezek a retardált nyugatiak.
 
W

Wilson

Guest
Atyaisten! Egy ilyet küldtek tárgyalni? Ez a brit külügyminiszter? Nincs egy cseppnyi szégyenérzet bennük? Úgy tűnik erény a butság és tudatlanság brit és amerikai földön. Szóljon már valaki a briteknek, hogy itt a HTKA Biztonságpolitika részében a leggyengébb láncszem is milliószorta jobban képben van, mint ez a némber. Egyszerűen nem értem, hogy uralhathják a fél világot ezek a retardált nyugatiak.
Megörökölték, de ahogy látom ez az "örökség" nagyon komoly veszélyben ilyen politikusi geniuszok mellett...:)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 948
113
Nézd, arról tarthatsz népszavazást, amiről szeretnél. Akkor lesz érvényes, ha ezt a nagyok elfogadják. Pont.
A NATO népszavazás természetesen akár nem is lehetett volna, habár talán pont amiatt változtattak a szabályokon, merthogy a szavazók felét se érdekelte a téma. De ez változtatott volna bármin? Avagy ha az USAnak kellett volna bázis nálunk nem lett volna neki? Dehogynem.
A félgyarmati sorsról nem kérdezték meg a volt KGST-t, egyszerűen oda dobott az USA Nyugat-Európának, mint jutalmat.
A szovjetunió népszavazását nem vették figyelembe, pedig megtehették volna. De akkor, és ott volt egy lehetőség, hogy kiüssenek egy potenciális riválist (örök mítosz, h a Szu gazdasági összeomlása okozta a vesztét. Nos egy nagy szagló pacikukit), aki ha egyben marad még visszaülhet az asztalhoz. Lássuk be, ebben igaza volt az USA vezetésének. A saját trianonját átélt OF is visszaült a bridzs partiba, akkor ha egyben marad most mi lenne?
Ezen lehet moralizsálni, meg elmondani, hogy volt választásunk, de nem volt. Abban a pillanatban, amikor gyakorlatilag elvágtak a piacainktól egyértelmű volt, hogy még ha teljes lusztráció van, és csak olyanokat ültetnek a volt KGST-s vállalatok élére, akikhez képest Adam Smith egy gyenge kezdő is összeomlik az addig egy durván 0,5 mrdos piacra méretezett vállalati rendszer.

Ezen lehet persze sajnálkozni, meg minden, csak felesleges. A 20. Század öntökönlövései miatt mostanra Európa maximum asztal lehet a bridzs játszmában, külön külön meg egyik európai országnak se osztanak lapot. Ez van.
Hát nem gondoltam volna h ennyire fiatal lennél vagy ennyire alternatívan értelmeznénk a valòságot!
A szu népszavazáshoz mi köze a nyugatnak? A tagállamok felében meg sem tartották, annyira bent akartak maradni (megis lehet érteni őket), a többieknêl meg összevesztek az elvtársak, kinek mennyi hatalom jut!
Miféle odadobás a nyugatnak, hol vágtak el a piacainktól? Hát az oroszok nem tudtak fizetni, az lett volna csak a félgyarmat, ha tovább exportáljuk a lenin kohászati művek cókmókját keletre, aztán kétszer annyi mig29 rohad szét kecsón!
Az európának nem osztottak lapot témában -sajnos- totál igazad van, 10-20-80 milliós országok -külön-külön- nem emberkedhetnek 150-300 milliósakkal.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ahogy az oroszok is.
Az oroszok saját dolga, hogy milyen csapatösszevonásokat csinálnak a saját területükön (ezt is kb. 5x írtam már itt le). Az meg a NATO dolga, hogy szóbaáll-e az oroszokkal, amíg nem viszi el ezeket a csapatokat a Ukrajna határaitól.
Talán annyi a különbség, hogy a NATOnak, mint jogi személynek nincs "saját területe", a tagországainak van.
Mondom, hogy nem érted. A NATO-nak van saját önvédelmi területe, mégpedig a tagállamok területei (Nagyon fontos: Európában, és Észak-Amerikában), plusz a hozzá tartozó felségvizek, és a felettük lévő légtér.
És hát, a legfőbb tagország meg 1-2 csatlósa veri a kolompot a leghangosabban és valamiért NATO tagországok küldik a hadianyagot is Ukrajnába.
Tehát a tagország önállóan bármit csinálhat, amennyiben nem veszélyezteti a kollektív védelmet. Ha mégis veszélyeztetné, akkor nem kap belőle.
Ez egy NATO akció, annak ellenére, hogy papíron a NATO nem akciózik.
Nincs olyan, hogy papíron. Vagy NATO akció (teljes felhatalmazás), vagy nem NATO akció.
Jelenleg bárki, bármit csinál Ukrajnában, azt egyénileg csinálja.
Ebben van nagy szerepe többek között Magyarországnak, hogy nélkülünk nem lehet NATO felhatalmazást adni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A tagállamok felében meg sem tartották
Ukrajna, Grúzia, és a balti államok. És a baltiakban nem vagyok teljesen biztos, de ne legyenek illúzióid a másik kettőben azért nem, mert a kiskirály biztos volt az eredményben, (igen, maradjon) csak ő nem akart maradni.

A szu népszavazáshoz mi köze a nyugatnak?
Ha el akarja ismerni elismeri. Gorbacsov el, Jelcinnel meg aláiratják, hogy ő mint a Szovjet Konföderáció új vezetője beleegyezik a német újraegyesítésbe, és a kgst végébe.
Hát az oroszok nem tudtak fizetni, az lett volna csak a félgyarmat, ha tovább exportáljuk a lenin kohászati művek cókmókját keletre,
A richter teljesen, de részben a Chinoin is azért létezik, és tényező még ma is, mert az oroszok végül tudtak fizetni, és benn maradtak a piacon.
De ha a nyugat nem akarta volna, hogy félgyarmat legyünk megdobja a kgstt egy marsahll segéllyel, és akkor mindenki tud mindenkinek fizetni, a gazdasági kapcsolatok megmaradnak, és utána jöhet a világok harca. Abból is ők profitálnak többet, csak akkor ugye ma nem rettegnének még a csehek is azon, hogy hogy teljesít a német gazdaság.
10-20-80 milliós országok -külön-külön- nem emberkedhetnek 150-300 milliósakkal
Ezt mond majd meg az USAnak. Mert ugye ő megtette. És nyert.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
Én ezt nem értem.

Az angolszász világban hogy a jó istenben nem képesek értelmes politikusokat tenni a megfelelő pozíciókra?
Egy Thatcher, Major, Reagan és id. Bush után hogy a fenében lehet elnök egy Biden és külügyér egy Truss?

Komolyan mondom nem tudom elhinni, hogy ezeknél nincs alkalmasabb ember az egész USA-ban és GB-ben.
Ha viszont van, akkor ezeket a szerencsétleneket direkt rakták oda?
Ha igen, akkor miért?
... hogy legyen kikre ráfogni, ha esetleg "balul sül el" valami és a történelem majd ítéletet akar mondani?

Valaki tényleg adhatna tippeket, mert nem vagyok képes elhinni, hogy csak válogatott balfékekkel lehet telepakolni az elnöki/miniszterelnöki (lásd Borist) és külügyminiszteri székeket.
Ha pedig ez nem "véletlen", akkor baromira érdekelne a valódi ok és cél.

Van valakinél egy racionális válasz?
Mert káoszt, válságot, háborút akarnak a háttérből irányítók.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 948
113
Ja igen, és természetesen nem drukkolok Oroszországnak, csak elfogadom, hogy a Globális Bridzspartiban ők a lapjaik alapján licitjoggal rendelkeznek, és bár szanzadut már nem tudnak játszani, de a jelenlegi leosztásban olyan aduszín az esélyes, ahol legalább kisszlemet mondhatnak, mert az egyetlen lehetséges kontrára rámondott rekontra a világ végéig emeli a tétet. Az pedig nem játszik senkinek. Innentől kezdve igen, az USAnak be kell látnia, hogy ezt a leosztást bukta, az Ukránoknak meg azt, hogy nem osztottak nekik lapot.
Az meg, hogy személy szerint messze jobban szeretem az oroszokat, mint a nyugatot, és hogy a magyar történelem szempontjából minden orosztól kapott szopásra legalább 100 nyugati jön ebben semmit nem számít. Mert még ha minden jó a nyugattól jönne (nem igaz, a gyarmatosítás nem jó) se lenne semmi esélye annak, hogy itt és most nekünk megérje rájuk tenni a pénzünk. Mert ezt a játszmát bukták.

A military oldalakon tényleg akkora respektje van az oroszoknak amiről kádár sem álmodott, de a mi külkerünk háromnegyede az eu val történik, ennek hiányában az orosz almaexportból nem tudom mennyire lenne finanszírozható a komplett állatkert.
A nyugati hanyattlásról is pontos infóink vannak, az ottnyomorgó fórumtársaktól, a keleti keménység meg csak úgy messziről menő!
A "nyugati szopatás" a lynx-airbus-audi-boscht jelenti?
 
  • Vicces
Reactions: tindalos and vata

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 145
113
Ukrajna teljes lendületben készül a háborúra-mondta Naryshkin
Naryshkin a Külföldi Hírszerző Szolgálat Vezetője : Ukrajna javában készül a háborúra a Donbass ellen
"Mi a cél? Megsemmisíteni a népköztársaságokat, azt hiszem. Mindezt azzal a céllal, hogy Oroszországot bevonják az ukrán belső konfliktusba" - mondta.
"Több száz tonna katonai felszerelést és lőszert szállítanak át az Egyesült Államok európai bázisairól, az Egyesült Királyságból, Kanadából. A NATO különleges erők tanácsadóinak és oktatóinak kontingense növekszik. Még a dzsihádista militánsok multinacionális csoportjainak megjelenéséről is vannak információk" - mondta az SVR vezetője.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Ismerve a lengyel politikát, nem megbántva, az amúgy tényleg kedves lengyel embereket, nem egészen értem, hogy nálunk miért nem lengyelország 1795ös határainak visszaállítása az elvárás.
Ebben az esetben lengyel barátainknak valahol Smolensk közelébe kellene vinni a csapataikat, de akkor pakoljanak fel bőven haditechnikát mert nagy szükség lesz rájuk.....:):)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 948
113
De ha a nyugat nem akarta volna, hogy félgyarmat legyünk megdobja a kgstt egy marsahll segéllyel, és akkor mindenki tud mindenkinek fizetni, a gazdasági kapcsolatok megmaradnak
Sőt kapitalistáék, a profit helyett akár emberbaráti szeretetből is küldhetnék a tőkét meg a technológiát, pont ennyire esélyes!
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Thatchert és Reagant a saját idejükben főleg belpolitikai és adóügyi intézkedéseik miatt szidták.
Értem én a média túlhatalmát és sok egyéb indokot is, de ügyes és rátermett politikusokkal jóval kevesebb energia befeketetéssel sokkal hatékonyabban lehet a célokat elérni.
Normális esetben nagyon nehezen tudok elképzelni olyan vezetői beosztást, ahol hülyének lenni alapkövetelmény, főleg államok irányítása esetén.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A military oldalakon tényleg akkora respektje van az oroszoknak amiről kádár sem álmodott
Ja, akkora,hogy ha az oroszok, akik bizonyítottan csináltak már működő ARH rakétát, csinálnak egy SARH-t, akkor lol az elmaradott primitív hülyék még ezt se tudják. Ha az amik vagy a németek akik eddig 0 azaz 0 db megbízható, és működő sorozatgyártott automata töltővel se rendelkeznek harckocsikba nem rakott ilyet, akkor a hülye szovjetek minek rakták bele, hiszen a németek se.

de a mi külkerünk háromnegyede az eu val történik,
Most. Csak ugye a térképújrarajzolás 90ben történt. Akkor hogy is volt ez az arány?

A "nyugati szopatás" a lynx-airbus-audi-boscht jelenti?
Mármint a ganz ikarus caola videoton, mom, k+f ,haszon, gyártás, tervezés helyett az itt szerelheted össze ezeket, de azért tudd hol a helyed színten? Igen. Pontosan.
 

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Thatchert és Reagant a saját idejükben főleg belpolitikai és adóügyi intézkedéseik miatt szidták.
Értem én a média túlhatalmát és sok egyéb indokot is, de ügyes és rátermett politikusokkal jóval kevesebb energia befeketetéssel sokkal hatékonyabban lehet a célokat elérni.
Normális esetben nagyon nehezen tudok elképzelni olyan vezetői beosztást, ahol hülyének lenni alapkövetelmény, főleg államok irányítása esetén.
Putyint és körét a vérzivataros és kaotikus 90s évek formálták több háborúval megpakolva.Orbánt a rendszerváltás, és gazdasági nehézségek.Xi a nyomorból küzdötte fel magát oda ahol most van.Borist mi formálta?A távoli Iraki misszió ahol nem is járt,vagy hogy Londonban drágább lett a sör?Bident meg szerintem már nem nagyon formálja semmi,a háttéremberei meg talán egyszer lenéztek Afgánba helikopterből. :)
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Putyint és körét a vérzivataros és kaotikus 90s évek formálták több háborúval megpakolva.Orbánt a rendszerváltás, és gazdasági nehézségek.Xi a nyomorból küzdötte fel magát oda ahol most van.Borist mi formálta?A távoli Iraki misszió ahol nem is járt,vagy hogy Londonban drágább lett a sör?Bident meg szerintem már nem nagyon formálja semmi,a háttéremberei meg talán egyszer lenéztek Afgánba helikopterből. :)
Igen, ebben lehet valami. Az újgenerációs nyugati elit döntő része beleszületett a jóba és soha nem voltak igazán próbára téve úgy, mint a nagy elődök.
Ez viszont nem jó ómen a Nyugat szempontjából.