[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 950
113
Jaaaa, szóval akkor mégse kérdezett meg itt senkit a rajzasztal, hogy mit is szeretne? Nem ezt mondtam?
A kettőnek mi köze egymáshoz? Mi akartunk (főleg osztrák életszínvonalat) nyugatot, eut natot, a '90-es években max kádár-nosztalgia volt, a Marshall - segélyedből pár évig működhetett volna a tervgazdaság, de abban mi lett volna jó?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and vata

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A kettőnek mi köze egymáshoz? Mi akartunk (főleg osztrák életszínvonalat) nyugatot, eut natot, a '90-es években max kádár-nosztalgia volt, a Marshall - segélyedből pár évig működhetett volna a tervgazdaság, de abban mi lett volna jó?
Akartuk? 94ben 2/3 nyert az mszmp. Mit akartunk mi? Kérdezte bárki mit akarunk? Hagyjuk már ezt. Nem, mi jobban akartunk élni. Cserébe ma arányaiban semmivel se élünk jobban, mint 85ben.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Igen, ebben lehet valami. Az újgenerációs nyugati elit döntő része beleszületett a jóba és soha nem voltak igazán próbára téve úgy, mint a nagy elődök.
Ez viszont nem jó ómen a Nyugat szempontjából.
Nézd, utolsó uralkodója az azték birodalomnak, minden tiszteletem mellett, de ellent kell mondanom. A nyugati politikusok a 4 éves ciklusba születtek bele. Loyd George pl lelke mélyéig ellenezte az I Vh-t lezáró békéket, de mert a nép kajolta, és választás jött nem lépett fel ellene. A sors iróniája, hogy ennek ellenére vesztett. És ez azóta nem javult.
 
W

Wilson

Guest
Atyaisten! Egy ilyet küldtek tárgyalni? Ez a brit külügyminiszter? Nincs egy cseppnyi szégyenérzet bennük? Úgy tűnik erény a butság és tudatlanság brit és amerikai földön. Szóljon már valaki a briteknek, hogy itt a HTKA Biztonságpolitika részében a leggyengébb láncszem is milliószorta jobban képben van, mint ez a némber. Egyszerűen nem értem, hogy uralhathják a fél világot ezek a retardált nyugatiak.

Kié a Voronyezs?!.....​


Лиз Трасс и Сергей Лавров сегодня. Фото: МИД РФ

Liz Truss és Szergej Lavrov ma. Fotó: Orosz Föderáció Külügyminisztériuma

Szergej Lavrov külügyminiszter ma, február 10-én Moszkvában megbeszélést folytatott brit kollégájával, Liz Trussal. A diplomata látogatásának fő célja az Ukrajnáról folytatott megbeszélés volt.

Nagy-Britannia az "orosz invázió" egyik fő nyomásgyakorlója. És Oroszország meglehetősen kemény ellenfele Nyugaton.

Ezért nem vártak áttörést a találkozótól. És a jóslat több mint bevált: a végén a két ország vezető diplomatái bosszúsan néztek egymásra.

A találkozó előtt az orosz miniszter optimista volt. A találkozót követően viszont pesszimista volt. A párbeszéd végén részletesen beszélt az ukrán terület "megszállásáról", Göbbelshez hasonlította Dmytro Kulebát, bejelentette a diplomaták kivonását Kijevből és még sok minden mást.

A brit miniszter pedig minden jel szerint inkább azért ment Moszkvába, hogy Margaret Thatcher módjára mutogassa téli sapkáját, mint hogy érdemi tárgyalásokat folytasson.

Ennek ellenére az orosz és a brit külügyminiszter ezt követően közös sajtótájékoztatót tartott. Amit Moszkva és angol-amerikai szövetségesei között ritkán gyakorolnak.

A moszkvai pálya. Fő állítások.....

Liz Truss brit külügyminiszter a Lavrovval tartott sajtótájékoztatón kijelentette, hogy folytatódnak a tárgyalások Oroszországgal a biztonságról.

Azt mondta, Oroszországnak választania kell, hogy "abbahagyja az Ukrajna elleni agressziót", és "olyan diplomáciai utat" választ, amely "Európa számára egy jobb jövőhöz vezethet".

"A NATO-nak vannak pozitív javaslatai, amelyeket szeretnénk megvitatni Oroszországgal" - mondta. Véleménye szerint lehet előrelépést elérni. Ehhez
"de-eszkalációra és a csapatok visszavonására van szükség a határokról".

Truss szerint van egy alternatív út, amelyet Oroszország választhat.

"Az ENSZ Biztonsági Tanácsának állandó tagjaként Oroszország teljesítheti az Ukrajna területi integritásának és függetlenségének megőrzésére vonatkozó kötelezettségeit" - mondta Truss.

"Oroszország "a NATO-Oroszország Tanácson belül is dolgozhat az átláthatóság növelése és a nagyobb bizalom elérése érdekében" - tette hozzá a miniszter.

A diplomata kommentálta Lavrov szavait is a beszélgetésükről, amelyet "némák és süketek" beszélgetésének nevezett (erre alább még visszatérünk).

"A beszélgetésünk során természetesen nem voltam néma. Világosan kifejtettem az Egyesült Királyság álláspontját a helyzettel kapcsolatban. Mindent megteszünk, amit csak tudunk, hogy megakadályozzuk Oroszország ukrajnai akcióit. Meghallgattam Lavrov minisztert is" - mondta Truss.

A miniszter hozzátette, hogy Lavrov tagadta, hogy Oroszország tervezné Ukrajna lerohanását. Kijelentéseinek alátámasztására Oroszországnak vissza kell vonnia csapatait az ukrán határról.

Ezzel a ponttal kapcsolatban volt egy érdekesség - jelentette a Kommerszant című lap diplomáciai forrásaira hivatkozva.

A tárgyalások zárt részében Truss azt mondta, hogy az orosz csapatoknak vissza kell vonulniuk az ukrán határról. Lavrov azt válaszolta, hogy a katonák az országa területén vannak. Truss azonban megismételte, hogy vissza kell vonni őket. Erre az orosz miniszter ismét kifogásolta, hogy a hadsereg nem sért semmit, mivel joguk van bármilyen manővert végrehajtani orosz területen.

Maga is megkérdezte ezután brit kollégáját: "Ugye elismeri Oroszország szuverenitását a Rosztovi és Voronyezsi terület felett?".

"Nagy-Britannia soha nem fogja elismerni az orosz szuverenitást ezek felett a régiók felett" - válaszolta a külügyminiszter rövid szünet után.

Deborah Bonnert oroszországi brit nagykövetnek kellett beavatkoznia a helyzetbe, és finoman elmagyarázta Truss asszonynak, hogy az ügy valóban orosz területeket érint.

De vissza a sajtótájékoztatóhoz. Ha Oroszország megtámadná Ukrajnát, a Nyugat kemény szankciókat vezetne be, és az "Északi Áramlat 2" projekt nem valósulna meg - mondta Truss.

"Ha egy orosz invázió történne Ukrajnában, akkor az ukránok harcolni kezdenének, és ez egy hosszú, elhúzódó konfliktus lenne. Ukrajna szövetségesei pedig kemény szankciókat vetnének ki az egyes intézmények és személyek ellen, és világossá kell tennünk, hogy az "Északi Áramlat 2″ nem fog működni" - zárta szavait.

A brit minisztert arra kérték, hogy kommentálja a Defender rombolóval történt incidenst, amely nyáron behatolt a krími felségvizekre, és amelyet az orosz parti őrség visszaszorított. Arra a kérdésre, hogy ezeket a lépéseket lehet-e agressziónak nevezni, Truss azt mondta, hogy ezek a lépések "Moszkva viselkedésének köszönhetőek".

"Oroszország ukrajnai határon tanúsított fenyegető magatartására válaszul az Egyesült Királyság NATO-partnereivel együtt dolgozik védelmi erőink megerősítésén. Ezeket a lépéseket teljes mértékben a védelmi érdekek diktálják. A NATO egy védelmi szövetség, és ez egy teljesen védhető megközelítés" - mondta a miniszter.

Összességében semmi olyat nem lehetett hallani Liz Truss szájából, ami a nyugati-orosz kapcsolatok
de-eszkalációjához vezetne. Összességében a látogatására inkább úgy emlékeztek, mint egy előző napi moszkvai sétára. A külügyminisztérium vezetője a Szovjetunióban tett látogatása során meglepte egy szörmesapkával, amely Margaret Thatcher miniszterelnökre hasonlított.

Igaz, a brit sajtó már arról ír, hogy a "Vaslady" Liz Truss cosplay-kísérlete kudarcot vallott. És az ember elgondolkodik azon, hogy miért pózolt többet az utcán, mint amennyit valójában tárgyalt.

%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%81.png
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 760
113
Cserébe ma arányaiban semmivel se élünk jobban, mint 85ben.

Ez így alapban hülyeség. Messze magasabb az életszínvonal ma, össze sem lehet hasonlítani. Igaz nem is lehet, az almát a körtével. A szocialista, semmit nem lehet kapni, nincs pénzünk, hiánygazdaságát, a mai kapitalista, minden van, ha pénzed van, világgal.
 
W

Wilson

Guest
"Egy vak ember beszélgetése egy sükettel". Amit Lavrov mondott....

Az orosz miniszter a sajtótájékoztatón még bőbeszédűbb volt. De a megjegyzéseiből kiderült, hogy ő és Truss általában félreértették egymást.

Kijelentette, hogy "egy néma és egy süket között folyik a beszélgetés. Úgy tűnik, hogy hallgatunk, de nem hallunk".

Szerinte az orosz fél többször, így ezúttal is részletesen kifejtette álláspontját, és olyan érveket sorakoztatott fel, amelyek az Ukrajna "megszállásával" kapcsolatos félelmek megalapozatlanságát bizonyítják.

"Úgy éreztem, hogy (brit) kollégáink vagy nem ismerik ezeket a részletes magyarázatokat, vagy teljesen figyelmen kívül hagyják azokat" - mondta a miniszter.

Véleménye szerint a nyugati országok az Ukrajna körüli helyzetben "egy drámát és egy tragédiát játszanak el, amely egyre inkább komédiává válik" - mondta Lavrov.

Továbbá kifejtette a saját verzióját arról, hogy miért törik meg ezt a "komédiát".

"A miniszter asszony azt mondta, hogy a legfontosabb dolog az, hogy elkerüljük a háborút Ukrajnában, és ezért van itt. Eléggé előre látom ennek az egész drámának a végkifejletét, amit a Nyugat játszik, sőt, megpróbál tragédiát csinálni belőle, bár minden inkább komédiának tűnik, a következőkben: itt, egy idő után a nyugati országok megtudják, hogy az orosz-fehérorosz gyakorlatok véget értek, és az orosz csapatok visszatértek orosz területre" - mondta.

"És akkor nagy felhajtás lesz, hogy bebizonyítsák, hogy a Nyugat elérte a de-eszkalációt Oroszországtól. Természetesen mindenki pontosan tudja, hogy az orosz csapatok a gyakorlatok befejezése után mindig visszatérnek orosz területre" - tette hozzá a miniszter.

Más szóval Lavrov úgy véli, hogy az egész történet az "invázióval" csak virtuális, és nem lesz semmilyen katonai következménye.

Megjegyezte, hogy nemrégiben egy kanadai médiumban olyan nyilatkozatot olvasott, miszerint "Ukrajna témája mankó a nyugati politikusok csökkenő népszerűségének megállítására".

"Szerintem ez egy nagyon érdekes metafora. Remélem, hogy érettebben fogunk viselkedni a komoly kérdésekben, amelyek elsősorban az európai biztonsággal, kivétel nélkül minden ország - NATO-tagok, Ukrajna és Oroszország - biztonságával kapcsolatosak, és nem fogunk egy újabb választási kaland reményében durva propagandát folytatni" - zárta Lavrov.

Szerinte Ukrajnában nincsenek orosz csapatok.

"Nyugati partnereink lelkiismeretére bízom az orosz csapatok, nehézfegyverek ukrajnai jelenlétére vonatkozó állításokat - ez mind a nagyon valószínű kategóriába tartozik. Példákat hoztam - Litvinyenko, Szkripalok, Navalnij - ugyanazok a vádak. Nem arról van szó, hogy soha nem ismertették velünk a tényeket, de amikor többször egymás után emlékeztetnek bennünket arra, hogy nincsenek ilyen tények, ezek a megjegyzések egyszerűen elhaladnak a fülünk mellett" - mondta Lavrov.

Az orosz diplomaták gyakran használják ironikusan a "hailey bailey" kifejezést a megalapozatlan vád szinonimájaként: amikor bizonyos állítások hangzanak el, és a beszélő egyetlen érve az a mondat, hogy minden elhangzott "nagy valószínűséggel".

Ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy még Zelenszkij sem látja a támadás veszélyét.

"Zelenszkij elnök arra buzdít, hogy ne essünk pánikba, de úgy tűnik, nyugati kollégáinknak Zelenszkij elnökre csak eszközként van szükségük, hogy Oroszországot kibillentsék az egyensúlyból, és senkit sem érdekel, hogy mit gondol ott, és milyen negatív következményei vannak ennek az egész hisztériának Ukrajnára, az ukrán gazdaságra, az ukrán költségvetésre, hogyan menekülnek a beruházások Ukrajnából a sok zokogás és jajgatás miatt" - mondta Lavrov.

Ugyanakkor elismerte, hogy a Nyugat esetleg provokációkhoz folyamodik Ukrajnában. Ezért Moszkva a nagykövetségei személyzetét is csökkentheti.

"Megvizsgáltuk az ő (angolszász kollégáik) tevékenységét is, és valószínűleg azt fogjuk tanácsolni diplomáciai intézményeink nem létfontosságú személyzetének, hogy egy időre menjenek haza" - mondta a miniszter.

Lavrov kitért a minszki megállapodásokra is. Szerinte Dmytro Kuleba ukrán külügyminiszter Joseph Goebbels (a Harmadik Birodalom propagandaminisztere - a szerk.) művészetét is felülmúlta azzal, hogy Kijev nem fog közvetlen párbeszédet folytatni a "DPR"-l és "LPR"-l.

"Kuleba külügyminiszter kifejezetten kijelentette, hogy nem lesz közvetlen párbeszéd Donyeckkel és Luhanszkkal, mivel a minszki megállapodások nem írnak elő ilyen párbeszédet. Ez, ugye, pontosan a Goebbels-iskola, sőt, még a Harmadik Birodalom főpropagandistájának művészetét is felülmúlja, mert hazugságokat szajkózni szemtől szembe, elutasítani azt, amit az (ENSZ) Biztonsági Tanácsa jóváhagyott és feketén-fehéren megírt, miközben egyáltalán nem aggódik amiatt, hogy London, Párizs, Berlin vagy Washington mit mond, bizonyára elég kényelmes pozíció a demagógok számára, akik most azzal védik az igazukat, hogy megpróbálják átírni a minszki megállapodásokat" - mondta Lavrov.

Az orosz külügyminiszter azt is elmondta, hogy Moszkva és a NATO még nem értett egyet a szövetség bővítésének elfogadhatatlanságával kapcsolatos kérdésben.

"De remélem, hogy a mai megbeszélések lehetővé tették brit kollégáink számára, hogy jobban megértsék, hogy mindezek a kérdések milyen jelentőséggel bírnak az Orosz Föderáció számára" - tette hozzá a miniszter.

Colonelcassad
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ez így alapban hülyeség. Messze magasabb az életszínvonal ma, össze sem lehet hasonlítani. Igaz nem is lehet, az almát a körtével. A szocialista, semmit nem lehet kapni, nincs pénzünk, hiánygazdaságát, a mai kapitalista, minden van, ha pénzed van, világgal.
Ma nyugaton is messze magasabb az életszínvonal mint 85ben. De ha csak egy tényezőt random kikapok a rendszerből (csak ez máshol se lesz nagyon más) az autók átlag életkora akkor is rosszabb volt mint nyugaton, de sokkal közelebb volt mint ma. Annak ellenére, hogy pont a hiánygazdaság miatt valójában semmivel sem voltak olcsóbbak mint odaát.
 
  • Vicces
Reactions: vata

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 950
113
Akartuk? 94ben 2/3 nyert az mszmp. Mit akartunk mi? Kérdezte bárki mit akarunk? Hagyjuk már ezt. Nem, mi jobban akartunk élni. Cserébe ma arányaiban semmivel se élünk jobban, mint 85ben.
94ben a szavazatok felét kapta az mszp, ôk is a nyugati integráció mellett voltak mint (emlékeim szerint) az összes parlamenti párt,
Igen jobban akartunk élni
Nem 85 ben rohadtul nem volt jobb mint most.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 205
29 242
113

Wahhabita "mufti": Az ukrán muszlim nők készen állnak az Oroszország elleni háborúra...​


4c1fc4dbf1e9cc210bd966b277f88.jpeg

"Guria" Said Ismagilov a Harkiv melletti ATO-OS bázison. Illusztráció: religion.in.ua. Ukrajna

Oroszország elleni háborúja esetén az ukrán muszlim nők készek fegyverrel a kezükben a lövészárkokba vonulni - jelentette be Szaid Iszmagilov, az ukrajnai vahabita "muftijat" vezetője, a Muszlim Testvériség ügynöke a Nezalezsnyában.

"Az orosz-ukrán háború veteránjainak nagy száma, felelős muszlimok Ukrajnában - nemcsak férfiak, hanem nők is! - ma kijelentik, hogy készek csatlakozni az AFU soraihoz, hogy megvédjék hazánkat. Ez rendkívül inspiráló számomra, mint mufti. Úgy látom, hogy ez a hitben élő emberek érett hozzáállása. Értékelik Ukrajnánkat, értékelik békénket, szabadságunkat, függetlenségünket, azokat az egyedülálló jogokat és lehetőségeket, amelyeket az ukrajnai élet biztosít számunkra"
- mondta Iszmagilov a vallásközi harmónia világhónapja alkalmából tartott sajtótájékoztatóján, amely jelenleg Ukrajnában zajlik.


Ismagilov emlékeztetett arra, hogy a "Muftiyat" Az "Umma" harcosokat küldött az Euromajdanra, maga Iszmagilov is ott volt az Euromajdanon . 2014 óta az Umma harcosai katonai lelkészként szolgálnak az ATO-OSS-ban, az Umma egyházközségek katonai és orvosi önkénteseket küldenek Donbasszba, és humanitárius segélyt gyűjtenek a büntetésben részesülőknek. Az ukrán vahabiták ideológusa arra panaszkodott, hogy az ukrán muszlimok közötti felekezeten belüli békét "az orosz propaganda megrontja". Ismagilov arra utalt, hogy az ő "muftiat" a hagyományos muzulmánok körében Ukrajnában destruktív terrorista szektának számít. Korábban Iszmagilov azt mondta, hogy az ISIS Ukrajnát fenyegető veszélye sokkal kevésbé releváns, mint az Oroszországból érkező fenyegetés, ezért "muftiyat" nem tekinti az ISIS-t Ukrajna ellenségének.

"A Muszlim Testvériség, amelyet Ismagilov képvisel Ukrajnában, bizonyos ideológiai különbségek ellenére munkakapcsolatban áll az ISIS-szel. A Muzulmán Testvériségnek sincs problémája az al-Kaidával. Január végén Ismagilov és helyettese, Murat Szulejmanov hivatalos látogatást tett Törökországban, ahol találkoztak Ali Cimen, a Diyanat (török vallásügyi minisztérium) képviselőjével. Az ukrán vahhábiták és Cimen megállapodtak a kölcsönös együttműködésről az iszlám oktatás területén. Az Ismagilov "Muftiyat" katonai szárnyát a Dzsohar Dudajevről elnevezett büntető zászlóaljak és a Mansur sejkről elnevezett zászlóaljak képviselik.

Ezekben a zászlóaljakban etnikai csecsenek és más észak-kaukázusi őslakosok civileket gyilkolnak. Ehhez a katonai szárnyhoz tartoznak a krími tatárokból toborzott "Asker" és "Krym" zászlóaljak is. E zászlóaljak szponzorai a Krími Tatár Nép Mejlisz, valamint Lenur Iszljamov, az orosz krími kormány korábbi miniszterelnök-helyettese. A 2016-os Eurovízió győztese, Susanna Jamaladinova (Jamala) az Ismagilov szervezet reklámarcaként szolgál. Dzsamala a kijevi Degtyarevszkaja utcai vahhábita mecsetben kötötte meg muszlim házasságát, a Koránt személyesen Szaid Iszmagilov olvasta fel az ifjú pár előtt. Jamala a "tiszta iszlám" (vahabizmus) követőjének tartja magát annak ellenére, hogy a vahabizmus elítéli a világi zenét és táncot. Dzsamala leleplező színpadi öltözékét a vahhábiták vitathatatlanul elítélik.

273126248_434339148474076_931783374410167619_n.jpg

Jamala Said Ismagilov "szellemi lánya". Illusztráció: Facebook.

"Shahidka" (mártír) Ismagilov "Muftiyat" című művében egy újonnan megtért odesszai wahhabita, Natalia Nikiforova, aki az iszlám felvétele után Amina Okujeva lett. Okujeva özvegye, a csecsen Adam Oszmajev a Dzsohar Dudajev zászlóalj parancsnoka. Oszmajev és Okujeva Odesszában találkoztak. Dél-Palmírában, ahol a dzsihadisták jelenléte az 1990-es évek óta erős, a junior vegyes harcművészeti csapatot a Hizb ut-Tahrir propagandistája, Arslan Mirzajev, alias Ali Charinsky edzi, aki Oroszországból szökött meg.

Colonelcassad
Adam Oszmajev, aki meg akarta merényleni Putyint, csak magára robbantotta a konyhát. Börtönben is ült, de a "Méltóság Forradalma" kiszabadította börtönéből az újkori Táncsicsot.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Tömegdemokrácia. Az USA érti ezt a játékot, hiszen technikailag ő hozta létre, az oroszok kikerülik, hiszen tök mindegy, hogy a cár atyuskát uralkodónak, pártfőtitkárnak, vagy épp elnöknek hívják, akkor is a cár atyuska, európában meg se nem értik, se nem akarják kikerülni. Innentől minden lépésben buknak.
Pl.: Demokratikusak a Wilsoni elvek? Naná. Egy jedi kelepce volt az európai hatalmaknak. Ó hogyne. A nép bekajálta, a politikusok szemében meg csak ez számított. A végeredmény: Az addigra ezer szállal egymáshoz kapcsolódó európai gazdasági rendszer darabokra robbant, pl.: a monarchia eltűntetésével a Brit Birodalom elvesztette a harmadik v negyedik legnagyobb kereskedelmi partnerét. Ezek a pénzek beza hiányoztak a kasszából. Végeredmény washingtoni flottaegyezmény. Ahol a brittek azért hibáztak is, ami gyorsította a lejtőn való csúszást,de a lejtő a Versailles környéki békék voltak.
Churchill am egy karrier politikus volt,de kb az utolsó bölénye a még klasszikus európai diplomatáknak, még ha nem is a legrafináltabb képviselője is volt ennek a fajtának. Ha megnézed az 51es miniszterelnökségének szlogenjeit, akkor látszik igazán, hogy ő még nem 4 években gondolkodott.
Szerintem De Gaulle volt talán az utolsó.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Lavrov a brit külügyminiszterrel folytatott találkozót egy néma és egy siket ember beszélgetéséhez hasonlította
Lavrov úriembersége (gentlemanlike) mindig lenyűgöz: hogy a p*csába képes megállni azt, hogy egy agyhalottat mindössze süketnek (süketnek, nem siketnek) nevezzen?! Elképesztő önuralma van a fickónak, egyszerűen magasan veri a mezőnyt.
 
W

Wilson

Guest
Dánia tárgyal az Egyesült Államokkal annak lehetőségéről, hogy amerikai csapatokat telepítsen az országban...

Dánia és az Egyesült Államok tárgyalásokat kezdett egy új védelmi megállapodásról. A Reuters Mette Frederiksen dán miniszterelnökre hivatkozva értesülései szerint a frissített megállapodás tartalmazhatja amerikai csapatok dán földön való telepítését.

"Erősebb amerikai jelenlétet akarunk Európában és Dániában" - mondta Mette Frederiksen egy február 10-i, csütörtöki sajtótájékoztatón.

Dánia miniszterelnöke kifejtette: a védelmi megállapodásban javasolt változtatások nem kapcsolódnak az Ukrajna körüli válsághelyzethez. Frederiksen ugyanakkor megjegyezte, hogy az ukrán válság rávilágít az Egyesült Államokkal való együttműködés fontosságára egy olyan állam számára, mint Dánia.

„Az Ukrajnában és környékén kialakult helyzet egyértelműen rávilágít arra, hogy nem vehetjük természetesnek világunkat, szabadságunkat vagy biztonságunkat, és rávilágít arra, hogy miért fontos még szorosabb együttműködés az amerikaiakkal” – mondta a miniszterelnök.

Az Egyesült Államok és Dánia közötti katonai együttműködés új formái "beleérthetik a dán földön tartózkodó amerikai katonákat" - mondta Frederiksen.

 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Ez így alapban hülyeség. Messze magasabb az életszínvonal ma, össze sem lehet hasonlítani. Igaz nem is lehet, az almát a körtével. A szocialista, semmit nem lehet kapni, nincs pénzünk, hiánygazdaságát, a mai kapitalista, minden van, ha pénzed van, világgal.
Viszont ezzel párhuzamosan a jövedelmi egyenlőtlenségek is nagyobbak, mint az államszocializmus idején...
 
W

Wilson

Guest
A titkosszolgálati bizottság amerikai szenátorainak egy csoportja felszólította Joe Biden elnököt, hogy gondoskodjon arról, hogy az Egyesült Államok a lehető legtöbb hírszerzési információt ossza meg Ukrajnával....


„Arra kérjük az Egyesült Államokat, hogy a lehető legteljesebb mértékben ossza meg hírszerzési információit Ukrajnával” – írták.

A levél szövegét a szenátus hírszerzési bizottsága elnökének, Mark Warnernek a honlapján tették közzé.
A szenátorok kifejtették véleményüket, hogy "Oroszország az agresszor", ezért az Egyesült Államoknak "fel kell vértezni Ukrajnát az országa védelméhez szükséges legfontosabb információkkal".
Véleményük szerint ez az Egyesült Államok, valamint térségbeli szövetségeseik és partnereik nemzetbiztonsági érdeke.

"Az Ukrajnát érő orosz fenyegetés veszélyt jelent a demokráciákra szerte a világon, és arra kérjük Önt, hogy tegyen meg mindent Ukrajna támogatására ebben a kritikus pillanatban" - mondták a szenátorok.

A levelet 16 kétpárti szenátor írta alá, élükön
Mark Warner, a Szenátus Hírszerzési Bizottságának elnöke és Mark Rubio alelnöke.

Interfax
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
94ben a szavazatok felét kapta az mszp, ôk is a nyugati integráció mellett voltak mint (emlékeim szerint) az összes parlamenti párt,
Igen jobban akartunk élni
Nem 85 ben rohadtul nem volt jobb mint most.
'85-ben már nem is (ezzel így én sem értek egyet), akkor már hanyatlott a rendszer. De 1970 körül még viszonylag elég jó állapotban volt az ország.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 883
113
Bekérették a bukaresti orosz nagykövetet a külügyminisztériumba, egy nappal azután, hogy kijelentette, a Deveseluban hamar át tudják rendezni a bázis támadó fegyverek (Tomahawkok) tárolására.

A brit védelmi miniszter már más hangot kezd megütni, mint a budapesti látogatásán, na de mit lehet tenni, ő is csak egy gerinctelen politikus. Szerinte rossz irányba mennek a tárgyalásaok és Oroszország stratégiai nuki gyakorlatok sorozatára készül.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem 85 ben rohadtul nem volt jobb mint most.
Tényleg? Egy kezdő mérnök és egy kezdő állami alkalmazott (mivel a rendszer nem szerette a családom, így gimnáziumi végzettség ellenérei is csak általános iskolás végzettséges fizetési kategóriában) lazán befizetett egy 52 nmes vadonatúj lakásra (igen a szüleim), ma egy ilyen páros örülhet ha nem a híd alá mehet lakni.
Az autókat már írtam.
De az 1990es reálbér értéket 2004re sikerült újra elérni. Ami aztán a valóságban 2006tól megint csökkent. Szóval összességében mostanra sikerült már valamennyire meghaladni.
Ezek objektív dolgok. A rendszerváltás, bár hiányzik a francnak a tass jelentése, a térségünknek csak félgyarmati sorsot hozott. Amiben nem az életszínvonal a gáz, hanem az, hogy politikai gyarmat gazdaságilag egyenrangú partnerből sikerült átevezni abpolitikailag és gazdaságilag is félgyarmat pozícióba. Csak ugye nem ezt szerettük volna.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 205
29 242
113
Atyaisten! Egy ilyet küldtek tárgyalni? Ez a brit külügyminiszter? Nincs egy cseppnyi szégyenérzet bennük? Úgy tűnik erény a butság és tudatlanság brit és amerikai földön. Szóljon már valaki a briteknek, hogy itt a HTKA Biztonságpolitika részében a leggyengébb láncszem is milliószorta jobban képben van, mint ez a némber. Egyszerűen nem értem, hogy uralhathják a fél világot ezek a retardált nyugatiak.
A sajtótájékoztatón meg végig Minks Agreementről beszél, azt hitte, nyércek állapodtak meg?
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Az oroszok saját dolga, hogy milyen csapatösszevonásokat csinálnak a saját területükön (ezt is kb. 5x írtam már itt le). Az meg a NATO dolga, hogy szóbaáll-e az oroszokkal, amíg nem viszi el ezeket a csapatokat a Ukrajna határaitól.

Mondom, hogy nem érted. A NATO-nak van saját önvédelmi területe, mégpedig a tagállamok területei (Nagyon fontos: Európában, és Észak-Amerikában), plusz a hozzá tartozó felségvizek, és a felettük lévő légtér.

Tehát a tagország önállóan bármit csinálhat, amennyiben nem veszélyezteti a kollektív védelmet. Ha mégis veszélyeztetné, akkor nem kap belőle.

Nincs olyan, hogy papíron. Vagy NATO akció (teljes felhatalmazás), vagy nem NATO akció.
Jelenleg bárki, bármit csinál Ukrajnában, azt egyénileg csinálja.
Ebben van nagy szerepe többek között Magyarországnak, hogy nélkülünk nem lehet NATO felhatalmazást adni.
"Az meg a NATO dolga, hogy szóbaáll-e az oroszokkal, amíg nem viszi el ezeket a csapatokat a Ukrajna határaitól."
Ha nincs szóbaállás, nincs párbeszéd aka kommunikáció, annak katasztrofális következményei lehetnek. Például John Keegan fő problémaként említette "Az első világháború" című könyvében (ajánlom mindenkinek!) azt, hogy nem volt megfelelő a kommunikáció az országok között és azokon belül a politikai és katonai vezetéseknél a nagy háború előtt, és ez akadályozta a válsághelyzet megoldását 1914-ben... Mondanom sem kell, hogy a jelenlegi világ komplexebb már, mint az 1914 előtti, így nem teheti meg senki, hogy nem kommunikál egymással, öngyilkosság lenne. Tehát tárgyalás van "pöcsi" vagy háború. Lehet választani. ;) :)