[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Ha már Oroszország.
Meglátásom szerint jelenleg Oroszország inkább mutat birodalmi viselkedést, mint az USA.
Mert mi is a birodalmak egyik fő ismérve? A háború közvetlen vívásának képessége, nem proxy és nem lepedőfejűek kergetése. Jó elismerem, kell a proxy háború is, de van olyan helyzet amikor egy nagy ügyeket illik egy birodalomnak magának lerendeznie és nem úgy, hogy kuszkuszt, muszkusz ellen uszítjuk.

Róma a szó mindenféle értelmében egy birodalom volt. Ha baja volt valakivel, akár a kor valamelyik nagyhatalmával (Punok, Pártusok, stb.) háborúba vonult, és szemtől szemben felállt a hadseregével. Lett légyen annak a következménye akár több tízezer halott romai katona is. Ezt az USA per pillanat nem képes abszolválni.
Szóval egy birodalom nem számolgatja a koporsókat a repülőtéren, ha valaki kihívója akad. Megy és veszteségtől függetlenül, ezt lerendezi.
Na ezt nem látom most az USA-tól. És nem azért mert ne lenne meg hozzá a technikai képessége. Nem itt más a probléma. Jólét és demokrácia a bénultságot okozó közreható. Előbbi a katonáskodásra alkalmas USA lakosok számát csökkenti, míg az utóbbi a halottak nagy számát nem viseli el (és itt farkába harap a kígyó, ti. a halottak számára való érzékenységnek oka a kényelmes életforma). Vagyis lehet bár mekkora egy ország, de birodalom nem, amíg köti a kezét a demokráciának nevezett valami. Pár ezer értelmetlen halált halt katona azonnal kormánybuktatáshoz vezet. Egy tényleges birodalomban az ilyen dolgok nem számítottak és számítanak. Meghalt, hős, megy a neve a Panteon falára és hetedízig büszke rá a családja és a HAZA! Ennyi.
Ezért sem gond Oo.-ban a sok halott. Ott a hős fiú/apa anyja/felesége a nagycsalád szemében egy igazi hős. Az asztalfő illeti meg minden körülmények között. Azonban, ha elkezd hisztizni az állam ellen, akkor utolsó lesz az utolsók között. Senki nem fog szóba állni vele. Ez van. Ők már így lettek nevelve. A haza mindenek felett. Azt meg nem lehet leváltani.
Ezzel szemben USA-ban nem a hazáért harcolnak, hanem valami homályos eszméért és annak terjesztéséért. Elég képlékeny dolog ez. Ilyen körülmények között nem csoda, hogy az éppen aktuálisan hatalmon lévő pártot kezdik ki az áldozatot bevállalni kényszerült családok. Márpedig az eszme és politikus lecserélhető.
Az USA esetében, az irányítók erre szerintem rég rájöttek. Nem véletlen a mostanában megindult társadalom átalakító folyamat beindítása, aminek végén én egy digitális diktatúrát látok. Vagy az is lehet, hogy a katonákat kiváltják valami robotokkal. Ebbe az irányba is vannak komoly kútatások.
Kérdés, melyik lesz hamarabb.
Minden esetre addig, amíg nem tudja vállalni egy komoly emberi veszteséggel járó háború megvívását az USA, addig messze van az igai nagy példaképtől, azaz Rómától.
Mert mit is tett volna Roma, ha most az egyik védelmezettjét megtámadta volna az orosz hadsereg?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
7 097
31 805
113

Draghi a Putyin-telefon után: jönni fog az orosz gáz, euróban fizetünk és nem lesz még tűzszünet​


Nincsenek veszélyben az orosz gázszállítások Európa felé, mert menetközben végiggondolták az orosz felsővezetésben, hogy mivel járna a rubelben való fizetésre kényszerítés, így várhatóan továbbra is euróban tudunk fizetni a gázszámlákért – gyakorlatilag ezeket árulta el a tegnapi esti, Vlagyimir Putyin orosz elnökkel folytatott telefonbeszélgetéséről egy mai római sajtóeseményen Mario Draghi.

Gázszállítások euróban​

Draghi a római Foreign Press Clubban tartott beszédében úgy fogalmazott a Reuters beszámolója szerint:
"Nem, nincsenek veszélyben" az orosz gázszállítások Európa felé, és gyakorlatilag azt is mondta, hogy az európai cégek továbbra is fizethetnek euróban, majd Oroszországon belül lesz egy technikai jellegű átváltás rubelre. Az olasz kormányfő nyugtató üzenetei nagyon fontosak, hiszen tegnap már Németországban és Ausztriában is elrendelték a gázpiaci vészhelyzet első fokozatát.

Arra a felvetésre, hogy ezt hogyan sikerült elérni, Draghi az alábbiakat mondta: "Nem hiszem, hogy a nyugati országok bármit is tettek volna azon kívül, hogy azt mondták, hogy elfogadhatatlan lenne rubelben fizetni, hacsak nem lehetetlen. Úgy gondolom, hogy Oroszországon belül volt egy olyan gondolkodási folyamat, amelynek eredményeképpen tisztázták, hogy mit jelent rubelben fizetni. Amit én megértettem, de lehet, hogy tévedek, az az, hogy a fizetés átváltása ... az Orosz Föderáció belső ügye" – magyarázta Draghi.
Közben Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő Moszkvában azt mondta a TASZSZ orosz hírügynökség szerint: bemutatták Putyinnak a gázszállítások rubelben való elszámolásának végső tervét, és rövidesen, még ma be is jelentik a végső kereteket. Arra a kérdésre, hogy az benne van-e a tervben, miszerint a német vevők továbbra is euróban fizetnek és a Gazprombankon keresztül váltják majd át a moszkvai hivatalos euró/rubel árfolyamra a kifizetett összeget, azt mondta a Reuters kiegészítése szerint, hogy igen, ez is a felvázolt lehetőségek között van.
Mindez összecseng a már tegnap este, a német kancellárral folytatott beszélgetés után kiszivárgott részletekkel is, miszerint valójában továbbra is euróban fizethetnek majd az európai gázvásárlók.

A fentiekből nagyon úgy tűnik, hogy az lesz a végső keret, miszerint az európai vevők továbbra is a megszokott devizanemben fizetik a gázszámlákat, és Oroszországon belül váltják majd át rubelre a pénzt, hogy aztán otthon „eladhassák” a közvéleménynek, hogy sikerült rubelalapúra átállítani a gázszállítások témáját.

Tűzszünet és olasz fegyverkezés​

Az olasz minszerelnök a Reuters tudósítása szerint arról is beszélt: azt is jelezte neki Putyin, hogy nincs még itt az ukránokkal a tűzszünet ideje, mert nem teljesültek még az ahhoz szükséges feltételek orosz oldalról.
Emellett azt is bejelentette, hogy a NATO által elvárt, a GDP arányában 2%-os éves hadászati kiadási célt Róma várhatóan 2028-ra éri el.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ban-fizetunk-es-nem-lesz-meg-tuzszunet-536803
Háát, úgy tűnik Draghi mondása nem jött be. Holnaptól hatályos ukáz szerint ugyanis vagy fizet Európa rubelben egy erre kialakított számlán, vagy gaza nyet. Ez oedig a már élő szerződésekre is vonatkozik
 
T

Törölt tag 133

Guest
Háát, úgy tűnik Draghi mondása nem jött be. Holnaptól hatályos ukáz szerint ugyanis vagy fizet Európa rubelben egy erre kialakított számlán, vagy gaza nyet. Ez oedig a már élő szerződésekre is vonatkozik

Na ez érdekes lesz basszus!
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 700
8 879
113
Na ez érdekes lesz basszus!
az a rész hogy a fejlettnyugat kénytelen lesz orosz bankoknál számlákat nyitni, egy fajta kompromisszumnak tűnik
a fejlettnyugat elutalja arra a számlára az eurót, az orosz bank konvertál rubelre, és a rubellel kifizeti a gázszámlát
innen nézve euróban fizetünk, onnan nézve rubellel
ahhoz hogy működjön, csak az kell hogy az orosz bank át tudja konvertálni az eurót rubellé, ennek viszont nem látszik akadálya mert ebben segít neki az orosz jegybank
ugyanezt nyugati bankkal nem lehet megcsinálni mert azok a szankciók miatt nem üzletelhetnek az orosz jegybankkal
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 865
61 589
113
Ha már Oroszország.
Meglátásom szerint jelenleg Oroszország inkább mutat birodalmi viselkedést, mint az USA.
Mert mi is a birodalmak egyik fő ismérve? A háború közvetlen vívásának képessége, nem proxy és nem lepedőfejűek kergetése. Jó elismerem, kell a proxy háború is, de van olyan helyzet amikor egy nagy ügyeket illik egy birodalomnak magának lerendeznie és nem úgy, hogy kuszkuszt, muszkusz ellen uszítjuk.

Róma a szó mindenféle értelmében egy birodalom volt. Ha baja volt valakivel, akár a kor valamelyik nagyhatalmával (Punok, Pártusok, stb.) háborúba vonult, és szemtől szemben felállt a hadseregével. Lett légyen annak a következménye akár több tízezer halott romai katona is. Ezt az USA per pillanat nem képes abszolválni.
Szóval egy birodalom nem számolgatja a koporsókat a repülőtéren, ha valaki kihívója akad. Megy és veszteségtől függetlenül, ezt lerendezi.
Na ezt nem látom most az USA-tól. És nem azért mert ne lenne meg hozzá a technikai képessége. Nem itt más a probléma. Jólét és demokrácia a bénultságot okozó közreható. Előbbi a katonáskodásra alkalmas USA lakosok számát csökkenti, míg az utóbbi a halottak nagy számát nem viseli el (és itt farkába harap a kígyó, ti. a halottak számára való érzékenységnek oka a kényelmes életforma). Vagyis lehet bár mekkora egy ország, de birodalom nem, amíg köti a kezét a demokráciának nevezett valami. Pár ezer értelmetlen halált halt katona azonnal kormánybuktatáshoz vezet. Egy tényleges birodalomban az ilyen dolgok nem számítottak és számítanak. Meghalt, hős, megy a neve a Panteon falára és hetedízig büszke rá a családja és a HAZA! Ennyi.
Ezért sem gond Oo.-ban a sok halott. Ott a hős fiú/apa anyja/felesége a nagycsalád szemében egy igazi hős. Az asztalfő illeti meg minden körülmények között. Azonban, ha elkezd hisztizni az állam ellen, akkor utolsó lesz az utolsók között. Senki nem fog szóba állni vele. Ez van. Ők már így lettek nevelve. A haza mindenek felett. Azt meg nem lehet leváltani.
Ezzel szemben USA-ban nem a hazáért harcolnak, hanem valami homályos eszméért és annak terjesztéséért. Elég képlékeny dolog ez. Ilyen körülmények között nem csoda, hogy az éppen aktuálisan hatalmon lévő pártot kezdik ki az áldozatot bevállalni kényszerült családok. Márpedig az eszme és politikus lecserélhető.
Az USA esetében, az irányítók erre szerintem rég rájöttek. Nem véletlen a mostanában megindult társadalom átalakító folyamat beindítása, aminek végén én egy digitális diktatúrát látok. Vagy az is lehet, hogy a katonákat kiváltják valami robotokkal. Ebbe az irányba is vannak komoly kútatások.
Kérdés, melyik lesz hamarabb.
Minden esetre addig, amíg nem tudja vállalni egy komoly emberi veszteséggel járó háború megvívását az USA, addig messze van az igai nagy példaképtől, azaz Rómától.
Mert mit is tett volna Roma, ha most az egyik védelmezettjét megtámadta volna az orosz hadsereg?
Nem lehet Rómát és az USA-t egy lapon emliteni.Róma kb 600 évig volt az akkori világ ura . Az US pedig pár évtizedig.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
17 087
29 778
113
a bankba beutalsz eurot a rubel számládra a bank atz átváltja a te számládra rubelbe és onnan tudsz utalni rubelben és a rubel árfolyama megy az egekbe
Ez így már nem olyan egyszerű. Itt egy orosz bankrendszeren belüli trükközésről lesz szó, ennek nem lesz olyan piaci hatása, mint vártuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 700
8 879
113
Ez így már nem olyan egyszerű. Itt egy orosz bankrendszeren belüli trükközésről lesz szó, ennek nem lesz olyan piaci hatása, mint vártuk.
igazából itt három dologról lenne szó
az egyik a cihózis
a petrodollárt az a hit tartja fenn, hogy az a dollár értéket képvisel, hiszen lehet rajta venni olajat
ha más devizáért nem lehet olajat venni akkor ez egy biztos támaszték a dollárnak
ugyanez működhet elviekben a rubellel is
a másik az átváltás
ha a gazprom rubelt kaphat csak az olajért gázért akkor egyrészt a teljes bevétele teljes biztonsággal átváltódik rubelre, ezzel megtámasztja annak az árfolyamát, aztán az orosz hatóságok majd eldöntik hogy mire kaphat és mire nem devizát a kiadásaira
itt mindegy technikailag hogy a gazpromnak kell kötelezően konvertálnia egy köztes bankszámlán történik a konverzió vagy másképp
a harmadik a tartalékok
ha van egy köztes bankszámla mindegy hogy oroszországban vagy nyugati banknál ahova a vevők az eurót utalják és onnan megy tovább a rubel a konverzió után, az első lépés hogy a vevő mindig elutalja oda az eurót amikor van egy lejárt számlája, aztán a második lépcső hogy elkezd spekulálni hogy ha többet küldene oda és a rubelje azon a számlán erősödne mennyit nyerhetne az árfolyamon, és egy idő után azon a rubel számlán passzívan ott ülő rubel megtakarítások fognak csücsülni
csak idő kérdése hogy a nyugati bankok kilobbizzák az orosz jegybank szanciózásának a feloldását, hogy ők is vezethessenek rubel számlákat ezeknek a nagy pénzeknek, amire aztán újabb pénzek dőlnek be mert azok is elkezdenek rubelben tartalékolni akik eddig nem tették mert nem bíznak az orosz bankokban
na ezeknek a megtakarítások, tartalékok állományának a változása fogja hosszú távon a leginkább befolyásolni a rubel árfolyamát
asszem..
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Putyin nem volt képes ráerőltetni a nyugati országokra, hogy rubelben fizessenek, továbbra is dollárban és euróban fizetnek. Ez a lényeg. A kudarc elfedésére meg kitalálták azt a trükköt, hogy majd ők átváltják rubelre a kapott dollárt és eurót és ez olyan mintha rubelben fizetnének, pedig nem olyan. Gazdaságilag nincs értelme, hogy a saját bankjukon belül a saját pénzüket váltogatják, ez csak az egyszerű hívek megtévesztésére szolgál, hogy fenntartsák a zseniális vezető hamis mítoszát.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
7 097
31 805
113
a bankba beutalsz eurot a rubel számládra a bank atz átváltja a te számládra rubelbe és onnan tudsz utalni rubelben és a rubel árfolyama megy az egekbe
Иностранный покупатель производит перевод средств на специальный валютный счет типа "К" в иностранной валюте, указанной в контракте на поставку природного газа, а уполномоченный банк на основании поручения иностранного покупателя, полученного в порядке, установленном правилами уполномоченного банка, осуществляет продажу иностранной валюты, поступившей от иностранного покупателя на такой счет, на организованных торгах, проводимых публичным акционерным обществом "Московская Биржа ММВБ – РТС", зачисляет вырученные средства в рублях на специальный рублевый счет типа "К" этого иностранного покупателя и производит перевод зачисленных средств в рублях на открытый российским поставщиком в уполномоченном банке рублевый счет.
Az ukáz hatodik bekezdésben van, hogy gyakorlatilag a Gazprombank speciális számlájára utalják a valutát, majd az az aznapi árfolyam alapján az összeget átváltja rubelre és egy ugyanott vezetett "K típusú" számláról (jelentsen bármit is) történik a kiegyenlítés az eladó irányába. Gyakorlatilag keresletet teremt a rubel iránt plusz növeli a Központi Bank valutakészleteit és így megkerüli a szankciókat. Eközben meg mindenki örülhet hogy business is booming
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Ha a nyugati országok belementek volna a rubelben fizetésre akkor kellett volna az orosz központi banktól rubelt venniük az ő feltételeik szerint, akkor le lehetett volna húzni őket. De nem mentek bele.

Az, hogy Putyin a saját dollárját és euróját hogyan váltja át a saját rubeljére semmit nem számít. Csak magát húzhatja le az átváltáskor. Naponta hússzor is átválthatja oda-vissza, attól nem lesz több.

Csak arra kell a barbatrükk, hogy ne kelljen beismerni Putyin újabb kudarcát.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Ha a nyugati országok belementek volna a rubelben fizetésre akkor kellett volna az orosz központi banktól rubelt venniük az ő feltételeik szerint, akkor le lehetett volna húzni őket. De nem mentek bele.

Az, hogy Putyin a saját dollárját és euróját hogyan váltja át a saját rubeljére semmit nem számít. Csak magát húzhatja le az átváltáskor. Naponta hússzor is átválthatja oda-vissza, attól nem lesz több.

Csak arra kell a barbatrükk, hogy ne kelljen beismerni Putyin újabb kudarcát.
nem egészen. A részleteket csak az első ilyen üzlet után tudhatjuk meg. Pillanatnyilag úgy tünik, hogy a németek találtak egy strómant a Gazprombank képében. Az oroszok az árat rubelben kérik. a németek átutaljáj euróban az összeget az orosz nemzeti bank hivatalos árfolyamán váltva a strómannak, aki helyettük fizet az oroszoknak. Most egy orosz bank helyett kettő teszi rá a marsot.
 
Status
Not open for further replies.