[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Attti

Active Member
2019. július 1.
40
222
33
Szóval szólt Putyin, hogy rubelben kell fizetni, de lehet euróban is. Oké Vlagyi, akkor legyen euró :D
Aki nem érti, leírom másképp.
Ha veszel egy széket az eBay-ről, forintot fizetsz. Amit a bank átvált az eladó pénzneme szerint. Tehát ha te veszel egy széket a gazpromtól. Azért forintal fizetsz, de az ő számláján rubel lesz jóváírva. (Ha nincs rá szankció, meg nincs rubel deviza számlád,a bankod intézi.):)
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Aki nem érti, leírom másképp.
Ha veszel egy széket az eBay-ről, forintot fizetsz. Amit a bank átvált az eladó pénzneme szerint. Tehát ha te veszel egy széket a gazpromtól. Azért forintal fizetsz, de az ő számláján rubel lesz jóváírva. (Ha nincs rá szankció, meg nincs rubel deviza számlád,a bankod intézi.):)
A lényeg az, hogy az európaiak továbbra is a szerződés szerint fizetnek, euróban vagy dollárban, úgy ahogyan a szerződésben megállapodtak. Hogy ezzel a pénzzel mit kezd Putyin az már az ő dolga, átválthatja amire akarja ez már az ő ügye.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 781
113
Napok óta látom azt a nekem logikai bukfencnek tűnő dolgot az atlantista fórumtársaktól és médiától hogy az EU le fogja éveken belül csökkenteni az orosz gáz függőségét és ebbe Oroszország beleroppan, de most még megveszi viszont nem hajlandó rubelt adni érte. Nem meggyőzni akarok embereket csak nekem furcsa.
Tehát az EU eldöntötte hogy megszívatja az oroszokat a gázzal, de nem most hanem majd 3-5 év múlva és akkor se teljesen, mert különben leáll az európai ipar, az most a bajosabb, télen meg még jön a hideg is, na addigra vagy meggondolják magukat vagy még bajosabb lesz.

Erre a galád oroszok, mit meg nem mernek tenni leállítják a gázszállításokat annak aki nem rubelben fizet, hisz így 3-5 év alatt vagy meggondolják magukat vagy irtózatos pénzeken kell menteni az európai ipart és jól le lehet gyengíteni az EU gazdaságát, ezzel elérve azt hogy amúgy is kevesebb gázra legyen szükség amit majd a keleti országok megvesznek hisz oda tolódik a gyártás és a gazdasági súlypont. Mindezek mellet, békeidős tervek szerint is 2030 ra kiépül egy nagy kapacitású vezetékhálózat keletre, illetve egy nagyon nagy LNG kapacitás, nyilván ebbe befektetni most nagyon megéri, így ez utóbbi még az eddigi terveknél is több épülhet majd.

Szóval ha már az oroszok európai gázeladását így is úgy is fel akarja az EU számolni, miért ne tegyék meg azt amit megtettek? Hisz ezzel legalább évekre csőd hullámokat generálhatnak az EU ban.

Illetve volt szó Katarról mint nagy kitermelőről, és Ausztráliáról, na most ugye az a perzsa öböl egy érdekes hely mert van úgy hogy rakéták találnak telibe dolgokat amik nagyon tudnak égni és robbanni, és nem tudják honnan jöttek, ráadásul Katar igen csak fekete seggű lett a legtöbb szomszédja szemében. Ezt nyilván tovább lehet gondolni. Vagy ha mondjuk télen egy részeg orosz kapitány a szuezi csatornánál keresztbe fordítja a hajóját amin valami mondjuk fel is robban és elsüllyed...igen csak megnőne a szállítási idő az amúgy sem elégséges kapacitás mellet. ( ez utóbbi hülyeség, mert Kínát is megszívatnák vele,azt meg nem akarhatják.)
Illetve, a világpiacon több gáz akkor sem lesz, csak felárason kapja majd európa, miközben lévén máshol nem eladható kelet meg olcsóbban tudja majd megkapni, megint csak nem az Eu gazdaságának indítunk el kedvező folyamatot.

Persze tudom, mindez nem számít mert áldozatot kell hozniuk a végső győzelemért, és amúgy is nevetséges minden felvetés hogy a nyugat bármiből is rosszul jöhet ki, hisz a jó mindig győz, aki mást mond az pedig ellenséges propagandista. Mondjuk én nyíltan beismerem hogy nem vagyok atlantista hanem a másik csapatban focizok, tehát ettől megkímélek mindenkit hogy kérdéses legyen. Viszont nagyobb ajándékot nem kívánhatunk mint ezt a mérhetetlen arroganciát az ellenség részéről, és a saját tévedhetetlenségébe vetett mérhetetlen hitnél.
Ne gyere tényekkel, amikor olyan jól elvagyunk tele emóciókkal, értékekkel. :)
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Úgy tűnik nem csak a háború előtt verték át Putyint a bunkerében lebzselő Raszputyinok, de az átverése azóta is tart, nem mondják el neki az igazat a háború és a gazdaság állapotáról, Putyin egy alternatív valóság fogja lett, fogalma sincs mi történik a bunkeren kívül, a Kremlben nő a feszültség.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Na jön a gáz, vagy sem? Elfogadják az Eurót vagy sem?
Ha az EURO megérkezik az orosz "kezéhez" akkor miért ne jönne? De ha nem az orosznak fizetnek, hanem valami nyugat által szankciók okán befagyasztott számlára (melynek tartalmáról, mondjuk a későbbiekben nyugat fog rendelkezni), akkor nem fog jönni. Vagy kézbe kapja Putyin a valutát, vagy csak Rubelért ad földgázt. Ilyen egyszerű a képlet. NyugatEU nem tudja, hogy most melyik úját harapja meg, nagy USA igyekezetében.

Szerintem, most hogy az oroszok így nekimentek a petrododonak, szorult helyzetében az USA is benne van, hogy e kellemetlenséget valahogy elhárítsa, mert többet veszítene a dollár jelentős globális szerepvesztésén, mintha engedné a csatlósainak a közvetlen utalást. Idő kell az USA pénzügyi köreinek, hogy valamit kitaláljanak a dollár egyeduralmának megtartására.
Kérdés, hogy mit?
Mert egy Líbia, Irak típusú megoldás nem játszik, mert akkor mennek ők is vissza a barlangba (mondani akarom, bunkerbe). Mást meg nagyon nem látok. Most, hogy evidensé vált, hogy az USA birodalma sebezhető, sőt meg is sebesült, a világ országai, főleg akik nem szimpatizálnak vele, vérszemet kapnak. Példának ott van az összeálló Kínai, Indai meg a többi apró yüan alapú olajkereskedelme. És mi lesz ha ezt már az élelmiszerekre is bevezetik. Kb. a fél világ fogja mellőzni a dollárt. Valószínű, hogy az USA már nem tudja megakadályozni, hogy a Medvegyev által vizionált helyzet előálljon, vagyis hogy eljön a regionális valuták kora.
Trump elvesztegetett négy éve túl sok időt adott Kínának és Oo.-nak a felkészülésre. Ha helyette Klingonné nyert volna, erre a háborúra már 5 éve sor került volna. És jó eséllyel mind Oo., mind pedig Kínát lenyomhatták volna. Most már késő. Egy önmagukat is lenullázó háború nélkül, erre nincs esély.
Nem mellékesen 2010-ben olvastam egy USA stratégiai elemzést, mi szerint 2019-ig lehet az USA-nak kínát legyőzni, utána már nem. Most meg 2022 van!
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Ha az EURO megérkezik az orosz "kezéhez" akkor miért ne jönne? De ha nem az orosznak fizetnek, hanem valami nyugat által szankciók okán befagyasztott számlára (melynek tartalmáról, mondjuk a későbbiekben nyugat fog rendelkezni), akkor nem fog jönni. Vagy kézbe kapja Putyin a valutát, vagy csak Rubelért ad földgázt. Ilyen egyszerű a képlet. NyugatEU nem tudja, hogy most melyik úját harapja meg, nagy USA igyekezetében.

Szerintem, most hogy az oroszok így nekimentek a petrododonak, szorult helyzetében az USA is benne van, hogy e kellemetlenséget valahogy elhárítsa, mert többet veszítene a dollár jelentős globális szerepvesztésén, mintha engedné a csatlósainak a közvetlen utalást. Idő kell az USA pénzügyi köreinek, hogy valamit kitaláljanak a dollár egyeduralmának megtartására.
Kérdés, hogy mit?
Mert egy Líbia, Irak típusú megoldás nem játszik, mert akkor mennek ők is vissza a barlangba (mondani akarom, bunkerbe). Mást meg nagyon nem látok. Most, hogy evidensé vált, hogy az USA birodalma sebezhető, sőt meg is sebesült, a világ országai, főleg akik nem szimpatizálnak vele, vérszemet kapnak. Példának ott van az összeálló Kínai, Indai meg a többi apró yüan alapú olajkereskedelme. És mi lesz ha ezt már az élelmiszerekre is bevezetik. Kb. a fél világ fogja mellőzni a dollárt. Valószínű, hogy az USA már nem tudja megakadályozni, hogy a Medvegyev által vizionált helyzet előálljon, vagyis hogy eljön a regionális valuták kora.
Trump elvesztegetett négy éve túl sok időt adott Kínának és Oo.-nak a felkészülésre. Ha helyette Klingonné nyert volna, erre a háborúra már 5 éve sor került volna. És jó eséllyel mind Oo., mind pedig Kínát lenyomhatták volna. Most már késő. Egy önmagukat is lenullázó háború nélkül, erre nincs esély.
Nem mellékesen 2010-ben olvastam egy USA stratégiai elemzést, mi szerint 2019-ig lehet az USA-nak kínát legyőzni, utána már nem. Most meg 2022 van!
Putyin szenvedett el súlyos veszteségeket katonailag, gazdaságilag és politikailag, miközben az USA sértetlen és érintetlen maradt. A te párhuzamos világodban minden fordítva történt?
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Putyin szenvedett el súlyos veszteségeket katonailag, gazdaságilag és politikailag, miközben az USA sértetlen és érintetlen maradt. A te párhuzamos világodban minden fordítva történt?
Ha nem tűnt volna fel az USA mindig sértetlen, ide jön játssza a nagy fiút, aztán haza szalad és onnan rakja seggbe egész Európát, van egy olyan érzésem ha putyin erre tévedne Magyarországra és a többi szövetséges országba, bejelentené hogy - hú fiúk úgy hagytam a gázt megyek haza elzárom, de jövök nemsokára.
De nem fog vissza jönni hiába ők a te isteneid.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Ha nem tűnt volna fel az USA mindig sértetlen, ide jön játssza a nagy fiút, aztán haza szalad és onnan rakja seggbe egész Európát, van egy olyan érzésem ha putyin erre tévedne Magyarországra és a többi szövetséges országba, bejelentené hogy - hú fiúk úgy hagytam a gázt megyek haza elzárom, de jövök nemsokára.
De nem fog vissza jönni hiába ők a te isteneid.
Putyin még Ukrajnát se képes legyőzni, a NATO még csak eszébe se jusson. Magyarországra nem fog betévedni, ezt az ukrán hősök garantálják.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
legyen neked a te hited szerint.
attól hogy valakinek más a véleménye, attól még nem ellenség....... nem legyalázni lebunkózni kéne, mert azt a hülye is meg tudja tenni..... szembe állítani más tényekkel (idézni, esetleg saját véleményt leírni)..... ha átmész "hit kérdésekbe", akkor az már nem fórum topic, hanem valami tök más
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Azért ahhoz képest, hogy keményet fogalmaztál, a végére szépen odabiggyesztetted, hogy "LEgalábbis a mai napon így látszik." :D
mert nem hit alapon ír a kolléga, hanem az épp számára elérhető információk alapján, amik ma épp rendelkezésre állnak..... kvázi fentartja azt a jogát, hogy nem tévedhetetlen..... ezzel így van probléma?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
attól hogy valakinek más a véleménye, attól még nem ellenség....... nem legyalázni lebunkózni kéne, mert azt a hülye is meg tudja tenni..... szembe állítani más tényekkel (idézni, esetleg saját véleményt leírni)..... ha átmész "hit kérdésekbe", akkor az már nem fórum topic, hanem valami tök más
Vaaagy csak nem megyek bele egy hitvitába, mert felesleges.
Szerintem az ukrán oldal hírei nem hogy nem 100%-ban, de még 20%ban sem megbízhatóak, és az orosz hírek is maximum 50%-ban elfogadhatóak. Ezek alapján, ha valaki leírja 100%-ban az ukrán narratívát az elfogadta azt, és úgy döntött az teljes egészében igaz, így bármi más csak orosz dezinfó lehet. Ez esetben meg ez maximum hitvita lehetne, amit már vagy 10-szer lefolytattak, volt, amikor én is leírtam, érvekkel, és forrásokkal alátámasztva a saját álláspontomat, aki szeretné visszanézi, aki meg nem, nem. De a topikot semmiben nem viszi előre, ha 11-szer is végigmegyünk ezen...
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
A gyengébbek kedvéért mégegyszer érthetőbben: a FÓRUM lengyelekhez való hozzáállását ne egy néhány órás reg. ítélje már meg!
a fórum hozzáállását mint kizárólagosságot mióta vindikáltad egymagadnak? honnan a tökömből tudod előre hogy másoknak erről mi a véleménye? csak a gyengébbek kedvéért
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Vaaagy csak nem megyek bele egy hitvitába, mert felesleges.
Szerintem az ukrán oldal hírei nem hogy nem 100%-ban, de még 20%ban sem megbízhatóak, és az orosz hírek is maximum 50%-ban elfogadhatóak. Ezek alapján, ha valaki leírja 100%-ban az ukrán narratívát az elfogadta azt, és úgy döntött az teljes egészében igaz, így bármi más csak orosz dezinfó lehet. Ez esetben meg ez maximum hitvita lehetne, amit már vagy 10-szer lefolytattak, volt, amikor én is leírtam, érvekkel, és forrásokkal alátámasztva a saját álláspontomat, aki szeretné visszanézi, aki meg nem, nem. De a topikot semmiben nem viszi előre, ha 11-szer is végigmegyünk ezen...
egyet is értek veled ez alapján...... ettől még azt nem értem, hogy egyeseknél miért szakad el a cérna, ha más véleménnyel szembesülnek, mint ami a sajátjuk? nem feltétlen Rólad beszélek, merrt tisztelem azt ha legalább belegondolsz hogy az adott kérdésnek van más aspektusa is, mint amit épp te gondolsz róla
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
egyet is értek veled ez alapján...... ettől még azt nem értem, hogy egyeseknél miért szakad el a cérna, ha más véleménnyel szembesülnek, mint ami a sajátjuk? nem feltétlen Rólad beszélek, merrt tisztelem azt ha legalább belegondolsz hogy az adott kérdésnek van más aspektusa is, mint amit épp te gondolsz róla
Véleménytől függ, hogy mennyire cérnaszakasztó.
Wilsonnal folytatott már már rendszeres vitám az ukrán morálról pl.: egy vita, mert úgyis az idő dönti el. Vagy bármilyen elemzés a háborús helyzetről.
A foglyokkal való bánásmód kérdése, bár fenntartva annak az egyre csökkenő lehetőségét, hogy abszolút orosz dezinfó, viszont erősen cérnaszakasztós, mert véleményem szerint olyan dolgok, amikért már 1800-as években hadbíróság, és akasztófa járt nem megengedhetőek, és nem igazolhatóak, bármennyire is szent háborúnak tartjuk az ukránok harcát.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Véleménytől függ, hogy mennyire cérnaszakasztó.
Wilsonnal folytatott már már rendszeres vitám az ukrán morálról pl.: egy vita, mert úgyis az idő dönti el. Vagy bármilyen elemzés a háborús helyzetről.
A foglyokkal való bánásmód kérdése, bár fenntartva annak az egyre csökkenő lehetőségét, hogy abszolút orosz dezinfó, viszont erősen cérnaszakasztós, mert véleményem szerint olyan dolgok, amikért már 1800-as években hadbíróság, és akasztófa járt nem megengedhetőek, és nem igazolhatóak, bármennyire is szent háborúnak tartjuk az ukránok harcát.
azt gondolom az orosz fogjokkal való embertelen bánásmód (a lefilmezett eset) sajnos valós, és ezért az elkővetőknek egyértelműen a törvény előtt kell felelni..... erre semmilyen mentség nincs! (ez akár lehet a Hágai bíróság is)
az Ukrán morálról nekem a várakozásomon felül jó a véleményem, előzetesen nem gondoltam volna, hogy a jó előre elhatározott kis csoportos hadviselést ilyen komoly szinten tudják végre hajtani, ekkora veszteséget okozva a támadó oroszoknak.....
a kölcsönös veszteségekrő (kizárólag a technikai eszközökről beszélek most) pedig szerintem nagyon jó adatszolgáltatással bír a többször idézett www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html?m=1 oldal, amely csak fényképes bizonyíték és műholdas helymeghatározást követően igazolja a vesztett technikákat.....
 
Status
Not open for further replies.