[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Bokinak! Grt. a érdeklődésednek, de talán több ukrán oldalt kéne olvasgatnod, mert így nagyon lejt a pálya!
És én sem örülök a jobbos ill. náci eszmék ukrajnai terjedésének, ám az orosz agresszió épp ezeket erősíti!

Sondor a jobbos és náci eszmék nagyon nem ugyanazok. Sőt a nácizmus és a fasizmus között IS zongorázni lehet a különbségeket.
Egyébként az oroszok nem agresszorok ui. akik fegyvert fogtak azok ott laknak. Ha pedig az orosz oldalon harcoló csecsenek miatt interpellálnál, jó lenne ha átnéznéd az ukrán hadsereg személyi állományát is :)) A Blackwatertől a többi eusa zsoldosig :)))

A tájékozódás nem bűn, a könyvtár előtted is nyitva áll.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Bokinak! Grt. a érdeklődésednek, de talán több ukrán oldalt kéne olvasgatnod, mert így nagyon lejt a pálya!
És én sem örülök a jobbos ill. náci eszmék ukrajnai terjedésének, ám az orosz agresszió épp ezeket erősíti!

Valami nekem nem stimmel a fenti szövegben. Én eddig úgy tudtam, az ukrán jobboldali/náci félkatonai szervezetek és a hadsereg támadja a kelet-ukrajnai oroszlakta falvakat és városokat, és nem az orosz milícia ostromolja Kijevet, Lviv-et, Vinnyicát vagy Zsitomirt. Most én tudtam rosszul, fordítva a támadási irányokat, vagy jól tudtam az irányokat, csak azt nem tudtam, hogy a korrekt meghatározás szerint a védekező fél számít agresszornak?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Merkel asszonyság orcáján nem bőr van, hanem minimum Krupp-acél:
http://444.hu/2014/12/19/orban-nem-irja-le-oroszorszagot-kicsit-kritizalja-az-ukran-gazdasagot-de-tamogatja-az-ujabb-szankciokat/
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
sondor961

Az én apukám részt vett a 2. világháborúban mint munkaszolgálatos. A Donig hajtották őket, mint az állatokat. A befagyott folyón szöktek át az oroszokhoz, hátulról is, elölről is lőtték őket. Megúszta. Kórházba került, ahol egy orosz doktornő,azt mondta, hogy figyeljenek rá, mert rövidesen meghal. Ezt mindig nevetve mesélte el, ugyanis 103 éves már elmúlt, amikor meghalt. Az életét köszönhette az oroszoknak. Ilyen is van.1948-ban tért haza a hadifogságból: a lakását kirabolták, mindenét szétlopták. És nem egy biciklit vittek el. És nem az oroszok.
A Spielberg-féle alapítvány készített vele egy filmet, én csak 1/3-ig tudtam végignézni, mert annyi embertelenséget, amennyit velük szemben elkövettek -és nem az oroszok- nem vagyok képes végighallgatni. Emlékszem, mikor már idősebb volt ő is és a húga is, ha holokausztos műsor ment a tévében, annyira fölzaklatta őket, hogy éjjel nem tudtak aludni.
Ő túl tudott lépni élete megpróbáltatásain, a hogy Laudarage írta, nekünk is túl kellene ezen lépni.
A munkaszolisok nagyobb arányban élték túl a Don-kanyart, mint a katonák. A katonák mégsem kaptak kártérítést, meg semmit sem.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Egyszer Juszt László a magyar rádiótól Moszkvában járt, és vitték is őket protokol programra, valami hadtörténeti múzeumba. Odaértek a helyhez, ahol a teremőr szerint a Hős Vörös Hadsereg által Magyarországon zsákmányolt járműveket állították ki. Juszt meg így szólt a haverjához, -amit a magnószalag meg is őrzött- "Akkor nézzünk jól körül, itt lehet valahol a fater biciklije is."
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Panzerfaust írta: Sondor a jobbos és náci eszmék nagyon nem ugyanazok.
Ez igaz, ám 1 tőről fakadnak. Alapjuk az idegengyűlölet és a kirekesztés. Lásd az EU parlamenti országok jobbos képviselői még egymást is utálják! Persze tekintheted folyamatnak is, mely az idegengyűlölettel kezdődik, ám a horogkeresztig fokozódhat!

A Krímet és Kelet-Ukrajnát orosz csapatok szállták meg. Tudod 1 orosz ajkú ukrán mosónőből nem lesz 2 nap alatt kiválóan képzett katona! Ja és nehézfegyverzetet, tankokat és BUK rakétát sem tart a mosókonyhában, melyek kezeléséhez sem ért. Ráadásul az egész 1 kiválóan megtervezett hadmozdulat, melynek célja: A Krím megtartása, a "többi csak" elterelés. És bejött, mert szinte mindenki csak Kelet-Ukrajnáról beszél.

De ukrán helyzet nincs, csak orosz agresszió van...!!!
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
gacsat 11:09

Ezt honnan tudod? Ugyanis velük nem kellett elszámolni. A forrást nevezd már meg!
Azért, amit átéltek- nem önkéntesen, hanem kényszerből- az a kártérítés, amit kaptak, aprópénz. A németektől sokkal többet kapott, mint a magyar államtól.
Egyébként én sajnálom azokat a magyar katonákat is, akik értelmetlenül haltak meg a Donnál. Úgy tudom, a hadiözvegyek részére jár pénzjuttatás. De erre csak felszínesen figyeltem, nem mélyültem el a feltételekben.
De az embertelenséget nem lehet kártérítéssel eltakarni! Ebben, gondolom, te is egyetértesz.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://valasz.hu/uzlet/valutapanik-erosodott-a-rubel-107808

Helyi idő szerint délelőtt fél tizenegykor az euróért 74,85 rubelt kértek, szemben a csütörtöki 75,70 rubeles zárással, míg a dollár 60,85 rubelen forgott a 61,50 rubeles csütörtöki zárás után. A pánik csúcspontján, kedden délután az eurót több mint 100 rubelen, a dollárt pedig több mint 80 rubelen jegyezték.

A stabilizálódás dacára az orosz fizetőeszköz értéke így is 40 százalékkal alacsonyabb az év elejéhez viszonyítva.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Pártállásuk szerint ítélik meg az oroszok Putyin évértékelőjét
https://www.youtube.com/watch?v=sarMXjjVAkI
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
http://valasz.hu/uzlet/valutapanik-erosodott-a-rubel-107808

Helyi idő szerint délelőtt fél tizenegykor az euróért 74,85 rubelt kértek, szemben a csütörtöki 75,70 rubeles zárással, míg a dollár 60,85 rubelen forgott a 61,50 rubeles csütörtöki zárás után. A pánik csúcspontján, kedden délután az eurót több mint 100 rubelen, a dollárt pedig több mint 80 rubelen jegyezték.

A stabilizálódás dacára az orosz fizetőeszköz értéke így is 40 százalékkal alacsonyabb az év elejéhez viszonyítva.

De vajon meddig? az olaj ára már 60 dollárnál jár.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
T. laudarage! Nagyapám nem járt a fronton, csak elvitték a biciklijét. /Biztos nem volt órája, bár ezt már nem tudom tőle megkérdezni./ Bár ő még szerencsés volt, mert a testvérét is elvitték málenkij robotra, ahonnan halálos betegen tért vissza, majd 2 hónap múlva meghalt.
Apám sem harcolt 56-ban, ám anno kevesebb is elég volt a börtönhöz!

A honvédség doni kirándulásáról meg - szoborállítás helyett - Vitéz Nagybányait kellett volna megkérdezni...!!!
Oroszország megtámadása butaság, de nyalni sem kell neki. És persze Antall féle "elegem van belőled"-et sem kifizetődő játszani vele.
De amúgy sem jó a medvéhez dörgölőzni! Mert vagy ránkmásznak a bolhái, vagy ha éhes, megzabál minket is...!

Kedves Sondor,
a málenkij robot áldozataival teljes mértékben együttérzek, és teljes erőmből azt kívánom, hogy ez ne ismétlődjön meg mégegyszer.
Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy a málenkij robot is a világháború következménye volt, amelyet a SZU azzal indokolt, hogy akik lerombolták a SZU-t, azok építsék is újra.

Én megmondom őszintén, akkor "bocsátottam" meg a szovjeteknek/oroszoknak, amikor megtudtam, hogy 26 millió szovjet-orosz áldozata (katonák és civilek együttesen) volt a II. vh.-nak. Ez népességarányosan még súlyosabb veszteség, mint amit Mo. szenvedett el a II. vh-ban.

Ezt a láncolatot (Napóleon, Hitler, és most a NATO) meg kell törnünk. Ennek a "tradíciónak" véget kell vetni. Nem lehet több orosz (sem magyar) áldozata a Nyugat ismétlődő, Oroszországgal szemben ellenséges támadásainak.

Meggyőződésem, hogy Magyarország így-vagy-úgy vissza fog kerülni az orosz érdekszférába, és talán még az Eurázsiai Unió tagjai is lehetünk.
Ami nem mindegy, hogy hogyan. Fogunk-e előtte fegyveres harcot vívni Oroszország ellen, a NATO részeként?

Én őszintén remélem, hogy nem. Azért nem, mert a végeredményen az sem változtatna: Oroszországot Közép-Kelet-Európában katonailag legyőzni lehetetlen, Magyarország mindenképp az Eurázsiai Unió érdekszférája lesz.

Amit el kell kerülnünk, hogy ne háborús bűnösként kelljen a tárgyalóasztalhoz ülnünk, ne háborús bűnösként, legyőzött félként kelljen aláírnunk a csatlakozási dokumentumokat, mert az magától értetődően jelentősen, és hosszú időre behatárolná Magyarország jövőbeli gazdasági és politikai mozgásterét az Eurázsiai Unión belül, és teret engedne a háború utáni megtorlásoknak/tisztogatásoknak.
Kezdjük helyette tiszta lappal, háború nélkül.

A másik, amit még szeretnék/szerettem volna, ha az EU egységes egészként állna/állt volna ki Oroszország mellett, és létrejött volna a "nagy" Eurázsiai Unió, Lisszabontól Vlagyivosztokig.

Nyilvánvaló, hogy egy "nagy" Eurázsiai Unió, amelynek az egész EU is része lett volna mind az 500 millió állampolgárával, nagyobb gazdasági/politikai befolyást jelentett volna az Eurázsiai Unión belül, mintha csak Közép-Kelet-Európa (a volt KGST, Varsói Szerződés) országai kerülnek át (ráadásul várhatóan háborús folyamat, majd békekötés eredményeképpen) az Eurázsiai Unióba, míg Európa többi országa az EU/Nyugat része marad.

Mondanom sem kell, ugye, melyik verzió biztosított volna Magyarország számára több mozgásteret az Eurázsiai Unión belül.

És végezetül, Kína. Nem, Nógrádinak nincs igaza, Kína nem Szibériát foglalja el (legalábbis nem most), hanem Közép-Kelet-Európát.
Ld. a belgrádi Közép-Kelet-Európa + Kína csúcstalálkozó.
Kína szervezi újra a KGST-t,
egyrészt, mert Oroszország gazdasági ereje most ehhez nem elegendő,
másrészt, mert Kínának nem Szibéria elfoglalása az elsődleges érdeke, hanem az, hogy megakadályozza, hogy a Nyugat/NATO Oroszország megsemmisítésével az Urálig nyomuljon, jelentősen közelebb kerülve Kínához nyugati irányból is.

Így most Kína hoz létre védelmi zónát Közép-Kelet-Európából, körülölelve az Oroszországi Föderációt nyugati irányból, a saját maga - azaz Kína - védelmére.

Megintcsak mondanom sem kell, ugye, hogy ez jóformán senki számára nem előnyös:

- érhető okokból nem előnyos az Egyesült Államok számára, akinek így Közép-Kelet-Európában is Kínával kell megmérkőznie,

- nem előnyös az Európai Unió (megmaradó nyugati része) számára sem, mert így ahelyett, hogy az EU fűzte volna szorosabbra a gazdasági/politikai/katonai kapcsolatait Oroszországgal, Kína foglalja el - egyelőre csak a gazdasági - hatalmi pozíciókat Közép-Kelet-Európában, amellyel végeredményben ugyanúgy szétválasztja az EU-t és Oroszországot (csak más eszközökkel), mint ahogyan azt az USA is teszi,

- és végezetül igazából nem előnyös Oroszország számára sem, mert bár Kína - az USA-val szemben - szövetségese, de ezáltal Kína már nyugatról is körbeöleli Oroszországot, elválasztva őt Európa többi részétől.

Tehát, összegzésképpen, vegyük észre, hogy bár a "nagy sakktáblán" az USA és Kína a fő ellenfelek, de most már - ki hitte volna? - a "kis sakktáblán" (=Európán) is ők játszanak egymással szemben, mégpedig nem máshol, mint itt Közép-Kelet-Európában.

A "kis sakktábla", azaz Európa játékosai közül pedig az egyik sarokbaszorítva (Oroszország), a másik pedig identitászavarosan, saját érdekeivel szembemenve (EU) figyeli a két nagy, az USA és Kína Közép-Kelet-Európai (!!!) lépéseit.

A következő lehetőségek álltak/állnak még (?) rendelkezére:

1. EU és Oroszország összefog, kiszorítva a térségből mind az USA-t, mind pedig Kínát,

2. EU identitászavarosan, saját érdekeivel szembemenve, tehetetlenül nézi, ahogyan az USA szétválasztja az EU-t és Oroszországot Közép-Kelet-Európában, amelyet még az is tetéz, hogy Kína is megjelenik a térségben, és akinek szintén az EU és Oroszország szétválasztása (!) az érdeke; végül Kína kiszorítja a térségből az USA-t és így Kína marad az EU-t Oroszországtól elválasztó hatalmi erő,

3. ua mint 2., de az USA szorítja ki Kínát Közép-Kelet-Európából, és így az USA marad az EU-t Oroszországtól elválasztó hatalmi erő.

Megmondom őszintén, én az 1. opciót támogatom, mert 2. esetén Oroszországnak és az EU-nak még Kínával szemben is meg kell küzdenie (ez a távolabbi jövő, kb. 20-30 év), hogy megszüntesse a kínai ellenőrzést Közép-Kelet-Európa felett, a 3. esetén pedig Magyarország és Közép-Kelet-Európa állandó háborús veszélynek lesz kitéve, a felette kontrollt gyakorló USA és Oroszország állandó hatalmi vetélkedése miatt.

Mindezzel azt kívántam szemléltetni, hogy az EU-nak és Oroszországnak több a közös érdeke mint azt sokan gondolnák, és ezért nem szabad Oroszországgal kapcsolatban rövidlátóan, ellenséges érzelmek, sérelmek mentén gondolkodni.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hidfo.net.ru/2014/12/20/putyin-oroszorszag-vedelmi-jellegu-katonai-doktrinajan-nem-valtoztatnak

A kormány a közelmúltban kiterjedt közvélemény-kutatásokat végzett az orosz lakosság megkérdezésére annak kapcsán, hogy az emberek milyen választ tartanának elfogadhatónak a NATO jelentette fenyegetés kezelésére. Többek között olyan opciók kerültek szóba, mint hogy Oroszország az Egyesült Államokhoz hasonlóan működtessen katonai létesítményeket a világ számos pontján, hogy az amerikai katonai terjeszkedést globálisan ellensúlyozza. Az is lehetőség volt, hogy Oroszország célzott szankciókat hozzon az Európai Unió azon tagállamai ellen, melyek az orosz határ mentén befogadják az amerikai csapatokat (olyan szankciókat, melyek a gazdaságot a gyakorlatban is megingatják, nem szimbolikus jellegűeket). Az orosz lakosság többsége azonban, bár elengedhetetlennek tartotta a NATO általi fenyegetettség kezelését, nem támogatta az offenzív jellegű ellenlépéseket. Oroszország így saját határainak védelmére koncentrál, amit az elrettentő erővel lehet leginkább megvalósítani. A katonai költségvetést ennek megfelelően növelik a 2015-ös évben.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Franciaország washingtoni nagykövete: "Putyin pókert játszott velünk, és nyert"
Forrás: https://kuruc.info/r/4/137313/

"Putyin azért nyert, mert mi gyávák voltunk Ukrajnáért meghalni, és megmutatta nekünk, hogy Oroszország komolyan felkészült erre a játszmára. Mint egy profi pókerjátékos, amely minden pénzét felteszi a tétre, és szemünkbe vágja, ti is ezt tegyétek, gyerekek... Persze mi, mint mindig, gyáván meghátráltunk, és nem mertük megtenni a tétet. Most már a kérdés csak az, hol fog megállni Putyin? Egyelőre a választ ő magán kívül senki sem tudja, ezért feltétlen folytatni kell a szankciók általi nyomást az oroszokra. Ismerjük be, pillanatnyilag ez az egyetlen fegyverünk. Nyilván nem küldjük a seregeinket Ukrajnába, és véleményem szerint teljesen értelmetlen fegyvereket adni a kijevi kormánynak. Ezáltal egy kissé még meghosszabbítjuk az értelmetlen háborút, de az ukrán hadsereget így is, úgy is hamarosan szétverik, és csak az oroszok győzelmét nagyobbítjuk meg mindezzel.”
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Franciaország washingtoni nagykövete: "Putyin pókert játszott velünk, és nyert"
Forrás: https://kuruc.info/r/4/137313/

"Putyin azért nyert, mert mi gyávák voltunk Ukrajnáért meghalni, és megmutatta nekünk, hogy Oroszország komolyan felkészült erre a játszmára. Mint egy profi pókerjátékos, amely minden pénzét felteszi a tétre, és szemünkbe vágja, ti is ezt tegyétek, gyerekek... Persze mi, mint mindig, gyáván meghátráltunk, és nem mertük megtenni a tétet. Most már a kérdés csak az, hol fog megállni Putyin? Egyelőre a választ ő magán kívül senki sem tudja, ezért feltétlen folytatni kell a szankciók általi nyomást az oroszokra. Ismerjük be, pillanatnyilag ez az egyetlen fegyverünk. Nyilván nem küldjük a seregeinket Ukrajnába, és véleményem szerint teljesen értelmetlen fegyvereket adni a kijevi kormánynak. Ezáltal egy kissé még meghosszabbítjuk az értelmetlen háborút, de az ukrán hadsereget így is, úgy is hamarosan szétverik, és csak az oroszok győzelmét nagyobbítjuk meg mindezzel.”

Csak azt nem említette meg, hogy ezt a játszmát nem Putyin kezdte.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hvg.hu/vilag/20141220_Putyin_az_orosz_titkosszolgalat_felkeszul

Vlagyimir Putyin szombaton felszólította az orosz titkosszolgálatokat, hogy javítsák munkájukat, hogy meg tudjanak birkózni a modern kor kihívásaival és veszélyeivel az ukrán válság miatt a Nyugattal fennálló szembenállás fényében.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
krokomach 13:22

Nem ismerem az egész interjút, csak ezt idézi a cikk szerzője.
A forrás: Gerard Araud Franciaország washingtoni nagykövete a Bloomberg Government számára (a Bloomberg hírügynökség egyik részlege) adott interjújában nyilatkozott
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.flagmagazin.hu/mondom_a_magamet/frei_tamas_a_fizetes_napja

Meglehetősen kemény hangú cikk Putyin és Oroszország ellen. Meglepődtem.
Újra elismétlem: valami nem tiszta számomra, Putyinnak tudnia kellett, hogy minden létező eszközt be fognak vetni ellene. Nem hiszem, hogy nem számolt ezzel. Egy volt KGB-s tiszt dörzsölt. Ezért nem értem ezt a kapkodást. Számomra valami nem stimmel.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
http://www.flagmagazin.hu/mondom_a_magamet/frei_tamas_a_fizetes_napja
<i>"Az amerikaiak most hátradőlnek a foteljükben, és kéjes vigyorral az arcukon végignézik, ahogy minden és mindenki a helyére kerül. Élükön a nagyszájú keleti KGB-tiszttel, Vlagyimir Putyinnal."</i>
Mindig nagyon szórakoztató, amikor a hülyék a startpisztoly eldördülése után azonnal ünnepelni kezdik a győztest.

Egy maratoni futóversenyen. :DDDDDDD
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 539
113
sondor961
Te ugye gyűlölöd az oroszokat, ukránokat, beloruszokat, örményeket, tatárokat, kazahokat, grúzokat, azerieket, kirgizeket, üzbégeket és még sorolhatnám, akik a Szovjetuniót alkották anno! Kérlek mond egy olyan háborút az emberiség történelmében, ahol a megszállt ellenséges területen a győztes haddal együtt nem a rablás, fosztogatás, erőszak járt együtt, mert én olyan nagyon nem emlékszem ilyenre. Mi magyarok mindig szeretünk haragudni másokra (franciák, németek, osztrákok, törökök, oroszok, szlovákok, szerbek, románok ...) mert mindenki rúgott belénk már néhányszor. De bármilyen erős is a magyar szeretett bennem, tudomásul kell vennem (és nemcsak nekem), hogy elég sokszor a magunk (nagyjaink, politikusaink) balfaszságán múlott, hogy belénk rúgtak, néha alaposan. Ha belerúgsz egy kutyába és megharap, nem biztos, hogy az ebet kell szidni.
Mi magyarok a világ nagy dolgaiba nem igazán tudunk érdemben beleszólni, de a saját utunkat, jövőnket, sorsunkat mi alakítjuk, nem más. Maximum a lehetőségeinket és korlátainkat szabják meg mások, amikkel számolnunk kell mindig. Azt látni kell, hogy a nagy vezetőink a történelem idestova elmúlt 500 évében nem igazán voltak toppon.
Amikor a szovjet csapatok a II.vh.-ban elérték Magyarország határát, Sztálin, aki mellesleg grúz volt, nem felszabadítást adott parancsba, hanem megszállást, mivel egy teljesen ellenséges ország voltunk és sajnos mi kezdtük.
Én nem tudok róla, hogy a rokonságomban valakinek el vitték volna a biciklijét és valakit megerőszakoltak volna, de azt tudom, hogy nagyon nagy létszámban az átállt román hadsereg katonái jöttek Magyarországra.
Neked az EPROModba úgy veszem észre, hogy nagyon mélyen be van égetve, hogy GYŰLÖLÖM AZ OROSZOKAT, GYŰLÖLÖM AZ OROSZOKAT, GYŰLÖLÖM AZ OROSZOKAT ..., MINDEN AMIT CSINÁLNAK ROSSZ - BŰNÖS, ezért alapból mindent ez alapján ítélsz meg. Te lekomcsizhatsz mindenkit, aki egy kicsit is szimpatizál velük, ez a te magánügyed, de amit gondolsz és mondasz, sajnos csak nagy fenntartásokkal, vagy komolytalanul lehet elfogadni, mert a szürke köd (gyűlölet) mögül mondasz véleményt. Amíg ez a fő vezérelved, addig csak megmosolyogni lehet, amit írsz, még ha van is benne néha igazság.