[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Nulland-tól kell megkérdezni ki szervezte a Majdant Kijevben. (Lángoló Kijev)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Irkáltok itt hülyeséget, és vigasztaljátok magatokat. Elolvastátok a Portfólió cikkét?
<i>Hatalmas, de csak rövid ideig tartó szárnyalást váltott ki reggel az orosz rubel árfolyamában egy sokak által félreértett hír, miszerint a pénzügyi tárca a rubel védelmére kel. Miután kiderült, hogy ez csak egy kisebb pénzügyi alap mozgósításáról szól, nem a 410 milliárd dollárnyi jegybanki devizatartalékokról, gyorsan esni kezdett újra a rubel, hatalmas kilengések mellett.</i>
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Irkáltok itt hülyeséget, és vigasztaljátok magatokat. Elolvastátok a Portfólió cikkét?
<i>Hatalmas, de csak rövid ideig tartó szárnyalást váltott ki reggel az orosz rubel árfolyamában egy sokak által félreértett hír, miszerint a pénzügyi tárca a rubel védelmére kel. Miután kiderült, hogy ez csak egy kisebb pénzügyi alap mozgósításáról szól, nem a 410 milliárd dollárnyi jegybanki devizatartalékokról, gyorsan esni kezdett újra a rubel, hatalmas kilengések mellett.</i>

Hát nem tudom, ki vigasztalja itt magát, de tartok tőle, akármennyire is szükségünk lenne rá, ugyanannyira semmi esélyünk bármi vigasztalót találni Európa jelenlegi és előre látható politikai és gazdasági helyzetében. Ne legyen igazam, jó lenne!
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Oroszországban még soha nem voltak demokratikus választások, tehát ezt alkalmazták Ukrajnában is. A tolvaj Janukovicsot meg Putyin ültette oda, így nem csoda, ha elsöpörte a népharag....
Vagy talán a népharag volt a hibás...?!?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
"Elsoporte a népharag"
A jobb szektor által kézbe vett véres kulfoldrol irányít és pénzelt népharag...Néhány százezer banderisztánbol Kijevbe kuldott tobbségében munkanélkuli dontott a 45 millios Ukrajna sorsárol, beleértve Délkelet -Ukrajnát is. Micsoda demokrácia.. a nép akarata, a tobbség akarata dontott. Még milyen jó, hogy Janukovics után mostmár( SZBU)demokrácia van. Az emberek boldogan élnek, magas az életszínvonaluk, hiszen nagyon sokat javult a gazdasági helyzetuk. Mostmár amerikai demokrácia van , terjed a sátánizmus, más szektizmus, homoszekszuális propaganda filmeket vetítenek KIjevben......csak így tovább !!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Oroszországban még soha nem voltak demokratikus választások, tehát ezt alkalmazták Ukrajnában is. A tolvaj Janukovicsot meg Putyin ültette oda, így nem csoda, ha elsöpörte a népharag....
Vagy talán a népharag volt a hibás...?!?

Na ne vicceljünk már, Putyin részt vett az ukrán választásokon és annyiszor szavazhatott, hogy az ő szavazatai döntöttek?? :)
Nem inkább az ukránok választották meg (kb 45-milliós ország!), aztán egy párezres tüntetéssorozat/puccs meg elsöpörte?! Az meg hogy tolvaj, az U.-ban állítólag nem újdonság, melyik nem az??!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
2.jpg
tvzvezda.ru/news/forces/content/201412171941-x4ie.htm
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
"Elsoporte a népharag"
A jobb szektor által kézbe vett véres kulfoldrol irányít és pénzelt népharag...Néhány százezer banderisztánbol Kijevbe kuldott tobbségében munkanélkuli dontott a 45 millios Ukrajna sorsárol...
Biztos voltak olyanok is, de nem kell mindenkit jobbosnak vagy "banderisztáninak" nézni. Tudod, ott sem született senki jobbosnak vagy nácinak, csak "valahogy" azzá váltak. A valahogyhoz ott "csak" ruszki elnyomás kellett....
Sőt, MO-on sem született senki ruszkigyűlölőnek, ám történelem "valahogy" így hozta. A történelmet meg a nagyapám, apám, sőt néhány évig én is a bőrünkön éreztük.
Én nem tudom, hogy Te orosz esetleg magyar vagy-e, de nem is érdekel /születhettél akár vegyes házasságból is/.
De ha néha foglalkoznál a magyar történelemmel, és nem csak ruvru hazugságokat olvasnál, talán könnyebben átlátnád a ruszkik által csinált "ukrán helyzetet" is...!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
<blockquote rel="boki">"Elsoporte a népharag"
A jobb szektor által kézbe vett véres kulfoldrol irányít és pénzelt népharag...Néhány százezer banderisztánbol Kijevbe kuldott tobbségében munkanélkuli dontott a 45 millios Ukrajna sorsárol...
Biztos voltak olyanok is, de nem kell mindenkit jobbosnak vagy "banderisztáninak" nézni. Tudod, ott sem született senki jobbosnak vagy nácinak, csak "valahogy" azzá váltak. A valahogyhoz ott "csak" ruszki elnyomás kellett....
Sőt, MO-on sem született senki ruszkigyűlölőnek, ám történelem "valahogy" így hozta. A történelmet meg a nagyapám, apám, sőt néhány évig én is a bőrünkön éreztük.
Én nem tudom, hogy Te orosz esetleg magyar vagy-e, de nem is érdekel /születhettél akár vegyes házasságból is/.
De ha néha foglalkoznál a magyar történelemmel, és nem csak ruvru hazugságokat olvasnál, talán könnyebben átlátnád a ruszkik által csinált "ukrán helyzetet" is...!</blockquote>

Megnyugtatlak .... Naponta kb 40 orosz, ukrán, egyéb (web)oldalt olvasok át már 8 éve, így szerintem nagyon jól átlátom az ukrán helyzetet. Ismerem a "szereploket", azok pályafutását, korrupcios ugyeit....stb.
A ruvru informácios forrás-magyar fordítás az oo-i, ukrán eseményekrol (is).
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="boki">"Elsoporte a népharag"
A jobb szektor által kézbe vett véres kulfoldrol irányít és pénzelt népharag...Néhány százezer banderisztánbol Kijevbe kuldott tobbségében munkanélkuli dontott a 45 millios Ukrajna sorsárol...
Biztos voltak olyanok is, de nem kell mindenkit jobbosnak vagy "banderisztáninak" nézni. Tudod, ott sem született senki jobbosnak vagy nácinak, csak "valahogy" azzá váltak. A valahogyhoz ott "csak" ruszki elnyomás kellett....
Sőt, MO-on sem született senki ruszkigyűlölőnek, ám történelem "valahogy" így hozta. A történelmet meg a nagyapám, apám, sőt néhány évig én is a bőrünkön éreztük.
Én nem tudom, hogy Te orosz esetleg magyar vagy-e, de nem is érdekel /születhettél akár vegyes házasságból is/.
De ha néha foglalkoznál a magyar történelemmel, és nem csak ruvru hazugságokat olvasnál, talán könnyebben átlátnád a ruszkik által csinált "ukrán helyzetet" is...!</blockquote>

Sondor, és a többiek, akik nagyapáikra, családjuk személyes tragédiáira és a történelemre hivatkoznak, tőletek kérdezem:

Akkor most mégis, mit kellene tennünk?

Megtámadnunk mégegyszer Oroszországot (ezúttal nem Hitler, hanem a NATO oldalán - és természetesen "védekezésből", csakúgy mint Hitler), hogy aztán a ti gyerekeitek, unokáitok is elmondhassák ugyanezt, hogy nagyapáink, apáink (azaz Ti) hogy haltak meg az orosz fronton,
és ezt folytatnunk a végtelenségig?

Amíg egyik vagy másik nép "el nem fogy"?!

Ráadásul, szerinted melyik nép fog elfogyni előbb?
A 9.5 milliós Magyarország, vagy a közel 150 milliós Oroszország?

Nem volna jobb egyszer-s-mindenkorra kilépni ebből a háborúzunk-megszállnak minket-nagyapáink/apáink is a bőrükön érizték-ezért utáljuk őket-majd megint háborúzunk-... stb. körből?!

Mellesleg, nagyapád esetleg harcolt is az orosz fronton?
Nem félsz, hogy összetalálkozol esetleges áldozatainak ma élő utódaival???
Tudod, nagyapáik nekik is voltak...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="boki">"Elsoporte a népharag"
A jobb szektor által kézbe vett véres kulfoldrol irányít és pénzelt népharag...Néhány százezer banderisztánbol Kijevbe kuldott tobbségében munkanélkuli dontott a 45 millios Ukrajna sorsárol...
Biztos voltak olyanok is, de nem kell mindenkit jobbosnak vagy "banderisztáninak" nézni. Tudod, ott sem született senki jobbosnak vagy nácinak, csak "valahogy" azzá váltak. A valahogyhoz ott "csak" ruszki elnyomás kellett....
Sőt, MO-on sem született senki ruszkigyűlölőnek, ám történelem "valahogy" így hozta. A történelmet meg a nagyapám, apám, sőt néhány évig én is a bőrünkön éreztük.
Én nem tudom, hogy Te orosz esetleg magyar vagy-e, de nem is érdekel /születhettél akár vegyes házasságból is/.
De ha néha foglalkoznál a magyar történelemmel, és nem csak ruvru hazugságokat olvasnál, talán könnyebben átlátnád a ruszkik által csinált "ukrán helyzetet" is...!</blockquote>

Tudod, itt az is probléma, hogy történelmi tanulmányaim (meg boldogult özvegy nagyanyám emlékei) szerint előbb járt a Magyar Királyi Honvédség a Don partján, mint a Vörös Hadsereg a Duna partján. Akkor kinek is kellene jobban haragudnia a másikra?
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
T. laudarage! Nagyapám nem járt a fronton, csak elvitték a biciklijét. /Biztos nem volt órája, bár ezt már nem tudom tőle megkérdezni./ Bár ő még szerencsés volt, mert a testvérét is elvitték málenkij robotra, ahonnan halálos betegen tért vissza, majd 2 hónap múlva meghalt.
Apám sem harcolt 56-ban, ám anno kevesebb is elég volt a börtönhöz!

A honvédség doni kirándulásáról meg - szoborállítás helyett - Vitéz Nagybányait kellett volna megkérdezni...!!!
Oroszország megtámadása butaság, de nyalni sem kell neki. És persze Antall féle "elegem van belőled"-et sem kifizetődő játszani vele.
De amúgy sem jó a medvéhez dörgölőzni! Mert vagy ránkmásznak a bolhái, vagy ha éhes, megzabál minket is...!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Érdekes ez a biciklis dolog, mindkét öreganyámnak elvitték a biciklijét a felszabadítók. Mindkettőnek piros volt, és először csak kölcsönkérték. Még közel 90 évesen is felemlegették. Mi volt akkora szám egy bicikliben?
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Bokinak! Grt. a érdeklődésednek, de talán több ukrán oldalt kéne olvasgatnod, mert így nagyon lejt a pálya!
És én sem örülök a jobbos ill. náci eszmék ukrajnai terjedésének, ám az orosz agresszió épp ezeket erősíti!
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Érdekes ez a biciklis dolog, mindkét öreganyámnak elvitték a biciklijét a felszabadítók. Mindkettőnek piros volt, és először csak kölcsönkérték. Még közel 90 évesen is felemlegették. Mi volt akkora szám egy bicikliben?
Akkoriban alig volt autó, a bicaj már nagy kincsnek számított. De öreganyádnak szerencséje volt, mert a nőket "krumplit pucolni" vitték, ám krumpli híján erőszak lett belőle....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Kérdeztem őket erről is. Féltek a ruszkiktól mikor bejöttek, padláson meg a pajtában bújtak el előlük. A bejárati ajtót szét is lőtték az egyik házban. De az öregek megoldották, adtak nekik enni inni aztán tovább is álltak 1-2 nap. A második hullám már tovább maradt. Annyit mondott a két öreganyám voltak nők a faluban akik jóba lettek az oroszokkal ezért azért. Inkább a barnább bőrű magyarok. Nem is volt tömeges erőszak. Persze ami tetszett nekik azt elvitték, pl dédöregapám óráját.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
sondor961

Az én apukám részt vett a 2. világháborúban mint munkaszolgálatos. A Donig hajtották őket, mint az állatokat. A befagyott folyón szöktek át az oroszokhoz, hátulról is, elölről is lőtték őket. Megúszta. Kórházba került, ahol egy orosz doktornő,azt mondta, hogy figyeljenek rá, mert rövidesen meghal. Ezt mindig nevetve mesélte el, ugyanis 103 éves már elmúlt, amikor meghalt. Az életét köszönhette az oroszoknak. Ilyen is van.1948-ban tért haza a hadifogságból: a lakását kirabolták, mindenét szétlopták. És nem egy biciklit vittek el. És nem az oroszok.
A Spielberg-féle alapítvány készített vele egy filmet, én csak 1/3-ig tudtam végignézni, mert annyi embertelenséget, amennyit velük szemben elkövettek -és nem az oroszok- nem vagyok képes végighallgatni. Emlékszem, mikor már idősebb volt ő is és a húga is, ha holokausztos műsor ment a tévében, annyira fölzaklatta őket, hogy éjjel nem tudtak aludni.
Ő túl tudott lépni élete megpróbáltatásain, a hogy Laudarage írta, nekünk is túl kellene ezen lépni.