[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

Kopi2000

Guest
Hát, ha már így kérdezed a kvaszt nagyon szeretem, és a borchból is az orosz a kedvenc.
Semmit konkrétan.
Csak amióta élek nagyjából minden évben demokráciaexport volt valahol a világon. Megölve kb 10-15 millió embert.
Engem az Europan kivuli dolgok nem zavarnak, mert ez az en viszonyitasi alapom. Europaban pedig a II. VH utan nem voltak nagy haboruk. Az oroszok meg ebbe a kedvezo kepbe ronditottak bele....
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Moldova, hírek, napjaink:
https://www-pravda-com-ua.translate...tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Moldova aggódik a ZNPP ágyúzása miatt, és figyelmeztet a következményekre​

„Európai igazság” – 2022. augusztus 7., vasárnap, 16:58.
21030
Moldova aggodalmát fejezi ki a zaporizzsjai atomerőműben bekövetkezett esetleges károk miatt, amelyek az ágyúzások következtében keletkezhetnek, és a NAÜ-szakértőkhöz való hozzáférést kéri.
Ezt a moldovai külügyminisztérium jelentette be - írja az " European Truth ".
"Mélységes aggodalommal tölt el a Zaporizzzsja atomerőmű elleni támadás. Felszólítjuk a NAÜ nemzetközi szakértőinek hozzáférését. A ZNPP potenciális kára mindenkit érinthet a régióban, példátlan következményekkel az egész világon" - áll a minisztérium közleményében. Twitteren.

Volodimir Zelenszkij elnök az Európai Tanács vezetőjével, Charles Michellel folytatott telefonbeszélgetésében vasárnap az Orosz Föderáció nukleáris ipara és nukleáris üzemanyaga elleni szankciók bevezetését kérte a ZNPP ágyúzása miatt.

Augusztus 5-én az Energoatom arról számolt be, hogy az orosz megszállók naponta kétszer ágyúzták a Zaporizzsja Atomerőmű területét.

Augusztus 6-án este az orosz megszállók rakétákkal lőtték ki az Energodart, és közvetlenül az állomás kiégett nukleáris fűtőelemeinek száraz tárolója mellett találták el a ZNPP telephelyét – jelentette az Energoatom.

Az Európai Unió augusztus 6-án elítélte Oroszország katonai tevékenységét a Zaporizzsja Atomerőmű környékén.



https://www-pravda-com-ua.translate...tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Moldovában úgy vélik, hogy a „bányászat” és „Dnyeszteren túli függetlenség” az Orosz Föderáció elleni invázió előjátéka lehet.​

„Európai igazság” – 2022. augusztus 8., hétfő, 21:51.
8749
Oleg Serebrjan, Moldova miniszterelnök-helyettese úgy véli, hogy az országban fontos objektumok bányászatáról szóló hamis jelentések hulláma, valamint a Dnyeszteren túli országok képviselőinek nyilatkozatai az Oroszországgal való újraegyesítés szándékáról egy katonai művelet előzménye lehet. az Orosz Föderáció által.
A " European Truth " jelentése szerint Serebryan a The Timesnak adott interjújában fejtette ki ezt a véleményét .
A kiadvány emlékeztetett arra, hogy július 22-én Dnyeszteren túli külügyminiszter, Vitalij Ignatiev bejelentette az el nem ismert köztársaság Oroszországhoz való csatlakozási szándékát, ami egybeesett az állítólagos taposóaknákról szóló jelentéshullámok kezdetével .

"Ez egyértelmű provokáció – régi az elképzelés, hogy függetlennek kell lenniük (Dnyeszteren túlról), de az a tény, hogy csatlakozniuk kell Oroszországhoz, váratlan volt. Ez az első alkalom, hogy ezt mondják. Az ukrajnai háború azt jelenti, hogy aggódunk , hogy ez nem csak egy nyilatkozat, hanem egyfajta előjáték a moldovai hadművelethez” – mondta Moldova miniszterelnök-helyettese.

Hozzátette: Moldova "mindent megtesz, hogy elkerülje a katonai konfrontációt, de ez nem függ 100%-ban Kisenyevtől".

„Meglepődtünk, néhány helyi politikus feszült volt az elmúlt hetekben, aggaszt bennünket, hogy van bizonyos szinergia a „bányászok”, az új gagauziai retorika, az új, agresszívebb tiraszpoli retorika között – úgy gondoljuk, kapcsolat van köztük” – tette hozzá Serebryan.

A moldovai kormány képviselője a Dnyeszteren túli felszabadítás lehetséges segítségére vonatkozó ukrán tisztségviselők nyilatkozatait kommentálva hangsúlyozta, hogy hivatalos javaslatok nem érkeztek, és ha ez megtörténik, azokat elutasítják.

"Moldova semleges ország, ezért nem tartózkodhatnak külföldi csapatok a területén. A prioritás az orosz erők kivonása" - mondta.

Megjegyzendő, hogy Anatolij Noszatij, Moldova védelmi minisztere a különböző csatornákból származó információk alapján azt állítja, hogy Oroszország tervei között nem szerepel Moldova megtámadása .

Mint arról beszámoltunk, Moldova Romániához fordul segítségért, ha az ukrajnai konfliktus a területére is átterjed, és az Orosz Föderációval fennálló kapcsolatok romlanak.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113

Oroszországban 3,6 év börtönbüntetésre ítélték a volt "DNR minisztert".​

"Ukrán Pravda" – 2022. augusztus 10., szerda, 14:43
1960

dd69748-dnr--1-.jpg



Olekszandr Timofejev, képernyőkép

Egy moszkvai bíróság 3,6 évre ítélte egy általános rezsim gyarmatán a volt, úgynevezett "DPR bevétel- és kötelezettségminisztert", Olekszandr Timofejevet, becenevén "Tashkent".

Forrás : "Kommersan"
Részletek : Timofejevet bűnösnek találták "különösen nagy csalás kísérletében" - 5 millió dollárért Igor Szosznovszkij, Mikola Azarov volt miniszterelnök volt tanácsadója megígérte, hogy megoldják a bűnöző megszüntetésének kérdését. vádemelés a Railtransholding (RTH) volt vezetője, Serhiy Shpak ellen. A nyomozásban együttműködő Szosznovszkij felfüggesztett börtönt kapott.
Az ítélet meghozatalakor a bíróság figyelembe vette, hogy Timofejev "az ellenségeskedés veteránja, a DPR hőse címe van, és megsebesült".
Ami korábban történt :
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Az a hülye szerbek népírtós bulija, polgárháború, de inkább csak egy hosszú csete-paté, főleg az ukrán háború fényében. Nem mondom, félelmetes volt az is....
Szerintem egyelőre az áldozatok, hajléktalanná váltak, elpusztított infrastruktúra és ellőtt skulók számában is partiban van a két esemény, az igaz, hogy a jugoszlávok ezt évek alatt hozták össze, de több mint csetepaté. Ráadásul sok orosz és pár ukrán szerint ez a mostani is inkább polgárháború, amit kívülről fűtenek. Úgy látszik a nemzetté válás rögös útjára léptek az ukránok is végérvényesen, de ez azzal is jár, hogy bizony nem tarthatnak meg etnikailag orosz többségű területeket, már ha úgy döntött a vezetésük...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Kopi2000
K

Kopi2000

Guest
Szerintem egyelőre az áldozatok, hajléktalanná váltak, elpusztított infrastruktúra és ellőtt skulók számában is partiban van a két esemény, az igaz, hogy a jugoszlávok ezt évek alatt hozták össze, de több mint csetepaté. Ráadásul sok orosz és pár ukrán szerint ez a mostani is inkább polgárháború, amit kívülről fűtenek. Úgy látszik a nemzetté válás rögös útjára léptek az ukránok is végérvényesen, de ez azzal is jár, hogy bizony nem tarthatnak meg etnikailag orosz többségű területeket, már ha úgy döntött a vezetésük...
Mondjuk a jugó háború csak Jugoszláviát destabilizálta, míg az orosz-ukrán háború egész Európa eddigi biztonsági rendszerét. Ma valószínűleg nem is látjuk még, milyen hosszútávú hatásai vannak/lesznek, ránk nézve is, ennek a háborúnak....

Jártam Zágrábban a háború alatt. A magyar határtól úgy jutottam el kocsival oda, hogy nem láttam semmi rombolást. Zágrábban is a kiállított kazettás bombák maradványai, illetve néhány lebombázott épület emlékeztetett csak a háborúra.. Ellenben később a háború után láttam a tengerparti sáv rombolását... Az borzalmas látvány volt... Meg jártam Kninben is. Ott, ami feltűnt, az a síri csend volt. Az emberek alig mozogtak, bár biztos éltek, meg nem látszott leromboltnak minden. Viszont a horvát zászló csattogott a szélben a árban... Szarul is éreztem magam..
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 397
33 577
113
Idézet az indexes Castel-interjúból:

A NATO-terjeszkedés vezetett bele ebbe a háborúba minket?

Egy háborúra soha nincs egy darab magyarázat. Lehet, hogy ez egy fontos ok volt, de nem elégséges indok. A NATO-terjeszkedéssel az a probléma, ahogy azt korábban is mondtam, hogy Amerika tett egy lépést hátra, és nem akart biztonsági garanciákat adni tovább. De a NATO meg ment előre. Ezt Amerika ki is mondta, hogy már nem lesz a világ rendőre, ezzel párhuzamosan terjeszkedett tovább a NATO, ezért alakult ki egy vákuum. A másik gyakran említett ok, a hirtelen orosz ijedség a demokrácia közeledésétől szintén elképzelhető, de biztos, hogy nem az egyetlen ok. Óvakodjunk az egyoldalú magyarázatoktól.

A jelenlegi állapot kinek jó ebben a konfliktusban? Lesz igazi arany középút?

Azt nem tudom, hogy ez az állapot jó-e Oroszországnak, de szerintem sokkal kevésbé rossz, mint amilyen rossz a Nyugatnak.

HOSSZÚ TÁVON EZ A HÁBORÚ TÖBBET ÁRT A NYUGATNAK. A BEFAGYOTT KONFLIKTUS AZÉRT JÓ AZ OROSZOKNAK, MERT A HARCOLÓ FELEKET NEM LEHET FELVENNI A NATO-BA.
Bár ennél azért van egy sokkal súlyosabb probléma: Oroszországot nem szabad ebben az elhúzódó háborúban arra kényszeríteni, hogy háborús gazdaságra, vagy általános mozgósításra álljon át. Ez veszélyesebb lenne, mint egy atomcsapás. Szerintem ebben két véglet van, és mindkettőt el kell kerülni.

Az egyik arról szol, hogy Oroszország bekebelezze egész Ukrajnát. Ezzel megágyazunk a következő konfliktusnak. Így egy következő háború már valószínűleg egy NATO-állam ellen irányulna. A másik véglet azt mondja, hogy meg kell büntetni, alázni Oroszországot, rezsimváltoztatás kell Moszkvában, fel kell darabolni Oroszországot. Ezek a gondolatok tragikus kimenetelhez vezetnének. Az igazi kihívás megtalálni az arany középutat a két szélsőség között.

Mi lehetne most ez?

Oroszország eddig elfoglalt Ukrajnából egy Görögország méretű területet, és ők is mennek most előre. A gyengének el kell fogadnia az erősebb igényeit. Cicero szerint jobb egy igazságtalan béke, mint egy igazságos háború. Azt mondják most sokan, hogy „nem lehet hagyni”, hogy Oroszország csak úgy megtámadjon egy demokratikus országot. Na most a „nem lehet hagyni” gyerekes moralizálás, nem egy komoly geopolitikai érv.

KI KELL EGYEZNI, MIELŐTT UKRAJNÁBAN NAGYOBBAK LESZNEK A KÁROK, KOMPROMISSZUMOT KELL TALÁLNI AZ OROSZOKKAL. PER PILLANAT OROSZORSZÁG EGY KORLÁTOZOTT HÁBORÚT FOLYTAT. NEM VAGYOK BENNE BIZTOS, HOGY NAGYOT JAVÍTUNK EURÓPA BIZTONSÁGÁN AZZAL, HOGY RÁKÉNYSZERÍTJÜK AZ OROSZOKAT AZ ÁLTALÁNOS MOZGÓSÍTÁSRA.
A szememben ez nagyobb fenyegetés Európa számára, mint egy orosz atomcsapás Ukrajnában. Egy általános mozgósítás végén 1-2 millió orosz katona van fegyverben, Európa hátsó udvarában.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 397
33 577
113
Mondjuk a jugó háború csak Jugoszláviát destabilizálta, míg az orosz-ukrán háború egész Európa eddigi biztonsági rendszerét. Ma valószínűleg nem is látjuk még, milyen hosszútávú hatásai vannak/lesznek, ránk nézve is, ennek a háborúnak....

Oroszország 20+ éve mondogatta a biztonsági igényeit, amit ignorált a Nyugat azzal, hogy az oroszok úgysem tudnak semmit tenni, csak ugatnak. A hergelés, hátulról biztatás mögé viszont kevés erőt állított oda pl. az ukránok esetében is. Mintha az lett volna a cél, hogy az oroszok lépjenek először, és tegyék a hibrid háborút valódi háborúvá.
1999-ben már megmondta az akkori "nyugatos" orosz vezetés, Jelcin, Kozirjev, hogy a szerbek elleni NATO bombázóhadjárat és Koszovó függetlensége precedens, ami véget vetett a nemzetközi jogon alapuló rendnek...
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
Idézet az indexes Castel-interjúból:
Robert C. Castel vélhetően egy szélhámos. Ettől függetlenül vannak azért jó gondolatai a témában, de azért a hitelessége legalább is megkérdőjelezhető.

Azt állítja magáról, hogy biztonságpolitikai szakértő. Ezt találtam róla egy rövid keresést követően:
LinkedIn-je: [link] (igazából ennek nem sok relevanciája van, bármit lehet ott kamuzni, bár a kapcsolati hálója érdekes lehet, azt nem kutattam).
Életrajz: [link]
Ez alapján nem az Israeli Democracy Insitute alkalmazottja, legalább is itt nem említi. Az egyetlen kötődése az intézethez az, hogy állítólag posztdoktori képzést végzett ott. Erre vonatkozóan nem találtam semmit, azt sem, hogy vannak-e posztdoktori képzések náluk. Mindenesetre a profiljuk sem egyértelműen a biztonságpolitika.
Az intézmény weboldala: [link] (Google Translate-tel olvasható angolul)-
A kutatók lapon nincs ott, a kereső se dob ki semmit a nevére...
Azért egy emailt talán megérne a dolog: megkérdezni az intézetet, hogy dolgozik/dolgozott-e ott ilyen nevű ember, és volt-e ilyen nevű hallgatója (nem találtam erre vonatkozóan semmit, hogy tartanak-e posztgraduális képzéseket...).

Mondanom sem kell, semmilyen biztonságpolitikai jellegű publikációját nem találtam.

Ami valószínűleg igaz: egy izraeli nemzeti park alkalmazottja lehet. Videós bejelentkezései alapján is vélhetően Izraelben él, a növényzet például eléggé jellegzetes gyakran a háttérben, illetve az életrajza alapján is hihető, valamilyen szekus pozícióban lehet. Lehetett katona korábban (valószínű is, mivel sorkatonaság van), illetve a rendőrségnél is szolgálhatott.
Azonban ettől ő még nem lesz biztonságpolitikai szakértő. Ahogy Nógrádi Gyuri bácsi sem, aki önéletrajza alapján egy kamuegyetem rektora...
:D


Ha valaki rendelkezik ellenőrizhető infóval róla, ossza meg, meggyőzhető vagyok, ha megalapozott érvekkel áll elő.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Robert C. Castel vélhetően egy szélhámos. Ettől függetlenül vannak azért jó gondolatai a témában, de azért a hitelessége legalább is megkérdőjelezhető.

Azt állítja magáról, hogy biztonságpolitikai szakértő. Ezt találtam róla egy rövid keresést követően:
LinkedIn-je: [link] (igazából ennek nem sok relevanciája van, bármit lehet ott kamuzni, bár a kapcsolati hálója érdekes lehet, azt nem kutattam).
Életrajz: [link]
Ez alapján nem az Israeli Democracy Insitute alkalmazottja, legalább is itt nem említi. Az egyetlen kötődése az intézethez az, hogy állítólag posztdoktori képzést végzett ott. Erre vonatkozóan nem találtam semmit, azt sem, hogy vannak-e posztdoktori képzések náluk. Mindenesetre a profiljuk sem egyértelműen a biztonságpolitika.
Az intézmény weboldala: [link] (Google Translate-tel olvasható angolul)-
A kutatók lapon nincs ott, a kereső se dob ki semmit a nevére...
Azért egy emailt talán megérne a dolog: megkérdezni az intézetet, hogy dolgozik/dolgozott-e ott ilyen nevű ember, és volt-e ilyen nevű hallgatója (nem találtam erre vonatkozóan semmit, hogy tartanak-e posztgraduális képzéseket...).

Mondanom sem kell, semmilyen biztonságpolitikai jellegű publikációját nem találtam.

Ami valószínűleg igaz: egy izraeli nemzeti park alkalmazottja lehet. Videós bejelentkezései alapján is vélhetően Izraelben él, a növényzet például eléggé jellegzetes gyakran a háttérben, illetve az életrajza alapján is hihető, valamilyen szekus pozícióban lehet. Lehetett katona korábban (valószínű is, mivel sorkatonaság van), illetve a rendőrségnél is szolgálhatott.
Azonban ettől ő még nem lesz biztonságpolitikai szakértő. Ahogy Nógrádi Gyuri bácsi sem, aki önéletrajza alapján egy kamuegyetem rektora...
:D


Ha valaki rendelkezik ellenőrizhető infóval róla, ossza meg, meggyőzhető vagyok, ha megalapozott érvekkel áll elő.

"Az életrajzom nyilvános, ebben nincsenek nagy titkaim. (nevet) Sajnálom, ha mítoszok omlanak most össze. Jelenleg Izraelben élek, de Aradon születtem. 17 éves koromban kerültem ki Izraelbe, így magyar iskolában tanulhattam. Egy ideális világban belőlem mindig is katona lett volna, gyerekkorom óta egyértelmű volt, hogy az leszek. Amikor volt lehetőségem belépni, megtettem. Soha nem is akartam mást csinálni. Így hat évet szolgáltam az IDF-ben (Israel Defense Forces), ebből három kötelező szolgálat volt. Ezt követte még további különleges katonai szolgálat, közel húsz évet voltam rendőrségi különleges alakulatoknál. A mai napig is szolgálok mint tartalékos a TEK krízistárgyalóinál. Mikor Izraelben megjelent az internet, még katona voltam, és abból írtam az első tanulmányomat, hogy a terroristák ezt az eszközt hogyan fogják tudni használni. Nagyjából ez 1995-ben volt, az újdonság erejével hatott, és elég nagy feltűnést is keltett.

received 787307912

Fotó: Robert C. Castel
Amikor a hadseregben szolgáltam hivatásos katonaként, belefért egy öbölháború és egy libanoni háború. A második libanoni háborút már tartalékosként szolgáltam végig. A végén a katonai diplomáciában töltöttem a munkámat: Libanonban, Ruandában 1994-ben a humanitárius válság alatt, és még egy sor helyen. Majd jött a rendőrség, azon belül pedig a különleges alakulatok, mentőalakulatok, búvárok, mesterlövészek között."

 
K

Kopi2000

Guest
Robert C. Castel vélhetően egy szélhámos. Ettől függetlenül vannak azért jó gondolatai a témában, de azért a hitelessége legalább is megkérdőjelezhető.

Azt állítja magáról, hogy biztonságpolitikai szakértő. Ezt találtam róla egy rövid keresést követően:
LinkedIn-je: [link] (igazából ennek nem sok relevanciája van, bármit lehet ott kamuzni, bár a kapcsolati hálója érdekes lehet, azt nem kutattam).
Életrajz: [link]
Ez alapján nem az Israeli Democracy Insitute alkalmazottja, legalább is itt nem említi. Az egyetlen kötődése az intézethez az, hogy állítólag posztdoktori képzést végzett ott. Erre vonatkozóan nem találtam semmit, azt sem, hogy vannak-e posztdoktori képzések náluk. Mindenesetre a profiljuk sem egyértelműen a biztonságpolitika.
Az intézmény weboldala: [link] (Google Translate-tel olvasható angolul)-
A kutatók lapon nincs ott, a kereső se dob ki semmit a nevére...
Azért egy emailt talán megérne a dolog: megkérdezni az intézetet, hogy dolgozik/dolgozott-e ott ilyen nevű ember, és volt-e ilyen nevű hallgatója (nem találtam erre vonatkozóan semmit, hogy tartanak-e posztgraduális képzéseket...).

Mondanom sem kell, semmilyen biztonságpolitikai jellegű publikációját nem találtam.

Ami valószínűleg igaz: egy izraeli nemzeti park alkalmazottja lehet. Videós bejelentkezései alapján is vélhetően Izraelben él, a növényzet például eléggé jellegzetes gyakran a háttérben, illetve az életrajza alapján is hihető, valamilyen szekus pozícióban lehet. Lehetett katona korábban (valószínű is, mivel sorkatonaság van), illetve a rendőrségnél is szolgálhatott.
Azonban ettől ő még nem lesz biztonságpolitikai szakértő. Ahogy Nógrádi Gyuri bácsi sem, aki önéletrajza alapján egy kamuegyetem rektora...
:D


Ha valaki rendelkezik ellenőrizhető infóval róla, ossza meg, meggyőzhető vagyok, ha megalapozott érvekkel áll elő.
Ne vard el, hogy nemzetkozi elismertsegu szakembereket futtassanak itthon. Ide olyan emberek kellenek, akik a magyar fosodratu, oroszparti, nyugatellenes narrativat nyomjak.... A hivek szamara a kormanymediaban valo megjelenes hitelesiti ezeket az embereket, akiknek az oroszparti propaganda musorokban osztanak szerepet. Szakertoseguk csak a szeleskoru elismertseguk latszatanak keltesere alkalmas....
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 397
33 577
113

Oroszországban 3,6 év börtönbüntetésre ítélték a volt "DNR minisztert".​

"Ukrán Pravda" – 2022. augusztus 10., szerda, 14:43
1960

dd69748-dnr--1-.jpg



Olekszandr Timofejev, képernyőkép

Egy moszkvai bíróság 3,6 évre ítélte egy általános rezsim gyarmatán a volt, úgynevezett "DPR bevétel- és kötelezettségminisztert", Olekszandr Timofejevet, becenevén "Tashkent".

Forrás : "Kommersan"
Részletek : Timofejevet bűnösnek találták "különösen nagy csalás kísérletében" - 5 millió dollárért Igor Szosznovszkij, Mikola Azarov volt miniszterelnök volt tanácsadója megígérte, hogy megoldják a bűnöző megszüntetésének kérdését. vádemelés a Railtransholding (RTH) volt vezetője, Serhiy Shpak ellen. A nyomozásban együttműködő Szosznovszkij felfüggesztett börtönt kapott.
Az ítélet meghozatalakor a bíróság figyelembe vette, hogy Timofejev "az ellenségeskedés veteránja, a DPR hőse címe van, és megsebesült".
Ami korábban történt :

Oroszország komolyan veszi a korrupció elleni harcot. :D