[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Ja, de mondjuk ténylegesen "csak" 1 013 628 katona van, és azt emelik 1 150 628 főre.

"In accordance with the previous decree of November 17, 2017, the Russian troops numbered 1,902,758 soldiers and officers, including 1,013,628 military personnel."

Egyébként én ezt nem értem. Mi a különbség a soldiers and officers és a military personnel között?
És mi értelme van a keret-létszámot növelni, ha még az előzőt (1,9 millió) sem érték el? Vagy akkora létszámra készítik elő az eszközöket?
 
K

Kopi2000

Guest
Ja, de mondjuk ténylegesen "csak" 1 013 628 katona van, és azt emelik 1 150 628 főre.

"In accordance with the previous decree of November 17, 2017, the Russian troops numbered 1,902,758 soldiers and officers, including 1,013,628 military personnel."

Egyébként én ezt nem értem. Mi a különbség a soldiers and officers és a military personnel között?
És mi értelme van a keret-létszámot növelni, ha még az előzőt (1,9 millió) sem érték el? Vagy akkora létszámra készítik elő az eszközöket?
Talan katonak es tisztek meg katonai civil alkalmazottak?
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Soldiers - Katonák (hivatásos, szerződéses, tovább szolgáló),
Officers - Parancsnoki állomány
Military personnel - Állományban lévő katonai személyek

És akkor most tényleg lenne 1,902,758 katona, amelyből állományban van 1,013,628 fő?
Eddig azt hittem, hogy van egy keretlétszám, ez lenne a 1,902,758, amiből ténylegesen 1,013,628 van "feltöltve".
De amit írsz, az alapján ez nem lehet, mert ha a 1,013,628-n felül vannak a hivatásosak, szerződések és a parancsnoki állomány, akkor ők nem lehetnek keretlétszám, ők ténylegesen is "fel vannak töltve".
Akkor viszont most 1,9 milliós a tényleges létrszáma az orosz haderőnek vagy sem? (A wikipedia 900 000 főt ill. 1,000,000 főt ír, attól függ melyik nyelven nézem.)
 
K

Kopi2000

Guest
És akkor most tényleg lenne 1,902,758 katona, amelyből állományban van 1,013,628 fő?
Eddig azt hittem, hogy van egy keretlétszám, ez lenne a 1,902,758, amiből ténylegesen 1,013,628 van "feltöltve".
De amit írsz, az alapján ez nem lehet, mert ha a 1,013,628-n felül vannak a hivatásosak, szerződések és a parancsnoki állomány, akkor ők nem lehetnek keretlétszám, ők ténylegesen is "fel vannak töltve".
Akkor viszont most 1,9 milliós a tényleges létrszáma az orosz haderőnek vagy sem? (A wikipedia 900 000 főt ill. 1,000,000 főt ír, attól függ melyik nyelven nézem.)
1,0 millio katona van, tenylegesen, ami magaba foglalja a katobakat, tuszteket. a 1,9 millio az elmeleti keretszam. Nem azon felul van, hanem magaba foglalja... Legalabbis ez az ertelme a mondatnak..
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 467
113
Szerintem:
Van az állománytábla, ennek a személyi állománya (Parancsnokok (tábornokok, főtisztek), hivatásos, szerződéses, továbbszolgáló, sorozott állomány, polgári állomány) 1.902.758 fő.
Van ebből, a ténylegesen feltöltött létszám, akik a fizetési listán vannak 1.013.628 fő.
Tehát két dolog lehet:
1. Keret alakulatok, amelyek csak részben vannak feltöltve,
2. Hiány van az alakulatoknál, amire van pénz, de nincs állomány hozzá.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
És akkor most tényleg lenne 1,902,758 katona, amelyből állományban van 1,013,628 fő?
Eddig azt hittem, hogy van egy keretlétszám, ez lenne a 1,902,758, amiből ténylegesen 1,013,628 van "feltöltve".
De amit írsz, az alapján ez nem lehet, mert ha a 1,013,628-n felül vannak a hivatásosak, szerződések és a parancsnoki állomány, akkor ők nem lehetnek keretlétszám, ők ténylegesen is "fel vannak töltve".
Akkor viszont most 1,9 milliós a tényleges létrszáma az orosz haderőnek vagy sem? (A wikipedia 900 000 főt ill. 1,000,000 főt ír, attól függ melyik nyelven nézem.)
Látom sokan nincsenek tisztában a számokkalés kifejezésekkel...
Putyin 137 000-el bővítette az Orosz fegyveres erők számát 1,9 millióról 2,04 millióra. Ezen belül az Orosz Hadsereg létszámát 1 150 628 -ra. Mi is tartozik az Orosz Fegyveres Erők kategóriába? Orosz Hadsereg, Roszgvardija(Orosz Gárda) közel 400 000-es számmal(Ukrajnában is résztvesznek a harcokban), FSZB Határőrség és más erőstruktúrák.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 984
5 428
113
ilyenkor jut eszembe hogy embereknek mennyire nincs képe arról mekkora
Moszkva melyik körgyürüjénél?
60-70 vagy az új
Nekem az "érdekes" egy kicsit hogy nem is sejtették merénylet készül amikor meg megtörtént "hirtelen" még is van ki tette és kik a felelősek.Könnyen lehet soha nem derül ki mi a tényleges igazság.
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113

Navarro Nicholas Stormy, az Egyesült Államok moszkvai nagykövetségének alkalmazottja részegen tántorog vissza a diplomáciai képviseletre.

Az amerikai diplomáciai képviselet egyik alkalmazottja sárral borítva sétált a nagykövetségre, többször elesett az aszfalton, és majdnem elgázolta egy autó.
Az amerikai nagykövetség nem kívánta kommentálni a felvételt.

Hajnali 5-kor nagy nehezen visszatalált a nagykövetségre.




p.s. Milyen jó, hogy Jurij Luzskov egész Moszkvát bekameráztatta mikor még polgármester volt.
 
K

Kopi2000

Guest
Látom sokan nincsenek tisztában a számokkalés kifejezésekkel...
Putyin 137 000-el bővítette az Orosz fegyveres erők számát 1,9 millióról 2,04 millióra. Ezen belül az Orosz Hadsereg létszámát 1 150 628 -ra. Mi is tartozik az Orosz Fegyveres Erők kategóriába? Orosz Hadsereg, Roszgvardija(Orosz Gárda) közel 400 000-es számmal(Ukrajnában is résztvesznek a harcokban), FSZB Határőrség és más erőstruktúrák.
Ha tokkal vonoval, nemzeti fardaval, hatarorseggel ketmillio a jo letszam, akkor az ukrajnai szereplese a voros hadseregnek (amelyik szovjet zaszlokat lobogtatva tort be Ukrajnaba), meg siralnasabb, mint eddig gondoltam....
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 984
5 428
113
Roppantul érdekelne a kollégád arca ahogy a toyotából átül a nivába!
Esetleg megoszthatnád velünk a granta/veszta használatával, üzemeltetésével kapcsolatos tapasztalataidat.
Vesta gyártása jelenleg áll.Grantából is szinte csak full "fapad"klíma nélküli verziót tudnak gyártan
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 183
12 392
113
Azt is csinâlja évtizedek óta a mai napig. Terjeszkedik, fegyverkezik, de elriad egy valós konfrontációtól, amit nemcsak nem tudna megnyerni, de amit nem élne túl.
Ennyit a büszke natóról. :)
az utolsó két videót amit linkeltem érdemes végignézni, ebben ezeket részletezik.