[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 184
12 392
113
Ha tokkal vonoval, nemzeti fardaval, hatarorseggel ketmillio a jo letszam, akkor az ukrajnai szereplese a voros hadseregnek (amelyik szovjet zaszlokat lobogtatva tort be Ukrajnaba), meg siralnasabb, mint eddig gondoltam....
ha a cserkészek teljesítményeként nézed úgy izgalmasabb mert a katonák a laktanyákban "pihennek".
Ritter szavaival élve kétszer nyertékmeg eddig a háborút: 1 Ukrajna ellen , 2. a nato szép legatyásításával ezt is. eu gazdasági csődjével egyetemben
 
K

Kopi2000

Guest
ha a cserkészek teljesítményeként nézed úgy izgalmasabb mert a katonák a laktanyákban "pihennek".
Ritter szavaival élve kétszer nyertékmeg eddig a háborút: 1 Ukrajna ellen , 2. a nato szép legatyásításával ezt is. eu gazdasági csődjével egyetemben
Messze meg a nyugat osszeomlasa, nyugodj meg! De egyebkent azt meg nem tudtam megfejteni, hogy miert orulnetek pld. az EU csodjenek? Te is itt elsz, nem? Magadnak is rosszat akarsz?
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 184
12 392
113
Messze meg a nyugat osszeomlasa, nyugodj meg! De egyebkent azt meg nem tudtam megfejteni, hogy miert orulnetek pld. az EU csodjenek? Te is itt elsz, nem? Magadnak is rosszat akarsz?
már megszoptuk, nem akarok csak betolták a brét a képembe. szóval üdvözlöm az idiótákat Brüszelben és Berlinben és stb ha lehetőségem lesz análisan törlesztek ennek kicsi esélyt látok addig is jó szopást mindenkinek
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 224
113

Navarro Nicholas Stormy, az Egyesült Államok moszkvai nagykövetségének alkalmazottja részegen tántorog vissza a diplomáciai képviseletre.

Az amerikai diplomáciai képviselet egyik alkalmazottja sárral borítva sétált a nagykövetségre, többször elesett az aszfalton, és majdnem elgázolta egy autó.
Az amerikai nagykövetség nem kívánta kommentálni a felvételt.

Hajnali 5-kor nagy nehezen visszatalált a nagykövetségre.




p.s. Milyen jó, hogy Jurij Luzskov egész Moszkvát bekameráztatta mikor még polgármester volt.
Hesteg bulika Sannával.
 
  • Vicces
Reactions: tindalos
K

Kopi2000

Guest
már megszoptuk, nem akarok csak betolták a brét a képembe. szóval üdvözlöm az idiótákat Brüszelben és Berlinben és stb ha lehetőségem lesz análisan törlesztek ennek kicsi esélyt látok addig is jó szopást mindenkinek
Nem tudom, en meg nem erzem a vilagveget. Meleg tel varhato. Talan tul optimista vagyok?
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
MH-17-hez néhány adalék, ha már megint előjött a téma.

1) A szakadárok abban az időben gyakran lőttek ukrán csapatszállító repülőgépekre, amelyekkel az ukránok hatoltak be Donyeck fölé. Egy csapatszállító gép és egy utasszállító gép hasonlítanak egymásra.

2) A szakadárok dicsekedtek azzal, hogy Oroszországból áthoztak egy BUK-ot, amelyet sikerült üzemképessé tenniük. A BUK-ról láttam egy fotót, amelyet a szakadárok a vk.com-ra postoltak ki. A fotó nekem nincs már meg.

3) Az RT.com (Russia Today) ezerrel tolta, hogy az akkor Dél-Amerikába látogató Putyin elnöki gépe Donyeck fölött fog Oroszországba hazarepülni, hogy ezzel demonstrálja a terület feletti uralmát.

4) Az orosz elnöki gép és a MH-17 maláj gép festése nagyon hasonlít egymásra, lásd:

Malaysia_Airlines_Boeing_777-200ER_PER_Koch-2.jpg


Rossiya_Special_Flight_Unit%2C_RA-96021%2C_Ilyushin_IL-96-300PU_%2817456349202%29.jpg


4) Dugin akkoriban követelte, hogy Putyin vesse be az orosz hadsereget Donyeckben. Putyin nem tette. Duginék és a szakadárok között a gyűlölet Putyin iránt egyre csak nőtt és nőtt.

5) Miután az RT.com (Russia Today) elterjesztette, hogy Putyin elnöki gépe Donyeck fölött fog Oroszországba hazarepülni, a maláj gépet azon a napon Donyeck fölé vezérelték, holott egyébként sosem szokott arra repülni a járat...

Na és akkor most tessék összekötni a pontokat.
Mi köze van a festésnek a lelövéshez? A radaron az pont nem látszik. Nem kötekedni akarok de ezt annyiszor felhozták, és én nem értem.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Mondjuk utólag visszanézve 2014-et valóban benézte Putyin.
Szerintem stratégia hiba volt a nagy ukrán védvonalakat nem elfoglalni már akkor, mert ezek nélkül ez a mostani háború már eldőlt volna. Nem is beszélve arról, hogy az ukránok sem lettek volna olyan kemények az utóbbi 8 évben, ha tudják, hogy sík terepen kéne megfogniuk az oroszokat egy háború esetén.
14-ben a Majdant nézte be, onnan már csak az események után futott. Szerintem
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Mi köze van a festésnek a lelövéshez? A radaron az pont nem látszik. Nem kötekedni akarok de ezt annyiszor felhozták, és én nem értem.
Ha jól tévedek a Buk is rendelkezik optikai azonosító és követőrendszerrel. A Kubokhoz is volt anno ilyen fejlesztés, a mi indítóinkat a polákok modernizálták.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Ha jól tévedek a Buk is rendelkezik optikai azonosító és követőrendszerrel. A Kubokhoz is volt anno ilyen fejlesztés, a mi indítóinkat a polákok modernizálták.
1980-as évek technikája, szerintem egy monokrom monitor és egy paca. A célnak megfelelt. Nem hiszem hogy az ukránok feltuningolták a BUK rendszert '14-előtt. Én nem láttam/olvastam semmilyen technikai adatot az optikai követő rendszerről.
Ha van infó, megköszönném.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Mi köze van a festésnek a lelövéshez? A radaron az pont nem látszik. Nem kötekedni akarok de ezt annyiszor felhozták, és én nem értem.

Az, hogy a BUK egy fegyverrendszer, amely több járműből áll, az inditó jármű mellett van még keresőradaros jármű, parancsnoki jármű. Namármost a szakadároknak ezek közül csak az indító jármű állt a rendelkezésükre, amelyen optika + tűzvezető radar van. Ezért a célpontot ők csak optikailag tudták azonosítani, és utána lőttek és a radarnak csak a rakéta célravezetésében volt szerepe, de olyan radarjuk nem volt, amivel a gépet azonosítani is tudták volna.
Ezért volt jelentősége annak, hogy a gépek (orosz elnöki gép + maláj gép) festése hasonló.
Magyarán nem véletlen, hogy a maláj légitársaság gépét lőtték le, mert annak a festése hasonló az orosz elnöki géphez.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Az, hogy a BUK egy fegyverrendszer, amely több járműből áll, az inditó jármű mellett van még keresőradaros jármű, parancsnoki jármű. Namármost a szakadároknak ezek közül csak az indító jármű állt a rendelkezésükre, amelyen optika + tűzvezető radar van. Ezért a célpontot ők csak optikailag tudták azonosítani, és utána lőttek és a radarnak csak a rakéta célravezetésében volt szerepe, de olyan radarjuk nem volt, amivel a gépet azonosítani is tudták volna.
Ezért volt jelentősége annak, hogy a gépek (orosz elnöki gép + maláj gép) festése hasonló.
Magyarán nem véletlen, hogy a maláj légitársaság gépét lőtték le, mert annak a festése hasonló az orosz elnöki géphez.

Bemásolom a fentebbi irományomat

1980-as évek technikája, szerintem egy monokrom monitor és egy paca. A célnak megfelelt. Nem hiszem hogy az ukránok feltuningolták a BUK rendszert '14-előtt. Én nem láttam/olvastam semmilyen technikai adatot az optikai követő rendszerről.
Ha van infó, megköszönném.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and blogen

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Az, hogy a BUK egy fegyverrendszer, amely több járműből áll, az inditó jármű mellett van még keresőradaros jármű, parancsnoki jármű. Namármost a szakadároknak ezek közül csak az indító jármű állt a rendelkezésükre, amelyen optika + tűzvezető radar van. Ezért a célpontot ők csak optikailag tudták azonosítani, és utána lőttek és a radarnak csak a rakéta célravezetésében volt szerepe, de olyan radarjuk nem volt, amivel a gépet azonosítani is tudták volna.
Ezért volt jelentősége annak, hogy a gépek (orosz elnöki gép + maláj gép) festése hasonló.
Magyarán nem véletlen, hogy a maláj légitársaság gépét lőtték le, mert annak a festése hasonló az orosz elnöki géphez.

Szerintem az optika a BUK rendszeren csak célkövetésre és (talán) tűzvezetésre szolgál. Azonosításra szerintem alkalmatlan arra ott van a rendszer elemeként az IFF berendezés. Na pont ez nem volt a szakadároknak. Nem tartom valószínűnek hogy olyan képet lát a monitoron a kezelő (optikai rendszer) hogy a repülőgép festése látszódik rajta. Szerintem még a típusa is kétséges. Az utasszállítót egy IL-76-tal lehet összetéveszteni.

Egyik összeesküvéselmélet szerint az ukránok olyan rádióforgalmazást folytattak, amely szerint egy IL-76 fog arra repülni. A szakadárok már előtte lelőttek egy IL-t. (Jun.14). Erre az infóra haraptak rá, de nem az IL jött hanem az utasszállító. Az, hogy miért ment arra és miért nem zárták az ukránok a légteret, érdekes módon nem került vizsgálat alá.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Bemásolom a fentebbi irományomat

1980-as évek technikája, szerintem egy monokrom monitor és egy paca. A célnak megfelelt. Nem hiszem hogy az ukránok feltuningolták a BUK rendszert '14-előtt. Én nem láttam/olvastam semmilyen technikai adatot az optikai követő rendszerről.
Ha van infó, megköszönném.

Szerintem is max. ennyi állt a kezelők rendelkezésére, ezért nem tudták fölmérni, hogy utasszállító gépre lőnek.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Szerintem az optika a BUK rendszeren csak célkövetésre és (talán) tűzvezetésre szolgál. Azonosításra szerintem alkalmatlan arra ott van a rendszer elemeként az IFF berendezés. Na pont ez nem volt a szakadároknak. Nem tartom valószínűnek hogy olyan képet lát a monitoron a kezelő (optikai rendszer) hogy a repülőgép festése látszódik rajta. Szerintem még a típusa is kétséges. Az utasszállítót egy IL-76-tal lehet összetéveszteni.

Egyik összeesküvéselmélet szerint az ukránok olyan rádióforgalmazást folytattak, amely szerint egy IL-76 fog arra repülni. A szakadárok már előtte lelőttek egy IL-t. (Jun.14). Erre az infóra haraptak rá, de nem az IL jött hanem az utasszállító. Az, hogy miért ment arra és miért nem zárták az ukránok a légteret, érdekes módon nem került vizsgálat alá.

Egyetértünk.
Annyit tennék hozzá, hogy olyan információk is terjedtek (amiért az orosz Russia Today is felelős), hogy Putyin elnöki gépe Donbassz fölött fog hazatérni Oroszországba. Tehát akik lőttek, arra is akarhattak lőni.