[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Szerintem az optika a BUK rendszeren csak célkövetésre és (talán) tűzvezetésre szolgál. Azonosításra szerintem alkalmatlan arra ott van a rendszer elemeként az IFF berendezés. Na pont ez nem volt a szakadároknak. Nem tartom valószínűnek hogy olyan képet lát a monitoron a kezelő (optikai rendszer) hogy a repülőgép festése látszódik rajta. Szerintem még a típusa is kétséges. Az utasszállítót egy IL-76-tal lehet összetéveszteni.

Egyik összeesküvéselmélet szerint az ukránok olyan rádióforgalmazást folytattak, amely szerint egy IL-76 fog arra repülni. A szakadárok már előtte lelőttek egy IL-t. (Jun.14). Erre az infóra haraptak rá, de nem az IL jött hanem az utasszállító. Az, hogy miért ment arra és miért nem zárták az ukránok a légteret, érdekes módon nem került vizsgálat alá.

Hogy tisztázzunk még egy félreértést. Az "azonosítani" szót én a mondatomban olyan értelemben használtam, hogy ilyen szinten látható a földről fényképezőgéppel (tehát optikával) egy 10-11km magasan repülő gép:


12.jpg


52.jpg


98.jpg


Ennyit láthattak a BUK kezelői is.
Ha nem magával a BUK-kal, akkor biztos volt náluk távcső vagy fényképezőgép.
A fenti képek Monoron készültek 10-11 km magasságban átrepülő géperől, a földről nézve.
Tehát bőven látszik a gép festése.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
"Szabad szemmel végzett megfigyelés során jobbára csak a repülőgépek hajtóműveinek száma állapítható meg, de távcsővel már a légitársaságokra jellemző festésminták, a lajstromjelek és az egyre terjedő, a gépek alsó részén lévő nagyméretű feliratok is kivehetők."
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 184
12 392
113
Az, hogy a BUK egy fegyverrendszer, amely több járműből áll, az inditó jármű mellett van még keresőradaros jármű, parancsnoki jármű. Namármost a szakadároknak ezek közül csak az indító jármű állt a rendelkezésükre, amelyen optika + tűzvezető radar van. Ezért a célpontot ők csak optikailag tudták azonosítani, és utána lőttek és a radarnak csak a rakéta célravezetésében volt szerepe, de olyan radarjuk nem volt, amivel a gépet azonosítani is tudták volna.
Ezért volt jelentősége annak, hogy a gépek (orosz elnöki gép + maláj gép) festése hasonló.
Magyarán nem véletlen, hogy a maláj légitársaság gépét lőtték le, mert annak a festése hasonló az orosz elnöki géphez.
nagyon hasonló volt amin azóta változtattak
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Majd zolkas boki flamand jurgenbauer meg akarják magyarázni:

A Mercedes-Benz el akarja adni orosz autó-összeszerelő üzemét - média​

2022. augusztus 26., péntek, 10:31 - Olekszij Pavlis
3688 megtekintés

A német Mercedes-Benz el akarja adni Moszkva külvárosában található autó-összeszerelő üzemét, források szerint az ügylet a végső szakaszban van.

A Kommersant autóipari és ingatlanpiaci forrásokra hivatkozva ír erről .

„A Moszkva melletti jeszpovi telephelyről beszélünk, amely a Mercedes-Benz Manufacturing Rus-hoz tartozik, ahol 20% a JV Daimler KamAZ Rus-é, a többi pedig a fő Mercedes-Benz AG-é.

"Ъ" forrása az egyik autókonszernben azt mondja, hogy az üzem eladásra kerül. A "Ъ" autóiparban egy másik beszélgetőpartnere megerősítette, hogy az ügylet a végső szakaszban van, a vevő egy orosz kereskedő lesz, de a Mercedesnél vannak "dokumentumproblémák" - áll a cikkben.

A moszkvai külváros ingatlanpiacának kiadásának forrása arról számolt be, hogy az "Avtodom" kereskedő különösen pályázik az üzemre, és a Moszkvai Régió Fejlesztési Társaság is részt vesz a tárgyalásokon.

Az újság beszélgetőpartnere az egyik autókonszernben arról a pályázatról beszél, amelyen több kereskedő vesz részt.

Az Autoretail "Ъ" forrása megjegyzi, hogy összetett megállapodásról van szó, amely magában foglalja a márka orosz piaci forgalmazójának jogait is, és az Avtodomot is megnevezi a fő esélyesnek.
A Mercedes-Benz oroszországi irodája arról számolt be, hogy a cég "különféle lehetőségeket fontolgat az oroszországi üzleti tevékenységre" - írja a kiadvány.
"Jelenleg nincsenek konkrét döntések. Kérem, értse meg, hogy nem kommentálunk jövőbeli terveket és stratégiai döntéseket" - mondták.

Az Avtodom nem volt hajlandó kommentálni.

Júliusban vált ismertté, hogy a Mercedes-Benz el kívánja adni a márka hivatalos oroszországi forgalmazójához, a "Mercedes-Benz Rus"-hoz tartozó ingatlant, valamint esetleg a forgalmazói jogokat. Megjegyezték, hogy a Mercedes egy házat is elad a Moszkva melletti Veshkiben, ahol a cég irodahelyisége és szolgáltatása található.

Gazdasági igazság
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Két gazdasági hír.
A első úgy lenne "magyarázható" hogy e gabona a Ukrán Köztársaságé. Mert ezen nincs mit magyarázni. E gabona a Ukrán Köztársaságé /magánszemélyei szövetkezetei vállakozásaié!
https://www-pravda-com-ua.translate...tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

A Luhanszk régióból származó 200 000 tonna gabonát Oroszországba exportálták - Gaidai​

Iryna Balachuk – 2022. augusztus 25., csütörtök, 11:49
5677
Fotó: pixabay.com
Az orosz hódítók mind a 200 000 tonna gabonát, amit a luhanszki területen összegyűjtöttek, Oroszországba vitték.
Forrás : A Luhanszki Regionális Katonai Igazgatóság vezetője, Szerhij Gaidai, utalva Ljubov Bezkorovainura, a Luhanszki megye Agráripari Fejlesztési Osztályának igazgatóhelyettesére a Telegramban
Gaidai közvetlen beszéde : „Az Agroton szántóföldjein összegyűjtött 200 000 tonna gabonát Luhansk régióból Oroszországba exportálták.
A megszállt területen maradásra kényszerült gazdák szerint a régió mezőgazdaságának helyzete katasztrofálishoz közelít."
Részletek : Bezkorovaina szerint a luhanszki régió idén minden év legnagyobb termésére számított, sőt a 2021-es rekordév túlszárnyalását is remélte. Az „Agroton” PJSC megfigyelése azt mutatta, hogy egyes táblákon a hozam elérte a 60 t/ha-t.

Megjegyezte, hogy a gazdák nagy munkát végeztek a termésnövelés érdekében, de most az ukrán gabonát a megszállók betakarítják.

Bezkorovaina hozzátette, hogy sok mezőgazdasági vállalkozás vezetője Ukrajna biztonságos régióiba távozott, és újra regisztrálta vállalkozását. De vannak olyanok is, akik elmentek együttműködni Oroszországgal, és elárulták partnereiket.

Különösen a régió szociális támogatójaként működő "Nibulon" LLC-t és az "Agroton" PJSC-t egy krasznodari vállalkozó vette át, amelynek jegyzett tőkéje 2000 rubel.

Bezkorovaina szerint az Agrotonnak 20 ezer tonna tavalyi terméséből maradt az év elején. Jelenleg további 200 ezer tonnát takarítottak be a luhanszki mezőgazdasági vállalat szántóföldjein, de mindezt Oroszországba exportálták.

Ugyanígy a megszállók ellopták a "Nibulon" összes termékét.

Gaidai tájékoztatása szerint a luhanszki régió agráriumai jelenleg olyan nemzetközi szervezetekkel működnek együtt, amelyek nyomon tudják követni az ellopott gabona szállításának teljes útvonalát. Ezeket az információkat a nemzetközi bíróságokhoz továbbítják.

Az OVA vezetője arról is beszámolt, hogy pillanatnyilag néhány táblán még van téli vetemény, mert pénz nélkül nem hajlandók dolgozni.

Ezenkívül egyes területeken szinte lehetetlen a földet megművelni és a termést betakarítani, mert az oroszok elvitték az összes új felszerelést. Az "Agroton"-tól különösen 40 gépkocsi-szállítási egységet vittek el. Gaidai megjegyezte, hogy a berendezést GPS segítségével követték nyomon.


https://www-epravda-com-ua.translat...tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Az uniós szankciók miatt gyakorlatilag leállt az orosz tengeri szénexport – közölte a Bloomberg​

2022. augusztus 25., csütörtök, 14:19 - Dana Gordiychuk
6475 megtekintés
Az orosz szén tengeri exportját gyakorlatilag leállították, mert az Európai Unió megtiltotta, hogy az ötödik szankciócsomag keretein belül bárhová kiszolgálja az orosz szén szállítását a világon.

Erről a Bloomberg számolt be a helyzetet jól ismerő beszélgetőpartnerekre hivatkozva.

Az ügynökség kiderítette, hogy a JSC "Suek", a legnagyobb orosz bányászati vállalat, amely termikus szenet állít elő, augusztus közepe óta nem tudta exportálni. A beszélgetőpartnerek szerint a biztosítási és viszontbiztosítási piacot az EU-ból, Nagy-Britanniából és Svájcból származó cégek uralják, így a hajótulajdonosok nehezen találnak biztosítási fedezetet a szállításra.

Négy hónapos átmeneti időszak után augusztus 10-én lépett életbe az orosz szén és egyéb áruk blokkba történő behozatalára vonatkozó uniós tilalom. Korábban ennek magyarázatában az Európai Bizottság kifejtette, hogy a szankciók azt is megtiltják az uniós szolgáltatóknak, hogy finanszírozási és biztosítási szolgáltatásokat nyújtsanak minden ilyen orosz eredetű termék szállításához.

Bár az orosz szénvállalatok jóval az embargó életbe lépése előtt elkezdték Ázsiába terelni a volument, a hajótulajdonosok jellemzően nagyobb biztosítóknál viszonozzák kockázataikat, amelyek augusztus óta nem tudják fedezni az ilyen exportot.

A vállalatok más kínálati lehetőségeket is keresnek, de ezek drágábbak lesznek, és némi időbe telik az alkalmazkodásuk, ami még magasabb árakhoz vezet.

Oroszország a világ három legnagyobb szénexportőre között van, a globális készletek mintegy 17%-át irányítva. Ugyanakkor a szénipar az orosz gazdaság csak mintegy 1%-át teszi ki.
Ahogy Oroszország Ázsiába, köztük Indiába terelte a szenet, az olyan exportőrök, mint Ausztrália, elkezdték ezeket a mennyiségeket Európával helyettesíteni. Ez hozzájárult az árak növekedéséhez, amelyek az elmúlt évben már megtízszereződtek.
Emlékeztetünk :
Augusztus 10. óta az Európai Unió és Nagy-Britannia leállította az orosz szénimportot, válaszul Oroszország Ukrajna elleni háborújára.
Az Európai Unió április 8-án tette
közzé az ötödik szankciócsomagot, amely magában foglalja az augusztustól életbe lépő szénembargót, valamint számos kivétellel a kikötők bezárását az orosz hajók előtt.
Különösen 2022 augusztusától tiltják a szén és más szilárd fosszilis tüzelőanyagok EU-n belüli vásárlását, importját vagy szállítását, amennyiben azok Oroszországból származnak vagy Oroszországból exportálják őket.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 184
12 392
113
Majd zolkas boki flamand jurgenbauer meg akarják magyarázni:

A Mercedes-Benz el akarja adni orosz autó-összeszerelő üzemét - média​

2022. augusztus 26., péntek, 10:31 - Olekszij Pavlis
3688 megtekintés

A német Mercedes-Benz el akarja adni Moszkva külvárosában található autó-összeszerelő üzemét, források szerint az ügylet a végső szakaszban van.

A Kommersant autóipari és ingatlanpiaci forrásokra hivatkozva ír erről .

„A Moszkva melletti jeszpovi telephelyről beszélünk, amely a Mercedes-Benz Manufacturing Rus-hoz tartozik, ahol 20% a JV Daimler KamAZ Rus-é, a többi pedig a fő Mercedes-Benz AG-é.

"Ъ" forrása az egyik autókonszernben azt mondja, hogy az üzem eladásra kerül. A "Ъ" autóiparban egy másik beszélgetőpartnere megerősítette, hogy az ügylet a végső szakaszban van, a vevő egy orosz kereskedő lesz, de a Mercedesnél vannak "dokumentumproblémák" - áll a cikkben.

A moszkvai külváros ingatlanpiacának kiadásának forrása arról számolt be, hogy az "Avtodom" kereskedő különösen pályázik az üzemre, és a Moszkvai Régió Fejlesztési Társaság is részt vesz a tárgyalásokon.

Az újság beszélgetőpartnere az egyik autókonszernben arról a pályázatról beszél, amelyen több kereskedő vesz részt.

Az Autoretail "Ъ" forrása megjegyzi, hogy összetett megállapodásról van szó, amely magában foglalja a márka orosz piaci forgalmazójának jogait is, és az Avtodomot is megnevezi a fő esélyesnek.
A Mercedes-Benz oroszországi irodája arról számolt be, hogy a cég "különféle lehetőségeket fontolgat az oroszországi üzleti tevékenységre" - írja a kiadvány.
"Jelenleg nincsenek konkrét döntések. Kérem, értse meg, hogy nem kommentálunk jövőbeli terveket és stratégiai döntéseket" - mondták.

Az Avtodom nem volt hajlandó kommentálni.

Júliusban vált ismertté, hogy a Mercedes-Benz el kívánja adni a márka hivatalos oroszországi forgalmazójához, a "Mercedes-Benz Rus"-hoz tartozó ingatlant, valamint esetleg a forgalmazói jogokat. Megjegyezték, hogy a Mercedes egy házat is elad a Moszkva melletti Veshkiben, ahol a cég irodahelyisége és szolgáltatása található.

Gazdasági igazság
igen eladja és újra kapható lesz a mercedes moszkvában ill oroszhonban. most már nem a németek hanem egy független orosz fél forgalmazza majd.
vagyis a kiskapu az megnyilt nehogy azt hidd a merci lemond a gyámánt bányájáról mert a luxus autó az Oroszhonban is merci.
Az Unicredit, Raiffeisen sztorit ajánlanám a figyelmetekbe.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
1980-as évek technikája, szerintem egy monokrom monitor és egy paca. A célnak megfelelt. Nem hiszem hogy az ukránok feltuningolták a BUK rendszert '14-előtt. Én nem láttam/olvastam semmilyen technikai adatot az optikai követő rendszerről.
Ha van infó, megköszönném.
"Passive day and night target acquisition with long range thermo visual and television cameras"
lérakos kolléga kellene, aki komolyabban benne van, én leragadtam a pirotechnika, gyújtószerkezet vonalon ;)
Úgy emlékszem hogy még az optikai követés és rávezetés (nyilván rádiós) is megoldott aktív REH ellentevékenység esetére.
 
  • Tetszik
Reactions: oregbogaras

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
1450294671_kakiev.jpg

"Mои предки всегда служили россии
в диких чеченских дивизия
и погибали на войнах во славу отечества
я российский чеченец и офицер до корней волос
Клянусь аллахом
я готов умереть За Россию !
Саид Магомед Какиев "
"Az őseim mind Oroszországot szolgálták a vad csecsen hadosztályban és életüket adták a haza dicsőségéért.
Orosz-csecsen vagyok és tiszt az utolsó procikámig és Allahra esküszöm, kész vagyok meghalni Oroszországért!"
Szaid Magomed Kakijev ezredes, Oroszország hőse, a GRU Szpecnaz "Zapad/Nyugat" klg. zlj. parancsnoka.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
"Szabad szemmel végzett megfigyelés során jobbára csak a repülőgépek hajtóműveinek száma állapítható meg, de távcsővel már a légitársaságokra jellemző festésminták, a lajstromjelek és az egyre terjedő, a gépek alsó részén lévő nagyméretű feliratok is kivehetők."
Nem hiszem hogy foglalkoztak azzal hogy távcsővel kuksizzák a gépet. A radaron feltűnt a gép és indították a rakétát. Fel voltak spannolva. Harctéri stressz. Ha nem az orosz hivatásosok üzemeltették, akkor ez fokozottan igaz.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ha esetleg nincs mit nézni így péntek este :
Sabbat Shalom! :)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Hogy tisztázzunk még egy félreértést. Az "azonosítani" szót én a mondatomban olyan értelemben használtam, hogy ilyen szinten látható a földről fényképezőgéppel (tehát optikával) egy 10-11km magasan repülő gép:


12.jpg


52.jpg


98.jpg


Ennyit láthattak a BUK kezelői is.
Ha nem magával a BUK-kal, akkor biztos volt náluk távcső vagy fényképezőgép.
A fenti képek Monoron készültek 10-11 km magasságban átrepülő géperől, a földről nézve.
Tehát bőven látszik a gép festése.
Ez nem így működik. Két három másodperc alatt annyi tudatosul egy átlag emberben, hogy piros festés van a gép végén! Hogy melyik/milyen/kihez tartozó gépnek milyen festése van azt az átlag kezelő a ha megfeszűl sem fogja tudni, mindegy, hogy ukri vagy szakadár.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Ez nem így működik. Két három másodperc alatt annyi tudatosul egy átlag emberben, hogy piros festés van a gép végén! Hogy melyik/milyen/kihez tartozó gépnek milyen festése van azt az átlag kezelő a ha megfeszűl sem fogja tudni, mindegy, hogy ukri vagy szakadár.

Így van, és ezért keverték össze a szakadárok a maláj gépet az orosz elnöki géppel. Mert az utóbbit akarták lelőni.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
@csibeszke
+megismétlem neked is, az azonosítani szót nem olyan értelemben használtam, hogy meg tudták volna mondani a gép azonosító-számát,
hanem olyan értelemben, hogy optikával is látható valamennyi a festésből, tehát ennyi alapján ítélkeztek.
A képeket azért tettem be, mert volt egy olyan vélemény, hogy semmi nem látható optikával, erre hoztam fel ellenpéldának, hogy ennyi azért látható.
De nem állítottam, hogy aki lőtt, meg tudta volna mondani, hogy pontosan mi volt az a gép, amire lőtt.
Sőt, pont azt állítom, hogy nem tudta, mert összekeverte a két gépet (a malájt és az orosz elnökit).
De az a baj, hogy több emberrel beszélek itt és egyik sem érti, hogy mit próbálok mondani, és amit az egyiknek válaszolok, a másik meg abba köt bele, anélkül, hogy értené a beszélgetés előzményeit. :(
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Leírom honnan indult a beszélgetés, hátha tanulságos lesz.

1) Szóba került a maláj és az orosz elnöki gép festése.
2) Kérdésként felmerült, hogy miért számít a festés, amikor a festést a radar nem látja.
3) Erre válaszoltam, hogy de nem volt radar, csak optika.
4) Erre azt a választ kaptam, hogy az optika csak pacát lát, de a festést nem.
5) Erre betettem a képeket, hogy tessék, így láthatóak a 10-11 km magasan repülő gépek a földről.
6) Erre azt a választ kaptam, hogy de ez nem így működik, mert nem volt idejük mérlegelni a döntést, mert csak 2-3 másodpercük volt, meg harci stresszben voltak.

Hát de pont ezt mondom én is! Nem volt radar, csak optika volt, az alapján annyit láttak, ami alapján rossz döntést hoztak. Ennyi.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 468
113
Szóval Te 100%-ban biztos vagy, hogy a szakik lőtték le. Ezzel még nem lenne semmi baj, csak ezt ne terjeszd, mind kész tényt, maximum szerinted volt így. Attól, hogy már oldalakat írtál le, ugyanazt hangoztatva, attól még nem lesznek igazak. Most már kezded túltolni, pihenjél egy kicsit.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Teljes a káosz a ruszkiknál. Mindenki menekül: ;)



Tetkót nőkön alig/nem nagyon látni.
Attól tartok, hogy Ukrajna esetében ez meg fog dőlni:
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett." (Karl Kraus)
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Szóval Te 100%-ban biztos vagy, hogy a szakik lőtték le. Ezzel még nem lenne semmi baj, csak ezt ne terjeszd, mind kész tényt, maximum szerinted volt így. Attól, hogy már oldalakat írtál le, ugyanazt hangoztatva, attól még nem lesznek igazak. Most már kezded túltolni, pihenjél egy kicsit.

100%-ban biztos vagyok, és miért ne terjeszthetném. Más is mondja a saját hülyeségeit.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Orosz csajszi meginterjúvolt egy amerikai fickót Ukrajnával kapcsolatban. Aztán kiderül, hogy az az "amerikai" nem más, mint Tim Kirby :) (aki tulajdonképpen orosz, amerikai orosz, a Russia Today egyik műsorvezetője és Dugin lelkes híve - igazán talált a lány egy "objektív" amerikait :D )


Interregnum #33 — Fourth Political Theory with Tim Kirby​