Winter is coming...A szankcio celja az agressziv fel elszigetelese.
Ha jol megy minden akkor elkergetik a vezetot.
EU-leaders are going...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Winter is coming...A szankcio celja az agressziv fel elszigetelese.
Ha jol megy minden akkor elkergetik a vezetot.
Évtizedekig ment a szó szerint hisztérikus atomellenesség, most meg egy vállrándítás és jön az ellenkezője.
Eddig melyik vezetőt sikerült elkergetni a szankciók által? Iránban sikerült? Vagy Észak - Koreában? Netán Venezuelában? Ha tippelnem kellene ez a ruszkiknál sem fog beválni, cserébe viszont jönnek a tél beálltával (amennyiben komoly hideg lesz) a komoly politikai válságok az EU-ban.A szankcio celja az agressziv fel elszigetelese.
Ha jol megy minden akkor elkergetik a vezetot.
A szankcio meggatolja az agressziv felet abban hogy kiterjessze a muveleti teruletet, illetve hosszu tavon megakadalyozza hogy onalloan visszaszerezze a haboruban elvesztett kepessegeit.
Ők tudnak csak igazán. Ha a főnök ma ezt mondja, ez lesz, ha meg azt, akkor az, minden nap az van, amit mondanak.Igen, épp ez a lényeg. A demokráciák tudnak korrigálni. Az autoriter rendszerek meg nem.
Azzal teljesen egyetértek, hogy a szakadároknak (és az oroszoknak is) ez nagyon sokat ártott. Ezért is gondolom azt, hogy az ukránok voltak, mivel ezzel ők jártak nagyon jól. Az egész balhé még mindig zavaros, a nyugati "vizsgáló bizottság" az ukrán szálat egyáltalán nem is vizsgálta. Mindenki ködösített, mismásolt, most is nagy hallgatás van. Sztrelkov csak annyit tudott, hogy leesett egy nagy repülőgép, azért hitte, hogy ők voltak. Viszont, ha Putyin gépét akarták volna lelőni, az nem maradt volna titokban, már régen "alulról szagolnák az ibolyát", ezért szerintem ennek nagyon kicsi a valószínűsége.
Putyin az orosz vezetéssel indította el a különleges műveletet, esze ágában sincs leállítani. Manőverezik, sokkal nagyobb tétekkel. A háttérben nagyon komoly dolgok történnek, ez a balhé, csak kis része a nagy egésznek. Ez nem ukrán-orosz konfliktus, hanem USA(NATO)-Orosz és a világ újra felosztása a tét. A többiek egyenlőre várnak, de el fog jönni az Ő idejük is.
Ez erősen téves. Lásd: a kínai kommunizmus változása Mao halála után (Négyek bandája bukása és Teng Hsziao-ping reformjai)Igen, épp ez a lényeg. A demokráciák tudnak korrigálni. Az autoriter rendszerek meg nem.
Állítólag ordas kamu...de... ha és amennyiben a MOSZAD lenne illetékes, akkor becsomagolnák egy ládába és hazavinnék otthonra a bíróságra! Ezt kellene az oroszoknak is csinálni.... Nem könnyű, de nem is lehetetlen...
Ők tudnak csak igazán. Ha a főnök ma ezt mondja, ez lesz, ha meg azt, akkor az, minden nap az van, amit mondanak.
És mi különbség van aközött, hogy egy hatalom a háttérben elvégzi a korrekciókat, vagy aközött, hogy egy kormányt levált a nép és az új kormányra hárul a korrekció?Ez tisztán csak olyan mértékű autoriter rendszerekben működik mint Észak-Korea. Oroszországban, Magyarországon, de még Kínában sem működik már. Mert a hatalom részben egyfajta tévedhetetlenségen alapul. Annak megingása a hatalmat is megingathatja. Ezért sohasem ismerik be hogy elk*rták. Háttérben, csendben vannak persze korrekciók. Néha nem is kevés. De hogy nyíltan kiálljanak, hogy elkúrták, ezért most máshogy csináljuk, na azt nem.
Demokráciákban meg max egy kormányváltás és mehet az új irány.
És mi különbség van aközött, hogy egy hatalom a háttérben elvégzi a korrekciókat, vagy aközött, hogy egy kormányt levált a nép és az új kormányra hárul a korrekció?
Az egyik esetben - a felelősségrevonás elkerülése végett - a háttérben korrigálnak, a másik esetben meg szimplán lelép az, aki hibázott, de egyik esetben sincs érdemi számonkérés. Ugyanúgy megúszásra játszik mind a két rendszer.
Akkor már ennyi erővel maradhat a rezsim örökre. A hatalom úgyis egyszínű. Jobboldali és konzervatív. Akármi is volt a választási hadjárat idején a protest identitás.
Ez erősen téves. Lásd: a kínai kommunizmus változása Mao halála után (Négyek bandája bukása és Teng Hsziao-ping reformjai)
Ja milyen jól beválik ez az új irány pl az olaszoknál vagy a spanyoloknál vagy a románoknál is. Kb minden héten új kormányaik vannak érdekes módon a probléma mégis ott marad. Félre értés ne essék, én sem értek egyet a diktatúrák létjogosultságával, de az is egyértelműen látszik, hogy manapság a demokráciákban az egyik párt abban különbözik a másiktól, hogy máshogy hívják őket. Minden másban meg ugyan olyanok, ugyanazokat a rossz "megoldásokat" erőltetik újra és újra. Amúgy csak egy költői kérdés. Mesélje már el nekem valaki, hogy a német CDU vagy az SDP miben különbözik - a nevükön kívül - egymástól? Megmondom semmiben, és ezt a tényt tökéletesen megmutatja, hogy képesek voltak évekig koalícióban együtt kormányozni Németországot. Az a meglepő, hogy eddig még nem egyesült a két párt. Ez lenne a választás szabadsága? Ugyan már! Ez csak színjáték és látszat, ami arra jó, hogy a naiv emberek elhiggyék, hogy a demokráciában van választási lehetőséged amikor egyik vagy másik pártra szavazol. Hozzáteszem nem az elvvel van baj (a demokrácia eszméjével), hanem a hatalmat gyakorlókkal akiknek baromira nem a választópolgár a fontos.Ez tisztán csak olyan mértékű autoriter rendszerekben működik mint Észak-Korea. Oroszországban, Magyarországon, de még Kínában sem működik már. Mert a hatalom részben egyfajta tévedhetetlenségen alapul. Annak megingása a hatalmat is megingathatja. Ezért sohasem ismerik be hogy elk*rták. Háttérben, csendben vannak persze korrekciók. Néha nem is kevés. De hogy nyíltan kiálljanak, hogy elkúrták, ezért most máshogy csináljuk, na azt nem.
Demokráciákban meg max egy kormányváltás és mehet az új irány.
Jobbat kérdek. Az angoloknál 10 éve 70 fős konzi többség van. Csináltak e valamit vissza? Konzerváltak e valamit? Bevándorlás lassítása? Az LGBTQ titkos rendőrség (nem vicc, létezik a szigeten) fel lett e oszlatva. Brexitből lett e valami a vámokon kívül?Ja milyen jól beválik ez az új irány pl az olaszoknál vagy a spanyoloknál vagy a románoknál is. Kb minden héten új kormányaik vannak érdekes módon a probléma mégis ott marad. Félre értés ne essék, én sem értek egyet a diktatúrák létjogosultságával, de az is egyértelműen látszik, hogy manapság a demokráciákban az egyik párt abban különbözik a másiktól, hogy máshogy hívják őket. Minden másban meg ugyan olyanok, ugyanazokat a rossz "megoldásokat" erőltetik újra és újra. Amúgy csak egy költői kérdés. Mesélje már el nekem valaki, hogy a német CDU vagy az SDP miben különbözik - a nevükön kívül - egymástól? Megmondom semmiben, és ezt a tényt tökéletesen megmutatja, hogy képesek voltak évekig koalícióban együtt kormányozni Németországot. Az a meglepő, hogy eddig még nem egyesült a két párt. Ez lenne a választás szabadsága? Ugyan már! Ez csak színjáték és látszat, ami arra jó, hogy a naiv emberek elhiggyék, hogy a demokráciában van választási lehetőséged amikor egyik vagy másik pártra szavazol. Hozzáteszem nem az elvvel van baj (a demokrácia eszméjével), hanem a hatalmat gyakorlókkal akiknek baromira nem a választópolgár a fontos.
Ja milyen jól beválik ez az új irány pl az olaszoknál vagy a spanyoloknál vagy a románoknál is. Kb minden héten új kormányaik vannak érdekes módon a probléma mégis ott marad. Félre értés ne essék, én sem értek egyet a diktatúrák létjogosultságával, de az is egyértelműen látszik, hogy manapság a demokráciákban az egyik párt abban különbözik a másiktól, hogy máshogy hívják őket. Minden másban meg ugyan olyanok, ugyanazokat a rossz "megoldásokat" erőltetik újra és újra. Amúgy csak egy költői kérdés. Mesélje már el nekem valaki, hogy a német CDU vagy az SDP miben különbözik - a nevükön kívül - egymástól? Megmondom semmiben, és ezt a tényt tökéletesen megmutatja, hogy képesek voltak évekig koalícióban együtt kormányozni Németországot. Az a meglepő, hogy eddig még nem egyesült a két párt. Ez lenne a választás szabadsága? Ugyan már! Ez csak színjáték és látszat, ami arra jó, hogy a naiv emberek elhiggyék, hogy a demokráciában van választási lehetőséged amikor egyik vagy másik pártra szavazol. Hozzáteszem nem az elvvel van baj (a demokrácia eszméjével), hanem a hatalmat gyakorlókkal akiknek baromira nem a választópolgár a fontos.