[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Nézzük csak mint mond Tim Kerby mostanság, friss 1 hónapos videó:

Putin is moving the capital after defeating Zelensky in Ukraine. --> :eek:

"During the previous Duma elections Defense Minister Shoigu posed the idea that Russia should build 5 new cities in Siberia and maybe move the capital to the center of the nation, but it looks like there are moves to push this popular concept even further, to the big warm trendy city by the bay."

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Orosz csajszi meginterjúvolt egy amerikai fickót Ukrajnával kapcsolatban. Aztán kiderül, hogy az az "amerikai" nem más, mint Tim Kirby :) (aki tulajdonképpen orosz, amerikai orosz, a Russia Today egyik műsorvezetője és Dugin lelkes híve - igazán talált a lány egy "objektív" amerikait :D )


Interregnum #33 — Fourth Political Theory with Tim Kirby​

Ez forditva is igy van.Ettől persze nem ok az interjúalany hátterének elhalgatása.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Ez forditva is igy van.Ettől persze nem ok az interjúalany hátterének elhalgatása.

Egyetértek.
Egyébként ezt azért említettem meg, mert az orosz csajszi videóit a hogyan hatnak/nem hatnak Oroszországra a szankciók témában találtam meg, és aztán nini, ő is kapcsolatban áll Duginékkal. Pedig videói a témájukat tekintve többségükben nem politikaiak, hanem földrajziak. Érdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Csak nem kész tényként közli!!! Kurva nagy különbség. Különben meg azt csinálsz, amit akarsz.

Most minek írjam le oda, hogy ez az én véleményem, amikor persze, hogy az enyém, hiszen én mondom. (Mégpedig azért ez a véleményem, mert láttam Sztrelkovékat kiposztolni a gép lelövését a VK.com-on 2014-ben, amikor történt. )
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
@ghostrider
De hogy ne szívd fel magad, leírom, hogy én ezért egy percig sem hibáztatom a szakadárokat, mert harci stresszben cselekedtek, és bármit is akartak lelőni, az egészen biztosan nem a maláj gép volt.
Ezenkívül, az ukránokat továbbra is felelősnek tartom az eseményért, mert ők vezérelték a maláj gépet Donyeck légterébe.
Remélem megnyugodtál.
Mindenki tévedhet, a szakadárok is, ettől nem lesznek kisebbek a szememben. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a gép lelövése sokat ártott a szakadároknak a nemzetközi közvéleményben. Így amikor a hírt megláttam, egyből felkiáltottam, hogy akurvaéletbe, ezzel most a szakadárok sorsa megpecsételődött :( És valóban, utána jött Sztrelkovék hazarendelése és a Minszkezés, 8 év helyben toporgás.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 475
113
Azzal teljesen egyetértek, hogy a szakadároknak (és az oroszoknak is) ez nagyon sokat ártott. Ezért is gondolom azt, hogy az ukránok voltak, mivel ezzel ők jártak nagyon jól. Az egész balhé még mindig zavaros, a nyugati "vizsgáló bizottság" az ukrán szálat egyáltalán nem is vizsgálta. Mindenki ködösített, mismásolt, most is nagy hallgatás van. Sztrelkov csak annyit tudott, hogy leesett egy nagy repülőgép, azért hitte, hogy ők voltak. Viszont, ha Putyin gépét akarták volna lelőni, az nem maradt volna titokban, már régen "alulról szagolnák az ibolyát", ezért szerintem ennek nagyon kicsi a valószínűsége.
Putyin az orosz vezetéssel indította el a különleges műveletet, esze ágában sincs leállítani. Manőverezik, sokkal nagyobb tétekkel. A háttérben nagyon komoly dolgok történnek, ez a balhé, csak kis része a nagy egésznek. Ez nem ukrán-orosz konfliktus, hanem USA(NATO)-Orosz és a világ újra felosztása a tét. A többiek egyenlőre várnak, de el fog jönni az Ő idejük is.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 637
113
Sochi.jpg
Próbáltam rájönni, hogy Airsoft bolt, vagy plüssállatlövészet. :D
 
  • Vicces
Reactions: Bubu bocs

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Azzal teljesen egyetértek, hogy a szakadároknak (és az oroszoknak is) ez nagyon sokat ártott. Ezért is gondolom azt, hogy az ukránok voltak, mivel ezzel ők jártak nagyon jól. Az egész balhé még mindig zavaros, a nyugati "vizsgáló bizottság" az ukrán szálat egyáltalán nem is vizsgálta. Mindenki ködösített, mismásolt, most is nagy hallgatás van. Sztrelkov csak annyit tudott, hogy leesett egy nagy repülőgép, azért hitte, hogy ők voltak. Viszont, ha Putyin gépét akarták volna lelőni, az nem maradt volna titokban, már régen "alulról szagolnák az ibolyát", ezért szerintem ennek nagyon kicsi a valószínűsége.
Putyin az orosz vezetéssel indította el a különleges műveletet, esze ágában sincs leállítani. Manőverezik, sokkal nagyobb tétekkel. A háttérben nagyon komoly dolgok történnek, ez a balhé, csak kis része a nagy egésznek. Ez nem ukrán-orosz konfliktus, hanem USA(NATO)-Orosz és a világ újra felosztása a tét. A többiek egyenlőre várnak, de el fog jönni az Ő idejük is.

Nem érvelsz korrekten, mert a válaszod végére olyan témát is beleszőttél, amit én nem vitattam. ("Ez nem ukrán-orosz konfliktus, hanem USA(NATO)-Orosz és a világ újra felosztása a tét." - jéé, ezt pont nekem mondod...? o_O pár like-ot biztos hozott neked, így jobban magad mellé tudod állítani az embereket, ha olyan témákat adsz a számba, amit én nem vitattam, de neked népszerűséget hoz, nekem pedig népszerűtlenséget, mert aki felületesen olvas, válaszod alapján azt hiheti, hogy én ezt ukrán-orosz konfliktusnak gondolom...)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 637
113

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 707
113

Az index által idézett Economis írás kiváló példája, hogy a liberális Nyugat mennyire félreérti a világ többi felét.

"MIRE FÁJNI KEZD OROSZORSZÁGNAK AZ ELZÁRTSÁG A MODERN NYUGATI TECHNOLÓGIÁTÓL, AZ IDŐBE KERÜL, ÉS A DIKTATÚRÁKNAK VAN EGY OLYAN TULAJDONSÁGA, HOGY JÓL TŰRIK AZ EMBARGÓKAT, A NÉLKÜLÖZÉST."

Nos, a liberális demokrata elfogadó-befogadó Nyugatnak mindenki diktatúra és szankcionálandó, aki másképp gondolkodik és él. Mindenkit a szankciók falai mögé kell bezárni, majd utólag ezen elzárt rendszereket a pejoratív rezsim jelzővel kell illetni.
Ez egyfajta sajátos igazolása annak, hogy miért is szankcionálunk.
Még véletlenül sem a klasszikus gyarmatosító-imperialista politika eszköze ez arra az esetre, ha a "csúnya bennszülöttek" ellent mernének állni.
Majd jön a naív rácsodálkozás, hogy a diktatúrák úgynevezett nyomortűrő képessége a vártnál jobb. Ejnye.
Persze, fel sem merül, hogy a nyomor szintje az egy erősen relatív dolog.

Kubában katasztrofális az életszínvonal, de az ország elvan. Venezuela úgyszintén. Észak-Koreában konkrétan éhhalál van, de atomfegyvereket fejlesztenek. Iránban a Covid borzalmas pusztítást végzett és már 43 éve el vannak zárva a nyugati világtól, de a drónjaik, a turbinatechnológiájuk egyre jobbak.

A nyugati szankciós politika óriási tévedése a jóléti felfogásból ered: azt feltételezi, hogy egy egzisztenciális krízis a társadalomban rezsimváltó lehet. Holott az emberek pont, hogy ilyenkor ragaszkodnak a legjobban az identitást és biztonságot igérő erős központi hatalomhoz.
Arról nem is beszélve, hogy a Nyugat egy olyan alapvetésből indul ki, amit még maga sem tapasztalt. Egyelőre.

"...Azaz a nyolcvanas, kilencvenes és kétezres évek hisztériája, az „Atomkraft? Nein, danke!” szövegű pólók divatja után az atomenergia szalonképes, sőt, szükséges opcióvá vált..."

Persze, mindenki más az szemét diktátor, de a demokráciával visszaélve a zöldmozgalmak hatalomért vívott kollektív néphülyítése, ami sokkal nagyobb kárt okozott már most is, mint Putyin húsz éve tartó egyeduralma, az büntetlenül maradhat.
Évtizedekig ment a szó szerint hisztérikus atomellenesség, most meg egy vállrándítás és jön az ellenkezője. Az emberek meg fizessék ki a hiányát.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Ha igaz, gyors volt...

Amennyiben igaz, akkor az egyetlen megoldás volt orosz részről, ami történt. Érthető, megdöbbentő, hogy bárkit megölhetnek a titkosszolgálatok, aki nem tetszik nekik, de itt azért másról is szó van. Amennyiben tényleg ez az ukrán nő volt a terrorcselekmény elkövetője, akkor mit lehetett volna ellene tenni ? Meglépett Oroszországból időben. Ausztriában bukkant fel. ( taktikai hiba volt oda menni, az az ország is a kémek paradicsoma. ) Na most, akkor ha meggyanúsítják az oroszok a cselekmény elkövetésével, mennyi az esélye, hogy az osztrák hatóságok letartóztatják és kiadják Oroszországnak, hogy bíróság elé állítsák ? Ugye kevés ? Ráadásul példát is kellett mutatni ,az esetleg későbbi, hasonló tettekre készülőknek, hogy bárhol és gyorsan el lesztek kapva. Ráadásul két háborúban álló országról van szó, még akkor is, ha az ukrajnai hadműveleteket Oroszországban különleges katonai műveletként nevezik meg. Szóval, szerintem az történt ami várható volt, ezzel a kivégzéssel.
 
K

Kopi2000

Guest
Amennyiben igaz, akkor az egyetlen megoldás volt orosz részről, ami történt. Érthető, megdöbbentő, hogy bárkit megölhetnek a titkosszolgálatok, aki nem tetszik nekik, de itt azért másról is szó van. Amennyiben tényleg ez az ukrán nő volt a terrorcselekmény elkövetője, akkor mit lehetett volna ellene tenni ? Meglépett Oroszországból időben. Ausztriában bukkant fel. ( taktikai hiba volt oda menni, az az ország is a kémek paradicsoma. ) Na most, akkor ha meggyanúsítják az oroszok a cselekmény elkövetésével, mennyi az esélye, hogy az osztrák hatóságok letartóztatják és kiadják Oroszországnak, hogy bíróság elé állítsák ? Ugye kevés ? Ráadásul példát is kellett mutatni ,az esetleg későbbi, hasonló tettekre készülőknek, hogy bárhol és gyorsan el lesztek kapva. Ráadásul két háborúban álló országról van szó, még akkor is ha ezt Oroszországban különleges katonai műveletként nevezik meg. Szóval, szerintem az történt ami várható volt, ezzel a kivégzéssel.
Allitolag nagyon kamu a sztori, nem erdemes tul sok energiat beletolni az elemezgetesebe....
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 475
113
Nem érvelsz korrekten, mert a válaszod végére olyan témát is beleszőttél, amit én nem vitattam. ("Ez nem ukrán-orosz konfliktus, hanem USA(NATO)-Orosz és a világ újra felosztása a tét." - jéé, ezt pont nekem mondod...? o_O pár like-ot biztos hozott neked, így jobban magad mellé tudod állítani az embereket, ha olyan témákat adsz a számba, amit én nem vitattam, de neked népszerűséget hoz, nekem pedig népszerűtlenséget, mert aki felületesen olvas, válaszod alapján azt hiheti, hogy én ezt ukrán-orosz konfliktusnak gondolom...)
Másokkal ellentétben nem azért írok, hogy a népszerűségemet növeljem, vagy másokét rontsam. Ami a hozzászólásom végét illeti, szerintem teljesen összefügg a többivel. Annak örülök, hogy valamiben egyetértünk.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and vilmoci

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 707
113
A nyugati szankciós politika óriási tévedése a jóléti felfogásból ered: azt feltételezi, hogy egy egzisztenciális krízis a társadalomban rezsimváltó lehet. Holott az emberek pont, hogy ilyenkor ragaszkodnak a legjobban az identitást és biztonságot igérő erős központi hatalomhoz.
Arról nem is beszélve, hogy a Nyugat egy olyan alapvetésből indul ki, amit még maga sem tapasztalt. Egyelőre.
Ehhez még egy gondolat.
A nyugati szankciós politika egy félreértésen alapszik. Abból indulnak ki, hogy ha náluk alakul ki egzisztenciális krízis, amiért a helyi hatalom hibáztatható, akkor a helyi polgár az utcára megy és lázong. Lám, ilyen a demokrácia. Sőt, a nem demokráciákban is lehet ilyenkor lázongani, csak az nehezebben robban ki magától, ahhoz külső segítség is kell.
De ha az egzisztenciális krízis oka külső, akkor a nép azt támadásként fogja fel és a patriotizmus felülkerekedik, a sorok így összezárnak. A békát lenyelik és a hatalom a helyén marad.
Bár ez utóbbi szintén egy erősen illuzórikus megközelítés, de ha a nép nem is lesz boldog, az biztos, hogy a magukat rendpártinak feltüntető helyi erők egyben fogják tartani a rendszert.

A szankciók sohasem működnek.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 635
113
Ehhez még egy gondolat.
A nyugati szankciós politika egy félreértésen alapszik. Abból indulnak ki, hogy ha náluk alakul ki egzisztenciális krízis, amiért a helyi hatalom hibáztatható, akkor a helyi polgár az utcára megy és lázong. Lám, ilyen a demokrácia. Sőt, a nem demokráciákban is lehet ilyenkor lázongani, csak az nehezebben robban ki magától, ahhoz külső segítség is kell.
De ha az egzisztenciális krízis oka külső, akkor a nép azt támadásként fogja fel és a patriotizmus felülkerekedik, a sorok így összezárnak. A békát lenyelik és a hatalom a helyén marad.
Bár ez utóbbi szintén egy erősen illuzórikus megközelítés, de ha a nép nem is lesz boldog, az biztos, hogy a magukat rendpártinak feltüntető helyi erők egyben fogják tartani a rendszert.

A szankciók sohasem működnek.
A szankcio celja az agressziv fel elszigetelese.
Ha jol megy minden akkor elkergetik a vezetot.
A szankcio meggatolja az agressziv felet abban hogy kiterjessze a muveleti teruletet, illetve hosszu tavon megakadalyozza hogy onalloan visszaszerezze a haboruban elvesztett kepessegeit.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and vilmoci