[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
hiryu

Ha ennyi mindent lehet kapni, akkor csak beszerzik az oroszok az élelmiszert. Én 1984-86 között voltam a SZU-ban, hát... ahhoz a választékhoz képest ez maga a Paradicsom.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Mit lehet kapni, és mit utd megfizetni az két eltérő kategória...

Ld magyar vásárlókat a hipermarketekben....
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
hiryu

Nekem volt egy félig orosz, félig magyar származású tanítványom (apuka magyar, anyuka orosz), aki időnként meglátogatta az orosz nagyszüleit is, akik nyugdíjasok voltak. Ő például azt mondta, hogy állami juttatásokat természetben ( fűtés, villany, telefon) is kapnak az orosz nyugdíjasok. Én nem ellenőriztem ezt, de bármi megítéléséhez nyilván ezt is számba kell venni.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Eről ami rémlik, hogy az orosz vezetés részéről voltak nagy ígéretek, a nyugdíjasok támogatására.
illetve azt hiszem, volt pár kategória, akik kaptak ilyesmit, - veteránok, a Szervek nyugdíjasai, pld, de utánanézek.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
????????????????????????????????
http://www.origo.hu/itthon/20150131-nincs-ertelme-magyarorszagnak-mondta-putyin-foideologusa.html
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 349
26 570
113
Azt hiszem a Magyarország topicban laudarage írt részletesebben arról, hogy Mo.-nak milyen szövetségeket kellene kötni és kivel, amelyben egy "magyar-xxx föderáció" jöhetne létre, mint régen is volt.
Lehet, hogy Alekszandr Dugin főideológus olvasta laudarage HTKA kommentjeit?
Amúgy ha nagyon belegondolunk, még lehet is benne valami, "............, nagy magyarország menyország".
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Van egy olyan érzésem az orosz széljobb közkedvelt szófordulata hogy Magyarország egy mesterséges állam így nincs joga létezni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 349
26 570
113
Már melyik Magyarországra gondolnak, a nagyra, amelyik régen volt? A mostani csak árnyéka annak. Lehet, hogy ők még a régi térképeket forgatják?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
<blockquote rel="czulu"><i>A Transzszibériai Szállítások Koordinációs Tanácsa (TSZKT), az Oroszországi Vasutak (RZSD) és a MÁV munkacsoporti ülésének fő témája a magyar–orosz együttműködés, és a transzszibériai fuvarozás volt.</i>

iho.hu/hir/nemzetkozi-vasuti-munkacsoport-targyalt-budapesten-150131

Remélem, most nem csak odafele mennének a vonatok
</blockquote>

Az ilyen hírek mehetnének szerintem az "Oroszországgal kapacsolatos Off topikba"

Ez inkább haditechnikával, biztonságpoltikával foglalkozó topik, a másikba mehet bármi-tudomány, technika, gzdaság, kultúra, sport ....stb.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 194
10 727
113
Úgye csak véletlenül került egymás mellé Magyarország létezése és a vagonkérdés??
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Az ilyen hírek mehetnének szerintem az "Oroszországgal kapacsolatos Off topikba"

Ez inkább haditechnikával, biztonságpoltikával foglalkozó topik, a másikba mehet bármi-tudomány, technika, gzdaság, kultúra, sport ....stb.

Jelenleg szerintem nem teljesen egyértelmű, hogy egy-egy hír vagy információ hova is kerüljön. Egyrészt nagyon sok az átfedés, nincsenek tisztán egy régióra-országra vonatkoztatható hírek. Másrészt manapság szvsz egy ilyen hírnek van biztpol vonzata bőven, mivel bizonyos országok kapcsolatát mutatja, még ha nem is a legmagasabb szinten. A könyvtár tűzesetről szóló hírt olvastam én is, azt biztos nem ide tettem volna. Majd a modi eldönti minek hol a helye, ha szúrja a szemét.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://seansrussiablog.org/2014/06/04/3510/
http://www.wikiwand.com/ru/%D0%91%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BD_%C2%AB%D0%90%D0%BB%D0%B8%D1%8F%C2%BB
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
????????????????????????????????
http://www.origo.hu/itthon/20150131-nincs-ertelme-magyarorszagnak-mondta-putyin-foideologusa.html

Tipikus origos ferdítés,
Dugin nem Putyin ideológusa, már rég a szélsőjobbról támadja Putyint, olyan orosz Csurka Pista.
Nem Mo.-nak nics értelme, hanem újra eljöhet a birodalmak kora, mint a XIX. sz.-ban.
Laudarage lehet hogy Duginnak dolgozik a Hungaroslavia tervel? :D
Én az Osztrák-Magyar Monarchiát látnán viszont szívesen!