[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.flagmagazin.hu/mondom_a_magamet/frei_tamas_a_putyini_dilemma

Mondjuk Frei Tamás atlantista, de azért lehetne egy kicsit objektívebb is. Putyin démonizálása megfoszt a helyzet, a lehetőségek elemzésétől, s ezek meglátásától. Sehová sem vezet.
Abban igaza van, hogy a magyar sajtó nem sokat foglalkozott Davosszal. Így nem derül ki, hogy jelentősége mi volt, volt-e ennek a találkozónak.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 594
113
Ecso
Fei-től ne várjál objektivitást, maradt volna a kaptafánál, ahol elkezdte. Ki nőtte magát és beállt a sorba.
Ezek a meghívom nem hívom, nem látlak szívesen, te vagy a f@sza gyerek meg egy baromság. Ugyanaz mint az emberek, családok között, csak nagyban.
Putyin a történelmi megemlékezés alkalmával egy történelmi szomorú esemény kapcsán ment volna, mert ilyen alapon mit keres ott a német és ukrán elnök. Ez csak egy giccses komédia, mint a G20 volt Ausztráliában.
Putyint és az orosz vezetést már akkor nem fogadták be a git egyletbe, amikor még az ukrán eseményeknek híre-hamva sem volt. Igazán ez volt neki(k) az egyik fájó pont. Szerintem Ő(k) már túl van(nak) ezen és a nyugati politikusok, élükön a lengyel, ausztrál kisded játékai nem osztanak szoroznak a sakk partiban. Lényegtelen figurák, de fontosak akarnak lenni.
Amikor majd a lengyelek meg megint beleszaladnak egy KO pofonba, akkor lesz nagy sírás rívás a részükről.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Azért ennek a verziónak ne nagyon drukkolj!
Ha a lengyelek padlóznak, akkor az egész vonal padlót fog!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 594
113
Én nem drukkolok, sőt! De nem kéne ennyire ugrálniuk és pattogniuk az első sorban. Én nagyot csalódtam bennük.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Szerintem az Európai Unión belül megkezdődött a csoportosulás. Ahogyan 8-10 fő még tud egységes csoportot alkotni, de ennél több fő esetén már strukturáltabb lesz a kapcsolatrendszer. Ráadásul az ukrán válság olyan geopolitikai helyzetet teremtett - nekem úgy tűnik- hogy ez a rétegződés-csoportosulás felerősödött, és újra felszínre kerültek a történelmileg kialakult egykori szövetségek. Lengyelország angolszász orientációjú volt, Közép-Kelet-Európa német orientációt képviselt. Ezek kezdenek megmutatkozni.
Kérdés: mi lesz az Unióval? Együtt tud-e maradni a 28 ország? Én ezért nem szoktam Merkelt szidni, mert ez óriási kihívás, s a németek viszik a vállukon az Uniót.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Dmitrij Kiszeljov a Russia 1 TV-ben, 2014 március 16-án. Oroszország legfontosabb nukleáris támadást elrettentő fegyvere egy teljesen automatizált rendszer ami egy nukleáris ellentámadást garantál a parancs-továbbitási-vonalak, kulcsemberek közti kommunikáció teljes pusztulása és halál esetén is.
https://www.youtube.com/watch?v=riTVZxaB7O4
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Oroszország legfontosabb nukleáris támadást elrettentő fegyvere egy teljesen automatizált rendszer ami egy nukleáris ellentámadást garantál a parancs-továbbitási-vonalak, kulcsemberek közti kommunikáció teljes pusztulása és halál esetén is.

Ugye nincs valahol egy Doomsday Machine is? ;]

3534_ai.jpg
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Oroszország legfontosabb nukleáris támadást elrettentő fegyvere egy teljesen automatizált rendszer ami egy nukleáris ellentámadást garantál a parancs-továbbitási-vonalak, kulcsemberek közti kommunikáció teljes pusztulása és halál esetén is


Na de ha kifogy belőle a vodka?????????????????
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Ez a rendszer az un "Halott Kéz" idén kezdik a modernizácioját.
Idén a stratégiai nukleáris erok a legnagyobb prioritás , a legtobb pénz ide megy az orosz védelmi kiadásokbol.