[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
nem ez volt a kérdés ! Az volt a kérdés hogy hány darab van nekik ?

ha nem tudod erre a pontos számszaki választ akkor mit okoskodsz ? (és nem tudod .. )

ps: nem én dobtam be a számot a hk gyártósor kapacitásáról szerintem ,keversz valakivel.

szóval írj már egy pontos darabszámot,vagy ha nem tudsz akkor maradjál csendben és picsogjál :D

Bokitól, zsoltitól és a többiektől évek óta hallgatjuk, hogy csak figyeljünk, mert ha egyszer helyzet lesz, akkor majd százával-ezrével-tízezrével tolják ki az oroszok az eddig sose látott M-változatú hiperszónikus-nagyonsokgenerációs-hipertitkos-világverő wunderwafféikat a titkos földalatti bunkereikből, fogunk majd ámulni mi balga tudatlanok.

Jelentem 10 és fél hónapja helyzet van, erre T-62-esekkel meg második világháborút idéző UB-blokkozással operál "a világ második hadserege", az egyik flottájuk zászlóshajóját szubszónikus rakétákkal hullámsírba küldik, a világ legjobbjának mondott honi- és csapat-légvédelme által védett orosz légteren keresztül 700km-t kétszer-háromszor lazán átrepülnek ukrán drónok egészen a nukleáris stratégiai bombázók bázisáig.

A nyilvánvalóan bagatel veszteségeket nagyvonalúan elhanyagolva kérdem, hol vannak ezek a bunkerek és mikor rajzanak már végre elő belőlük tízezrével az M-szériás akármik?
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 739
113
Bokitól, zsoltitól és a többiektől évek óta hallgatjuk, hogy csak figyeljünk, mert ha egyszer helyzet lesz, akkor majd százával-ezrével-tízezrével tolják ki az oroszok az eddig sose látott M-változatú hiperszónikus-nagyonsokgenerációs-hipertitkos-világverő wunderwafféikat a titkos földalatti bunkereikből, fogunk majd ámulni mi balga tudatlanok.

Jelentem 10 és fél hónapja helyzet van, erre T-62-esekkel meg második világháborút idéző UB-blokkozással operál "a világ második hadserege", az egyik flottájuk zászlóshajóját szubszónikus rakétákkal hullámsírba küldik, a világ legjobbjának mondott honi- és csapat-légvédelme által védett orosz légteren keresztül 700km-t kétszer-háromszor lazán átrepülnek ukrán drónok egészen a nukleáris stratégiai bombázók bázisáig.

A nyilvánvalóan bagatel veszteségeket nagyvonalúan elhanyagolva kérdem, hol vannak ezek a bunkerek és mikor rajzanak már végre elő belőlük tízezrével az M-szériás akármik?
na .. szóval eljutottunk arra a pontra,hogy nem tudod a pontos darabszámot,de azért okoskodsz .. ez is valami ..

ami az említett topictársakat illeti,ha ők nincsenek tisztában a számokkal,mert nem tudják,akkor miben különbek tőled aki szintén nem tudod ?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
[URL unfurl="true"]https://pbs.twimg.com/media/FmGi0vjWYAAEJtx?format=jpg&name=900x900[/URL]
lesz itt éjszaka osonkodás kifelé ha eddig valaki még nem tette meg mert most fényes nappal életveszélyes, vagy márcsak feltett, kezekkel.


Mariupol 2.0, Azov-légió nélkül? Sok-ezer fanatikus, képzett katona nélkül ez gyakorlatilag esélytelen!
Ha, ez valóban így van --a gerjesztett média-köd mögött, mint valós helyzet--, akkor közel a vég-játék!

Közel?

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
na .. szóval eljutottunk arra a pontra,hogy nem tudod a pontos darabszámot,de azért okoskodsz .. ez is valami ..

ami az említett topictársakat illeti,ha ők nincsenek tisztában a számokkal,mert nem tudják,akkor miben különbek tőled aki szintén nem tudod ?

Kettőnk között a különbség csak annyi, hogy a "nem tudom" a te interpretációdban ez esetben automatikusan az egész NATO-t zároljelbe tevő ezres nagyságrendeket jelent, nálam meg azt, hogy próbáljuk meg józan paraszti ésszel, logikai összefüggések és tapasztalati alapokon nyugvó következtetések mentén körüljárni a kérdést.

Ha például ötödik generációs vadászgéphez valaki 12 év után sem képes kellő számú és minőségű ötödik generációs hajtóművet előállítani, akkor elég hajmeresztő, komolytalan és megmosolyogtató olyan állításokkal előállni, hogy ők már a hatodik generációson dolgoznak és közel az áttörés. Csak mert ilyen hurráoptimista állítások is elhangzottak már orosz szájakból, de ezt ugye nem kötelező automatikusan beszopni mindenkinek. Vagy igen?

Más: ha erszényes farkasok még tízezrével élnének a földön, akkor nyilvánvalóan legalább többtucatnyi észlelési esetet tartanánk számon. De mivel egyáltalán nincsenek hitelt érdemlő észlelések már vagy 100 éve, ezért logikus a feltételezés, hogy nemhogy tízezer élő példány nincs, hanem épp ellenkezőleg, erősen valószínűsíthető, hogy már ki is haltak. Persze ez közel sem atombiztos állítás, de mégiscsak ez a legkézenfekvőbb, a leglogikusabb és a legnyilvánvalóbb magyarázat.

Nem olyan bonyolult ez, és értem én ezt a "nemtudhatjuk" jellegű heves ködösítést, amikor vélhető gyengeségre tapintunk, de azért logikusan gondolkodnunk ettől még szabad, vagy nem?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 082
33 118
113
Értem, generalisszimusz. Azért majd nézd végig a videót, érdemes. A srác értelmes, nem húz egyik oldalhoz se.

Továbbra is áll a kérdésem (amit molni csak a szokásos betűsalátával válaszolt meg, miszerint F35 JDAM JSTARS AWACS SDB, azaz ő kb a légierővel demilitarizálna), miszerint te egy éve mit csináltál volna máshogy az oroszok helyében, feltételezve, hogy a politikai cél az ukránok demilitarizálása?
Ha ilyen arányszámokát hozott ki,nem nagyon érdemes
Nem indítottak volna háborút felkészületlenül.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 332
20 767
113
Embargó alatt álló orosz hajó rakodott titokban egy dél-afrikai támaszponton
Feszült lett Washington és Pretoria viszonya, miután a Lady R nevű orosz kereskedelmi hajó decemberben kikapcsolta a transzponderét, majd szemtanúk szerint titokban kikötött Dél-Afrika legnagyobb haditengerészeti támaszpontján. A semleges álláspontot képviselő afrikai ország nem hajlandó részleteket elárulni, feltételezések szerint az oroszok drónokhoz használható optikai eszközöket vásároltak.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 739
113
Kettőnk között a különbség csak annyi, hogy a "nem tudom" a te interpretációdban ez esetben automatikusan az egész NATO-t zároljelbe tevő ezres nagyságrendeket jelent, nálam meg azt, hogy próbáljuk meg józan paraszti ésszel, logikai összefüggések és tapasztalati alapokon nyugvó következtetések mentén körüljárni a kérdést.

Ha például ötödik generációs vadászgéphez valaki 12 év után sem képes kellő számú és minőségű ötödik generációs hajtóművet előállítani, akkor elég hajmeresztő, komolytalan és megmosolyogtató olyan állításokkal előállni, hogy ők már a hatodik generációson dolgoznak és közel az áttörés. Csak mert ilyen hurráoptimista állítások is elhangzottak már orosz szájakból, de ezt ugye nem kötelező automatikusan beszopni mindenkinek. Vagy igen?

Más: ha erszényes farkasok még tízezrével élnének a földön, akkor nyilvánvalóan legalább többtucatnyi észlelési esetet tartanánk számon. De mivel egyáltalán nincsenek hitelt érdemlő észlelések már vagy 100 éve, ezért logikus a feltételezés, hogy nemhogy tízezer élő példány nincs, hanem épp ellenkezőleg, erősen valószínűsíthető, hogy már ki is haltak. Persze ez közel sem atombiztos állítás, de mégiscsak ez a legkézenfekvőbb, a leglogikusabb és a legnyilvánvalóbb magyarázat.

Nem olyan bonyolult ez, és értem én ezt a "nemtudhatjuk" jellegű heves ködösítést, amikor vélhető gyengeségre tapintunk, de azért logikusan gondolkodnunk ettől még szabad, vagy nem?
Nem, nem az a baj haver, hogy próbálsz terelni, kibúvót keresni, idejöttél, arcoskodtál, tudóskodtál, én meg rávilágítottam neked hogy szart sem tudsz, csak a szád jár és okoskodsz, de nincs ebben semmi ha elismered, viszont vagy annyira butuska, hogy ahelyett hogy bölcsen hallgatnál tovább görgeted ezt a szálat..


ami nekem felettébb szórakoztató, számodra meg felettébb kínos :D


na további szép estét, ne terheljük ezzel a topicot, semmi értelme, főleg hogy próbálsz előszedni mindenféle " aduászt" a kis tarsolyodból, viszont én nem ezt kérdeztem, nem erre voltam kíváncsi, hanem arra hogy ha már így kinyilatkoztatsz (pedig szart sem tudsz, csak okoskodsz) akkor írd meg a darabszámot,nem tudod, ennyi.. nincs miről beszélni, nyitott szájjal szaladtál be a f@szerdőbe,ráadásul magadtól.


(látod mennyivel egyszerűbb lett volna ha hallgatsz, ahogy az elején írtam... vagy azt írod pl :"bevallom, fogalmam sincs róla, tévedtem előfordul mindenkivel, bocs"


Ennyi lett volna te meg égeted itt magad szénné a hülye magyarázkodással, meg kifogásokkal..


de mondom engem szórakoztat :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 820
113
Milyen anyagot szedsz egyébként?!
Bokitól, zsoltitól és a többiektől évek óta hallgatjuk, hogy csak figyeljünk, mert ha egyszer helyzet lesz, akkor majd százával-ezrével-tízezrével tolják ki az oroszok az eddig sose látott M-változatú hiperszónikus-nagyonsokgenerációs-hipertitkos-világverő wunderwafféikat a titkos földalatti bunkereikből, fogunk majd ámulni mi balga tudatlanok.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 820
113
A Harkoviak tüzijátékkal "üdvözölték" a Wagnerosokat Szoledar felszabadítása alkalmából:


 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
384
2 620
93
A hiperszónikus fegyverek oroszok által bejelentett szolgálatba állítása óta néhány év telt el. Életszerűtlen, hogy ezekből számottevően többet és gyorsabban gyártanának, mint a kevésbé fejlett, nem hiperszónikus fegyverekből, ahogy arra sem utal semmi, hogy a hordozásukra képes hajók és repülőgépek elárasztanák a légteret és a világtengereket.

Ez alapvetően korrekt leírása a helyzetnek. Ugyanakkor a 10 és az 1000 között elég nagy a távolság, illetve érdemes megnézni, milyen célokra, illetve milyen hatékonysággal lehet ezeket a fegyvereket használni.

Csak példaképp: hány B-21 bombázó áll szolgálatban? Tudom, hogy a bombázó újrahaszosítható, de a lényeg az, hogy bizonyos drága, de hatékony fegyverrendszerből nem szükséges sok.

Ha feltételezzük, hogy a hiperszonikus fegyverek fő célja az amerikai anyahajók támadása, és megnézzük, milyen védekezési lehetőségek vannak ellenük, akkor 100 darab hirtelen már picit túl soknak is tűnik.

Mire fogják használni? Minek gyártsanak többet?

Ahogy én látom, az oroszok elsősorban védekezésre rendezkedtek be, nem támadásra. Ennek megfelelően szenvednek is most rendesen, de pont ezért fog szendvedni mindenki, aki megpróbálja őket sarokba szorítani.

Nem gondolom azt sem, hogy az oroszok kitáraznának Ukrajnában. Valószínűbb, hogy a technika szinvonala esni fog, viszont azt a kevésbé potens technikát tömegben fogják gyártani. Háború esetén mindenki ezt csinálná, hiszen tipikusan a csúcstechnika gyárási kapacitása véges, míg a régebbiek gyorsabban gyárthatók.

Ne áltassuk magunkat azzal, hogy a helyzet bármelyik oldalon statikus, és a gyártási kapacitások változatlanok. Az viszont lényeges különbség, hogy az oroszországi haditermelést az ország berendezkedése miatt sokkal könnyebb felpörgetni. Nyugaton ugyanis jelenleg még piaci áron piaci vállalatok termelnek, akik nem fognak csak úgy milliárdos beruházásokat végrehajtani. Épül már az új Javelin vagy Leo gyártósor az ukrajnai konfliktus miatt? Az oroszok viszont már majd egy éve kijelentették, hogy elkezdenek hadigazdaságra átállni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Tehát miután Szoledar elesett, és erről a FOS kb semmit nem ír, előkerülnek bizonyos “hírszerzési források”, akik szerint az OF fegyveres erőinek negyedét (!) adja már a Wagner, illetven amúgy nem túl hatékonyak, hiszen van amikor hetekig ostromolnak egy házat.

Az eredeti:

Egyébként meg nem is úgy van az, Szoledar még nincs is elfoglalva ;)

Röviden: keresik a megfelelő narratívát. Egyelőre még nem döntötték el, hogy a sóbányák miatt koncentrált a profitéhes Prigozsin a városra, vagy igazából semmi jelentősége nem volt, vagy még el se foglalták.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113

Kontraszt: A Nyugat-Európában legolcsóbb Lidl-ben ismeretségi-kör információi szerint egyre gyakrabban drágulnak alapvető-közeli élelmiszerek 10-15%-kal!
... és jobban megnézve csomagolást sok esetben egyúttal a mennyiség/db/térfogat is kevesebb/kisebb lett 10-15%-kal!
...tehát összesen 20-30%-os ár-emelkedés.

Ezek decemberi-Januári hírek. A szankciók műxenek! Aha...

.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mégsem úgy van, hogy...


 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Remélem péntekre fogják időzíteni, csak, hogy legyen lelki erőm kipihenni a hétvégén, hogy aztán fel tudjak készülni az azt követő héten bekövetkező összeomlásra is

Ezek az úgynevezett újságírók és úgynevezett szakértők úgy vannak, mint az Ábel a rengetegben barátai, hogy addig van munkájuk, még össze nem omlik Oroszország, vagy meg nem bukik a NER.

"- Mit célozzak meg? - kérdezte.
  • Az ördögöt - mondtam.
  • Hol van?
Valami húsz lépésnyire rózsabokor állott. Gondoltam én is egyet, és belémutattam a rózsa-
bokorba:
- Páter Furtunát szerint ott lesz, a szállásán.
A főbarát ráemelte a puskát a rózsabokorra, és belédurrantott, de a szóláson kívül más ered-
mény nem mutatkozott.
  • Jó, hogy nem volt ott az ördög - jegyezte meg Márkus.
  • Miért? - akaszkodott Furtunát véle.
  • Azért, mert ha ott lett volna, a főtisztelendő páter-gvárgyián meglőtte volna.
  • Meg, hála Istennek.
  • Nem hálaistennek! - ellenkezett Márkus.
  • Hát miért? - ütött rajta Furtunát.
  • Azért - felelte Márkus -, mert ha meglőtte volna, akkor mi kenyér nélkül maradtunk volna."