[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Dehogynem, menjünk csak bele!

„Valódi értéken számolva Amerika csak nagyjából 20 százalékkal költ többet a haderejére, mint Kína – de még mindig többet költ.”

Ez aztán a nagy vigasz, 20%! Menten magam alá piszkítok.
Oszt ez mit jelent gyakorlatilag?
20%-al több a lósz@rgyártás, pardon, lőszergyártás?
Elnézve a kínai önköltséget, 20% USA plusz kiadás az gyakorlatilag mínuszt jelent az effektív termelési kapacitásban Kínával szemben.
20% elköltött manitöbblet kevés lesz a kínai termelés lehagyásához.

Na jó, de mikor dől már össze Putyinfalva?
Plusz vedd hozzá,hogy az a sok amerikán kívüli katonai bázis mennyit emészt fel a költségvetésből! Erősen rontják az arányokat .
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 297
26 355
113
Már elnézést de mindha Oroszok kezdtek volna háborúba. Ők és a slepjük akik ezt támogatják arogánsak. Nem aki kevesli amit a NYat ad főleg, hogy finoman szólva lenne mit.
---
@Wilson Nagyon kemény/abszurd amikor Németben ahol átlag 4-5*ös fizuk vannak egy Lidl olcsobb mint felénk.
Már elnézést, de nem 2022. február 24.-én kezdődött ez az egész, akkortól már csak a nagyon kemény folytatást látjuk. Ha szerinted onnantól kell mindent számolni, akkor fordítva ülsz a lovon. Az amerikai szenátor is nyíltan megmondta, hogy az előzmények után nem volt más választása az oroszoknak. Sokkal többről van szó. Nyíltan beszélnek róla a nyugati politikusok, hogy az oroszokat hogy verték át, kihasználták a jóhiszeműségüket. Már a szankciókat is kidolgozták előre, nem véletlenül.
A fegyveres konfrontáció alacsonyabb intenzitással, kisebb területen már több éve tartott. Ez lett egy sokkal nagyobb területen nagy intenzitásúvá téve. Azért vagy arrogáns többed magaddal, mert ezeket ignorálod a saját szempontod alapján. Nem csak nézni, látni is kellene.
A nyugati "álomvilág, jóléti társadalom" meg elkezdett recsegni, ropogni. A virtuális GDP-vel még kitart egy ideig a lendület, a világ nagyobbik részének a lerablását kicsit túltolták. Nagy árat fognak fizetni érte. Németországban 7% az ÁFA, nálunk 27%, ezért drágább a Lidl is nálunk. Hiába dolgozunk többet, nem ez számít, sajnos. Régebben dolgoztam Ausztriában, hiába dolgoztam minimum 2x annyit, mégis harmadát kerestem, mint az osztrák.
Amíg az EU-ban leszünk, ilyen "politikusi elittel" megáldva, nem is fog változni gyökeresen a helyzet. A látszólag szép gyümölcs belülről már rohad, rendesen. A FOS média, meg a pénzügyi elit sz@rkavarása egy darabig még eltakarhatja a valóságot, de a bili nemsokára kifog borulni.
Élvezd még ki németben a "jó világot" egy ideig, a visszaszámlálás már elkezdődött.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
Voronyezsben egy 40 éves részeg férfi , a 19. emeletről egy autóra esett, fejével átütöttee, majd felállt, leporolta magát és dalt énekelt a mentősöknek.

PpA7V98CY-g.jpg


Az esés pillanata


Később...
Azonnal besorozni és egyedül beküldeni Bahmutba tökig felfegyverezve! ;)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Bocs, de az is látszik, hogy az EU energiahordozók importját érintő szankciók súlyosan érintik az EU infláció emelkedését és az export versenyképességét . Ezt nevezhetjük akár a "szabad piaci verseny korrigálásának" is!
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 251
8 157
113
Elöször tedd fel a kérdést, hogy miért avatkozott be Oo Ukrajnában. Amíg azt nem érted fölösleges ide irkálni.
Azt felesleges vitatni, hogy Oroszország kezdett háborúzni Ukrajnával, és nem fordítva. Hivatkozhatsz itt okokra, de a tény az marad, hogy ők támadtak. Rossz döntés volt, mert túl sokba kerül az, amit (már) elérhettek volna más eszközökkel. Persze, csak szerintem. Annak idején te sem, és é sem hittem volna, hogy katonailag beavatkoznak. Nézd csak vissza a tavaly február 24. előtti két héten a témában a hozzászólásaidat....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Rendben van tőlem, hogy Oo az "agresszor", meg szankciózni kell, meg háborodjunk fel stb.
Csak kérem a tisztelt nemzetközi közönséget ( meg a kedves fórumtársakat is), hogy legyenek konszekvensek és minden màs "agresszor"-al szemben is ugyanezt az erkölcsi mércét alkalmazzák. Élen az US-el...
Na, csönd van? Hát ez a baj.

Ràadásul csak azèrt megy a nagy nyavalygàs Európában, mert a balhé itt van a közelben. Ha Afrikában vagy Latin-Amerikàban lenne, a kutyát nem érdekelné. Hetente lenne róla egy cikk valahol a 4.oldalon. Forditva, a vilàg legnagyobb része le se szarja a mi kis törzsi balhènkat. Őket jobban érdekli a nyersanyagárak fejlődése.

Azt sem kellene elfelejteni, hogy nagy erkölcsi indulatból és diplomàciai impotenciàból sikerûlt egy regionális kis konfliktusból sikerült egy krizist csinálni, ami még egy atomháborúhoz is vezethet európai földön és sajnos nem északamerikában, hogy egyszer már ők is élvezzhessék a politikàjuk következményeit a saját bőrükön.
Bràvo a sok okosnak!
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Voronyezsben egy 40 éves részeg férfi , a 19. emeletről egy autóra esett, fejével átütöttee, majd felállt, leporolta magát és dalt énekelt a mentősöknek.

PpA7V98CY-g.jpg


Az esés pillanata


Később...
Egy hete meg arról folyt a vita,hogy a kinzhal milyen mélységbe képes rombolni.Ezek a képek magukért beszélnek :D
 
W

Wilson

Guest
Azt felesleges vitatni, hogy Oroszország kezdett háborúzni Ukrajnával, és nem fordítva. Hivatkozhatsz itt okokra, de a tény az marad, hogy ők támadtak. Rossz döntés volt, mert túl sokba kerül az, amit (már) elérhettek volna más eszközökkel. Persze, csak szerintem. Annak idején te sem, és é sem hittem volna, hogy katonailag beavatkoznak. Nézd csak vissza a tavaly február 24. előtti két héten a témában a hozzászólásaidat....
Azon mindig jókat mosolygok, hogy Putyin azt mondta , hogy azért is indította meg az inváziót Ukrajna ellen mert Ukrajna esetleges NATo tagsága súlyossan veszélyezteti Oroszország biztonságát na most az a helyzet, hogy az orosz támadást követően a svédek és finnek úgy döntöttek, hogy NATO tagok lesznek és miután Finnország tegnap hivatalosan a NATO tagja lett mindenkinek felhívnám arra az aprócska tényre a figyelmét , hogy az immár NATO tag Finnország határa 160 km-re van Szentpétervártól tényeg "zseniális" volt Putyin terve...
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 465
7 290
113
Erről csak annyit, hogy egyáltalán nem úgy látszik, hogy Európa rogyott meg, és nem az oroszok vannak szoaréban.
vita arról lehet hogy európa vagy oroszország rogyott meg jobban, van-e nagyob xarban
azon hogy mindkettő megrogyott és mindkettő xarban van azon nincs vita
és azon hogy mi itt - többé vagy kevésbé - xarban vagyunk, nem segít egy fikarcnyit se hogy az oroszok is xarban vannak
sőt
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 520
113
Valaki emlegette itt a bokszmeccset metaforaként a szankciókra (már hogy ezek valójában kölcsönös pofonok, és hogy az nyer a végén, aki jobban bírja, vagy hasonló).
Szerintem ez egy olyan bokszmeccs, amelyre az egyik fél el se ment (az orosz), a másik meg (EU), mivel a bukmékernek (USA) muszáj valami showműsort mutatni, hevesen árnyékbokszol.

Komolyan, vezesse már le nekem valaki, hogy az új világban hogyan marad versenyképes az EU gazdaságának materiális javakkal foglalkozó része (ipar, mezőgazdaság) úgy, hogy az energia- és alapanyagárak durván megemelkedtek, ráadásul így is maradnak a belátható jövőben??
Mi az a gazdasági ellenintézkedés, amely ezt kikompenzálja?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Gacsat! Ezen mit kell látni? És közben a HUF hogyan változott az USD/EUR árfolyamhoz képest? Egy valuta pillalatnyi árfolyam ingadozása valójában mit mutat?
az orosz rubel egy évét.
Valaki emlegette itt a bokszmeccset metaforaként a szankciókra (már hogy ezek valójában kölcsönös pofonok, és hogy az nyer a végén, aki jobban bírja, vagy hasonló).
Szerintem ez egy olyan bokszmeccs, amelyre az egyik fél el se ment (az orosz), a másik meg (EU), mivel a bukmékernek (USA) muszáj valami showműsort mutatni, hevesen árnyékbokszol.

Komolyan, vezesse már le nekem valaki, hogy az új világban hogyan marad versenyképes az EU gazdaságának materiális javakkal foglalkozó része (ipar, mezőgazdaság) úgy, hogy az energia- és alapanyagárak durván megemelkedtek, ráadásul így is maradnak a belátható jövőben??
Mi az a gazdasági ellenintézkedés, amely ezt kikompenzálja?
Például, ha beengedjük az ukrán gabonát.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
vita arról lehet hogy európa vagy oroszország rogyott meg jobban, van-e nagyob xarban
azon hogy mindkettő megrogyott és mindkettő xarban van azon nincs vita
és azon hogy mi itt - többé vagy kevésbé - xarban vagyunk, nem segít egy fikarcnyit se hogy az oroszok is xarban vannak
sőt
A ruszkik drágábban kapnak szenet, acélt, kőolajat, földgázt, uránércet, villamos energiát, gabonát?
Az orosz ipar/életszínvonal vagy az európai ipar/életszínvonal zuhanhat nagyobbat?
Én úgy tudtam, hogy mindig az van nagyobb sz@rban, aki többet bukhat.
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
649
2 245
93
Voronyezsben egy 40 éves részeg férfi , a 19. emeletről egy autóra esett, fejével átütöttee, majd felállt, leporolta magát és dalt énekelt a mentősöknek.

PpA7V98CY-g.jpg


Az esés pillanata


Később...
Tűzoltó voltam 20 évig, ilyen embereket csak dirib-darabban láttam. Ez maga a csoda, ha tényleg igaz!!!