[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Például, ha beengedjük az ukrán gabonát.


Mérgezett ukrán gabona érkezett Magyarországra


Több esetben is toxin- és GMO-szennyezést mutattak ki az Ukrajnából Magyarországra érkezett gabonák vizsgálatát követően. Több mint 29 tonnányi kukorica forgalmát korlátozták, illetve megsemmisítését rendelték el az élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek – közölte az Agrárminisztérium (AM) kedden az MTI-vel.
A szakemberek a gabonatárolókban fellelt tételekből vett mintákon GMO-, növényvédőszermaradék- és toxintartalom-vizsgálatokat végeztek, valamint ellenőrizték a tárolási körülményeket, a raktári kártevők esetleges jelenlétét és a nyomon követhetőséget is.
a szakemberek három esetben találtak mikotoxinnal szennyezett kukoricát, és ugyancsak három minta mutatott pozitív eredményt a GMO-vizsgálatot követően.
Mindezek mellett két esetben szójaszennyezettséget mutattak ki. A tárca tájékoztatása szerint Békés vármegyében a helyszíni ellenőrzés során találtak olyan ukrán származású, több mint 29 tonnányi kukoricát, amely csávázottkukorica-vetőmaggal volt szennyezett. Erre a tételre forgalmi korlátozást és megsemmisítést rendeltek el.
A szennyezett gabonából nem került és nem is kerülhet a magyar fogyasztókhoz – olvasható a minisztérium közleményében.
forrás: https://index.hu/kulfold/2023/04/05...rgezett-ukran-gabona-erkezett-magyarorszagra/

Hát ez az! Lenyomja az egyik létfontosságú alapanyag árát.

A tiltakozó megmozdulások résztvevői az ukrajnai gabona – mindenekelőtt a búza és a napraforgó – behozatalának leállítását követelik, mert az ukrán termékek alacsony ára versenyképtelenné teszi a bulgáriai gabonát.

forrás: https://index.hu/kulfold/2023/03/29...behozatala-ellen-tiltakoznak-a-bolgar-gazdak/

Avagy: te nehezített pályán termelj (szabályozások növényvédőszerekre, drága energia, üzemanyag, kemikália, trágya...), majd letörik az áraidat! Ez aztán meg fogja oldani a gondokat!

Gondoltál arra, hogy az EP választásokon indulj?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 335
113
Az tuti, hogy Zselét el akarták fogni Kijevben, de mivel első nap 28000!!!!!!! km2t foglaltak el teljesen máshol, szinte harc nélkül, én azért most azt mondanám, hogy lófaszt volt itt szó gyors hadműveletről, már a 8 éven át kiépített ukrán védelem miatt is. Tény, hogy a több tucatnyi heli mellett 120 különféle haditechnikával mentek Gostomelre az ukránok orra előtt, de látva, hogy mi fontos azóta is nekik, kizártam a villámháborút. Főleg a NATO Intel miatt.

Ez nem volt Grúzia szitu. Beásott védelem volt. Mindegy mit írt, ír a mélyFOS azóta is, én egy orosz vezetőt se láttam villámháborúról beszélni. Katonát meg pláne. Az biztos, hogy rögtönzés volt az eleje, de hogy erre számítottak 8 év után vagy benézték?! Passz.

A manit gyorsan rendberakták, a gazdaság fel volt készítve. Lehetett ez tervezett de inkább azt mondanám, tanultak a korábbi hibákból.

Az viszont biztos, hogy lesakkoztak minden lépést. Ez szeptemberben lett làtható.

De továbbra is azt érzem, csak akkor kelnek át minden folyón ha odaértek. Nem előbb, akkor.
Jussanak el a végső céljaikig, addig a NATO is sakkozik, hogy mi éri meg nekik, meddig mennek el, aztán majd a hadihelyzet eldönti a jövőt. Egy biztos: egy masszív hadsereg harcol egy masszív hadsereg ellen, de továbbra is van a kettő között hosszútávon egy minőségi különbség, meg mára Oroszország cirka 155 millás, Ukrajna pedig max. 25. Mellé sz ukrán gazdaság ... Ukrajna lélegeztető gépen. Szemmel láthatóan a ruszkik gyengítik az uniót, a natot, ők meg erősödnek. Közben megkapták a kinai intelt, az iráni drónokat, stb. Az eu pedig jobban függ mástól, gyengébb, mint valaha. Hogy ezt így akarták, vagy csak ismerték a kiszámítható, buta eus politikusokat? Passz.

És itt jegyezném meg, hogy az orosz hadsereg nagy része nem harcol, max. az állomány egy része rotációban. De ennyi.

Igazából olyannak tűnik a dolog, mint amikor az USAt megtámadta Japán. Volt az amerikaiaknak flottája, léteztek a későbbi fegyverek, de mindent be kellett indítani, ami egy év volt. A harcok során lassan, egyesével kapták ki a japó szigeteket, és jutottak el a japó anyaföld bombázásáig, majd behúzták két atommal. Európában pedig szintén lassan, tervezve, teljes légifölény után partraszálltak két ill. +1 helyen, közben kikapták az afrikai frontot a képletből, majd felőrölték a németeket Normandiában. Voltak vereségeik is, vagy kínos szopásaik, de amikor kitörtek Normandiából, az egy szem Market Garden kivételével nagyon nagy pofonba nem futottak bele, hacsak az Ardennek kezdeti bénázását nem számítjuk bele. De mivel a túlerő az övék volt, a vége nem lehetett kétséges.

Itt most két dolog lehet:
I.
Ukrajna behúzásával kialakul egy fordított Hidegháború, de most a nato lesz inkább a vsz és a kgst gazdaság szintjén hosszútávon, mint a brics tömb. Ami pedig a vsznek a kommunizmus volt, az a natonak a woke és a pc lesz.

II.
Oroszország Kínával és szövetségeseikkel együtt bevállalják amit Churchill akart, csak most fordítva:
A Szovjetunió helyett, a nato határához eljutva, kiegészülve Iránnal és meg ki tudja kivel, neki esnek a nyugatnak.

Ha a II. opció nem történik meg, Ukrajna ide, mint korábban németek és zsidók oda, ki fognak egyezni egymással bárhogy is áll most a helyzet.

Mellé, lesz új Koreai háború, csak más felállásban, de ugyanott, Vietnám helyett lesz iráni háború, majd az egész végén magától szétesik a korrupt és képmutató, gazdaságilag magát lenullázó woke eu és nato.

Lesz 30 év, de ahogy a hidegháború is véget ért 1x, miért ne érne véget 1x egy multikulti, woke és pc világbirodalom is? Volt már rá példa, és a történelem mindig ismétli önmagát.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
forrás: https://index.hu/kulfold/2023/04/05...rgezett-ukran-gabona-erkezett-magyarorszagra/





forrás: https://index.hu/kulfold/2023/03/29...behozatala-ellen-tiltakoznak-a-bolgar-gazdak/

Avagy: te nehezített pályán termelj (szabályozások növényvédőszerekre, drága energia, üzemanyag, kemikália, trágya...), majd letörik az áraidat! Ez aztán meg fogja oldani a gondokat!

Gondoltál arra, hogy az EP választásokon indulj?
Az első kamu. Tiszta piacvédelem.
Én vagyok a gazda, aki nem tud takarmányt venni, mert 4xes áron adják a kereskedésben. Éljen a GMO!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az első kamu. Tiszta piacvédelem.
Én vagyok a gazda, aki nem tud takarmányt venni, mert 4xes áron adják a kereskedésben. Éljen a GMO!
Ja, ha kamu akkor jó! Ha te állatot tartasz, nem gabonát termelsz, akkor jogos, dögöljön meg a gabonatermelő tehene is, majd a szabadpiac kiváltja őt is. Csak nehogy a végén téged is kiváltson valami ukrán import termék... Slava Ykryny!

A kamuhoz meg: én meg vagyok a polgár aki nem akar Glifoszfátot enni reggelire. Az ukrán minőségbiztosításból származó olcsó árletörő gabonát amit Afrikának kellett átengednünk, azt mondták, az éhezés ellen, aztán itt maradt. Pont mint a menekültek.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ja, ha kamu akkor jó! Ha te állatot tartasz, nem gabonát termelsz, akkor jogos, dögöljön meg a gabonatermelő tehene is, majd a szabadpiac kiváltja őt is. Csak nehogy a végén téged is kiváltson valami ukrán import termék... Slava Ykryny!

A kamuhoz meg: én meg vagyok a polgár aki nem akar Glifoszfátot enni reggelire. Az ukrán minőségbiztosításból származó olcsó árletörő gabonát amit Afrikának kellett átengednünk, azt mondták, az éhezés ellen, aztán itt maradt. Pont mint a menekültek.
A gabonatermelő 100-200 Ftért adja azt, amit a bolt 660ért.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
649
2 245
93
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 939
5 064
113
Abban állapodtunk meg tavaly december 27-én , hogy idén márciusban visszatérünk arra, hogy kinek lesz igaza abban, hogy az oroszok támadást fognak indítani Fehéroroszország irányából mivel ma március 31-e van ezért jeleztem feléd, hogy eddig nem történt semmilyen orosz támadás.

Tudom, hogy az orosz propaganda és a portál orosz fundamentalistái folyamatosan azt szajkózzák, hogy az ukrán haderő legütőképesebb alakulatait feláldozzák Bahmutnál és éppen most likvidálja az utolsó ukrán katonákat az orosz haderő Bahmutnál, de ez nem igaz, valóban vannak Bahmutnál harcedzett ukrán dandárok de vannak ott bőven területvédelmi és pl határőr erők is. Az ukrán hadvezetés nem olyan hülye, hogy kivéreztesse a komplett ukrán haderőt Bahmutnál. Az igaz, hogy a Wagner által toborzott elítéltek komoly szerepet játszottak Bahmut ostromában, de bizony orosz hadsereg részről is vannak ott komoly alakulatok.

Ami pedig a lőszerkészleteket és lőszerutánpótlást illeti nem kell minden fals infónak felülni, csak két adalék ezzel kapcsolatban Bulgária közvetítőkön keresztül 175 millió euró értékben ad Ukrajnának ex szovjet tüzérségi lőszereket és az USA március 20-án jelentett be egy 300 millió dollár értékű fegyvercsomagot amely nagyrészt tüzérségi lövedékekből áll és a jövő héten jelenti be a következő 2,6 milliárd dolláros fegyver szállítmányát Ukrajna számára. Nem kell senkinek sem tartania attól, hogy az ukrik tüzérségi lőszer nélkül maradnak.

Ami pedig a Fehéroroszországot illeti már a háború kezdetétől folyamatosan az orosz haderő logisztikai és kiképző területekén kapott szerepet sőt a háború kezdetén az orosz haderő felvonulási területe volt. De a tavaly áprilisi orosz visszavonulás óta csak kiképzési és logisztikai szerepe van Fehéroroszországnak az orosz invázióban és érdekes módon ez a te várakozásaiddal ellentétben a mai napig sem változott meg, és az én véleményem szerint ez a jövőben sem fog megváltozni.Azért mert a terepviszonyoknak köszönhetően az északi irány sokkal könnyebben védhető az ukrik számára és tavaly április óta az ukránok egy erős védelmet építettek ki, az oroszoknak nincs más célja, hogy minél több ukri haderőt kössenek le az ukri és fehérorosz határon,és az esetleges orosz támadásra sokkal alkalmasabb terep is van az ukrán-orosz frontvonalon.

Az ukrán haderő valóban több mint egy éve intenzív harcban áll az orosz haderővel és igen vannak olyan alakulatok és katonák akik már az invázió első napja óta a fronton harcolnak minimális rotációval , de óva intenék bárkit is azzal kapcsolatban, hogy ez alapján ítélje meg az ukrán haderőt egyrészt azért mert minden híresztelés ellenére van rotáció az ukri haderőben csak egy példa erre az oroszok nagyrészt annak köszönhetően foglalták el Szoledart , mivel az ukri hadvezetés az ott szolgálatot teljesítő dandárt hátravonta a hátországba regeneráció céljából és a helyükre egy újoncokból álló területvédelmi alakulatot vezényelt. Másrészt folyamatosan képzik (nyugaton) és állítják fel az új alakulatokat az ukrik nem titkolva, hogy ezeknek komoly szerepet szánnak a beérkező nyugati fegyverzettel az ukri ellentámadás során.

És ha már az ukri ellentámadást szóba hoztad, tavaly szinte kísértetiesen ugyanez ez volt a helyzet az ukri áprilistól kezdve folyamatosan a várható ukri ellentámadásról beszéltek , amit sokan nem vettek komolyan aztán délen elindítottak egy támadást majd lecsaptak Harkovnál amelynek a következményeit mindenki látta. Úgyhogy előre szerintem nem érdemes leírni a várható ukri ellentámadást. várjuk meg mennyire lesz sikeres az ukri ellentámadás, hozzáteszem szerintem most nehezebb dolguk lesz mint tavaly ősszel Harkovnál.

Az ukrik nyugati támogatásával kapcsolatban abban egyetértek veled , hogy nem fog örökké tartani , de jelenleg még az a helyzet, hogy a nyugat az USA vezetésével mind a fegyverek mind a pénzügyi és egyéb tekintetben nagyon komolyan támogatja Ukrajnát és ez ebben az évben még nem fog megváltozni az én véleményem az, hogy az ukri ellentámadás után ebben a tekintetben is tisztábban fogunk látni, hozzátéve, hogy a nyugati támogatás alfája és omegája az USA.
Nyilván csak találgatunk, de szerintem februárra tervezték az oroszok a támadást, amikor még fagyott a talaj, ami előnyösebb a nehéztechnikának. A tavaszi ukrán sártengerben sokkal kisebb az esély a sikerre. Hogy miért maradt el? Szerintem Bahmut miatt. Valószínűleg maguk az oroszok is meglepődtek rajta, hogy ennyire bekapták a horgot az ukránok. Még a nyugati szponzoraik is le akarták beszélni róla az ukrikat, hogy mindent egy lapra tegyenek fel Bahmutnál és egy ilyen jelentéktelen településért ilyen komoly személyi és technikai erőforrást felhasználjanak, de ez kicsit már Sztálingrádra emlékeztet annyiban, hogy mindkét oldalnak szimbólikus a helyszín. Óriási hiba az ukránok részéről, hogy nem fogadták meg a nyugati tanácsot a visszavonulásra.

Semmi sem áll távolabb tőlem, hogy az itteni orosz ügynököket és propagandistákat olvassam. Messziről kerülöm az ukrán topicot. Ebbe a biztpolban is Terminátornak köszönhetően vagyunk most, magamtól soha nem néznék bele, de mivel kérésem ellenére ide pakolta, itt tudok csak válaszolni neked. De ettől még tény, hogy legalább 8 ukrán dandár(és nem területvédelmi hanem reguláris haderő) harcol csak Bahmutban és még ki tudja mennyi a környező településeken. A másik oldalon pedig nagyrészt a Wagner zsoldosai (nyilván más orosz alakulatokkal). Erre utaltam, hogy a 2 értéke nyilvánvalóan nem azonos. A Wagner börtöntöltelékei pótolhatóak, talán még örülnek is neki ha elesnek. Az ukrán alakulatok már kevésbe.

A 155 milis gránát hiány pedig messze nem fals információ: ha olvasod a nyugati sajtót akkor nagyon jól tudod, hogy az ukránok egy hónapban több 155-s gránátot lőnek el mint amennyit az USA hadiipara egy évben le tud gyártani. Június óta közel 2 millió gránátot lőttek el, ami a Nato készletek jelentős része volt. Azaz ütem - napi 6000 gránát - amit az ukrik naponta ellőnek az teljesen fenntarthatatlan. AZ USA már az egész világon Dél-Koreától Izraelig próbál újabb mennyiséget beszerezni, ami pontosan mutatja, hogy nem áll rendelkezésre elegendő készlet. Ez egyébként nem 1-1 országra vonatkozik, hanem általános a Nato-ban: a hh óta szinte senki nem rendelt 155-s gránátot, mert az volt az uralkodó álláspont, hogy már nem lesznek nagy konvencionális háborúk. A tavalyi orosz agresszió a Nato-t is váratlanul érte, teljesen új helyzet állt elő.
Én értem, hogy az ukránoknak szurkolsz, de a nagy helyzet az, hogyha még hónapokig tart a háború akkor reális az a veszély, hogy az ukrán tüzérség lőszer nélkül marad. A folyamat már megkezdődött: az exszovjet 122,152 mm-es lőszerek már tavaly elfogytak, míg a nyugati 155 milisnél az újsághírek alapján már csökkentették az engedélyezett felhasználást.
Az ukri ellentámadás: én nem gondolom, hogy 2 zlj Leopard meg 1 zlj Marder teljesen új helyzetet alakítana ki a fronton. Ez a nagy előre beharangozása az ellentámadásnak inkább a nyugati választóknak szól, akik kezdenek belefáradni az orosz-ukrán háborúba és csökken a támogatási kedv. Az újsághírek szerint Biden és Macron is azt "tanácsolta" Zelenszkijnek, hogy gondolkozzon el az oroszokkal történő tárgyaláson és akkor a republikánusokról még nem is beszéltünk.

Nincs megfelelő rotáció az ukrán haderőben: a múltkor egy kárpátaljai magyar katona aki a tüzérségnél szolgál nyilatkozta, hogy az elmúlt 1 évben 2 napot volt eddig otthon. Ez borzalmasan kevés. Ennek a jelentőségét nem lehet alulbecsülni: ez túl sok a frontszolgálatból. Pihentetni kellett volna az alakulatokat és nem a végtelenségig kifacsarni, mert ez pont a morálra -ami korábban fényévekkel jobb volt mint az oroszoknál - van romboló hatással. Anno a központi hatalmak I. vh-s vereségének is egyik fő oka volt, hogy a harcba belefáradt csapatok már nem akarták folytatni a háborút. A Nato tagállamokban valóban folyamatos a kiképzés, de ha a számokat megnézed akkor pár ezer főről van szó, ez sem lesz döntő jelentőségű. Mindössze a háború elhúzódására elegendő.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 335
113
Azért bámulatos, ahogy a nagy méretű, egész KKEUban és Ukrajnában is kihangsúlyozott útszéli reklámtáblák eltűntek. :)
A kupleráj 16-20 éve is hatalmas volt, de a prolira a nyugatiak sózták rá a sok szart 24/24, jó lesz az neki címmel.

Amikor ilyeneket látok, mindig eszembe jut Demszky "Világvárost építünk!" c. 20 éves elqurt időhúzása!

Kellene USA topikban egy ilyen, 16-20 évvel ezelőtt Detroitra, San Franciscora és Philadelphiára! :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 520
113
Azért bámulatos, ahogy a nagy méretű, egész KKEUban és Ukrajnában is kihangsúlyozott útszéli reklámtáblák eltűntek. :)
A kupleráj 16-20 éve is hatalmas volt, de a prolira a nyugatiak sózták rá a sok szart 24/24, jó lesz az neki címmel.

Amikor ilyeneket látok, mindig eszembe jut Demszky "Világvárost építünk!" c. 20 éves elqurt időhúzása!

Kellene USA topikban egy ilyen, 16-20 évvel ezelőtt Detroitra, San Franciscora és Philadelphiára! :D
Az ilyen Kazany-típusú helyekkel mondjuk pont Detroit "versenyezhet". Van pár összehasonlító videó, de ugye, kicsit más az időtáv (lévén Detroit fénykora azért már a '70es évekre is erősen megkopott):

Más: Gonzalo Lira, RWA és Donbass Devushka a jelenlegi orosz (belföldi) állapotokról és a közeljövő kilátásairól:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 186
113
Jó részegen annyira el van lazulva az izomzata, hogy ez is hozzájárul ahhoz, hogy nem zúzta össze magát.
Semmi köze hozzá. Ez orbitális mák, hogy pont olyan szögben, és az autó tetejére esett. A feje kidurrant volna mint egy kőre leejtett dinnye, ha mellé megy két métert, vagy fejjel lefelé érkezik be merőlegesen.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Semmi köze hozzá. Ez orbitális mák, hogy pont olyan szögben, és az autó tetejére esett. A feje kidurrant volna mint egy kőre leejtett dinnye, ha mellé megy két métert, vagy fejjel lefelé érkezik be merőlegesen.
Azt irtam, hogy "ez is.. "
De persze, hogy mákja volt elsősorban. 1 m odébb és csak egy paca maradt volna belőle.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Huhh azért finoman szólva vannak érdekes tippek az anyagban, amik nem feltétlen korrelálnak a valósággal. Alapvetően már az a probléma, hogy a jelenlegi elit képviselőivel számol, miközben ahogy Putyint is Jelcin, úgy a leendő utódot is fixen kevésbé ismert személyek közül fogják előhúzni. Másrészt akiket emleget, azok mind az 50+, de inkább 60-70 közti korosztályba tartoznak és nem tudnák meghozni a szükséges fiatalítást. Patrusev konkrétan Putyinnál idősebb, Zolotov még 91-ben Jelcint védte az augusztusi puccs idején, Sojgu meg talán még a BAM vasútvonalat is építette komszomolistaként. Nem az USA Szenátusáról vagy az egykori brezsnyevi Politbüroról van szó és pontosan tudják Putyinék, hogy mik a gerontokrácia veszélyei. Így majd amikor érkezik valamikor a váltás az a késő 40, kora 50-es korosztályba fog tartozni.

Ami Misusztyint illeti, bele is indokolatlanul többet látnak, mint ami a valóság. Misusztyin egy kiváló hivatalnok a saját profiljában, gyakorlatilag kiépítette a teljes digitalizált NAV orosz megfelelőjét és utána lett miniszterelnök. Misusztyin feladata pusztán az, hogy a belpolitikai-gazdasági kérdéseket kontroll alatt tartsa, így Putyinék a kül-biztpollal tudjanak foglalkozni. Mondhatnánk úgy, hogy Putyiné a front, Misusztyiné a logisztika-háttéripar. Misusztyin ebben kiváló, de pont egy feladatkörre lett szánva és nem elnöknek.

A Sojgu részt inkább nem kommentálom, valszeg csak a személyes kapcsolat miatt nem lett még kirúgva a kolléga páros lábbal. A rogozinos képzelgés meg már konkrétan cseh 2, mert ha csak egy picit is utánaolvas az ember mit gondolnak róla, konkrétan mindenki utálja és egy bukott pózernak tartják :D

a Cári Farkasok katonai tanácsadócsoport vezetője ugyan kissé az elit perifériájára szorult már, de a szakértő szerint „kvázi háborús hős” lett
Dehogy lett háborús hős, pont az, hogy miután kiesett a pixisből (akkor a Roszkoszmosznál pezsgőt bontottak btw) megint pózerkedni akart. Csak a nagy erőlködéstől beszart pl. a szinte teljesen külföldi, NATO kamuflázsos felszerelésével, majd mikor kicsit is megtapasztalta milyen háború inkább hazament
Rogozin a donyeckieknek szervezte éppen a segítséget, az ukránok pedig megtudták, melyik szállodában van
A saját születésnapját ülte meg a fronton Donyeckben egy szállodában, aztán csodálkozott mikor kilőtték a bulit
Ellenben a nacionalisták kedvence, hiszen jómaga „sokkal nacionalistább, mint akár maga Putyin, megvan az évtizedes kemény nemzeti pedigréje, ami nincs se az elnöknek, se Patrusevnek”.
Inkább nem idézem ténylegesen mit gondolnak róla, mert lecsap a banhammer :D
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 251
8 157
113
vita arról lehet hogy európa vagy oroszország rogyott meg jobban, van-e nagyob xarban
azon hogy mindkettő megrogyott és mindkettő xarban van azon nincs vita
és azon hogy mi itt - többé vagy kevésbé - xarban vagyunk, nem segít egy fikarcnyit se hogy az oroszok is xarban vannak
sőt
Arról, hogy itthon miért vagyunk nagyobb szarban, mint az EU többi állama, a hivatalos propaganda ellenére nem Brüsszel, hanem pártunk és kormányunk (illetve baráti köre) tehet.
Értem, oké, Európa tök jó bőrben van. Akkor minek izgul itt mindenki ennyit?
Itt ellendrukkerek vannak, mert ugye az a hivatalos álláspont, hogy szar az EU. Bár inkább az látszik, hogy az EU (pénze) nélkül szarban vagyunk....
A ruszkik drágábban kapnak szenet, acélt, kőolajat, földgázt, uránércet, villamos energiát, gabonát?
Az orosz ipar/életszínvonal vagy az európai ipar/életszínvonal zuhanhat nagyobbat?
Én úgy tudtam, hogy mindig az van nagyobb sz@rban, aki többet bukhat.
Speciel újfent pártunk és kormányunk ragyogó beszerzési politikájára kellene gondolnod.
Többet pedig az oroszok bukhatnak. Például lemaradnak még további pár évvel technikailag, nyomott áron tudják csak eladni a kőolajat/földgázt, jelentősen megcsappan a devizatartalék, nehéz lesz finanszírozni a háborút, a gazdaság teljesítménye visszaesett stb.
Igazán nyerni Kína és az USA fog az egészen.