[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 792
15 854
113
<Absolut vodka újraindítja az exportot Oroszországba
<svéd képviselők chimpoutolva elkezdik, hogy ezzel az orosz háborút támogatják, miközben a tulaj francia és a profit úgyis külföldre fog menni Oroszországból


Ezek baszdmeg idiótábbak mint gondoltam
Olyan párhuzamos valóságokat építenek ezek az idióták, amire lehet a legkeményebb hidegháborús években sem volt példa egyik fél részéről sem.

....

Pont azon gondolkodtam egy pár napja, hogy az utolsó Belugákat még baromi gyorsan meg kéne venni, amíg van belűlük... :(
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 302
29 825
113
Olyan párhuzamos valóságokat építenek ezek az idióták, amire lehet a legkeményebb hidegháborús években sem volt példa egyik fél részéről sem.

....

Pont azon gondolkodtam egy pár napja, hogy az utolsó Belugákat még baromi gyorsan meg kéne venni, amíg van belűlük... :(
Apám így volt '90ben a Szovjetszkojékkal, aztán elrakta a pincében a felső polcra, aztán jött a talajvíz, és évekig nem fértünk hozzá, vmikor 2002-2003 környékén ittuk meg. :D
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 799
29 043
113
Pont azon gondolkodtam egy pár napja, hogy az utolsó Belugákat még baromi gyorsan meg kéne venni, amíg van belűlük... :(
Amúgy ezt a vodkás szankciókat már végképp nem értem. Elvileg érvényben van már 2022 nyara óta, de szeszboltban meg simán lehet még Belugát, Legend of Kremlint meg hasonlókat venni, sőt karácsonykor a Spar díszdobozos Beluga készleteket árult. Piacokon is fel-feltűnik az orosz kaviár, ami meg nem éppen az a termék, amit hosszan lehetne eltartani

Mondjuk szerintem ez az egész vodkát érintő szankciózgatás egy tömény faszság, amit a kuglifejű brüsszeli hülye bürokraták találtak ki
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 208
23 746
113
Amúgy ezt a vodkás szankciókat már végképp nem értem. Elvileg érvényben van már 2022 nyara óta, de szeszboltban meg simán lehet még Belugát, Legend of Kremlint meg hasonlókat venni, sőt karácsonykor a Spar díszdobozos Beluga készleteket árult. Piacokon is fel-feltűnik az orosz kaviár, ami meg nem éppen az a termék, amit hosszan lehetne eltartani

Mondjuk szerintem ez az egész vodkát érintő szankciózgatás egy tömény faszság, amit a kuglifejű brüsszeli hülye bürokraták találtak ki

Miert, az mikent lehet, hogy a heten voltam Zülpichben -Eszak Nemetorszag- a telepen es olyan minimum 60-70 darab vadonat uj Lada Niva varja az uj gazdait? A kollegam kirohogtem a mult heten amikor mondta, hogy szerinte egy csomo Nivat latott…
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 733
18 535
113
Miert, az mikent lehet, hogy a heten voltam Zülpichben -Eszak Nemetorszag- a telepen es olyan minimum 60-70 darab vadonat uj Lada Niva varja az uj gazdait? A kollegam kirohogtem a mult heten amikor mondta, hogy szerinte egy csomo Nivat latott…
Mondjuk nem autó,de tegnap vettem lencsét,és orosz.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 208
23 746
113
Mondjuk nem autó,de tegnap vettem lencsét,és orosz.

Elelmiszer eseteben meg ertem es van elkepzelesem mikent tudjak szarba se venni a szankciokat. De peldaul a Lada Niva eseteben? Mit mondanak? Jo napot kivanok, ez a 10-12 vagon auto nem orosz csak rosszul latnak… ezek nem zart kamionokban erkeznek, atcincaljak oket vagy fel Europan. Erted mire gondolok.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 865
48 718
113
Elelmiszer eseteben meg ertem es van elkepzelesem mikent tudjak szarba se venni a szankciokat. De peldaul a Lada Niva eseteben? Mit mondanak? Jo napot kivanok, ez a 10-12 vagon auto nem orosz csak rosszul latnak… ezek nem zart kamionokban erkeznek, atcincaljak oket vagy fel Europan. Erted mire gondolok.
Lehet, hogy az olajhoz hasonlóan itt is van valami kibúvó - mondjuk a kazahokon keresztül jön, oda még mondjuk “alkatrészként” megy, papíron összerakják, és kazah eredetű autóként kerül az EU-ba.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 999
57 225
113
Elelmiszer eseteben meg ertem es van elkepzelesem mikent tudjak szarba se venni a szankciokat. De peldaul a Lada Niva eseteben? Mit mondanak? Jo napot kivanok, ez a 10-12 vagon auto nem orosz csak rosszul latnak… ezek nem zart kamionokban erkeznek, atcincaljak oket vagy fel Europan. Erted mire gondolok.
Vagy még régebben hozta őket be oda az importőr. :)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 208
23 746
113
Vagy még régebben hozta őket be oda az importőr. :)

Neeeem, az kizart. Lattam volna. Atlagban havi 3-4 alkalommal jarok oda es nem lattam miota eltuntek az utolso darabok meg tavaly a konfliktus kezdete utan.
Ez Nemetorszag egyik legnagyobb telephelye (cirka 16ezer szemelyauto es furgon) ahova az uj autok erkeznek es innen kerulnek autoszalonokba, berauto telephelyekre vagy egyenesen a privat tulajdonosokhoz.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 099
2 882
113
Amúgy ezt a vodkás szankciókat már végképp nem értem. Elvileg érvényben van már 2022 nyara óta, de szeszboltban meg simán lehet még Belugát, Legend of Kremlint meg hasonlókat venni, sőt karácsonykor a Spar díszdobozos Beluga készleteket árult. Piacokon is fel-feltűnik az orosz kaviár, ami meg nem éppen az a termék, amit hosszan lehetne eltartani

Mondjuk szerintem ez az egész vodkát érintő szankciózgatás egy tömény faszság, amit a kuglifejű brüsszeli hülye bürokraták találtak ki
Koszonjuk.Jot keresunk a szankciokon.Oda vissza....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 458
69 326
113
Lehet, hogy az olajhoz hasonlóan itt is van valami kibúvó - mondjuk a kazahokon keresztül jön, oda még mondjuk “alkatrészként” megy, papíron összerakják, és kazah eredetű autóként kerül az EU-ba.
Igen, ugy megy. Ha jol emlekszem egy kazah ceg exportalja oket nyugatra. Kb ket honapja olvastam rola itt egy cikket.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 420
56 290
113
Amerikai veterán kiment a festői Irkutszkba,rátalált a szerelem,és nem vágyik haza,érdekes a kontraszt a két birodalom között,be fog jönni a jóslatom,komolyan jönni fognak nyugatról a népek,az elmaradott keletre,még nem hallottam olyat,hogy valaki visszavágyna nyugatra.
Persze,akik eljönnek,okkal jönnek el,nyilván szar helyen laktak,vagy el lehetetlenült az életük valamilyen okból,de tartom,hogy jelentős lesz az idevándorlás,kelet európába,még tőlűnk is keletebbre.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 171
88 517
113
Amerikai veterán kiment a festői Irkutszkba,rátalált a szerelem,és nem vágyik haza,érdekes a kontraszt a két birodalom között,be fog jönni a jóslatom,komolyan jönni fognak nyugatról a népek,az elmaradott keletre,még nem hallottam olyat,hogy valaki visszavágyna nyugatra.
Persze,akik eljönnek,okkal jönnek el,nyilván szar helyen laktak,vagy el lehetetlenült az életük valamilyen okból,de tartom,hogy jelentős lesz az idevándorlás,kelet európába,még tőlűnk is keletebbre.

Nem csoda, hogy be van tiltva a ruszki média nyugaton. Egy ilyen riport, és másnap ha azt hallják, hogy Ukrajna, szankciók, körberöhögik őket.