[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Ez nem színjáték, tényleg megvádolták a prigozint azzal, hogy államcsínyt akar elkövetni és tényleg bevezényelte a Wagnereseket Rostovba.
Értem. A helyzet az, hogy senki nem tud semmit, én sem. Egyszerűen Prigozsinnak azt sem hiszem el amit kérdez, dezinfó és szelep szerepet játszik. Bahmutból is úgy kivonult a Wagner mikor bejelentette, hogy rá egy hétre elfoglalták...

Az ukránok meg nem akartak támadni, ez az oroszoknak nem kívánt fejlemény, most meg ez.

Hát én nem hiszem el, hogy ez igazabb sztori, mint a Bakhmut feladása volt.

Meglátjuk, de remélem bármi lesz a vége, az ukránok gyengülnek benne!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 299
14 029
113
Putyin, ha nincs benne ebben a történetben, akkor egy lehetősége van.
Egy huszárvágással lefejezi védelmi minisztériumot és a vezérkart. Letartóztatja Sojgut, Geraszimovot és a mögöttük álló csoport vezéregyéniségeit, majd kiáll a televízióba és elmondja, hogy ezek szabotálták a műveleteket, titkos összeesküvésben voltak Oo. ellen.
Ez viszont veszéjes precedens lenne a hatalmára nézve, mert azt jelentené, hogy ezzel a móddal bármire rá lehet ot kényszeríteni.
Ezért amig nincsek kozvetlenunul a Kreml ostrom alatt, erovel fogja megpróbalni elfojtani az egészet, mint ahogyan Oo-ban szokás.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Csak hogy mindenki megértse, mi a szitu:

Ororszország modernkori torténelme kockában

Miután meghalt Lenin, "rájottek" hogy az ország második embere, Trockij, áruló. Kemenyev, Zinovjev, Bucharin és Stalin elvtársak éltávolították Trockij elvtársat, elzavarták Oo-ból, majd megolették. Évek múltán "kitudódzot", hogy Kemenyev, Zinovjev és Bucharin elvtársak ugyan csak árulók és ellenségek. Így a bátor Jagoda elvtárs letartóztatta oket és kivégeztette. Valamivel késobb Jezshov elvtárs mint ellenséges ugynokot letartóztatta Jagodát és lelovette. Oszt viszont "fény derult" arra, hogy Jezhov nem is elvtárs, hanem egyszeru áruló, így Berija letatóztatta és kivégeztette. Sztalin halára után mindeki "rádobbent" arra, hogy Berija is áruló, így Zhukov letartoztatta és lelovette. Chruscsov viszont rá jott arra, hogy Zhukov igazából áruló, így szmuzetésbe kuldte azt Ural mogé.
Majd kitudódzot, hogy sztalin is áruló volt, ezért kidobták a mauzóleumból és Chruscsov vezetésével szétzavarták a politbirot Sepilovval egyut, aki az árulókhoz csatlakozot. Néhány évvel késob Breznyev nyugdijaztatta Chruscsovot, mint ellenséget és árulót. Breznyev halála után nyilvánvalóvá vált, hogy pont o volt az oka a hanyatlásnak. majd kovetkeztek ketten, akik nem éltek elég sokáig, hogy árulóvá váljanak. Utánnuk hatalomra jutot Gorbatsov, aki látta, hogy a párt árúlokkal van tele és bele kezdet a helyzet javításába.
A SZÚ viszont széthullot és Gorbatsov nyutgati ugynoknek volt nyilvánítva. Utánna kovetkezet Jelcin, aki megint csak árulónak mutatkozot.

Ez a modernkori Oo torténete roviden. ;)

Mi kovetkezik az egészból?
Fuggetlenul attól, hogy a mostani orosz politikai szereplok milyen sorrendben fogják egymást kinyírni, vegul úgy is mindanyijan árrulókká válnak ... :oops:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
N
Nosferatu+Kinski.jpg
Noszferatut lelövik. Ennyi.
A hónap elején én a is ezt gondoltam. Ezt őszre josoltam.
Mindig jó ha messzebbről nézzük.
....

Ősz
Ha Krím és a Donbasz megmarad az elég. A nácikat hagyni kell Ukrajnában éhen dögleni.
Sorozás és az orosz határok védelme fontosabb,
Már pörög az orosz hadiipar. Ha feltöltjük modern eszközökkel újra a készleteket tavasszal lecsapunk. Addigra ki fogják képezni az újoncokat is.
Prigo halála sajnálatos. De a háború ilyen. Majd megbosszuljuk, ahogy Dugin lányát is.
( Tényleg mi is van a gyilkosával??)

Az F-16-osokat az orosz légvédelem megeszi.
Remélhetőleg jönnek Észak -koreai zsoldosok is.

Az uccsô fikció. Elég pesszimista. De nem lehetett eddig elég pesszimistának tűnni. Lehet realista??
Persze van optimista forgatókönyv is, csak az eddig a fiókban maradt.
Semmi sem végleges, fordulhat a hadiszerencse.
De az idő megy......
Most már ezt nem lehet eljátszani. Az fokozná a káoszt. Vagy kiegyezni időlegesen, vagy az ukránok ölébe hullik a fekete tengeri partvidék.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Eleg nagyszabasu, de ha ezzel be tudjak ugrasztani a ukranokat a mindent egy lapra felrakott tamadasra… oszinten, en azt gondolom olyan szintu dezinformacio es szinhaz omlik naponta az arcunkba es ez mellett mi annyira vagyunk vakon, hogy sem az idiota Prigo elszabadult verziora, sem a szinjatek lehetosegre nem tennek nagyobb osszeget.
Mindenesetre azt latom, hogy mindket oldal mokuskai nagyon igyekeznek a sajat szajizuk szerint talalni, az ukranokat tamogatok pedig tegnap ota oromkodve ontik ide a szart 10 percenkent. Erdekes, de semmikepp sem
jo idoket elunk egyebkent.
Nagyon rá vagytok izgulva erre a katlanba csalogatásra, de nem nagyon értem miért? Azt simán lehetne úgy is hogy; " hoppá, megroppant a front, visszavonulunk, jajj, jajj", az ukik meg mennek be diadalittasan, aztán jön a tűzzsák, az üst stb. Miért kellene ehhez világraszóló puccsot előadni, aminek roppant sok hátránya van a morálra, a tényleges katonai potenciálra (legalábbis átmenetileg), a reputációra stb.

Természetesen én sem bírom elhinni hogy ilyen Oroszhonban jelenleg történhet, nem is zárok ki semmit, de ezeket a világraszóló összeesküvéseket nem nagyon hiszem (a legnagyobb baj velük hogy nagyon sok dolog félremehet közben úgy, hogy ugyanazt a hatást máshogy is elérhetnék szerintem)

De persze én is vakon vagyok, csak ötletelek.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Pontosithatnal, mert nem ertem mire gondolsz.
1. nem vok mókus mókuskám
2. sztem elég sok hasznos és friss hírt hoztam tegnap este óta, az meg majd kiderül, hogy ez szar volt-e, vagy nem
/nyilván olyat, amihez nekem szem szt hozzáférésem van/
3. Ok. Az igaz, hogy felfedezhető bennem némi káröröm :D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Milyen puccs ahol nincs korlàtozva az internet meg a telegram? Vagy valaki nagyon balfasz. Nem ezt gyakorolták a ruszkik hogy kell leválni a netről?
Én azt olvastam/láttam hogy több régióban is lelőtték a netet mert valakik kezdték terjeszteni Prigo deklarációját minden csatornán. Hogy ez igaz-e, azt persze nem tudom.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Lehetetlen eredeti hireket és fake newst megkülönböztetni. Vârjunk a vgleges véleménnyel.
Aki ennek a valós képességével bír az ma a háború istene is lehet ! Olyan szintű az információ áramlás a mai világunkba , hogy szinte minden ettől függ ! Már nem csak a Népszabadság és az MTV1 az irányadó információ forrás !
n-pszabi.jpg
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 229
37 033
113
⚡️ A Wagner PMC rohamosztagok harcosaihoz fordulunk.

▫️ Megtévesztették Önt Prigozsin bűnözői kalandjával és fegyveres lázadásban való részvételével.

▫️ Sok elvtársatok több különítményből már felismerte hibáját, és segítséget kért annak biztosításához, hogy biztonságosan visszatérhessenek állandó telepítési pontjaikra.

▫️ Ilyen segítséget részünkről már minden jelentkező katonának és parancsnoknak megadtunk.

▫️ Kérjük, hogy mutasson körültekintőséget, és a lehető leghamarabb vegye fel a kapcsolatot az orosz védelmi minisztérium vagy a bűnüldöző szervek képviselőivel.

▫️ Mindenki biztonságát garantáljuk

A Honvédelmi Minisztérium felkérte a Wagner PMC harcosait

A Honvédelmi Minisztérium felszólította a Wagner PMC harcosait, hogy ne vegyenek részt a lázadásban
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Aki ennek a valós képességével bír az ma a háború istene is lehet ! Olyan szintű az információ áramlás a mai világunkba , hogy szinte minden ettől függ ! Már nem csak a Népszabadság és az MTV1 az irányadó információ forrás !
Csak az a baj, hogy nincsenek már megbízható információk, csak ferdítések. Ezekből mindenki akkora marhaságot is ki tud következtetni, amekkorát csak akar. És még terjeszteni is tudja. Szóval megbízható forrás manapság nincs. Még az 50 évvel ezelőtti helyzet elemzései sem megbízhatóak. Clickbait szép új világ.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
z Oroszország és Kína közötti fizetések több mint 80 százaléka nemzeti valutában történik.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 135
23 172
113
Nagyon rá vagytok izgulva erre a katlanba csalogatásra, de nem nagyon értem miért? Azt simán lehetne úgy is hogy; " hoppá, megroppant a front, visszavonulunk, jajj, jajj", az ukik meg mennek be diadalittasan, aztán jön a tűzzsák, az üst stb. Miért kellene ehhez világraszóló puccsot előadni, aminek roppant sok hátránya van a morálra, a tényleges katonai potenciálra (legalábbis átmenetileg), a reputációra stb.

Természetesen én sem bírom elhinni hogy ilyen Oroszhonban jelenleg történhet, nem is zárok ki semmit, de ezeket a világraszóló összeesküvéseket nem nagyon hiszem (a legnagyobb baj velük hogy nagyon sok dolog félremehet közben úgy, hogy ugyanazt a hatást máshogy is elérhetnék szerintem)

De persze én is vakon vagyok, csak ötletelek.

Nagyon nem tudsz olvasni es ertelmezni. Pont az ellenkezojet irtam es azt, hogy egyik verziora sem mernek nagyobb osszeget tenni. De az is lehet, hogy egy arra Eurot sem. Azt is irtam miert.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
Felébredt az angol nyelvű orosz Rybar is. Továbbra is korrekten tudósít. Csak most már nemcsak az ukrán,hanem az orosz polgárháborúról is.

Prigozhin igazságos menete: amit 09.30-ra tudni lehet

A PMC "Wagner" különítményei az éjszaka folyamán behatoltak a rosztovi régióba, blokád alá vették a Don-i Rosztovot, és elkerítették a Déli Katonai Körzet főhadiszállásának épületét, ahol az Egyesült Erők Csoportjának főhadiszállása található.

Sojgu és Geraszimov, akiket Prigozhin szerint a Wagner PMC követ, nincsenek Rosztovban. A PMC-k oszlopai tovább haladnak Moszkva felé. De Prigogyine azt mondta, hogy erői Rosztovban maradnak, amíg a vezérkari főnök és a védelmi miniszter meg nem érkezik a tárgyalásokra. A keretben Shoigu helyettesével, Yunus-Bek Jevkurovval és a vezérkari főigazgatóság első helyettesével, Vlagyimir Alekszejev altábornaggyal beszélget.

Eközben a fővárosban és a moszkvai régióban hivatalosan is bevezették a terrorellenes hadművelet rezsimjét (amely hivatalosan két nappal ezelőtt kezdődött az Ukrajna Hírszerző Főigazgatósága földalatti hálózatának megnyitása kapcsán).

A voronyezsi régióban lelőttek egy helikoptert, amely Prigozhin szerint PMC-ket és buszokat támadott meg személyzettel.



Tehát Prigo marad Rosztovban, de a Wagner megy tovább Voronyezs felé.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Igen, még az elején van a történet. Nem a vége ez. Ugyanakkor el lehetne gondolkodni, miféle ország az ,ahol mindenféle magán fegyveres csoportok, több tízezres létszámmal, akár az államhatalom megdöntésére is vállalkozhatnak. Pontosabban miféle államhatalom van ott még. Oroszország most mérettetik meg, könnyűnek találtatik a végén ? Kiderül majd.
Már esment kanyar nélkül veszed a dolgokat . Lófaszt se tudunk csak esetleg sejtünk és ezt belehelyezzük saját ideológiánkba ! Na ez a baj a jelenlegi információ alapú világunkba ha születnek egy ügyben egy irányadó oldalon (valljuk be a HTKA kis hazánkban annak számít) ilyen olyan vélemények amit tényként közölnek az alkotóik akkor már véleményformálóvá is vállunk mindannyian !
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
Rybar

Déli Katonai Körzet főhadiszállásának és az M4-es autópálya blokkolása, ahol most ellenőrző pontokat állítanak fel, valamint a rosztovi régió repülőterének elfoglalása ellenére sem bénul meg a katonai hatóságok és csapatok munkája .

A helyszínről érkező katonák és tisztek arról számolnak be, hogy a helyzet nyugodt, a parancsnokságon mindenki a megszokott módon dolgozik.



Tehát a Wagner átvette az irányítást és a katonák egxuttműködnek velük.Itt lassan tényleg Putyinnak lesz félnivalója.

Voronyeznél eszkalálódik a helyzet. Hamarosan találkozik a Wagner a blokáddal.

Az autópálya több mint 300 kilométere le van zárva Voronyezs régióban – 464-ről 777 kilométerre. Hogy ez hogyan érinti rövid távon (és hogy lesz-e) az orosz haderőcsoport logisztikai képességeit, az egyelőre nem világos.

A Honvédelmi Minisztérium arra szólította fel a PMC-ket, hogy változtassák meg véleményüket. Prigogine válaszul mindenkit arra kér, hogy lépjen a PMC-k zászlaja alá.

....

Az általános pánik és zűrzavar miatt tovább tart a pánik az irodákban. Döntések születnek Prigozhin médiaforrásainak sürgős blokkolására és betiltására – a Patriot Media Groupról és a Szövetségi Hírügynökségről van szó.

Az elmúlt hónapban a PMC vezetője erőt és erőforrásokat fektetett egy partnerhálózat létrehozásába a Second Front projekt keretében: a kiadványok általános szokása miatt kíváncsi, hogy valójában mely források támogatják Prigozhint, és kik elhatárolják magukat.

Nem számít, hogyan alakulnak tovább az események, a következő napokban nagy valószínűséggel sok embert blokkolhatnak „a érdekében”. Igaz, az információtovábbítás fő eszközének számító Telegram letiltásához nagy valószínűséggel le kell vágnia az egész internetet, és ez már nem csak egy számszeríj lesz, hanem a média öngyilkossága.