[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Posted at 9:019:01

BREAKINGPutin begins TV address​

Russian President Vladimir Putin has begun addressing the nation - stay tuned for updates on what he says.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
Putyin eszkalàlt. Sztem rosszul döntött. Félti a hatalmát.

Vlagyimir Putyin beszéde: fő tézisek

▪️Putyin éjszaka beszélt minden terület parancsnokával.

▪️ Putyin „bűnügyi kalandnak” és „katonai lázadásnak”, valamint „hazánk és népünk hátába szúrásnak” nevezte Prigozsin cselekedeteit. Párhuzamot vont az első világháború idejével – majd ez hatalmas területek elvesztéséhez és a polgárháború tragédiájához vezetett.

▪️ Ma minden erő egységére és konszolidációra van szükség, minden viszályt, amit az ellenség kihasználhat, félre kell dobni.

▪️ „Amivel szembenézünk”, az személyes árulás és árulás.


A kiemelt részt jól érzékeli csak a saját felelősségét nem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
aki fegyvert fogott a bajtársai ellen, azt megbüntetjük
Posted at 9:059:05

BREAKINGPutin denounces 'criminal adventure'​

In his address, Putin says some Russians have been "tricked into a criminal adventure" - without specifically mentioning rebellious Wagner fighters.

Az árulás szót többször használta.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 135
23 172
113
1. nem vok mókus mókuskám
2. sztem elég sok hasznos és friss hírt hoztam tegnap este óta, az meg majd kiderül, hogy ez szar volt-e, vagy nem
/nyilván olyat, amihez nekem szem szt hozzáférésem van/
3. Ok. Az igaz, hogy felfedezhető bennem némi káröröm :D

1. Kinek nem inge…
2. A hozott hireid valoban frissek voltak, az ertekuk… -es ez a masik oldal hozott dolgaira is pont ennyire igaz, ne erts felre.
3. Nemi… az ember gyarlo… :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nagyon rá vagytok izgulva erre a katlanba csalogatásra, de nem nagyon értem miért? Azt simán lehetne úgy is hogy; " hoppá, megroppant a front, visszavonulunk, jajj, jajj", az ukik meg mennek be diadalittasan, aztán jön a tűzzsák, az üst stb. Miért kellene ehhez világraszóló puccsot előadni, aminek roppant sok hátránya van a morálra, a tényleges katonai potenciálra (legalábbis átmenetileg), a reputációra stb.

Természetesen én sem bírom elhinni hogy ilyen Oroszhonban jelenleg történhet, nem is zárok ki semmit, de ezeket a világraszóló összeesküvéseket nem nagyon hiszem (a legnagyobb baj velük hogy nagyon sok dolog félremehet közben úgy, hogy ugyanazt a hatást máshogy is elérhetnék szerintem)

De persze én is vakon vagyok, csak ötletelek.
Az a baj , hogy a Bahmut-i húsdarálót is a dezinfó etette és azt a verziót az ukránokkal már nem lehet eljátszani , gondoljunk bele , hogy meddig halogatták az ellentámadást utána meg 2 hét alatt hányszor szaladtak a falnak és iszkoltak vissza bevert fejjel ? Sokszor ! Nagy veszteségek árán , mekkora lehet a morál ? Ha az elfogott , megadott katonák videóit hallgatjuk nagyon nem rózsás a helyzet az AFU-ban ! Bizonyítani kell a NATO csúcsig az még bő 2 hét és esély sincs rá ! Viszont az utolsó napokban sokkal óvatosabbak lettek ami nem jó az Oroszoknak mert megtorpanást mutat a darálókban !

Kíváncsi vagyok mi is az egész alapja és miért most tört ki ? Amúgy mind ötletelünk !
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Már esment kanyar nélkül veszed a dolgokat . Lófaszt se tudunk csak esetleg sejtünk és ezt belehelyezzük saját ideológiánkba ! Na ez a baj a jelenlegi információ alapú világunkba ha születnek egy ügyben egy irányadó oldalon (valljuk be a HTKA kis hazánkban annak számít) ilyen olyan vélemények amit tényként közölnek az alkotóik akkor már véleményformálóvá is vállunk mindannyian !

A végeredménytől függetlenül kellene már felébrednie a magyar külpolitikának. Mert a vesztünkbe rohanunk, ha nem állunk oda, ahol papíron is vagyunk. Mindegy mi lesz ennek az orosz bohózatnak a vége, az oroszbarátság vesztes poszt. Ezt kellene a Karmelitában is megérteni.
Néhány hete még olyan kurszki csata előtti feeling volt bennem. Amikor Guderian óvta Hitlert a támadástól, mert bizonytalan a kimenetel és inkább tartalékolta volna az akkor még brutális német páncélos tartalékokat. Kérte 43-ban maradjanak hadászati védelemben. Majd ha az oroszok kifulladnak, azután, 44-ben indítsanak komoly támadást. Azonban Hitler nem hallgatott rá, támadott, tudjuk mi lett a vége. Az ukrán ellentámadás előtt erre gondoltam, hogy elpazarolják a fő erőiket egy mindent eldöntőnek hitt támadásra, ami nem ér el átütő sikert és az oroszok utána ledarálják őket, ha elerőtlenednek. Most megint másképp látom.
Amennyiben az ukránok még tovább támadnak, netán néhány hónapig még kitartanak, akkor Oroszország dől be. Mert láthatóan nem bírják már ők sem a vég nélküli, eredménytelen hadakozást. Lehet több tankot gyártani, lehet taktikázni, de ezt a küzdő katonák nem biztos hogy értékelik, ha azt látják küzdelmüknek már másfél éve nincs eredménye. Annak előbb utóbb, egy ilyen Prigozsin féle felkelés lesz az eredménye, ha az állam fegyveres erői mellett még mindenféle rablóbandák is közreműködnek legálisan az államhatalom oldalán.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
1. Kinek nem inge…
2. A hozott hireid valoban frissek voltak, az ertekuk… -es ez a masik oldal hozott dolgaira is pont ennyire igaz, ne erts felre.
3. Nemi… az ember gyarlo… :D
Azért én szeretlek :D
Jó, geci vagyok, de roppantmód szórakoztat, hogy a pro-orosz oldal, hogy alakul át
véleményileg :D Feszült érdeklődéssel várom boki és ursula mai első megnyilvánulásait :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Igaz, videón láttam amúgy, de már meg nem tudom mondani hogy a több tucat összefoglaló közül melyik volt (angol nyelvű volt, valszeg inkább ukránpárti). De revidiálom akkor a fentieket.
Ugyan oda kanyarodunk vissza , akkora az info áramlás , hogy nem tudjuk mit hihetünk el és milyen fokon vehetjük komolyan . Ez nem a te , az én , a mi hibánk ! Ilyen világot élünk , a gond akkor kezdődik ha tényként veszünk olyan híreket amiket nem tudunk ellenőrizni ! Mert ekkor átlépünk a hit világába !
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 500
113
Ha ugyanez történne Ukrajnában, hogy egy ukrán katonai csoport megszállja mondjuk Harkovot a központi hadsereggel szemben és a kivezető utakon belső katonai ellenőrzőpontokat állítaná fel a kijevi vezetés, máshol tűzharc lenne ugyanígy a saját csapatok közt, minek neveznéd???
Maximum összevesztek helyben???
Tudtommal Rosztovban szabadon lehet járni ki-be. A főparancsnokságra mentek a wagneresek, nem a várost szállták meg. Ha van az ellenkezőjéről infód, oszd meg (ne a mandinerről, azok minden ukrán propit azonnal benyelnek), mondjuk legalább egy videót, azt még viszonylag nehéz jó minőségben hamisítani.
Itt tapsolnánk, hogy kitört a káosz Ukrajnában.
Hidd el nem örülök annak amit látok. Mondjuk Putyin nem érdekel, de egy győztes Ukrajna Magyarország veszte lenne.Sajnos ahogy halad a háború ennek nő az esélye.
Így van.
Pedig most harcoltak Délen a legszivosabban és hatékonyabban az orosz csapatok. De ez a káosz ott is bizonytalanságot szül a fejekben. Itt dögöljek még Oroszországért, amikor otthon katonai puccs van???
Emiatt ne aggódj szerintem.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azért én szeretlek :D
Jó, geci vagyok, de roppantmód szórakoztat, hogy a pro-orosz oldal, hogy alakul át
véleményileg :D Feszült érdeklődéssel várom boki és ursula mai első megnyilvánulásait :D
torrente4.jpg


Az-szinte-nevet-s.jpg
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 584
44 803
113
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 525
10 701
113
Állítólag a brit szolgálatok lebeszélték az ukránokat a támadásról, helyette a PSYOPS és információs műveletek erősítésére vezetik őket.

Úgy néz ki az ukránbarát, eddig PSYOPS-kötődést mutató internetes ennek megfelelően el is kezdték Prigozsin ukrán ügynökként való bemutatását, illetve a hangolást egyelőre humoros(abb) formában.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Állítólag a brit szolgálatok lebeszélték az ukránokat a támadásról, helyette a PSYOPS és információs műveletek erősítésére vezetik őket.

Úgy néz ki az ukránbarát, eddig PSYOPS-kötődést mutató internetes ennek megfelelően el is kezdték Prigozsin ukrán ügynökként való bemutatását, illetve a hangolást egyelőre humoros(abb) formában.
Már sry, de nem épp a pro-oroszok narratívája Prigozsin ukrán ügynökként való aposztrofálása?
A Szolgálatok meg maximum tanácsolnak valamit, nem beszélnek rá/le :p
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and hendrick

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Putin beszédének a leirata.
Folytatása a tweet alatt
Na ezt (ha Putyó tényleg kiállt és elmondta ) már vehetjük egy elég kézzel fogható információnak . Minősítette is ez által világos képet adva , hogy minek tartja és mit fognak tenni ! A kérdés csak az , hogy ez mekkora eszkalációt von maga után és mennyire gyengíti Orosz anyácskát ? Remélem minél előbb " a szemek fehérek lesznek " (egy régi zulu hasonlat a vörös szem a háború és gyilkolás , a fehér szem a béke és szaporodás szinonimája ) !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0