[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Nagyon rá vagytok izgulva erre a katlanba csalogatásra, de nem nagyon értem miért? Azt simán lehetne úgy is hogy; " hoppá, megroppant a front, visszavonulunk, jajj, jajj", az ukik meg mennek be diadalittasan, aztán jön a tűzzsák, az üst stb. Miért kellene ehhez világraszóló puccsot előadni, aminek roppant sok hátránya van a morálra, a tényleges katonai potenciálra (legalábbis átmenetileg), a reputációra stb.

Természetesen én sem bírom elhinni hogy ilyen Oroszhonban jelenleg történhet, nem is zárok ki semmit, de ezeket a világraszóló összeesküvéseket nem nagyon hiszem (a legnagyobb baj velük hogy nagyon sok dolog félremehet közben úgy, hogy ugyanazt a hatást máshogy is elérhetnék szerintem)

De persze én is vakon vagyok, csak ötletelek.
Ebben is van igazságod, nem kevés, itt most mindenki ötletel, nyilván.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na ezt (ha Putyó tényleg kiállt és elmondta ) már vehetjük egy elég kézzel fogható információnak . Minősítette is ez által világos képet adva , hogy minek tartja és mit fognak tenni ! A kérdés csak az , hogy ez mekkora eszkalációt von maga után és mennyire gyengíti Orosz anyácskát ? Remélem minél előbb " a szemek fehérek lesznek " (egy régi zulu hasonlat a vörös szem a háború és gyilkolás , a fehér szem a béke és szaporodás szinonimája ) !
Há' benne volt a tévébe'.

Én azért nem tudom elhinni, hogy ez pusztán egy ukrán buli lenne, egyiknek ezt mondjuk,
másiknak azt mondjuk, aztán egy teljes tévedés miatt jól kitör egy polg-hb féle.
Ennyire nem lehetnének hülyék még az oroszok sem.
Ha meg mégis, akkor eskü' meg is érdemlik :D
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 568
18 421
113
Putyin eszkalàlt. Sztem rosszul döntött. Félti a hatalmát.

Vlagyimir Putyin beszéde: fő tézisek

▪️Putyin éjszaka beszélt minden terület parancsnokával.

▪️ Putyin „bűnügyi kalandnak” és „katonai lázadásnak”, valamint „hazánk és népünk hátába szúrásnak” nevezte Prigozsin cselekedeteit. Párhuzamot vont az első világháború idejével – majd ez hatalmas területek elvesztéséhez és a polgárháború tragédiájához vezetett.

▪️ Ma minden erő egységére és konszolidációra van szükség, minden viszályt, amit az ellenség kihasználhat, félre kell dobni.

▪️ „Amivel szembenézünk”, az személyes árulás és árulás.


A kiemelt részt jól érzékeli csak a saját felelősségét nem.
Ezt szerintem is elbaszta. Ebből jól már nem fog kijönni. Csodálkoznék ha ezt a helyzetet az ukránok nem használnák ki a fronton.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Állítólag a brit szolgálatok lebeszélték az ukránokat a támadásról, helyette a PSYOPS és információs műveletek erősítésére vezetik őket.

Úgy néz ki az ukránbarát, eddig PSYOPS-kötődést mutató internetes ennek megfelelően el is kezdték Prigozsin ukrán ügynökként való bemutatását, illetve a hangolást egyelőre humoros(abb) formában.
A mór megtette kötelességét a mór mehet ? Nem rossz elgondolás , az ukránoknak egy legyőzhetetlen "vezér" Prigo ha bukik már előny , az oroszok meg rájöhettek , hogy egy 25.000. fős profi sereg egy labilis elméjű vezetővel mennyire veszélyes a kialakult struktúrára ! Olyan képeket , videókat láttam már az MI által készítve , hogy gyakorlatilag alig akarok hinni a szememnek és a fülemnek annyira elbizonytalanodtam !
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
612
7 404
93
Nos!

Írtam korábban, hogy Putyin szerintem nem volt elég határozott/bátor az elmúlt 1.5 évben, és hagyta, hogy a nyugat olyan szintre eszkalálja a propagandát és a nyugati közvélemény oroszellenes kondícionálását, ahonnan már nincs vissza út a nyugatnak. Ezt soha nem szabadott volna hagyni.
Értem én, hogy csak pár percen múlt a kijevi siker, de akkor all-in kellett volna menni, főleg ha előtte szóban belengette (ha bárki beavatkozik, olyan válasz lesz, amilyet a történelem nem látott - aztán nem láttunk semmit). Február 25-n a döntési központokat meg kellett volna semmisíteni - rada, elnöki palota, elnöki rezidencia, minisztériumok, rendőrségi központok, SZBU, kijev környéki laktanyák, amerikai, brit nagykövetségek, infokommunikációs központok, adatközpontok - én össz-vissz 1 TV torony elleni támadást láttam. Azóta is van net, telefon, TV-rádió ukrajnában, szabadon megy a propi, ahelyett, hogy feb 25-től az orosz propi menne.
Mindezt akkor kellett volna, amikor még nem volt nyugati légvédelem, és pár km-re álltak a hadszlopok.

Ha már ezek nem történtek meg, akkor az első nyugati fegyverszállítások után jelzésértékű válaszcsapást kellett volna indítani. Teljes mozgósítás, fehérorosz hadsereg beolvasztása és Kovel-Luck-Lvov irányba a nyugati határ lezárása. Ez se történt meg.

Mindezek mellett mi nem látunk bele azokba a lapokba, amikbe Putyin igen. Prigozsin se. Hiheti ő most azt, hogy ő az erős, a csupa szív orosz népvezér, aki majd igazságot tesz, de lehet nem véletlenül történtek úgy a dolgok, ahogy. Pl én se értettem soha, hogy 2014-ben miért nem csinálták meg az oroszok menetből egész ukrajnát? Miért hagyták, hogy felnőjjön egy totálisan náci generáció, aki már nemhogy semmilyen közösséget nem érez az oroszokkal (pedig mind azok), hanem egyenesen gyűlölik őket. Erre Putyin válasza az volt - 2014 Oroszországa gazdaságilag nem élte volna túl azokat a szankciókat, amiket most kaptak. A minszki megállapodásokkal az oroszok is pont úgy nyertek időt, ahogy az ukránok. Átállították a gazdaságot, és a totális szankciózás ellenére a gazdasági virul.

Prigozsinnak lehet nem tetszik, hogy 10-20 ezer embere odaveszett, és Oroszországnak inkább használnia kéne a valós erejét, ahelyett, hogy álló-felörlő háborúban ő is elveszítsen pártízezer katonát, de a teljes képet kell nézni: lesz-e Oroszország, és milyen Oroszország lesz 10-50-100 év múlva?
Ebben Putyin biztos nagyobb tudással bír, mint akár mi, akár a CIA, akár Prigo.

Jelen helyzetben Prigozsin tette árulás. Lehet, hogy ő azt hiszi, hogy helyes amit tesz, és az is lehet, hogy tényleg az. Ezt mi átlagemberek nem fogjuk tudni megmondani ma.

Egy pár percre én is eljátszottam a gondolattal, hogy ez csak színjáték. Ha az, akkor az csak erősítené azt, hogy Putyin óriási játékos.
Ha nem az, akkor hiába minden igazságtartalom, Prigozsin az orosz állam létét veszélyezteti. Senkit nem tudott maga mellé állítani (Hodorkovszkijt hagyjuk). Ha mondjuk egy Szurovikinnel vállvetve indultak volna ennek neki, más lenne a véleményem, de Szurovikin az elsők között szólalt meg ellene.

Aki itt most bármit ki mer jelenteni, az egy bohóc. Akkor is, ha a dolgok a végén úgy alakulnak, hogy igaza lesz. Mert valakinek igaza lesz, az egyik forgatókönyvről ki fog derülni, hog az a frankó. De hogy melyik, azt a legjobb esetben is legfeljebb Putyin, Prigo és a legbelsőbb körök tudhatják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Erre lehet reakció, hogy a NATO megszállja az országot. Mert ennyi atomfegyvert nem szabad meghagyni egy összeomló birodalom romjain kialakuló, kitudja minek.
Igen, ha ezt megpróbálja bárki, akkor sok sikert az emberiségnek. A sok kis frakció nekünk a legrosszabb forgatókönyv, mert tuti vodka gőzös nacionalista tábornok is maradt még az oroszoknál is, aki beletenyerelne a piros gombokba.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 971
113
Ezt szerintem is elbaszta. Ebből jól már nem fog kijönni. Csodálkoznék ha ezt a helyzetet az ukránok nem használnák ki a fronton.
Mit baszott el? Nincs és nem is volt választása: olyan nincs, hogy harcok közepette egy egység megindul a saját feje után. (Ilyen szituban mindenki a vezetést utálja, mert (azok) nem tudnak soha elég jók lenni, mindig kéne még több lőszer, ember, kaja, pia, meg miért nem kapnak nőket, stb.) Ez színtiszta, tényállásszerű árulás, márpedig arra egyetlen lehetséges reakció lehet: Prigozsin meghal, a zenészek meg húznak szépen vissza a helyükre, de immáron tényleg lőszer nélkül.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
612
7 404
93
Ezt egyetlen dolog dönti el. Ha nyer, akkor helyes volt, ha becopódik, akkor árulás.
Tévedsz!
Az egyetlen dolog, ami eldönti, hogy a nyugat VS orosz csata hogyan végződik. Ha Prigo nyer, megszerzi a hatalmat, de Oroszország veszít, akkor miben volt igaza? Te el tudod képzelni, hogy Prigo olyan legitimációt alakítson ki, amivel szilárdan fenn tudná tartani a hatalmát egész Oroszországban, és megőrizze annak befolyási övezetét? Mindezt úgy, hogy közben a nyugat ellen legalább a status quo-t fenntartsa?
Ha mindez sikerülne neki, még akkor se lenne igaza. Akkor lenne igaza, ha a tette eredményeként Oroszország globálisan is jobban jönne ki a szituból, mint amilyenben jelenleg van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Lehet tényleg egy zseniális ukrán titkosszolgálati akció, megvették Prigozsint. Van rá esély, nem túl nagy, de nem is kicsi.
Először lehetett volna gondolni orosz maszkirovkára is, de már kevéssé valószínű. Esetleg a háttérben megegyeztek (hogy kik az sosem fog kiderülni) és arra jutottak, hogy egyetlen módja az arcvesztés nélküli kivonulásnak, ha a Wagner fellázad és az orosz hadseregre támad, és ezzel összeomlik a front.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Az sem elkepzelhetetlen, hogy Prigot lefizették nyugatrol.
Azok a milliardok igy jobban hadznosulnanak a reszukrol mint az ukrikba ontik.
Igen ám,de valahogy a túlvilágon nem tudja elkölteni. Valami másnak kell legyen a háttérbe,a pénzt a fegyvert putyin adta,meg mennyien lehetnek még egyáltalán,egy része ukránba a másik fele afrikába szédeleg,ő se gondolhatta komolyan hogy lenyom egy egész ruszki hadsereget,lehet tárgyalni akart putyinnal és ezt a módot választotta mert másképp tettek magasról a fejére,nem vették komolyan,aztán a régi ismeretséget probálta kihasználni hogy majd az lesz hogy putyin szól neki hogy jolvan prigo gyere mond el mi bánt,csak épp az ellenkezője történik,gyakorlatilag putyin válasza a megsemmisítés.