[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 978
11 911
113
Szlovákiában igen, de Magyarországon nem.

Itt még a Spar elöl is elvitték az aludobozos automatát, mert már azt is feltörték a szlovákok.
De valamelyik reggel vasútállomáson is átvonult egy kiccsalád, 3 fickó kidobálta a 3 nagy kukából a szemetet a földre, purgyé eltette ami értékes, 2 nőszerű addig kirámolta a kicsiket, aztán jobbra el.
Magyarorszagon a TESCOban van aludobozatvevo automata mar lassan 10 eve, ha jol tudom 5 doboz 2 forint vagy hogy megy. Az aludobozokbol minimalisan lehet alut visszanyerni, elotte kockara kell preselni. A szlovak MEH-ben at sem veszik az aludobozokat, ha jol tudom.

Szoval ha feltorik akkor azert ami a dobozokban van es nem azert, hogy bevaltsak, mivel ha nincs rajta Z es a vonalkodja nincs benne a nemzeti adatbazisban, akkor nem adnak erte 1 centet sem.
 
  • Tetszik
Reactions: boki and antigonosz
T

Törölt tag 1711

Guest
Magyarorszagon a TESCOban van aludobozatvevo automata mar lassan 10 eve, ha jol tudom 5 doboz 2 forint vagy hogy megy. Az aludobozokbol minimalisan lehet alut visszanyerni, elotte kockara kell preselni. A MEH-ben at sem veszik az aludobozokat, ha jol tudom.
3 ft/db egy ideje, Spar-ban is van sok helyen, de mint írtam itt feltörték, így inkább elvitték. Tesco-s bent van az eladótérben, ez viszont kint volt az épület sarkánál.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 299
12 642
113
Magyarorszagon a TESCOban van aludobozatvevo automata mar lassan 10 eve, ha jol tudom 5 doboz 2 forint vagy hogy megy. Az aludobozokbol minimalisan lehet alut visszanyerni, elotte kockara kell preselni. A szlovak MEH-ben at sem veszik az aludobozokat, ha jol tudom.

Szoval ha feltorik akkor azert ami a dobozokban van es nem azert, hogy bevaltsak, mivel ha nincs rajta Z es a vonalkodja nincs benne a nemzeti adatbazisban, akkor nem adnak erte 1 centet sem.
Pont tegnap voltam volna beváltani, erre az van kiírva, higy csak ingyenesen tudják átvenni az új szabályozás miatt (dögöljön meg a MOL!)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 392
67 542
113
Pont tegnap voltam volna beváltani, erre az van kiírva, higy csak ingyenesen tudják átvenni az új szabályozás miatt (dögöljön meg a MOL!)
Hàborús helyzet van, mi meg egy Alapító Atyàs rendszer tagja vagyunk. Nézd meg mit csinàltak az eupatridàk(Atyàk-->Alapító Atyàk, dór zsidók) Athénban hàború idején a néppel, majd olvasd el Titus Livius íràsàt, hogy mit csinàltak a néppel a patríciusok(Atyàk-->Alapító Atyàk, magànvéleményem szerint romanióta zsidók) Rómàban hàború idején. Csak súgok, kiraboltàk és rabszolgasàgba taszítottàk a szokàsos gàtlàstalansàgukkal amíg azok làzadni nem kezdtek a gusztistalansàguktól undorodva, amire mindenféle ígérgetés utàn totàlis jogfosztàssal felérô rendelkezéseket hozott a nép részére egy-egy kijelölt jogvédô. Nem a nép jelölte ki. :oops:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 444
79 457
113

Az oroszok a Siemens helyett úgy fest, hogy immáron iráni turbinákat vesznek.
Miért nem sajátra...? Csak azét érdeklődök, mert az olaj és gáz export az oroszok számára stratégiai ágazat (igazából a világpiacon oroszország egy marha nagy bánya és benzinkút képében van jelen) így elvárható lenne, hogy a német függést ne egy iránival váltsák fel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 487
113
Miért nem sajátra...? Csak azét érdeklődök, mert az olaj és gáz export az oroszok számára stratégiai ágazat (igazából a világpiacon oroszország egy marha nagy bánya és benzinkút képében van jelen) így elvárható lenne, hogy a német függést ne egy iránival váltsák fel.
Még pár év szankciók és az is meg lesz. Most gyorsan kellett lépni a Siemens kiváltására.
Szerintem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 663
113
Miért nem sajátra...? Csak azét érdeklődök, mert az olaj és gáz export az oroszok számára stratégiai ágazat (igazából a világpiacon oroszország egy marha nagy bánya és benzinkút képében van jelen) így elvárható lenne, hogy a német függést ne egy iránival váltsák fel.
Mert nincs hagyománya Oo-ban. Ezért vásárolták külföldről , azoktól akik gyártották. Saját turbina kifejlesztése és gyártása több év és sok pénz.

Magyarország miért nem gyárt atomreaktorokat és miért vásárol külföldről?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 971
113
Miért nem sajátra...? Csak azét érdeklődök, mert az olaj és gáz export az oroszok számára stratégiai ágazat (igazából a világpiacon oroszország egy marha nagy bánya és benzinkút képében van jelen) így elvárható lenne, hogy a német függést ne egy iránival váltsák fel.
Idővel meglesz majd az is, biztos lehetsz benne. Mikor 20 évig az Usa csak orosz űrhajón tudta elrni az ISS-t, tudta mindenki mondani, hogy egyszerűen csak nem éri meg nekik sajátot előállítani/fenntartani, de tudnának ha kéne. Ez így is volt, most már ott vannak akár a magáncégeik is, nem csak a NASA. Na pont ugyanolyan ez is, eddig ott volt a bevált Siemens, most rövid távon lesz iráni- kínai, majd a saját.

De nyilván tudod ezt te is, csak élvezed hogy beírhattad azt amit, ezzel semmi baj amúgy, mert én meg élvezem az ilyenekre a választ megírni :D !
 
W

Wilson

Guest
Wilson! A topik nem Boki emberi jellemvonásainak elemzése témakörben indult. Mellőzd léggyszíves. Ha emberi jellemvonásokon szeretnél töprengeni, akkor ajánlom a szavahihetőség kérdéskörét. Tudod... volt aki azt írta többet ide nem ír.
Köszönöm.
Ezt benézted, ugyanis egy szóval sem említettem vagy bármilyen módon is minősítettem boki emberi jellemvonásait a kommentemben.
Amúgy , hogy telt az egy hónapos kizárásod amit azért kaptál mert egy jót propagandistáztál? Remélem kicsit elgondolkoztál azon , hogy nem kéne túltolni a biciklit a fórumon, bár ahogy elnézem te nem tanulsz semmiből, hiszen ahogy visszatérhettél a fórumra egyből megtaláltál....

Amúgy segíts ki volt az aki azt mondta, hogy többet ide nem ír? Mert én biztos nem állítottam ilyet...

Azt írja, hogy nem kötelező érvényű. Melyik szó nem világos számodra?

Beszélni akkor nem lesz miről, ha véget ért a történelem...
Van itt azért más is,,,

Az orosz–ukrán barátsági szerződés, teljes nevén Barátsági, együttműködési és partnerségi szerződés Ukrajna és az Oroszországi Föderáció között (ukránul: Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, oroszul: Договор о дружбе, сотрудничестве и партнёрстве между Российской Федерацией и Украиной) nemzetközi szerződés, amelyet 1997. május 31-én írta alá Ukrajna és Oroszország elnöke. A szerződés rögzíti a két ország stratégiai partnerségét, a határok sérthetetlenségét, és az országok területi egységének garantálását.
A szerződést tíz évre kötötték, és a 40. cikkelye rögzíti, hogy tíz év után automatikusan meghosszabbodik, amennyiben egyik fél sem jelzi a szerződés megszüntetésére irányuló szándékát. Ennek megfelelően a szerződés két alkalommal hosszabbodott meg automatikusan.

A Krím 2014-es orosz megszállása és a kelet-ukrajnai konfliktus miatt, melyek során orosz részről a barátsági szerződésben megfogalmazott elveknek ellentmondva Ukrajna határainak és területi egységének sérthetetlenségét figyelmen kívül hagyta Oroszország,ezért Ukrajna 2018 őszén jelezte, hogy nem támogatja a szerződés 2019-es megújulását.
Gyúrjál rá nyugodtan. Szerintem elsősorban a gerinc stabilitását adó izmokat fejleszd.
Nem azt írta, hogy értelmesnek tekinthető saját véleményt nem ír?
Íme az élő példa, hogy a frappáns válaszok terén még van hova fejlődni.

Mindig jókat derülök azon amikor valaki megpróbálja magára erőltetni az intelligens és korrekt vitapartner álcáját de aztán rövid időn belül kiderül , hogy ebből semmi sem igaz, úgyhogy szerintem ne erőltesd a dolgot, mert jól láthatóan csak káros mentális folyamatokat eredményez nálad

Wilson: "Akkor a száraz tények, Ukrajna 1991. augusztus 24-én kikiáltotta a függetlenségét, 1994-ben Ukrajna, Oroszország, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia aláírták a budapesti egyezményt az ország területi integritásának védelméről.Ezek után nincs miről beszélni , hiszen Oroszország hivatalosan is elismerte a független Ukrajnát annak területi integritását illetve határait..."
Ez egy nemzetközi egyezmény volt, ugye? Kb. mint a Minszk1 és a Minszk2. Ezt számokéred az oroszokon, azokat meg diszkréten negligálod? Vagy az egyezmények csak akkor betartatandók, ha azok az atlanti érdekek szerint működnek?
:D

Egyébként az a bizonyos "Budapesti egyezmény" anno nem orosz, hanem amerikai kezdeményezésre jött össze, és nem Ukrajna "területi integritása" volt a fő célja, hanem a terület atomfegyver-mentessé tétele. A jenkik attól voltak becsokizva, hogy az ukrán korrupció atomfegyverekkel kezd üzletelni a közel-keleten. Csak közben jött(csináltak) egy Majdan(t), és így már más a hangsúly...
:D
Ettől még Oroszország hivatalosan is elismerte Ukrajna függetlenségét és területi integritását...


De mint írtam van itt más is...

Az orosz–ukrán barátsági szerződés, teljes nevén Barátsági, együttműködési és partnerségi szerződés Ukrajna és az Oroszországi Föderáció között (ukránul: Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, oroszul: Договор о дружбе, сотрудничестве и партнёрстве между Российской Федерацией и Украиной) nemzetközi szerződés, amelyet 1997. május 31-én írta alá Ukrajna és Oroszország elnöke. A szerződés rögzíti a két ország stratégiai partnerségét, a határok sérthetetlenségét, és az országok területi egységének garantálását.
A szerződést tíz évre kötötték, és a 40. cikkelye rögzíti, hogy tíz év után automatikusan meghosszabbodik, amennyiben egyik fél sem jelzi a szerződés megszüntetésére irányuló szándékát. Ennek megfelelően a szerződés két alkalommal hosszabbodott meg automatikusan.

A Krím 2014-es orosz megszállása és a kelet-ukrajnai konfliktus miatt, melyek során orosz részről a barátsági szerződésben megfogalmazott elveknek ellentmondva Ukrajna határainak és területi egységének sérthetetlenségét figyelmen kívül hagyta Oroszország,ezért Ukrajna 2018 őszén jelezte, hogy nem támogatja a szerződés 2019-es megújulását.


A helyzet a következő Putyin miután úgy látta, hogy Ukrajnát nem tudja békés úton Oroszország részévé tenni ezért 2014-ben elcsatolta tőlle a
Krím -félszigetet polgárháborút szított és támogatott Donyeckben és 2022, február 24-én katonai erővel is megtámadta Ukrajnát, egyértelműen ő az agresszor ebben a háborúban.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Speciel nem értem miért nem olvasztjàk tömbbe legalàbb az értelmesebb emberek?
mert a rajtuk lévő lakk/festék mérgező is lehet, ezért fizikailag préselik 1 tömbbe (3-400 kilós kockák), majd a visszaolvasztáskor az olvasztó térben már lehet mit kezdeni a gázokkal...... (bazi nagy tételben vásárolunk ilyen hulladékot is, úgy hogy nyugodjatok le, van ahol ezt megoldják, nálunk ez se múkodik)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 663
113
A Rostvertol a Russian Helicopters holding része lesz, amely a Russian Technologies Corporation legjövedelmezőbb eszköze.

Ez a cég a harmadik legnagyobb helikoptergyártó a világon. Megrendeléseinek portfóliója elérte az 1500 forgószárnyas gépet.

D5VxeeLsTq0.jpg
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
A Rostvertol a Russian Helicopters holding része lesz, amely a Russian Technologies Corporation legjövedelmezőbb eszköze.

Ez a cég a harmadik legnagyobb helikoptergyártó a világon. Megrendeléseinek portfóliója elérte az 1500 forgószárnyas gépet.

D5VxeeLsTq0.jpg
feltéve ha lesz elég hajtómű, mert annak a kapacitásával (gyártás) a Motor Szics kiválása óta nehezen boldogulnak......
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 444
79 457
113
Még pár év szankciók és az is meg lesz. Most gyorsan kellett lépni a Siemens kiváltására.
Szerintem.
Mert nincs hagyománya Oo-ban. Ezért vásárolták külföldről , azoktól akik gyártották. Saját turbina kifejlesztése és gyártása több év és sok pénz.

Magyarország miért nem gyárt atomreaktorokat és miért vásárol külföldről?!
Igen én is tudom, hogy nem képes rá az orosz ipar. A kérdés lényege nem is ez volt, hanem az, hogy egy ennyire alapetően stratégiai ágazat kiszolgálására miért nem képes? Hogy fordulhatott ez elő? A szénhidrogén export az oroszok legnagyobb bevételi forrása és még ezt sem képesek önállóan fenntartani. Ez a kérdés lényege.

Idővel meglesz majd az is, biztos lehetsz benne. Mikor 20 évig az Usa csak orosz űrhajón tudta elrni az ISS-t, tudta mindenki mondani, hogy egyszerűen csak nem éri meg nekik sajátot előállítani/fenntartani, de tudnának ha kéne. Ez így is volt, most már ott vannak akár a magáncégeik is, nem csak a NASA. Na pont ugyanolyan ez is, eddig ott volt a bevált Siemens, most rövid távon lesz iráni- kínai, majd a saját.

De nyilván tudod ezt te is, csak élvezed hogy beírhattad azt amit, ezzel semmi baj amúgy, mert én meg élvezem az ilyenekre a választ megírni :D !
Ahol tudok segítek. ;)
Amit fentebb írtam viszont számodra is válasz.
A NASA-s példa szerintem nem jó, mert az amerikai gazdaság nem a NASA-ból él ellenben az orosz gazdasággal ami döntően a szénhidogének exportjából tartja fenn magát.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Igen én is tudom, hogy nem képes rá az orosz ipar. A kérdés lényege nem is ez volt, hanem az, hogy egy ennyire alapetően stratégiai ágazat kiszolgálására miért nem képes? Hogy fordulhatott ez elő? A szénhidrogén export az oroszok legnagyobb bevételi forrása és még ezt sem képesek önállóan fenntartani. Ez a kérdés lényege.

Autógyártás EU egyik fő húzóágazata, mégis külföldi beszállítók százaitól függ, még ezt sem képesek önállóan fenntartani.

Üdvözöllek a XXI. században megfáradt kalandor.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 444
79 457
113
Autógyártás EU egyik fő húzóágazata, mégis külföldi beszállítók százaitól függ, még ezt sem képesek önállóan fenntartani.

Üdvözöllek a XXI. században megfáradt kalandor.
A profitmaximalizálás érdekében és nem azért mert pl nem képes európa chipeket gyártani (mert képes rá csak drágítaná a terméket).