A stratégiai légiero gépeinek nem kell berepulni az ellenséges terulet folé - a légvédelmi zónába. A Tu-160 12 drb H-55 nukleáris robbanofejjel ellátott robotrepulogépet hordoz,mely hatotávja 2500 km.
A modernizácio után a TU-160M már új precízios (10m) robotrepulogépeket hordoz -H-101(konvenciális robbanofej)H-102( nukleáris robbanófej) melyek hatótávja 3500-5000 km.
Így van, a Tu-160 ahhoz kell, hogy Oroszország az USA rakétapajzsán belül tudjon járőrözni vele - de a légvédelmén kívül - csakúgy mint a Tu-95-tel (csak az már kicsit régi, így nem lehet a végtelenségig Tu-95-tel járőrözni), hogy a nukleáris rakétáit elég közelről tudja indítani ahhoz, hogy az USA/NATO már ne tudja a csapást kivédeni.
A lehető legjobb döntés a Tu-160 gyártásának újraindítása, mivel a Tu-95-tel már nem folytatható sokáig az efajta járőrözés, viszont a járőrözésre szükség van, mert különben az USA/NATO a rakétapajzs birtokában azonnal első csapást mérne Oroszországra. Ezt most is csak azért nem teszi meg, mert a járőröző Tu-95-ök is csúnyán meglephetik az USA-t, amelyet az USA nem tudna kivédeni. (Tudom, atomtengók is vannak, de a Tu-95 ill. Tu-160 nem totális megsemmisítő csapás mérésére kell, hanem "csak" figyelmeztető csapás mérésére, mondjuk kizárólag csak egy-egy városra, taktikai töltettel.) Ezzel a járőrözéssel tudja Oroszország ellensúlyozni azt, hogy az USA/NATO-nak földrajzilag kiterjedtebb rakétapajzsa van, mint amilyen Oroszországnak lehet.
Másrészt, azért is jó döntés a Tu-160 gyártásának újraindítása, mert a PAK DA kifejlesztése késhet, nem várt nehézségek merülhetnek fel stb. viszont a járőrözésre meg folyamatosan szükség van, és a Tu-95 közben kiöregedhet. És egyébként is, gyönyörűszép és potens gép a Tu-160 "Fehér Hattyú", kár volna veszendőbe hagyni
Úgyhogy hajrá!
(De ettől még PAK DA is lesz, és legalább nem kell lóhalálában fejleszteni. Sőt, akár a Tu-160-ra is lehet alapozni a fejlesztését.)