[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ma 71 éves Vlagyimír Vlagyimírovics... Boldog Szülinapot neki! :p :p :p :p
Már 71 éves?! Brutál Metál!

Mist Szocsiban nagyon odatette, szellemileg még rendben van. Bár csak a befolyásos nyugati vezetők is hasonló kvalitásúak lennének...

Komolyan mondom, hogy összevetve őt a mieinkkel, a sírás kerülget néha!

Viszont Putyinnak egy hatalmas adóssága van, nincs - én nem látok - egy hozzá hasonló kaliberű utódot felépítve. Medvegyev egy lószar, Lavrov bár hasonlóan diplomata zseni, szintén öreg mint az országút, és nem is első ember, hanem a tökéletes külügyes. Ha Putyin egyszer lecsüccsen végleg, az náluk most azt gondolom, marha nagy krízis helyzet lesz!

Ha félre tudná rakni az Ego-t, már most gőzerővel kéne az utódját trenírozni felépíteni!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 311
55 625
113
Már 71 éves?! Brutál Metál!

Mist Szocsiban nagyon odatette, szellemileg még rendben van. Bár csak a befolyásos nyugati vezetők is hasonló kvalitásúak lennének...

Komolyan mondom, hogy összevetve őt a mieinkkel, a sírás kerülget néha!

Viszont Putyinnak egy hatalmas adóssága van, nincs - én nem látok - egy hozzá hasonló kaliberű utódot felépítve. Medvegyev egy lószar, Lavrov bár hasonlóan diplomata zseni, szintén öreg mint az országút, és nem is első ember, hanem a tökéletes külügyes. Ha Putyin egyszer lecsüccsen végleg, az náluk most azt gondolom, marha nagy krízis helyzet lesz!

Ha félre tudná rakni az Ego-t, már most gőzerővel kéne az utódját trenírozni felépíteni!



Az,hogy mi azt gondoljuk,hogy nincs kiszemelve az utódja,nem jelenti azt,hogy nincs kiszemelve,kinevelve az utódja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nem árt óvatosnak lenni, mert minél jobban érzik a vesztüket, annál inkább csapkodnak maguk körül és te ( ti) könnyű célpontok vagytok. :(
Így van, pontosan erre gondoltam én is. Ahogy megy le nekik a redőny, annál inkább a viszonylagosan közel lévő, radar feletti, ismert és könnyen hozzáférhető célpontok tűnnek alacsonyan lógó gyümölcsnek. Én mondjuk nem lennék Stier helyében, de Konstantin is tuti csíp néhány ukrán szemet...

Csak félig írtam viccből a két Magomedet...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Putyin fel volt építve a külvilág felé?
Nem, de az krízis helyzet is volt, ami épp nekik nagyon jól sült el. Ez felesleges kockázat, s nem biztos hogy megint jól sülne el egy ilyen.

Putyin pedig öreg. Tehetséges, jó vezető, de 71 éves, s nem fog örökké élni. A legnagyobb hibája lenne ha elhiszi hogy pótolhatatlan.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 743
113
Nem, de az krízis helyzet is volt, ami épp nekik nagyon jól sült el. Ez felesleges kockázat, s nem biztos hogy megint jól sülne el egy ilyen.

Putyin pedig öreg. Tehetséges, jó vezető, de 71 éves, s nem fog örökké élni. A legnagyobb hibája lenne ha elhiszi hogy pótolhatatlan.
Na nyugi, én 78 vagyok és még nem lágyult meg ( teljesen) az agyam. :)
És messze nem vagyok olya formàban mint Putyin.
Szóval van még pár éve. Lásd Trump, akiben több energia van mint itt az egész fórumban és jóval öregebb mint P.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 311
55 625
113

Elképesztő számok,még arányaiban is,mi 10 millióan nem tudunk 10 000 harcoló katonát toborozni,kiképezni,felszerelni,megfizetni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Na nyugi, én 78 vagyok és még nem lágyult meg ( teljesen) az agyam. :)
És messze nem vagyok olya formàban mint Putyin.
Szóval van még pár éve. Lásd Trump, akiben több energia van mint itt az egész fórumban és jóval öregebb mint P.
Az a baj az öregedéssel, hogy van olyan fázisa néha, amikor az ember semmit nem vesz észre abból hogy negatívan változott, azt hiszi hogy vele együtt örül a közönség, s közben meg lehet hogy már rajta.

Nem kéne megvárnia hogy Biden 2.0 legyen belőle. Ha igazi klasszis, akkor ezt is éreznie kell majd, hogy biztosítania kell az irányított átmenetet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 743
113

Elképesztő számok,még arányaiban is,mi 10 millióan nem tudunk 10 000 harcoló katonát toborozni,kiképezni,felszerelni,megfizetni.
Nem nem tudunk. Nem akarunk. :(
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 220
113
Így van, pontosan erre gondoltam én is. Ahogy megy le nekik a redőny, annál inkább a viszonylagosan közel lévő, radar feletti, ismert és könnyen hozzáférhető célpontok tűnnek alacsonyan lógó gyümölcsnek. Én mondjuk nem lennék Stier helyében, de Konstantin is tuti csíp néhány ukrán szemet...

Csak félig írtam viccből a két Magomedet...
Bayer. Nagyobbat lehet ütni vele Orbánon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Bayer. Nagyobbat lehet ütni vele Orbánon.
Akár rajta is példát statuálhatnak amúgy, igen.

De Bayer nem annyira egyértelműen az ukránokkal foglalkozik, nyilván mondott rájuk ő is keményet, de a Zsóti beleszáll mindenkibe, sőt jellemzően inkább a nyugattal foglalkozik.

Stier meg Konstantin viszont gyakorlatilag folyamatosan olyanokat mond, ami az ukrán hivatalos narratívával megy szembe.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 220
113
Akár rajta is példát statuálhatnak amúgy, igen.

De Bayer nem annyira egyértelműen az ukránokkal foglalkozik, nyilván mondott rájuk ő is keményet, de a Zsóti beleszáll mindenkibe, sőt jellemzően inkább a nyugattal foglalkozik.

Stier meg Konstantin viszont gyakorlatilag folyamatosan olyanokat mond, ami az ukrán hivatalos narratívával megy szembe.
Hát, a Mirotvorecre rárakták már talán a háború előtt. Egyébként vannak még, akik kifejezetten a kárpátaljai magyarokkal foglalkoznak (pl F. A.) vagy maguk is kárpátaljai magyarok (V.A, T. Zs.). De egyébként igen, nyugger meg Stier is nézzen be néha a kocsi alá.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 599
113
Az a baj az öregedéssel, hogy van olyan fázisa néha, amikor az ember semmit nem vesz észre abból hogy negatívan változott, azt hiszi hogy vele együtt örül a közönség, s közben meg lehet hogy már rajta.

Nem kéne megvárnia hogy Biden 2.0 legyen belőle. Ha igazi klasszis, akkor ezt is éreznie kell majd, hogy biztosítania kell az irányított átmenetet.
Tegnap néztem meg a Michael J. Foxos dokumentum filmet az A+on. 30 évesen Parkinsonosnak lenni, hát ...
A durva az, hogy míg Putyinon nem látszódnak az évek, Bidenen nagyon. Hirtelen lett ilyen, és ha tényleg látná magát kívülről, nem pedig titkolná a családja, hogy Joe, baszki, lépj vissza, mert rajtad röhög mindenki, de nem. Fox 7évig nem vallotta be, hogy remeg a keze, aztán már túl stresszes volt neki, hogy eltitkolja, ami felgyorsította a betegségét. Na már most Bident mennyi stressz érheti? Putyint meg pláne. Ennek ellenére inkább egy 71 éves Putyin, mint egy Sanna Marin vagy egy Cseh Katka! És akkor még nagy neveket nem is írtam, hogy még ki ne ...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 220
113
Tegnap néztem meg a Michael J. Foxos dokumentum filmet az A+on. 30 évesen Parkinsonosnak lenni, hát ...
A durva az, hogy míg Putyinon nem látszódnak az évek, Bidenen nagyon. Hirtelen lett ilyen, és ha tényleg látná magát kívülről, nem pedig titkolná a családja, hogy Joe, baszki, lépj vissza, mert rajtad röhög mindenki, de nem. Fox 7évig nem vallotta be, hogy remeg a keze, aztán már túl stresszes volt neki, hogy eltitkolja, ami felgyorsította a betegségét. Na már most Bident mennyi stressz érheti? Putyint meg pláne. Ennek ellenére inkább egy 71 éves Putyin, mint egy Sanna Marin vagy egy Cseh Katka! És akkor még nagy neveket nem is írtam, hogy még ki ne ...
Nehéz, mert kell egy bizonyos élettapasztalat, hogy ne basszanak át könnyen, meg komolyan is vegyenek, még ha alapból lenne is eszed (ld még Kurz), de ne legyél teljesen szenilis és tehetetlen, és még komolyan vegyenek (ld Biden). Na meg persze lehet méltósággal öregedni (II. János Pál), vagy úgy tenni, mintha még fel tudnál szaladni a lépcsőn, közben meg nem.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 599
113
Havazik.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 311
55 625
113
Havazik.


Oroszországban?
Még ilyet!
:rolleyes: