[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
nem nagyon nyomulnak előre
zeli megteszi nekik azt a szivességet hogy odaküldi az orosz tüzérség elé az ukrán férfitársadalmat, ha meg mégse küldené akkor elég párszáz métereket előre menniük ott kitűzni egy orosz zászlót feltölteni az egészet valami médiába és akkor megint küldi mert nem tud racionális döntéseket hozni katonai kérdésekben
a zeli egy szinész, aki éppen eljátssza élete főszerepét, csak nem tudja már hogy mikor van a vége és mikor van az eleje az előadásnak, azonosult a hős nemzetmentő szerepével, nem tud kilépni belőle előadáson kívül se
belebolondult a szerepbe
ha holnap elvinné az ördög a zelit az oroszok komoly bajban lennének, mert a zaluzsnij vélhetően definiálni tudja hogy milyen erőforrásokra van szüksége a háború folytatásához, mi az amit ebből meg tud kapni eutól usától mástól és mi az - a humán erőforrás szükséglet - ami véges és nem lehet beáldozni minden donbaszi - tehát idővel úgyis elvesző - szemétdombért, és ez akkor is igaz ha a zaluzsnij vélhetően pont a másik oldalt a kalapozást eu-ban usában sokkal xarabbul csinálni mint a zeli mert nem egy profi médiaszemélyiség
Ebben van igazság, de én úgy gondolom az orosz csigatempó nem taktika. Ennyire képesek. Az idő húzása, a zseniális orosz felörlő taktika bár darálja az ukránokat, de égeti az orosz rubelmilliárdokat is . És ez nagyon hiányzik máshonnan.
Az látszik, hogy amikor az oroszok megindulnak, akkor a húsdaráló fordítva is működik. Az ukrán háború ebből a szempontból nagyon hasonlít az elsőre. Az első hónap orosz hengere és a harkovi áttörés kivételével a támadók sokszoros veszteséggel tudnak csak előretörni. Ebben fáradtak ki most az ukránok és meglátjuk, hogy az oroszok a kezdeményezést átvéve tudnak-e újat mutatni.Avdijivka azt mutatja ugyanolyan gyötrelmes és lassú az előrehaladás mint Bakhmutnál.

És Zelenszkij lassan valóban teher lesz, felkészül Klitschko.
húsz éve a csecsenek is nagyon gyűlölték az oroszokat
a mai csecsen-orosz viszony ismert, van a megfordításra egy orosz know-how, és van erre az ukránoknál is egy adottság hiszen szélsőségből könnyebb átbillenteni egy társadalmat egy másik szélsőségbe mint egy azon a környéken teljesen ismeretlen európai mentalitást meghonosítani
Sztem az ukrán társadalom nem olyan törzsi szerveződésű mint a csecsen. Nem lehet akkora kontroll alatt tartani a népet. Tovabbra is szerb-horvat gyűlöletet látom hasonlónak az orosz-ukranra, de majd az idő eldönti.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 465
7 290
113
Ebben van igazság, de én úgy gondolom az orosz csigatempó nem taktika. Ennyire képesek
ennyire képesek, amennyiben peremfeltételnek tekintik hogy ne forduljon meg a húsdaráló, mert az orosz társadalom stabilitása (és talán az orosz gazdaság munkaerőszükséglete) nem enged meg további mozgósítást
a humánerőforrásigény mindkét oldalon szűk keresztmetszet, ukrán oldalon mert az elfogy és kész már jönnek a gyerekek öregek és a nők, orosz oldalon pedig az előző szempontok miatt
most vélhetően az a rész jön amikor az ukrik megépítik a saját védelmi vonalaikat és visszahúzódnak azokba, bízva abban hogy az pont úgy fog működni mint a szurovikin vonal működött az ellenkező oldalon, csak végre ők kerülnek a daráló jó végére és ők tekerhetik azt mint a műveletek legelején
a probléma ezzel a koncepcióval az, hogy nekik nem állt rendelkezésükre fpv drónok tömege amivel kiszedhették volna egyesével az oroszokat azokból a kiépített állásokból, az oroszoknak viszont úgy tűnik ez is belefér anyagilag, hogy egyesharcosokra drónt küldjenek...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
Honnan?

Kaukázus: török és iráni nyertesek. Se Erdogan, se Alijev nem a nyugat nyeresége.
Közel-Kelet: iráni nyertes (technológiai transzfer és további térnyerés)
Afrika: az oroszok ennek ellenére még nyerésben.
Távol-Kelet: egyre jelentősebb orosz technológiai transzfer bárkinek, Észak-Koreának is.

Szóval ez teljes zsákutca a Nyugatnak a világ minden pénzéért.
Nem ezen volt a hangsúly, hanem.
Ukrajna a Nyugatnak csak azért fontos, mert egy gennyes seb lesz az orosz határon, ami elvonja az orosz erőket máshonnan, de talán ami nekik stratégiailag fontosabb, eléget ezermilliárdokat az orosz költségvetésből, ami a gazdaság helyett a háborúra megy.
De például ahogy írod is a kaukázusi térvesztés, sőt Közép-Ázsia, Kazahsztán, is rezeg.
Már önmagában ez siker Amerikának, ha Oroszország gyengül, leköti magát ezekkel a konfliktusokkal, amíg ő Kinara koncentrál.
Persze itt rohadt nagy rizikót vállalt az USA, egy kínai -orosz szövetséget. De abban reménykedik ha anno a komcsi elvtársak közé tudott éket verni, ma is menni fog és ahogy Kína nem sorolt be a Szovjetunió alá, úgy Oroszoszág sem fog Kína alá.
De itt lehet elszámolta magát,

Mindenesetre az ukrán háború orosz teljesítménye azért jelentősen rontotta az orosz hadsereg növekvő imidzsét. Mki többet várt tőle és nagyon megmutatta a gyengeségeit. Ez később még visszaüthet, bár esély is hogy javítsanak belül rajta ha tudnák, persze nem Sojguval.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
ennyire képesek, amennyiben peremfeltételnek tekintik hogy ne forduljon meg a húsdaráló, mert az orosz társadalom stabilitása (és talán az orosz gazdaság munkaerőszükséglete) nem enged meg további mozgósítást
a humánerőforrásigény mindkét oldalon szűk keresztmetszet, ukrán oldalon mert az elfogy és kész már jönnek a gyerekek öregek és a nők, orosz oldalon pedig az előző szempontok miatt
most vélhetően az a rész jön amikor az ukrik megépítik a saját védelmi vonalaikat és visszahúzódnak azokba, bízva abban hogy az pont úgy fog működni mint a szurovikin vonal működött az ellenkező oldalon, csak végre ők kerülnek a daráló jó végére és ők tekerhetik azt mint a műveletek legelején
a probléma ezzel a koncepcióval az, hogy nekik nem állt rendelkezésükre fpv drónok tömege amivel kiszedhették volna egyesével az oroszokat azokból a kiépített állásokból, az oroszoknak viszont úgy tűnik ez is belefér anyagilag, hogy egyesharcosokra drónt küldjenek...
Meglátjuk. Sztem Putyin gyengeségének és határozatlanságaának a jele, hogy másfél évet súlyos létszámhátrányban szenvedett az orosz haderő. A logisztika mellett ez volt a leggyengébb pont. Mára elérték a paritást. De ez sztem kevés az attöréshez, ha előbb és többet besoroz Putyin ma előrébb lenne. De most a választások miatt nem fog, megint elvész egy év, kivéve ha összeomlik Ukrajna.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
Ez megint nettó ostobaság. Le lett vezetve,nem az oroszok,hanem a nyugati újságírók által lett publikálva. Kik is mentek el az oroszoktól? A liberális elit jó része,a hozzájuk kötődő kör,és nagyjából 20-30 ezer olyan fiatal,akik a sorozás elől pattantak le. A muszlim bevándorlók okozta gondok meg eléggé álságos tőled,mert nem teszed hozzá,hogy nyugaton ez a probléma már lassan robban. Amúgy utána lehet nézni,még neked is,hogy annó a vietnami háború elől csak Kanadába 55 ezer amerikai fiatal ment át. Sőt még az iraki invázió idején 5500 amerikai katona dezertált Kanadába. Pedig azok már szerződéses katonák voltak. Olvass többet!
Én nem a sorozás elől menekülőkre gondoltam, az egyszeri eset, bár inkább nem tízezrek, hanem százezrek voltak. A gazdasági kivándorlókra gondoltam. ( ez sztem egy jó indikátor, hol nagyobb az életszínvonal) Amit sikerült lenyomnia Putyinnak, de a 2010-es évek gazdasági stagnálása után újra nőtt. Én azt tippelem, ez a háború után újra beindul.
És fordítva, a nyugati bevándorlás jelentéktelen volt Tehát hiába vannak Nyugaton nagy gondok az életszínvonalbeli szakadék még nagy. Bár ez mindig megvolt, nem Putyin hibája.

Ez a fenti kivándorlás együtt a muszlim belső bevándorlással a városokba jelentős feszkót okozhat. És attól még, hogy Nyugaton elqrták, Moszkvában sem lesz egyszerű. Nem kell nekem a Nyugatot ahhoz kedvelnem, hogy Putyint bíráljam.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 500
113
Az a helyzet,hogy semmilyen gazdasági, vallási,biztonsági, ideológiai oka nincs annak,hogy Oroszország megtámadjon nato országot,egyszerűen nincs dolga ukrajnán kívül, ami nem nato ország.
Hacsak nem basztatják.
Észre kellene venni végre, hogy az Orosz Föderáció már nem akar exportálni forradalmakat,ideológiákat,háborút ingyen,hanem nélkülözhetetlen nyersanyagokat, energiahordozókat exportálna,olcsón, megbízhatóan,hosszútávon pénzért.
Ha van Európának érdeke,akkor az az,hogy a lehető legtöbb cső,autópálya,és vasút vezessen Oroszországba,azon keresztül Kínába,Indiába,Európából,ezen belül nekünk meg az,hogy ebből a lehetō legtöbb rajtunk haladjon át.
Ideje lenne kibaszni a brit birodalmat Európából, és közös,átfogó,hosszútávú,gazdasági, kereskedelmi, pénzelügyi,és biztonsági/katonai megállapodásokat kötni Oroszországgal, azon keresztül a szomszédaival.
Usánka meg hagy hajókázzon a tengerein,árulja nyugodtan a fedezetlen pénzt,gmo-s kaját,puccsokat,árulást,felforgatást,háborút, halált,szenvedést,nyomort,mint fő árucikkeit,annak, aki kér belōle.


Ne itassátok!!!
Ünnepek alatt főleg ne!

Brit birodalom....

"Mit adtak nekünk a rómaiak?!"
:D
 
  • Vicces
Reactions: boki and megazez

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 500
113
Ez kizárólag az angolszászok érdeke. Az átlag EU-s országoknak szívás.

Mindenki érdeke, hogy Putyin ne tudjon többet háborúzni.
Ezért van és lesz pénz az ukránnak.
Abban igazad van, hogy az USA jár a legjobban ezzel a háborúval. De a németek elleni háborút sem lehetett félúton abba hagyni. Ezt sem fogják.

nem nagyon nyomulnak előre
zeli megteszi nekik azt a szivességet hogy odaküldi az orosz tüzérség elé az ukrán férfitársadalmat, ha meg mégse küldené akkor elég párszáz métereket előre menniük ott kitűzni egy orosz zászlót feltölteni az egészet valami médiába és akkor megint küldi mert nem tud racionális döntéseket hozni katonai kérdésekben
a zeli egy szinész, aki éppen eljátssza élete főszerepét, csak nem tudja már hogy mikor van a vége és mikor van az eleje az előadásnak, azonosult a hős nemzetmentő szerepével, nem tud kilépni belőle előadáson kívül se
belebolondult a szerepbe
ha holnap elvinné az ördög a zelit az oroszok komoly bajban lennének, mert a zaluzsnij vélhetően definiálni tudja hogy milyen erőforrásokra van szüksége a háború folytatásához, mi az amit ebből meg tud kapni eutól usától mástól és mi az - a humán erőforrás szükséglet - ami véges és nem lehet beáldozni minden donbaszi - tehát idővel úgyis elvesző - szemétdombért, és ez akkor is igaz ha a zaluzsnij vélhetően pont a másik oldalt a kalapozást eu-ban usában sokkal xarabbul csinálni mint a zeli mert nem egy profi médiaszemélyiség


húsz éve a csecsenek is nagyon gyűlölték az oroszokat
a mai csecsen-orosz viszony ismert, van a megfordításra egy orosz know-how, és van erre az ukránoknál is egy adottság hiszen szélsőségből könnyebb átbillenteni egy társadalmat egy másik szélsőségbe mint egy azon a környéken teljesen ismeretlen európai mentalitást meghonosítani

Majd megszereti őket. Pláne, hogy ujjáépítés ott csak orosz uralom alatt lesz. Amúgy meg ki? A pár millió ukrán? Vagy a többségi szurzsik? Ki gyűlöl és hogy? Ukrajna továbbra is soknemzetiségű ország, ahol az "igazi" vagy ideológiai ukrán csak egy nyugati negyedében lakó kisebbség.

Nedves vágyalmok ezek. Ha 100 év alatt nem kedvelte meg az ukrán az oroszt, Putyin háborúja után biztos nem fogja.
A halott ukránokat anyák, feleségek, gyermekek siratják.
Nekik magyarázzátok a kedves orosz testvérnép és bölcs vezére mítoszát. ;)
Gondolom belátható, hogy miért komolytalan az ilyen ábrándozás.

Tusé! Csűrhetjük-csavarhatjuk, ha egy konfliktusba külső fél fegyvert/utánpótlást/információt/zsoldost szállít bármely félnek az hadviselő. Az, h két világégés után tele írtunk könyvtárakat mindenféle kivételekkel, az a nagyok közti csetepaték valószínűségét hivatottak csökkenteni. Ha pedig lesz ember, aki a harmadik vh-t könyvbe foglalja, a kezdetére nem egy ködös időpontot, hanem 2022-t fogja írni.
Papírfétis, nem több a nemzetközi/hadi jog.

2014 óta nem gond ez arrafelé. Valaki akkor azt mondta, fogalma sincs kik azok a jelzés nélküli zöld emberkék.
Most meg számítana?....
Miért?
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 764
113
Nem ezen volt a hangsúly, hanem.

De például ahogy írod is a kaukázusi térvesztés, sőt Közép-Ázsia, Kazahsztán, is rezeg.
Már önmagában ez siker Amerikának, ha Oroszország gyengül, leköti magát ezekkel a konfliktusokkal, amíg ő Kinara koncentrál.
Persze itt rohadt nagy rizikót vállalt az USA, egy kínai -orosz szövetséget. De abban reménykedik ha anno a komcsi elvtársak közé tudott éket verni, ma is menni fog és ahogy Kína nem sorolt be a Szovjetunió alá, úgy Oroszoszág sem fog Kína alá.
De itt lehet elszámolta magát,

Mindenesetre az ukrán háború orosz teljesítménye azért jelentősen rontotta az orosz hadsereg növekvő imidzsét. Mki többet várt tőle és nagyon megmutatta a gyengeségeit. Ez később még visszaüthet, bár esély is hogy javítsanak belül rajta ha tudnák, persze nem Sojguval.
Van ahol másképp számolnak az orosz hadsereggel kapcsolatban.

 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 649
7 150
113
Ebben van igazság, de én úgy gondolom az orosz csigatempó nem taktika. Ennyire képesek. Az idő húzása, a zseniális orosz felörlő taktika bár darálja az ukránokat, de égeti az orosz rubelmilliárdokat is . És ez nagyon hiányzik máshonnan.
Az látszik, hogy amikor az oroszok megindulnak, akkor a húsdaráló fordítva is működik. Az ukrán háború ebből a szempontból nagyon hasonlít az elsőre. Az első hónap orosz hengere és a harkovi áttörés kivételével a támadók sokszoros veszteséggel tudnak csak előretörni. Ebben fáradtak ki most az ukránok és meglátjuk, hogy az oroszok a kezdeményezést átvéve tudnak-e újat mutatni.Avdijivka azt mutatja ugyanolyan gyötrelmes és lassú az előrehaladás mint Bakhmutnál.

És Zelenszkij lassan valóban teher lesz, felkészül Klitschko.

Sztem az ukrán társadalom nem olyan törzsi szerveződésű mint a csecsen. Nem lehet akkora kontroll alatt tartani a népet. Tovabbra is szerb-horvat gyűlöletet látom hasonlónak az orosz-ukranra, de majd az idő eldönti.
Érdekes, hogy veled majdnem mindenben egyetértek, kivéve ennek a háborúnak az értelmezése.
Szerintem:
  • onnan indulunk, hogy Ukrajna csődben van. Mindenből kifogynak. DS Unio most próbál odacsalni nekik 20-50milliárd eurót
  • jön március: Orosz választás
  • Június: Eu választás
  • majd ősszel USA választás
  • szerintem az Ukránok tavasszal leteszik a lantot, ha nem lesz valami kiprovokált eszkaláció. Mondjuk akkor is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
Érdekes, hogy veled majdnem mindenben egyetértek, kivéve ennek a háborúnak az értelmezése.
Mert sztem sokakat elragad az érzelem és nem tudják két lépés távolságból hátrébb nézni és inkább szimpátia alapján drukkolnak. Putyin minden ballépését megideologizálják, miért nagy húzás.
A kedvencem a harkovi összeomlás, amikor zsákba csalogatták az ukránokat, hogy aztán szétverjék őket, vagy a Prigo puccs-Maszkirovka, hogy átdeportálva Beloruszba, majd onnan támadjon a Wagner.

Szimpátia alapján már Ukrajna nálam sem létezne....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 888
56 720
113
Érdekes, hogy veled majdnem mindenben egyetértek, kivéve ennek a háborúnak az értelmezése.
Szerintem:
  • onnan indulunk, hogy Ukrajna csődben van. Mindenből kifogynak. DS Unio most próbál odacsalni nekik 20-50milliárd eurót
  • jön március: Orosz választás
  • Június: Eu választás
  • majd ősszel USA választás
  • szerintem az Ukránok tavasszal leteszik a lantot, ha nem lesz valami kiprovokált eszkaláció. Mondjuk akkor is.
Óvatos lennék (még mindig) az időhorizonttal,akkor is ha a végeredmény 99%-os valószunűséggel előrejósolható.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 407
33 624
113
Nagyon nagy az esélye, hogy Girkin lövette le a maláj gépet, kimentették, eldugták, elvettek tőle minden katonai hatalmat.
Meghálálta azzal, hogy vergődik, mert tudja, hogy már nem fogják kiadni őt, túl nagy pofára esés lenne és túl jó propaganda lehetőség a nyugatnak...

Alighanem előbb-utóbb baleset éri majd. Max. ráfogják az ukránokra.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Én nem a sorozás elől menekülőkre gondoltam, az egyszeri eset, bár inkább nem tízezrek, hanem százezrek voltak. A gazdasági kivándorlókra gondoltam. ( ez sztem egy jó indikátor, hol nagyobb az életszínvonal) Amit sikerült lenyomnia Putyinnak, de a 2010-es évek gazdasági stagnálása után újra nőtt. Én azt tippelem, ez a háború után újra beindul.
És fordítva, a nyugati bevándorlás jelentéktelen volt Tehát hiába vannak Nyugaton nagy gondok az életszínvonalbeli szakadék még nagy. Bár ez mindig megvolt, nem Putyin hibája.

Ez a fenti kivándorlás együtt a muszlim belső bevándorlással a városokba jelentős feszkót okozhat. És attól még, hogy Nyugaton elqrták, Moszkvában sem lesz egyszerű. Nem kell nekem a Nyugatot ahhoz kedvelnem, hogy Putyint bíráljam.
A tavalyi mozgósítás után a kazahokhoz négyszázezren menekültek(Hivatalos adat), a grúzokhoz hétszázezren(!), megint csak hivatalos adat. Valahogy ezeket elfelejtik. Ez ugyebár csak két országba egymillió egyszázezer.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 481
113
Ja,a 3.5 milliós grúzia befogadott 700 000 Oroszt.
Ok.
Tegyük fel, hogy nem befogadta, csak átmenekült hozzá. Habár nem tudom, hova állnának tovább onnan nagy hirtelen.
De képzeljük el, hogy egyszercsak átjön hozzánk kétmillió ember, személyautókkal, repülővel, vonattal, mert nem akar odahaza háborúzni.
Hova tesszük őket? Mit csinálunk velük?

Grúziában ráadásul csak a lakosság 58 százaléka lakik városban, melyek közül a fővárost lakják 1.1 millióan, míg a második legnépesebb városban csak 152 ezren élnek.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 753
113
Nedves vágyalmok ezek. Ha 100 év alatt nem kedvelte meg az ukrán az oroszt, Putyin háborúja után biztos nem fogja.
A halott ukránokat anyák, feleségek, gyermekek siratják.
Nekik magyarázzátok a kedves orosz testvérnép és bölcs vezére mítoszát. ;)
Gondolom belátható, hogy miért komolytalan az ilyen ábrándozás.
Hogy is volt ez nálunk?

1953: Rákosi
1978: Kádár - 1 millió párttag, gulyáskommunizmus, legvidámabb barakk, stb.

A különbség : 25 év.