[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Észtországba ,Amari-ba megérkeztek a thunderboltok
CG9T_FCXEAA4Hr7.jpg

CG9T_DXW0AAzKOL.jpg

https://twitter.com/USNATO
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Azért abba durva lenne belegondolni ha hitler nyert volna valamilyen oknál fogva,állítom mi se írogatnánk itt,biztos kattant volna valami hitler fejébe valami amiért a magyarság is veszélyes lett volna a német birodalomra.
Örüljünk annak ami lett,bár lehet amerikai felszabadítással jobban jártunk volna,de magasra tettek a fejünkre így maradt a szovjet fennhatóság.
hiryu te pedig tényleg inkább örülj hogy a szovjetek odaértek mert ha ők nincsenek szerintem évekkel később csukták volna be a táborokat,és valahogy az az érzésem ki indulva abból hogy az angol amerikai katonák sokkal finnyásabbak voltak a veszteségeikre nem értek volna oda időbe.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Bár abból ki indulva hogy bánnak oroszokkal mostanság európába,lehet kitoltam volna a szovjet határról a nácikat gyűjtögettem volna a haderőmet,de az biztos meg nem mozdultam volna európába nácit ölni amilyen gyökerek oldják meg maguk.
Az is érdekes milyen dics himnuszokat zengnek amerikai angol 2vhs tettekről,a rengeteg halott orosz nem ezt érdemli egyáltalán nem.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Az USA II VH-s vesztesége kerekítési hiba, a nyeresége pedig a világ aranykészlete és a világhatalom.
Erről szólt a nagy háború - annak az árnyékában lenyúlták a világ aranyát.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Kedves Montezuma......
Azt se felejtsük el, ami NEM MENTI, de árnyalja a képet!
A II. vh. előtt a hitleri III. Birodalom intenzív tárgyalásokat folytatott a Zsidó Világtanáccsal. A terv az izraeliták szabad államának megalakítása és betelepítése volt. A megegyezés megszületett..... De elkaszálta Nagy-Britannia, Franciaország és az USA...... Talán.... ismétlem... TALÁN a Holokauszt sem történt volna meg.... Akkor most a Nagy Aliját kellene ünnepelni......
Hadd találgassak: Alfahír?
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<blockquote rel="hiryu"> Eltekintve attól hogy iparszerű megsemmisítőtáborok nem működtek a Szovjetunióban.

Olyannyira nem, hogy a németek a szovjet rendszertől vették át a koncentrációs tábor technológiáját ....
</blockquote>

Iparszerű.

az oroszok "Csak" halálra dolgoztatták, éhenhalasztották, etc a foglyaikat....
Valahol meg is van otthon ez a könyv:
http://magyarnarancs.hu/zene2/lebilincselo_-_anne_applebaum_a_gulag_tortenete_i-ii-64249
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 498
113
Az USA szintiszta nyeresége a II.vh. után. akkori értéken számolva 60 milliárd $ volt. Csak ebből már játszhatták a nagyfiút.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 887
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="hiryu"> Eltekintve attól hogy iparszerű megsemmisítőtáborok nem működtek a Szovjetunióban.

Olyannyira nem, hogy a németek a szovjet rendszertől vették át a koncentrációs tábor technológiáját ....
</blockquote>

Iparszerű.

az oroszok "Csak" halálra dolgoztatták, éhenhalasztották, etc a foglyaikat....
Valahol meg is van otthon ez a könyv:
http://magyarnarancs.hu/zene2/lebilincselo_-_anne_applebaum_a_gulag_tortenete_i-ii-64249

</blockquote>

Ti meg "csak" a világ (és a történelem) legnagyobb gettóját építettétek fel és tartjátok fenn, ahova bűntetlenűl átjárhattok civileket halomra ölni. Mindezt 2015-ben, miközben ugyanezért 70 éve kárpótlást zsaroltok ki az egész világból és úton útfélen ezt hangoztatjátok, hogy olyan emberekben keltsetek lelkiismeretfurdalást (és főleg fizetőkészséget) akiknek az egészhez semmi köze, mert még az apja is a nagyapja f*szában volt abban az időben.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 518
113
Kedves Hiryu.....
Kérlek, az Alfahír oldallal NE sértegess. Én tényeket közöltem. Lehet vitatni, de attól még tények. Azért is korlátozom már kb. egy éve a hozzászólásaimat, mert az ilyen-olyan szélsőségekkel tele van a hócipőm.... MOST Te is elkövetted ugyanezt. Üdv....
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Little!
Ne tedd! Szélsőségek ide vagy oda, de szükség van józan emberekre is. Képzeld el, amikor már a "konteó pártiak" számítanak mérsékelt iránynak. ;D
A történelem és a sok elhallgatott vagy letagadott esemény milyen szélsőséges lehet - pláne, ha igaz.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Ezen részletek egy részét én sem ismertem... Szóval a lényeg, hogy ez a Madagaszkár dolog sem lett volna nagy móka...

http://mult-kor.hu/igy-ertelmeztek-a-nacik-a-nagylelkuseget-a-madagaszkar-terv-20150605
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ezen részletek egy részét én sem ismertem... Szóval a lényeg, hogy ez a Madagaszkár dolog sem lett volna nagy móka...

http://mult-kor.hu/igy-ertelmeztek-a-nacik-a-nagylelkuseget-a-madagaszkar-terv-20150605

Igazi jó arcok voltak ezek a nácik is, nem? Lehet, hogy csak a pingvineket nem akarták magukra hagyni.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 518
113
Monte.......
A Te és a Hozzád hasonlók miatt - minden tiszteletem nekik (nektek) vagyok még itt...... :) :) :)