[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 801
86 539
113
Biztos megint kapni fogok hideget - meleget, de nekem nem kerek ez a szevasztopoli ATACMS dolog.

Az eredeti hír arról szólt, hogy 5 db kazettás töltettel felszerelt ATACMS rakétát lőttek ki a kaprok szevasztopoli célokra, amiket az orosz légvédelem lelőtt. Az utolsót már csak a város közelében, és ennek roncsai, és a résztöltetek a strandolók közé csapódtak, haláleseteket és sérüléseket okozva.
Szerintem ez semmivel sem különb dolog, mint amikor az ukri légvédelem által lelőtt orosz cirkálórakéta roncsai lakóházba csapódva megölték az ott levőket. Ilyen pedig már volt párszor, mégsem volt felháborodás.

Miből sikerült azt a következtetést levonni, hogy a strand, és az ott levő civilek voltak a célpontok, amikor a rakétát lelőtték, nem rendeltetésszerűen működve csapódott be? Azt legfeljebb a légvédelem adataiból lehetne tudni, hogy mi és hol lett volna az ATACMS rakéták célja, ha nem lövik le őket.
Kazettás töltettel amúgy sem csak katonákat (embereket) lehet támadni, mint a médiában írják, hanem légvédelmi állásokat, tüzér ütegeket, vagy bármilyen nem páncélozott területcélt is.

Szóval nekem az a véleményem, hogy nem feltétlenül terrortámadásról van szó! Nagyon is el tudom képzelni, hogy ez a támadás is valamelyik, a város közelében települt Sz-400-as üteg ellen indult, mint nem egy az utóbbi időben, csak ilyen szerencsétlenül végződött. Az orosz PR pedig rájátszott az emberek természetes felháborodására, és szándékos terrortámadásnak állítja be a dolgot. Mi pedig felültünk nekik.

Persze ez csak az én véleményem, hiszen én sem láttam a rakéták pályaadatainak elemzését, de ezt is egy lehetséges forgatókönyvnek tartom, ami nem mond ellent az ismert információknak.

Bárhogy is történt, már nem számít a halottaknak, a sérülteknek és a hozzátartozóiknak. Az ő számukra mindenképpen tragikus az esemény.
Podoljak.
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
462
1 703
93
Minden politikus hazudik, ő és Medvegyev különösen sok zöldséget beszél. Olyat egyébként nem mondott, hogy a strandolók voltak a támadás célpontjai.De mindenképpen van némi igazság abban amit mondott az esetről (a sok csúsztatás és nettó hazugság mellett). Háború van, abban meg lőnek, és a golyó (rakéta) nem válogat.
Ha nagyanyám 44-ben strandra járt volna légitámadás idején, lehet, hogy nem lennék itt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 408
79 399
113
Biztos megint kapni fogok hideget - meleget, de nekem nem kerek ez a szevasztopoli ATACMS dolog.

Az eredeti hír arról szólt, hogy 5 db kazettás töltettel felszerelt ATACMS rakétát lőttek ki a kaprok szevasztopoli célokra, amiket az orosz légvédelem lelőtt. Az utolsót már csak a város közelében, és ennek roncsai, és a résztöltetek a strandolók közé csapódtak, haláleseteket és sérüléseket okozva.
Szerintem ez semmivel sem különb dolog, mint amikor az ukri légvédelem által lelőtt orosz cirkálórakéta roncsai lakóházba csapódva megölték az ott levőket. Ilyen pedig már volt párszor, mégsem volt felháborodás.

Miből sikerült azt a következtetést levonni, hogy a strand, és az ott levő civilek voltak a célpontok, amikor a rakétát lelőtték, nem rendeltetésszerűen működve csapódott be? Azt legfeljebb a légvédelem adataiból lehetne tudni, hogy mi és hol lett volna az ATACMS rakéták célja, ha nem lövik le őket.
Kazettás töltettel amúgy sem csak katonákat (embereket) lehet támadni, mint a médiában írják, hanem légvédelmi állásokat, tüzér ütegeket, vagy bármilyen nem páncélozott területcélt is.

Szóval nekem az a véleményem, hogy nem feltétlenül terrortámadásról van szó! Nagyon is el tudom képzelni, hogy ez a támadás is valamelyik, a város közelében települt Sz-400-as üteg ellen indult, mint nem egy az utóbbi időben, csak ilyen szerencsétlenül végződött. Az orosz PR pedig rájátszott az emberek természetes felháborodására, és szándékos terrortámadásnak állítja be a dolgot. Mi pedig felültünk nekik.

Persze ez csak az én véleményem, hiszen én sem láttam a rakéták pályaadatainak elemzését, de ezt is egy lehetséges forgatókönyvnek tartom, ami nem mond ellent az ismert információknak.

Bárhogy is történt, már nem számít a halottaknak, a sérülteknek és a hozzátartozóiknak. Az ő számukra mindenképpen tragikus az esemény.
Az a baj, hogy gondolkozol, akikkel vitatkozol, pedig már rég a fiókba rakták ezt a képesseget.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 350
113
Minden politikus hazudik, ő és Medvegyev különösen sok zöldséget beszél. Olyat egyébként nem mondott, hogy a strandolók voltak a támadás célpontjai.De mindenképpen van némi igazság abban amit mondott az esetről (a sok csúsztatás és nettó hazugság mellett). Háború van, abban meg lőnek, és a golyó (rakéta) nem válogat.
Ha nagyanyám 44-ben strandra járt volna légitámadás idején, lehet, hogy nem lennék itt.
Láttuk már többször, hogy különösebb kételyek nélkül lőtték az ukránok Donyeck városközpontját, vagy épp Belgorodot.
Azt is hallottuk már ukrán (és nyugatiaktól, pl Ben Hodges-től), hogy a Krímet “élhetetlenné“ (“untenable”) kell tenni a megszàllók számára.

Nyilván lehet, hogy podolgeci ezzel csak rájátszik az ukrán háborús érzelmekre, de attól mèg a legutóbbi kijelentésével a kánonban ”énekel”.

Én azon a veleményen vagyok, hogy a totális háború az ukránoknak fájna jobban (és ez mèg nem az). Könnyen lehet, hogy az ilyen kijelentésekkel fogják tovább eszkalálni a helyzetet. Az ukrán energetikai kapacitások már most a 2021es szint (55GW) kevesebb, mint felére estek vissza, és ez még nem a vége. Még a végén tènyleg áram és fűtés nélkül maradnak télre.

És hogy az orosz biztpol témához visszatérjek: ahogy elnézem az orosz tg csatornákat és kommentárokat, ez az egész “testvérnépet nem bántunk (annyira)” narratíva teljesen kikopni látszik, és ez nem jelent semmi jót ukranisztánra nézve.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 570
17 638
113
Az a baj, hogy gondolkozol, akikkel vitatkozol, pedig már rég a fiókba rakták ezt a képesseget.
Valóban. Az ukránok által elkövetett civilek elleni támadások az esküvői menet,meg a temetésen összegyűltek bombázása ugyanabba a kategóriába esik. Annyi a különbség,hogy az egyiknek Kijevben tapsolnak,a másiknak Washingtonban. Nálatok létezik olyan,hogy morál? Bár felesleges is téged ilyennel presszionálni,mert a humán kategóriába nem férsz be.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 350
113
Már tegnap jottek a fotók orosz légvédelmi rakéták maradványairól a helyszinen.

Érdekesek ezek a légvédelmi rakéták, meglehetősen élethűen produkálják egy kazettás robbanófej hatásait.
Várj! Kitalálom! Biztos a gonosz vatnyikok már erre is számítottak, és a 9M330 rakéták robbanófejét direkt kazettásra csinálták, hogy a saját lakosaikat támadhassák vele, és utána azt hazudják, hogy ATACMS volt.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 350
113
Érdekesek ezek a légvédelmi rakéták, meglehetősen élethűen produkálják egy kazettás robbanófej hatásait.
Várj! Kitalálom! Biztos a gonosz vatnyikok már erre is számítottak, és a 9M330 rakéták robbanófejét direkt kazettásra csinálták, hogy a saját lakosaikat támadhassák vele, és utána azt hazudják, hogy ATACMS volt.
helyes link:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and megazez

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 350
113
Ez az igazi elismerés, nem a mindenféle díjak!

Mondjuk a 444-et egy lapra emelni egy El Pais-szal kb olyan, mint azt a három balti területet országnak tartani.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 633
9 181
113
Mondjuk a 444-et egy lapra emelni egy El Pais-szal kb olyan, mint azt a három balti területet országnak tartani.

Magyarországon kevesebb választási lehetőség volt a szankciókra, mert a média egyik fele orosz propagandát tol.

A balti államok államiságát eltagadni meg elég lol. Régebbiek mint az ukrán spin-off Oroszország.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 570
17 638
113
Magyarországon kevesebb választási lehetőség volt a szankciókra, mert a média egyik fele orosz propagandát tol.

A balti államok államiságát eltagadni meg elég lol. Régebbiek mint az ukrán spin-off Oroszország.
A balti államok történelmét fusd át még egyszer,mert szerintem ostobaságokat irkálsz.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 673
14 293
113
Nekünk pont nem a szabadságot hozta, szóval nekünk az a jó ha minél távolabb van tőlünk.
Valami furcsa oknál fogva a magyar kormány szinte az egyetlen itt az EU/NATO keleti szélén aki nem így látja...

Ha visszaállítanák Oroszország eredeti határait, mondjuk egy 100 évvel korábbira megfelelően - kapaszkodj meg, nulla kilométer közös határa lenne Magyarországnak, és Oroszországnak.

HSUYcht.jpg




Oroszok egy olyan állam létét vonják kétségbe, amelynek szuverenitását maguk is elismerték, sőt garantálták (budapesti memorandum). Putyin a komplett ukrán állam megsemmisítésére törekedett és törekszik ma is, ami nem elfogadható egyetlen európai ország számára sem.

Ismerned kéne a történelmet is, nem pedig csak leegyszerűsített állásponttal dobálózni.

Gorbacsov azt szerette volna, hogy Oroszország, és Ukrajna államszövetségben maradjon, vagy legalább minél több oblasztyot csatolnak vissza Oroszországhoz. 1991-ben, és 2014-ben is ezt vallotta.

Ezzel szemben Jelcin egy ténylegesen alkalmatlan politikus volt. Nagyon sok felvétel volt Jelcinről, ahogy részegen tántorog különböző politikai rendezvényeken, a testőrei terelgették, sokszor láthatóan fogalma nem volt róla, hogy kivel kell kezet fogni, milyen irányba kellene mozdulni. És mégis államelnök lett belőle, és döntéseket hozhatott, és szignózhatott.

Szerinted 1975-ben / 1991-ben / vagy egy tetszőleges évszámnál véget ér a történelem ?

Melyik a jobb ? Hogy a jelcini úton ment tovább a történelem, nem pedig a gorbacsovi úton ?
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 723
4 128
113
Putyin a komplett ukrán állam megsemmisítésére törekedett és törekszik ma is, ami nem elfogadható egyetlen európai ország számára sem.
Mármint a az ukránokon kívül a többi tolvaj népség hőbörög emiatt, akik szintén más népeket tartanak megszállva a jelenlegi határaik között. A vitatott földek tele vannak oroszokkal, ők vannak otthon... vissza fog hozzájuk kerülni.
igy eloszor onkent feladtak a bolygo 3. legnagyobb atomarzenaljat (ekkora baklovest!),
Az egyetlen értelmes döntést hozták. Kaptak némi baksist is, hogy legalább pár napig ne éhezzenek.
Ráadásul önerőből egy része rájuk rohadt volna, mert nem tudták volna üzemképes állapotban tartani.
Másrészt a vad kilencvenes években mindent elkótyavetyéltek, amit csak meg tudtak mozdítani. A hordozóeszközökből is lepasszoltak Iránnak, Kínának egy kis apróért.
az atomfegyverek sem lettek volna tabuk. Bárkinek eladták volna, aki ad érte egy kis aprót. Pazar lett volna, ha a korai iszlám állam beállítottságú terroristaszervezetek az ukránoktól egy párizsis zsömléért cserében töltetekhez jutottak volna.
Még a bécsi döntések előtt pl. volt egy egyeztetés (német nyomásra) Csehszlovákia és Magyarország között, ahol a csehszlovákok az első bécsi döntés során visszakapott területek 90% készek voltak átadni békésen egy államközi szerződés keretében.
Ha akkor azt elfogadjuk valószínűleg az máig hozzánk tartozna, mivel nem háborús cselekmény során szereztük volna meg azokat a 80-85% magyar lakosú területeket. A Horthynak és kormányának nem volt elég az 90%, így vég nulla lett a végén...
Erről bármiféle írott bizonyítékot tudnál szolgáltatni?
Mert szoktam olvasgatni a témában és ezzel az infóval még nem találkoztam. A cseszlovánok éppen semmit nem akartak adni. Minimális föld visszaadása mellett a lakosságcserét erőltették volna az eddig olvasottak szerint.
Konkrétan ellenezték a németek (különösen Hitler) Magyarország bevonását a SZU elleni támadásba, mert gyors győzelmet vártak és nem akartak osztozkodni a "zsákmányon". Pláne, hogy magyar haderő szinte semmit nem tett volna hozzá a hadművelethez: nagyon elavult volt a felszerelése.
Konkrétan szinte az utolsó pillanatig tagadták a németek a magyar érdeklődésre, hogy egyáltalán a SZU meg támadására készülnének. A berlini nagykövet Sztójay többször érdeklődött és ajánlkozott, hogy "segítenénk" (nagy részt amúgy felhatalmazás nélkül "önszorgalomból"), de német fél adta hülyét, hogy "nem is értik milyen támadásról" beszélnek a magyarok...

Ungváry Krisztián előadása a témáról:
Ohhh... innét fúj a szél. :)
uzsgorodszki krisztián az ukránok f@.zának véresre szopása mellett másban sem tud történészként működni. Egyszerűen a szubjektív véleményét próbálja meg történelemként eladni a haknijain. Kb. odáig sikerült süllyednie, mint ahol krausz tamás van...
A francia hadifogságról mesélhetnének a megerőszakolt fiatal leventék.
A franciák a huszadik században mindig akkor voltak nagy harcosok, mikor már elmúlt a veszély. Már az első nagy háborúban is lágerként működtették a korzikai hadifogolytábort (ezt aztán a romungrók is eltanulták tőlük), de később a második vh. után is kegyetlenül le tudtak számolni a kollaboránsokkal, mikor már nem volt rá esély, hogy a lincselések alkalmával sérüléseket szerezhetnek...