[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 541
34 053
113
Szerintem azért nem tudjuk értelmezni a nyugati "stratégiát", mert a nyugatot valójában irányító pénz-elit nem nemzetállamokban gondolkodik, és ezért a hagyományos nemzeti/birodalmi stratégia valójában nem létezik. (Papíron biztos van sok minden, de nincs "igazi")

Van szerintem egy nemzetállam, ami fontos nekik, de az a Közel-Kelet topik. Legalábbis az egyik frakciónak. A másiknak sem közömbös mert sokuk "olyan származású", de az elsősorban globalista.

Másként nehezen tudom elképzelni, hogyan sikerült az 1990-óta fennálló elképesztő (USA) helyzeti előnyből a mai káoszt kihozni.

Gondoljunk bele: egyedül maradtak a színpadon, példátlan globális érdekérvényesítő képességgel, mind gazdasági, mind katonai értelemben. Szerintem nem volt még olyan birodalom, amelyik ennyire közel állt a valódi világuralomhoz, és ezt sikerült kihozni belőle, amit ma látunk.... Szerintem erre az lehet a magyarázat, hogy valójában az elit csak gazdatestként tekint az országra és teljesen más elképzelések vezérlik.

Világkormány, WEF agenda stb.

Az emberiség egy birodalomban egyesítése idővel. Nemzetközi közösség, szabályokon alapuló világrend és egyéb jelszavak alatt.
Ideológiai alap: pl. Fukuyama, "a történelem vége".
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
320
2 024
93
Van szerintem egy nemzetállam, ami fontos nekik, de az a Közel-Kelet topik. Legalábbis az egyik frakciónak. A másiknak sem közömbös mert sokuk "olyan származású", de az elsősorban globalista.

Valószínűleg, de ebbe az irányba direkt nem akartam elkanyarodni. :)

Világkormány, WEF agenda stb.

Az emberiség egy birodalomban egyesítése idővel. Nemzetközi közösség, szabályokon alapuló világrend és egyéb jelszavak alatt.
Ideológiai alap: pl. Fukuyama, "a történelem vége".

Szerintem itt van a valódi törésvonal. Fel akarják számolni a helyi jellegű hatalmi központokat, tehát minden olyan országban ahol a helyi "hálózat" viszi a dolgokat számukra ellenség.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 805
32 580
113
Van szerintem egy nemzetállam, ami fontos nekik, de az a Közel-Kelet topik. Legalábbis az egyik frakciónak. A másiknak sem közömbös mert sokuk "olyan származású", de az elsősorban globalista.



Világkormány, WEF agenda stb.

Az emberiség egy birodalomban egyesítése idővel. Nemzetközi közösség, szabályokon alapuló világrend és egyéb jelszavak alatt.
Ideológiai alap: pl. Fukuyama, "a történelem vége".
Az a ún. "Nem-zett-állam", amit a rócsildék gründoltak gebinbe?
Nekik az az elsődleges érdekük, hogy minden fontos ideológiai "múvment" élén ők álljanak. De ez Oroszországra is igaz...bár ott kicsinykét sántább a "trójai faló".
Sajnos, egyre inkább azt gondolom, hogy a BRICS is trójai...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 488
64 239
113
Groznijt is széjjelrombolták, majd újjáépítették, elsősorban kínai pénzből.
Úgy fest, nem ok nélküli a kelet-ukrajnai városok "ágyúval verébre" szétrombolása, a sniper elleni FAB-3000, meg a hasonlók.
Úgy néz ki, hogy az oroszok a pincétől a padlásig orosz városokat akarnak felépíteni a szovjet időkben épült ukrán lakótelepek helyén.

Hasonló alaposságú rombolást a Nyugat talán csak egyszer, Faludzsa ostrománál követett el, de azzal mi lett?
Abból nem lett Made in USA Las Vegas.
Ott a 2011-es kivonulást követően jött még pusztítani az ISIS, de napjainkra helyrepofozták valamelyest, csak nem az amerikaiak:


Sanszos, hogy itt is a kínaiak, illetve az Öböl-menti monarchiák dobták össze a pénzt.
Még pár gondolat Mariupol és tsi újjáépítéséhez, csak, hogy lássuk a kontextust:

  • A szép propagandaképekből nem derül ki, hogy van-e áram a falban, normális-e az épület alapozása, nem folyik-e el a víz a pincében, nem repedezik-e a fal, vagy a födém, pláne a rekord tempójú betonozásnak köszönhetően, ami eleve soha nem jó ómen
  • A kínaiak az utóbbi 16 évben kolosszális léptékű építőipart hoztak össze, a beton és acéliparuk önmagában is jelentékeny CO2 és NOx kibocsátó úgy mellesleg, nekik besegíteni az oroszoknak egy Mariupol újjáépítésben szinte gyerekjáték, mellékállás. Lehet, hogy gagyi, de akár még jól is meg tudnák ketten csinálni.
  • Ha a Nyugat építené fel az esetleg visszafoglalt kelet-ukrajnai romhalmazokat helyi ukrán kivitelezőkkel... nos abban még ennyi köszönet se lenne
  • Dubaj a "jó" példa arra, hogy háború sem kell ahhoz, hogy egy kirakatváros csak kívülről látszon impozánsnak, de belülről gagyi legyen
  • Mariupol előtte is főleg ex-szovjet lakótelep volt jellemzően, 50+ éves panelok, 40+ éve állagmegóvás nélkül, régi szovjet szabványú kivitelezéssel. Nem is olyan biztos, hogy a mostani városrenoválás annyira rossz a helyieknek.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 521
18 702
113
Az a ún. "Nem-zett-állam", amit a rócsildék gründoltak gebinbe?
Nekik az az elsődleges érdekük, hogy minden fontos ideológiai "múvment" élén ők álljanak. De ez Oroszországra is igaz...bár ott kicsinykét sántább a "trójai faló".
Sajnos, egyre inkább azt gondolom, hogy a BRICS is trójai...

A BRICS sokkal inkább egy gazdasági kereskedelmi együttműködés lehetne, ha működne, mintsem politikai vagy akár katonai együttműködési szervezet.
Túl sok a feloldhatatlan érdekellentét. Példák:
  • Nincs miért Del-afrikának egy olyan katonai biztonsági tömbben szerepet vállalni, ami számára haszontalan.
  • India és Kína regionális versenytársak, Pakisztán miatt kibékíthetetlen ellentétekkel.
  • Oroszország és Kína viszonya sem felhőtlen, bármennyire is igyekeznek erről hallgatni az oroszok.
  • Az orosz háborús agresszivitás nem érdeke a gazdaságilag jól prosperáló, akár a világ legnagyobb gazdaságává fejlődő Kínának. Sőt, a világgazdasági összeomlás, amit a gyengülő, fejlődésben lemaradó oroszok annyira szeretnének, kifejezetten ellentétes Kína érdekeivel.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 622
14 816
113
Még pár gondolat Mariupol és tsi újjáépítéséhez, csak, hogy lássuk a kontextust:

  • A szép propagandaképekből nem derül ki, hogy van-e áram a falban, normális-e az épület alapozása, nem folyik-e el a víz a pincében, nem repedezik-e a fal, vagy a födém, pláne a rekord tempójú betonozásnak köszönhetően, ami eleve soha nem jó ómen
  • A kínaiak az utóbbi 16 évben kolosszális léptékű építőipart hoztak össze, a beton és acéliparuk önmagában is jelentékeny CO2 és NOx kibocsátó úgy mellesleg, nekik besegíteni az oroszoknak egy Mariupol újjáépítésben szinte gyerekjáték, mellékállás. Lehet, hogy gagyi, de akár még jól is meg tudnák ketten csinálni.
  • Ha a Nyugat építené fel az esetleg visszafoglalt kelet-ukrajnai romhalmazokat helyi ukrán kivitelezőkkel... nos abban még ennyi köszönet se lenne
  • Dubaj a "jó" példa arra, hogy háború sem kell ahhoz, hogy egy kirakatváros csak kívülről látszon impozánsnak, de belülről gagyi legyen
  • Mariupol előtte is főleg ex-szovjet lakótelep volt jellemzően, 50+ éves panelok, 40+ éve állagmegóvás nélkül, régi szovjet szabványú kivitelezéssel. Nem is olyan biztos, hogy a mostani városrenoválás annyira rossz a helyieknek.
Ivóvíz van?
Csak mert eddig nem volt...
Wc-t le lehet húzni "papírral", vagy ott a vödör?
Ha ez a két dolog megvan ( ukrajna területén 90%-ban nincs) akkor vitathatatlan a fejlődés.
( Utóljára kb a XXVI pártkongresszus után volt abban az országban felújítva valami még a szovjetunióban, vagy 1982 magasságában...)
Vezetékek, csövek földben vannak? Vagy lóg minden a levegőben még mindig?
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 052
9 492
113
Szerintem azért nem tudjuk értelmezni a nyugati "stratégiát", mert a nyugatot valójában irányító pénz-elit nem nemzetállamokban gondolkodik, és ezért a hagyományos nemzeti/birodalmi stratégia valójában nem létezik. (Papíron biztos van sok minden, de nincs "igazi")

Másként nehezen tudom elképzelni, hogyan sikerült az 1990-óta fennálló elképesztő (USA) helyzeti előnyből a mai káoszt kihozni.

Gondoljunk bele: egyedül maradtak a színpadon, példátlan globális érdekérvényesítő képességgel, mind gazdasági, mind katonai értelemben. Szerintem nem volt még olyan birodalom, amelyik ennyire közel állt a valódi világuralomhoz, és ezt sikerült kihozni belőle, amit ma látunk.... Szerintem erre az lehet a magyarázat, hogy valójában az elit csak gazdatestként tekint az országra és teljesen más elképzelések vezérlik.

Úgy gondolom, valóban egységes, "globális" stratégia keleten sincs, csak főként erős egyező érdekek az országok között, és erre felépülő együttműködés.

Tehát, összegezve, szerintem azért tudjuk nehezen értelmezni, mi a "nagy stratégia", mert a hagyományos értelemben nincs.
Nos, amit leírtál teljesen rendben van, a végkövetkeztetésed is helytálló lehet. Erre pont akkora esély van, mint egy átgondolt és rejtett grand strategy meglétére.
Ha nincs koherens stratégia, akkor nagy bajban van a világ, mert ad hoc döntések születhetnek adott szituációkban és nem vagyok meggyőződve róla, hogy minden döntéshozó centrum élén arra valóban alkalmas vezetők vannak. A nem vagyok meggyőződve egy nagyon finom megfogalmazás volt.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 052
9 492
113
A BRICS sokkal inkább egy gazdasági kereskedelmi együttműködés lehetne, ha működne, mintsem politikai vagy akár katonai együttműködési szervezet.
Túl sok a feloldhatatlan érdekellentét. Példák:
  • Nincs miért Del-afrikának egy olyan katonai biztonsági tömbben szerepet vállalni, ami számára haszontalan.
  • India és Kína regionális versenytársak, Pakisztán miatt kibékíthetetlen ellentétekkel.
  • Oroszország és Kína viszonya sem felhőtlen, bármennyire is igyekeznek erről hallgatni az oroszok.
  • Az orosz háborús agresszivitás nem érdeke a gazdaságilag jól prosperáló, akár a világ legnagyobb gazdaságává fejlődő Kínának. Sőt, a világgazdasági összeomlás, amit a gyengülő, fejlődésben lemaradó oroszok annyira szeretnének, kifejezetten ellentétes Kína érdekeivel.
A BRICS egy gazdasági közösség, nem katonai szervezet. A BRICS Nyugatra leselkedő veszélye nem abban rejlik, hogy ellen-NATO lesz, hanem abban, hogy az USA, mint pénzügyi/gazdasági No1 világhatalom megreccsenhet egy BRICS együttműködéssel szemben. Egy ilyen reccsenés pedig dominóhatással járna, ami tovább gyűrűzne más területekre is. Erre a reális esély jelen idő szerint jóval több, mint nulla.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 052
9 492
113
Van szerintem egy nemzetállam, ami fontos nekik, de az a Közel-Kelet topik. Legalábbis az egyik frakciónak. A másiknak sem közömbös mert sokuk "olyan származású", de az elsősorban globalista.



Világkormány, WEF agenda stb.

Az emberiség egy birodalomban egyesítése idővel. Nemzetközi közösség, szabályokon alapuló világrend és egyéb jelszavak alatt.
Ideológiai alap: pl. Fukuyama, "a történelem vége".
Ezek azok a témák, ahol rögtön indul a gyíkember, háttérhatalom ésatöbbi kiabálás, bár sem egzaktul cáfolni, sem egzaktul bizonyítani nem lehet egyik oldal érveit sem.

Az igazi vicc a dologban egyébként pont az, hogy az emberiségnek és az emberiség jövőjének érdeke lenne egy egységes világkormány, világhadsereg és egy központi irányítás, ami az egész bolygó és emberiség közös érdekei mentén dolgozik. A probléma nem itt van.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby