Az ukrán topicban volt jó néhány hozzászólás ahhoz, hogy mi is a valós háttere a konfliktusnak. Jó néhányan boncolgattuk, hogy ez a balhé csak egy álcázó füst, sőt a Közel-Keleti balhé is ennek a része. Az ukrán balhé alapvetően Európát, az EU-t érinti, a közel-keleti pedig már inkább nagyobb hatással van véleményem szerint a világra. Egyenlőre patika mérlegen mérik ki a "játékban" résztvevők a zsetonokat, de ez csak az előjáték. A II. VH. is több lépcsőben zajlott, több helyszínen és időben eltolva. Szilárd meggyőződésem, hogy a "CÉGEK" vs. NEMZET ÁLLAMOK harca zajlik most a háttérben. Az, hogy valakiket (ukránok, lengyelek, EU, Palesztinok stb.) "főznek a levesben" az álmaikat meglebegtetve előttük, csak délibáb. Egy nagyon hosszú, több száz éves folyamat utolsó epizódjának vagyunk a tanúi, mégpedig a gyarmat birodalmak végóráit láthatjuk. Az USA, mint nemzet állam éppúgy feláldozható, mint bármelyik másik állam. Az igazi, hatalmat gyakorló elitnek mindenképpen váltani kell, mert nem tudják tovább vinni az eddig megszerzett hatalmukat. A kapitalizmus mozgató rugója az újabb piacok, energiaforrások, nyersanyagok feletti ellenőrzés megléte, a kizsákmányolás maximalizálása. Ez egy nagyon hosszú folyamat, aminek most értünk a finisébe. A cégek túlnőttek az államokon az emberek ellenőrzésében és irányításában, a profitok realizálásában. Egy kis mag, az elit akarja az egész világot uralni és szabályozni. Meg akarja szabni, hogy ki mit csinálhat, gondolhat, hogyan élhet, vagy halhat. A médiát használva olyanná akarja tenni az embereket, mint a birkákat.
Ehhez viszont szüksége van egy olyan területre, mint Oroszország, annak minden előnyével, de ehhez az ott élő emberekre nincs szüksége. Ukrajna ennek az első lépcsőfoka lenne. Az EU-t már a beépített ügynökökön keresztül behúzta.
1990 után Oroszországban a Soros és a mögötte álló csoport már szépen elkezdte beépíteni az embereit az állami gépezetbe, amit Jelcin (egyetlen pozitívuma) azzal tett tönkre, hogy az ambiciózus Putyint kiszemelve és hatalomra emelve megállította a folyamatot. Bár Putyin sokáig hitt abban, hogy a "nyugattal" együtt tud működni (gazdasági, katonai, ideológiai kapcsolatok), de rá kellett jönnie, hogy nekik (oroszoknak) nem osztottak lapot. A viszonylagos béke időszak a hadseregnek nem tett jót, bár a 90-es évekhez viszonyítva iszonyatosan sokat javult a helyzet (lásd utódállamok, főleg az ukrán hadsereg vs. orosz hadsereg), de ez másra is elmondható. A SEATO, CENTO ugyan megszünt, de a NATO az elit érdekeinek teljes védelmezője maradt a világggal szemben. Az új tagok előtti délibáb mostanában fog igazán eltünni, amikor nyilvánvalóvá válik, hogy miért is van szükség a NATO-ra és kinek az érdekeit képviseli bármi áron. Most jött el az ideje, hogy a világ sokkal nagyobb része be tud állni valaki, valami mögé és felveheti a kesztyűt a "nyugattal" szemben. Oroszországnak, ha nem lép, hamar le főtt volna a kávé, vele együtt Kínának és a többieknek is.
A Marxismus-Leninizmusból főleg az utóbbit nagyon gyorsan felejtsük el és a Marx-Engels "Tőke" című művét nem árt újra elővenni és végig olvasni, ha érteni akarjuk a folyamatokat. Ők ketten már akkor kapizsgálták, hogy a világ merre fog alakulni.