[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 815
29 195
113
Nem tudom hol olvastam, de tudtommal amúgy az irániaknak is megvan a saját népesedési keresztjük. Elvileg az 1979-es forradalom óta a perzsákhoz képest megtöbbszöröződött az etnikai kisebbségek létszáma (mint a török utáni Magyar Királyság esetében), aminek hatásait pont a teokratikus rendszerrel próbálják kibalanszolni, hogy ne az etnikum, hanem a vallás legyen előtérben. De mint látjuk pl az azeriek vagy törökök esetében Baku néha azért szereti megpedzegetni az "elnyomott kisebbségek" témáját
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 105
81 140
113
Nem tudom hol olvastam, de tudtommal amúgy az irániaknak is megvan a saját népesedési keresztjük. Elvileg az 1979-es forradalom óta a perzsákhoz képest megtöbbszöröződött az etnikai kisebbségek létszáma (mint a török utáni Magyar Királyság esetében), aminek hatásait pont a teokratikus rendszerrel próbálják kibalanszolni, hogy ne az etnikum, hanem a vallás legyen előtérben. De mint látjuk pl az azeriek vagy törökök esetében Baku néha azért szereti megpedzegetni az "elnyomott kisebbségek" témáját
A világon mindenhol baj van az olyan országokban, ahol nem csak mint a dudva nőnek az emberek, hanem van stabil államszervezet (teljesen mind1, hogy demokratikus, diktatorikus, bigott vallási) és történik valamiféle értékteremtés is nem csak vannak mint az a bizonyos a fűben.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 100
113
Kiderült, hogy a Gazprom tulajdonában lévő (most az ukrán fegyveres erők által elfoglalt) Sudzha GIS-en a Naftogaz két ukrán alkalmazottja csendben élt mindvégig.

És nem csak éltek, hanem külön irodájuk volt az USA, Ukrajna zászlóival és fikuszfákkal.

Ugyanakkor, amint Mash beszámolt, augusztus 6-án, az ukrán fegyveres erők Kurszk régió területére történő inváziójának kezdetén, egy ukrán tank lövedéke berepült a testvéri irodába, és most a Naftogaz ukrán alkalmazottai eltüntként szerepelnek.
(OR)
_MONzMRx1V8.jpg

5Tu0HIcx268.jpg

FCr5L5A52ZE.jpg
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 446
14 472
113
Ez nem vicc:

A kurszki régió lakóit evakuálják Ukrajna megszállt területeire


Az oroszok Kurszkból evakuálva Ukrajnába, az orosz csapatok által megszállt Zaporizzsja régióba küldik őket – közölte Alekszej Szmirnov, a kurszki régió megbízott kormányzója.

„A közeljövőben elkészülnek az első járatok, amelyek a Zaporozhye régióban lévő ideiglenes szálláshelyekre szállítják az embereket. Zaporizzsja önkéntesei is megérkeztek a kurszki régióba, akik itt, a helyszínen segítséget nyújtanak a lakosoknak» – írta Szmirnov a «ВКонтакте» oldalán.

Elmondása szerint a Kurszk régióból érkező bevándorlókat szanatóriumokban és panziókban helyezik el az Azovi-tenger partján Berdyanska városától Kirillovka faluig.

Ez az ötlet azonban nem minden kényszermigránsnak tetszett. «Запорожская область — háborús állapotban élő régió. Logikus lenne az embereket kivinni az Urál mögé stb.» – jegyezte meg egyikük Smirnova üzenetéhez fűzött kommentárjában.

„A Zaporizhzhya régióban vannak szállodák turisták nélkül? És itt — lehetőséged van 100%-os kitöltésre + az ügyfelek nem fognak magas színvonalú szolgáltatást igényelni, az állam pedig becsületesen és sokat fizet a tulajdonosoknak, és amit ott lőnek, az apróság" - írta egy másik felhasználó.

Az Ukrán Fegyveres Erők (ВСУ) augusztus 6-i Kurszk régióban történt inváziója után az orosz régió hatóságai bejelentették a Szudzsan, Gluskov, Ryl, Korenyev és Bolsesoldat körzet lakosainak evakuálását.

A kurszki régió vezetője előző nap azt állította, hogy a hatóságok több mint 120 ezer embert evakuáltak az ideiglenes áthelyezés alatt álló 180 ezerből. Ugyancsak adatai szerint az ukrán fegyveres erők 28 települést foglaltak el, mintegy 2 ezer fős lélekszámmal.

A rendkívüli helyzetek minisztériuma szerint augusztus 13-ig Oroszország 54 régiójában 400 ideiglenes befogadó központot (TAP) telepítettek a Kurszk régióból lakóhelyüket elhagyni kényszerült személyek számára. Teljes kapacitásuk 30 ezer fő. Jelenleg azonban körülbelül nyolcezer evakuált orosz van ezeken a pontokon.

Az Institute for the Study of War (ISW) szerint a Kurszk régióban egy hetes harcok alatt - augusztus 6. és 12. között - az ukrán hadsereg mintegy 800 négyzetmétert foglalt el. km orosz területen. A Deep State ukrán projekt arról számolt be, hogy az ukrán fegyveres erők 44 települést foglalhatnak el. A Financial Times mintegy 30 km-re becsülte az ukrán erők előrenyomulását mélyen Oroszország területére.

-----
Mindekozben az orosz propaganda szerint pont errefelé fognak akarni támadni az ukránok :rolleyes: :



Apropo, evakuáció:

 
  • Vicces
Reactions: sixtus and megazez

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 875
31 300
113
A Financial Times kezébe jutott egy rajz, amin vannak pöttyök és állításuk szerint az oroszok európai és egyéb célpontjai vannak rajta, összesen 32 amiket támadnának nuki fegyverekkel ha úgy adódik.
Irán mondjuk kicsit meglepő, de úgy adják elő az egészet mintha arra számítottak volna eddig, hogy a Góbi sivatagba durrantják el az atomtölteteket.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: megazez and cirqle

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 076
9 772
113
A Financial Times kezébe jutott egy rajz, amin vannak pöttyök és állításuk szerint az oroszok európai és egyéb célpontjai vannak rajta, összesen 32 amiket támadnának nuki fegyverekkel ha úgy adódik.
Irán mondjuk kicsit meglepő, de úgy adják elő az egészet mintha arra számítottak volna eddig, hogy a Góbi sivatagba durrantják el az atomtölteteket.
Remélem ebben a fórumban még lehet egy kicsit "atomozni", persze nagy atomvitát nem óhajtok generálni.


A cikk hivatkozva a Financial Times-ra több, mint 1000 európai célpontot említ, amelyre taktikai atomcsapást mérhetnek az oroszok.

A jelenlegi hivatalos adatok szerint Oroszországnak 5600-6000 darabszám közötti nukleáris robbanófeje van, ebből 1800-2400 db a taktikai töltet. Fogadjuk el, hogy ezek az adatok reálisak, ebből az következik, hogy Európa felé észak-nyugati, nyugati és dél-nyugati irányba elvileg belefér akár 1000 db bevethető taktikai atomtöltet is.
Ugyanakkor, ha kicsit reálisabban nézzük a helyzetet én nagyon nehezen tudnék 200-250 db reális atomcélpontnál többet kijelölni Európában, ami lássuk be, alsó hangon is 200 db nukleáris csapást jelentene európai célpontok ellen. Még akkor is, ha csak taktikai a töltet, átlagosan vegyünk 25-50 kT közötti hatóerőt, ez 200 x 37,50 kT = 7.500 kT robbanóerőt jelent (kb. 570 db hirosimai bomba).

Azt gondolom, ez már bőven sok ahhoz, hogy Európa minden szempontból KO-ra kifeküdjön.

A cikk által hivatkozott tervezetek (2014 előttiek) arra engednek következtetni, hogy Oroszország nem gondolkodik semmiféle „nukleáris maszatolásban”, azaz nem fog pár darab atomtöltetet Ukrajnára dobni, mert ennek sem katonai, sem politikai, sem semmilyen előnye nem lenne. Ellenben eljuthat az orosz vezetés arra a pontra, hogy vagy általános mozgósítást rendel el és bevezeti a hadiállapotot, vagy végrehajt egy komoly nukleáris megelőző csapást Európa ellen, amivel viszont esélyesen lefejezheti az Európában lévő brit és francia atomarzenál egy jó részét is. Ebben az esetben nem klasszikus hadiállapotot kellene bevezetniük, hanem PV riadót fújni és a válaszcsapások előzetes kárenyhítésére rádolgozni.

Tehát a nagy kérdés ebben a szituban az, hogy a hadiállapot bevezetése és az általános mozgósítás megoldaná-e Oroszország számára a katonai helyzetet, vagy csak tovább eszkalálná a háborút addig a pontig, amikor úgy is atomháborúba sodródik mindenki.
A választ erre a kérdésre természetesen nem nekem és nem neked kell megadni, hanem az orosz vezetésnek, én a legjobb esetben is csak felvetni tudom egy ilyen helyzet kialakulásának a veszélyét. Ami reális lehet, az az, hogy egy ilyen orosz atomtámadás kombinálva EMP/HEMP eszközökkel Európát tönkre vágná igen gyorsan, de nem érintené közvetlenül az Egyesült Államok területét, tehát egy ilyen lépést követően az USA térfelén pattogna a labda, azaz vagy lenne amerikai válaszcsapás Oroszország ellen és ezzel együtt orosz viszont csapás az USA ellen, vagy nem.

Én a magam részéről azt gondolom, ha az orosz (vagy épp a NATO) döntéshozói elkerülhetetlennek ítélnek egy katonai összecsapást a másik féllel, akkor az, aki hamarabb jut erre a következtetésre, annak nem marad oka nem meglépni a csapások megindítását. Tehát a háttér alkuk és egyeztetések során folyamatosan olyan kötéltáncot kell járnia mindkét félnek, hogy a másik ne jusson ilyen végkövetkeztetésre. Ellenkező esetben nem fogunk itt agyalni tovább semmiről.

Ha a fentiekben leírtakra ráhúzzuk a potenciálisan reális jelzőt, akkor szembe kell nézni azzal is, hogy az USA nélkül az európai katonai hatalmak (Franciaország és Nagy-Britannia) önmagukban képesek lennének-e akkora kárt okozni Oroszországnak, mint fordítva.
Ha a területek nagyságát és a populáció sűrűség eloszlását nézem, akkor ebben az esetben én azt válaszolnám, hogy nem lennének képesek.
Tehát katonai szempontból (mint valós képesség) nem zárható ki egy Európa/Nyugat-Európa elleni orosz megelőző atomtámadás, ami során a dedikált orosz stratégiai atomarzenál érintetlen maradna. Nincs rájuk szükség, mert stratégia léptékű csapásmérésre Európa ellen a nagyszámú taktikai atomtöltet egy része is több, mint elég.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
2 025
5 520
113
Remélem ebben a fórumban még lehet egy kicsit "atomozni", persze nagy atomvitát nem óhajtok generálni.


A cikk hivatkozva a Financial Times-ra több, mint 1000 európai célpontot említ, amelyre taktikai atomcsapást mérhetnek az oroszok.

A jelenlegi hivatalos adatok szerint Oroszországnak 5600-6000 darabszám közötti nukleáris robbanófeje van, ebből 1800-2400 db a taktikai töltet. Fogadjuk el, hogy ezek az adatok reálisak, ebből az következik, hogy Európa felé észak-nyugati, nyugati és dél-nyugati irányba elvileg belefér akár 1000 db bevethető taktikai atomtöltet is.
Ugyanakkor, ha kicsit reálisabban nézzük a helyzetet én nagyon nehezen tudnék 200-250 db reális atomcélpontnál többet kijelölni Európában, ami lássuk be, alsó hangon is 200 db nukleáris csapást jelentene európai célpontok ellen. Még akkor is, ha csak taktikai a töltet, átlagosan vegyünk 25-50 kT közötti hatóerőt, ez 200 x 37,50 kT = 7.500 kT robbanóerőt jelent (kb. 570 db hirosimai bomba).

Azt gondolom, ez már bőven sok ahhoz, hogy Európa minden szempontból KO-ra kifeküdjön.

A cikk által hivatkozott tervezetek (2014 előttiek) arra engednek következtetni, hogy Oroszország nem gondolkodik semmiféle „nukleáris maszatolásban”, azaz nem fog pár darab atomtöltetet Ukrajnára dobni, mert ennek sem katonai, sem politikai, sem semmilyen előnye nem lenne. Ellenben eljuthat az orosz vezetés arra a pontra, hogy vagy általános mozgósítást rendel el és bevezeti a hadiállapotot, vagy végrehajt egy komoly nukleáris megelőző csapást Európa ellen, amivel viszont esélyesen lefejezheti az Európában lévő brit és francia atomarzenál egy jó részét is. Ebben az esetben nem klasszikus hadiállapotot kellene bevezetniük, hanem PV riadót fújni és a válaszcsapások előzetes kárenyhítésére rádolgozni.

Tehát a nagy kérdés ebben a szituban az, hogy a hadiállapot bevezetése és az általános mozgósítás megoldaná-e Oroszország számára a katonai helyzetet, vagy csak tovább eszkalálná a háborút addig a pontig, amikor úgy is atomháborúba sodródik mindenki.
A választ erre a kérdésre természetesen nem nekem és nem neked kell megadni, hanem az orosz vezetésnek, én a legjobb esetben is csak felvetni tudom egy ilyen helyzet kialakulásának a veszélyét. Ami reális lehet, az az, hogy egy ilyen orosz atomtámadás kombinálva EMP/HEMP eszközökkel Európát tönkre vágná igen gyorsan, de nem érintené közvetlenül az Egyesült Államok területét, tehát egy ilyen lépést követően az USA térfelén pattogna a labda, azaz vagy lenne amerikai válaszcsapás Oroszország ellen és ezzel együtt orosz viszont csapás az USA ellen, vagy nem.

Én a magam részéről azt gondolom, ha az orosz (vagy épp a NATO) döntéshozói elkerülhetetlennek ítélnek egy katonai összecsapást a másik féllel, akkor az, aki hamarabb jut erre a következtetésre, annak nem marad oka nem meglépni a csapások megindítását. Tehát a háttér alkuk és egyeztetések során folyamatosan olyan kötéltáncot kell járnia mindkét félnek, hogy a másik ne jusson ilyen végkövetkeztetésre. Ellenkező esetben nem fogunk itt agyalni tovább semmiről.

Ha a fentiekben leírtakra ráhúzzuk a potenciálisan reális jelzőt, akkor szembe kell nézni azzal is, hogy az USA nélkül az európai katonai hatalmak (Franciaország és Nagy-Britannia) önmagukban képesek lennének-e akkora kárt okozni Oroszországnak, mint fordítva.
Ha a területek nagyságát és a populáció sűrűség eloszlását nézem, akkor ebben az esetben én azt válaszolnám, hogy nem lennének képesek.
Tehát katonai szempontból (mint valós képesség) nem zárható ki egy Európa/Nyugat-Európa elleni orosz megelőző atomtámadás, ami során a dedikált orosz stratégiai atomarzenál érintetlen maradna. Nincs rájuk szükség, mert stratégia léptékű csapásmérésre Európa ellen a nagyszámú taktikai atomtöltet egy része is több, mint elég.
Akkora kárt nem.De akkorát igen ami fájna nagyon is Oroszországnak.Annyi töltete azért van a Franciáknak/Britteknek hogy elhamvasszanak pár Orosz nagyvárost(Moszkva/Szentpétervár stb.)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 815
29 195
113
Akkora kárt nem.De akkorát igen ami fájna nagyon is Oroszországnak.Annyi töltete azért van a Franciáknak/Britteknek hogy elhamvasszanak pár Orosz nagyvárost(Moszkva/Szentpétervár stb.)
Mondjuk ha már atomot és a történelmi szinten évszázados "baráti" orosz-brit viszonyt nézzük, akkor sztem az angoloknál nem fognak a taktikai nukinál megállni. Lehet Európa más területein igen, de az angolok esetében nagyobb esélyt látok akár egy Szarmat, akár egy Poszeidón bevetésének
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 635
18 719
113
A Financial Times kezébe jutott egy rajz, amin vannak pöttyök és állításuk szerint az oroszok európai és egyéb célpontjai vannak rajta, összesen 32 amiket támadnának nuki fegyverekkel ha úgy adódik.
Irán mondjuk kicsit meglepő, de úgy adják elő az egészet mintha arra számítottak volna eddig, hogy a Góbi sivatagba durrantják el az atomtölteteket.
Nem biztos, hogy ezt a cikket komolyan lehet venni, annak fényében, hogy a kérdéses térképen iráni célpontok is vannak. Elég logikátlan lenne ha a ruszkik atomot dobnának rájuk.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 076
9 772
113
Akkora kárt nem.De akkorát igen ami fájna nagyon is Oroszországnak.Annyi töltete azért van a Franciáknak/Britteknek hogy elhamvasszanak pár Orosz nagyvárost(Moszkva/Szentpétervár stb.)
Tökéletes a válasz, köszönöm.

Ez ugyanis pontosan illeszkedik egy olyan stratégiai modellbe, ahol az USA összeugrasztja az oroszokat Európával, az orosz vívja csak meg a „korlátozott európai atomháborúját” akár a NATO ellen (ez rövid időintervallumot jelent), az, hogy Európa kifekszik, az azért nem gond, mert közben jó eséllyel az európai atomhatalmak kiiktatják az orosz korai előre jelző rendszerek, ABM rendszerek és a stratégiai atomarzenál egy részét is.
Innentől kezdve nyer értelmet a több lépcsős amerikai rakétavédelem és az európai felvonulási terület, amely mögé bújva az USA a teljes atomarzenáljával még a bevetésük előtt kapitulációra kényszerítheti Moszkvát.
EU kilőve, Moszkva fehér zászló és végre jöhet Kína.
Az USA addigi vesztesége ebben az esetben nagyjából kerekítési hiba, Kína viszont orosz szövetséges nélkül maradt.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 076
9 772
113
Nem biztos, hogy ezt a cikket komolyan lehet venni, annak fényében, hogy a kérdéses térképen iráni célpontok is vannak. Elég logikátlan lenne ha a ruszkik atomot dobnának rájuk.
Egy kis tévedés, a média szokás szerint enyhén ferdít.

Nem a Nyugat elleni katonai terv szivárgott ki, hanem egy olyan stratégiai dokumentum, amelyben mind az európai, mind a közel-keleti és közép-ázsiai, mind a távol-keleti taktikai fegyverekkel elérhető lehetséges célpontok be voltak jelölve, függetlenül attól, hogy aktuálisan adott ország baráti, szövetséges vagy épp ellenfél.
Ez nem terv, hanem a taktikai célpontok lehetséges listája, figyelembe véve az akkori real-time orosz katonai képességeket.

Csak mondom, ilyen saját doksikkal az összes atomhatalom rendelkezik.

Igaziból nem a cikk ferdeségét akartam ízekre szedni, hanem egy opciót, amit a cikk tartalma sugallt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 100
113
Korábban már írtam, hogy mennyi pénzt loptak el Sojgu minisztersége alatt- 11 000 milliárd Rubelt, ami kb 150 milliárd USD


Körülbelül 11 billió rubelt loptak el, ekkora összeg elképesztő, de példákon keresztül összefoglalható:

11 billió rubel szállításához 37 fedett vasúti kocsiból álló vonatra van szüksége.
Ha egymásra rakod a bankjegycsomagokat, egy 275 km magas tornyot kapsz. Ugyanakkor az űr kezdetének határa 100 km.

Ezenkívül 11 billió rubel:

~ 3700 Szu-57 vadászgép,
~ 22 ezer T-14 Armata harckocsi,
~ 11 millió Lancet-3 támadó UAV,
~220 millió FPV drón.

És ez is 73 333 rubelt jelentene a 150 milliós lakosság minden egyes polgára után. Egy átlagos 4 fős család családonként csaknem 300 ezret kapna a jelenlegi 10 ezres kifizetés helyett a Kurszk régió áldozatainak.

p7WHsNbWvEwwLyQ8nwZcNQqJL_5YmulKXJJxA4SwM5fET0jRdeSc7Xdf4_oCIxK3dNIRhZUZ2-kMYg_8JEAWRxgG.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 277
88 952
113
Tökéletes a válasz, köszönöm.

Ez ugyanis pontosan illeszkedik egy olyan stratégiai modellbe, ahol az USA összeugrasztja az oroszokat Európával, az orosz vívja csak meg a „korlátozott európai atomháborúját” akár a NATO ellen (ez rövid időintervallumot jelent), az, hogy Európa kifekszik, az azért nem gond, mert közben jó eséllyel az európai atomhatalmak kiiktatják az orosz korai előre jelző rendszerek, ABM rendszerek és a stratégiai atomarzenál egy részét is.
Innentől kezdve nyer értelmet a több lépcsős amerikai rakétavédelem és az európai felvonulási terület, amely mögé bújva az USA a teljes atomarzenáljával még a bevetésük előtt kapitulációra kényszerítheti Moszkvát.
EU kilőve, Moszkva fehér zászló és végre jöhet Kína.
Az USA addigi vesztesége ebben az esetben nagyjából kerekítési hiba, Kína viszont orosz szövetséges nélkül maradt.
Mondjuk, ez a minden bejön kategória lenne, de nem tudok olyat elképzelni, hogy:
1. minden bejöjjön ebből
2. az USA még aznap ne keveredjen bele
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 414
16 401
113
Korábban már írtam, hogy mennyi pénzt loptak el Sojgu minisztersége alatt- 11 000 milliárd Rubelt, ami kb 150 milliárd USD


Körülbelül 11 billió rubelt loptak el, ekkora összeg elképesztő, de példákon keresztül összefoglalható:

11 billió rubel szállításához 37 fedett vasúti kocsiból álló vonatra van szüksége.
Ha egymásra rakod a bankjegycsomagokat, egy 275 km magas tornyot kapsz. Ugyanakkor az űr kezdetének határa 100 km.

Ezenkívül 11 billió rubel:

~ 3700 Szu-57 vadászgép,
~ 22 ezer T-14 Armata harckocsi,
~ 11 millió Lancet-3 támadó UAV,
~220 millió FPV drón.

És ez is 73 333 rubelt jelentene a 150 milliós lakosság minden egyes polgára után. Egy átlagos 4 fős család családonként csaknem 300 ezret kapna a jelenlegi 10 ezres kifizetés helyett a Kurszk régió áldozatainak.

p7WHsNbWvEwwLyQ8nwZcNQqJL_5YmulKXJJxA4SwM5fET0jRdeSc7Xdf4_oCIxK3dNIRhZUZ2-kMYg_8JEAWRxgG.jpg

És ezt mind Vlagyimir Vlagyirimovics asszisztálása mellett. És Szergejnek még mindig a nyakán van a feje.