[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
485
1 940
93
Nekem már csak az nem tiszta, hogy Sojgut és sleppjét miért nem likvidáltatta Putyin.
Valószínűleg sokat tud róla. Ez az életbiztosítása. Amíg nem beszél élhet.

Szerinted ő nem lop?
Szerinted rá van szorulva? A világ összes rubele, és Oo. összes aranytartalék felett ő rendelkezik, még ha közvetlenül is.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 481
10 681
113
Igen. Érdekes. Tegyük fel, hogy van egy jó barátod, akiben teljesen megbizol, aztán kisül, hogy ellopta még a szemed fehérjét is. Hogyan reagálsz? Hátveregetéssel? Másik fontos pozicióval? Mit mond az rólad, hogy csak egy évtized után veszed észre, hogy pofátlanul sikkaszt?
Nekem különben a fenti összeg túlzottnak tünik.
Ez nem csak a barátságról szól ezen a szinten, Sojgu nem egy egyszemélyes műsor, Prigozsin sem volt az, Putyinnak óriási a hatalma de szerintem nem korlátlan Oroszországon belül sem, ha túl agresszív akkor folyamatosan ellenséget kezd el látni egy idő után mindenhol, és lehet hogy valóban ott lesznek. Lehet ezt diszkréten is kezelni, Sojgunak vannak gyerekei is, ha azt akarja hogy élvezhessék a vagyont akkor viselkedik és felderíti az egész lopási struktúrát, ha nem akkor sajnálatos balesetek sorozata történik, a pénzt pedig maga mellé temettetheti majd, legyen vele boldog.

Ha az összegnek csak a fele vagy negyede is igaz, akkor is szembeköpése azoknak az egyszerű embereknek akik a teljes megtakarításukat és hasonló dolgokat adnak a katonák részére adományként. A korrupció a néppel és a nemzettel szembeni árulás. persze a többség irigységből háborodik fel de számomra ez árulást jelent azzal szemben amiből ők kiemelkednek.

Nyilván kihasználja az elnökségéből adódó lehetőségeket.
A pénznek egy bizonyos mennyiségen felül már nincs jelentősége, Putyin megteheti azt hogy a történelmi halhatatlanságot elérje, olyan dolgokhoz van hozzáférése amit pénzen nem igazán lehet megvenni, ráadásul a hatalom mellet a pénz élvezeti értéke eltörpül.

Én olvastam olyat is, hogy az orosz állam penzeinek nagyjából 40% folyik el korrupciós csatornákon. Azaz a gyakorlatban Oroszország nem az éves orosz költségvetésből él, hanem csak annak a 60%-ból.
Ez szerintem mindenhol megvan csak a kultúra ad neki egy más körítést, van ahol boríték van, van ahol szerződés egy nevetségesen nagy árról, és van ahol egyszerűen kiviszik a raktárból a dolgok és meghamisítanak minden könyvet. Az azonos képességű kínai partraszálló hajó ára 1/10 e az amerikainak, ez indokolt? 10x jobb az amerikai? Jó persze más gazdasági struktúra de ez ugyan úgy az erőforrások pazarlása, A birodalmi japánban vagy a hitleri németországban ha ilyen pazarlás és nyílt lopás történt volna el sem jutnak addig ameddig, na igen de ott az elv volt az ami vezérelte a vezetőket. Persze hatalom,vagyon ezek megvoltak, de a legfontosabb volt hogy nem ezek voltak a célok ezek csak eszközök voltak.

Szerintem nem lenne nyugaton őszinte a mosoly ha egy ilyen elvektől vezérelt csapat vezetné Oroszországot és az erőforrások legoptimálisabb felhasználására törekednének.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 105
81 141
113
Valószínűleg sokat tud róla. Ez az életbiztosítása. Amíg nem beszél élhet.


Szerinted rá van szorulva? A világ összes rubele, és Oo. összes aranytartalék felett ő rendelkezik, még ha közvetlenül is.
Ezt hívják lopásnak akkor, ha te vagy az államfő.
Ez nem csak a barátságról szól ezen a szinten, Sojgu nem egy egyszemélyes műsor, Prigozsin sem volt az, Putyinnak óriási a hatalma de szerintem nem korlátlan Oroszországon belül sem, ha túl agresszív akkor folyamatosan ellenséget kezd el látni egy idő után mindenhol, és lehet hogy valóban ott lesznek. Lehet ezt diszkréten is kezelni, Sojgunak vannak gyerekei is, ha azt akarja hogy élvezhessék a vagyont akkor viselkedik és felderíti az egész lopási struktúrát, ha nem akkor sajnálatos balesetek sorozata történik, a pénzt pedig maga mellé temettetheti majd, legyen vele boldog.

Ha az összegnek csak a fele vagy negyede is igaz, akkor is szembeköpése azoknak az egyszerű embereknek akik a teljes megtakarításukat és hasonló dolgokat adnak a katonák részére adományként. A korrupció a néppel és a nemzettel szembeni árulás. persze a többség irigységből háborodik fel de számomra ez árulást jelent azzal szemben amiből ők kiemelkednek.


A pénznek egy bizonyos mennyiségen felül már nincs jelentősége, Putyin megteheti azt hogy a történelmi halhatatlanságot elérje, olyan dolgokhoz van hozzáférése amit pénzen nem igazán lehet megvenni, ráadásul a hatalom mellet a pénz élvezeti értéke eltörpül.


Ez szerintem mindenhol megvan csak a kultúra ad neki egy más körítést, van ahol boríték van, van ahol szerződés egy nevetségesen nagy árról, és van ahol egyszerűen kiviszik a raktárból a dolgok és meghamisítanak minden könyvet. Az azonos képességű kínai partraszálló hajó ára 1/10 e az amerikainak, ez indokolt? 10x jobb az amerikai? Jó persze más gazdasági struktúra de ez ugyan úgy az erőforrások pazarlása, A birodalmi japánban vagy a hitleri németországban ha ilyen pazarlás és nyílt lopás történt volna el sem jutnak addig ameddig, na igen de ott az elv volt az ami vezérelte a vezetőket. Persze hatalom,vagyon ezek megvoltak, de a legfontosabb volt hogy nem ezek voltak a célok ezek csak eszközök voltak.

Szerintem nem lenne nyugaton őszinte a mosoly ha egy ilyen elvektől vezérelt csapat vezetné Oroszországot és az erőforrások legoptimálisabb felhasználására törekednének.
Nyugaton is lopnak ez tény, de nem ekkora mértékben, mert a transzparencia fényévekkel nagyobb (nem 1000%-os ez is tény) mint pl Oroszországban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 105
81 141
113
Szerintem haragszik rájuk, csak sajnos nem eléggé.
Ejnye bejnye Szergej, nem sok ez egy kicsit a jóból? Nah ezért fogod magad és a honvédelmi miniszteri széket lecseréled egy székre a nemzetbiztonsági tanácsadói testületben (ha jól rémlik most ott üldögél)

Versus:

Ejnye bejnye Navalníj mész megrohadni a börtönbe olyan körülmények közt ami nemhogy embernek de még egy pestist hordozó patkánynak is rangon aluli.

Ebbőla két példából is tökéletesen látaszik, hogy milyen az amikor Putyin haragszik és milyen amikor nem haragszik.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 414
16 401
113
Mert a korrupció Oroszországban semmivel sem kisebb mint az Ukránoknál.
Ott az természetes, hogy a vezetők lopnak. A mértek persze fontos. Kijelenthetjük, hogy Sojguék mértéktelenül loptak ami a sikertelenséggel együtt vezetett a leváltáshoz. De ez a halálhoz keves, hisz Sojgu csak egy gazember aki szemrebbenés nélkül lopta szét a haderőt és küldte vágóhídra a sok szarban az orosz katonákat nem pedig áruló. Sojgu nem áruló!!! Sojgu nem megbízhatatlan, csak egy szarházi, de abból az orosz oligarhátusban van bőven (úgy kb az összes).

Ismerős, de nem belpolozok.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 414
16 401
113
Ezt hívják lopásnak akkor, ha te vagy az államfő.

Nyugaton is lopnak ez tény, de nem ekkora mértékben, mert a transzparencia fényévekkel nagyobb (nem 1000%-os ez is tény) mint pl Oroszországban.

Pont pár hete volt valami vid, hogy tulajdonképp az amerikaiköltségvetés több mint fele katonai költségvetés. Részben a folyó évi, részben a korábbi költések miatti adósság.

Na annak a pénznek a jelentősrésze is el lett lopva.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 076
9 772
113
Tökéletes a válasz, köszönöm.

Ez ugyanis pontosan illeszkedik egy olyan stratégiai modellbe, ahol az USA összeugrasztja az oroszokat Európával, az orosz vívja csak meg a „korlátozott európai atomháborúját” akár a NATO ellen (ez rövid időintervallumot jelent), az, hogy Európa kifekszik, az azért nem gond, mert közben jó eséllyel az európai atomhatalmak kiiktatják az orosz korai előre jelző rendszerek, ABM rendszerek és a stratégiai atomarzenál egy részét is.
Innentől kezdve nyer értelmet a több lépcsős amerikai rakétavédelem és az európai felvonulási terület, amely mögé bújva az USA a teljes atomarzenáljával még a bevetésük előtt kapitulációra kényszerítheti Moszkvát.
EU kilőve, Moszkva fehér zászló és végre jöhet Kína.
Az USA addigi vesztesége ebben az esetben nagyjából kerekítési hiba, Kína viszont orosz szövetséges nélkül maradt.
Nem ér kinevetni, nem azt mondtam, hogy ez így lesz és működni is így fog, hanem arról írtam, amiről biza már olvastam/hallottam ötleteket, méghozzá első körben Nyugatról.

A reagan-i "korlátozott európai atomháború" ötlete ugyanúgy nem "összeesküvés-elmélet", mint Brzezinski írásai, de ugyanígy nem kitaláció az amerikai többlépcsős rakétavédelmi rendszerrel kapcsolatos, anno még Kanadából megfogalmazott kritika sem, miszerint a rakétavédelmi rendszer valójában nem védelmi rendszer, hanem kard+pajzs kombó együtt.
A taktikai atomfegyverek bevetési küszöbét az amerikai erőknél már rég levitték, még sehol sem volt az ukrán cirkusz. Ugyanígy az ABM-szerződéstől kezdve (2002) az INF-szerződésig (2019) mindet az USA mondta fel és még sehol sem volt ukrán háború akkor sem. Emlékeim szerint a Nyitott Égbolt egyezményt is még bőven az orosz támadás előtt mondta fel Washington (2020).

Lássuk be, ennek így nem túl jó az optikája.