[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 731
9 941
113
Korábban már írtam, hogy mennyi pénzt loptak el Sojgu minisztersége alatt- 11 000 milliárd Rubelt, ami kb 150 milliárd USD


Körülbelül 11 billió rubelt loptak el, ekkora összeg elképesztő, de példákon keresztül összefoglalható:

11 billió rubel szállításához 37 fedett vasúti kocsiból álló vonatra van szüksége.
Ha egymásra rakod a bankjegycsomagokat, egy 275 km magas tornyot kapsz. Ugyanakkor az űr kezdetének határa 100 km.

Ezenkívül 11 billió rubel:

~ 3700 Szu-57 vadászgép,
~ 22 ezer T-14 Armata harckocsi,
~ 11 millió Lancet-3 támadó UAV,
~220 millió FPV drón.

És ez is 73 333 rubelt jelentene a 150 milliós lakosság minden egyes polgára után. Egy átlagos 4 fős család családonként csaknem 300 ezret kapna a jelenlegi 10 ezres kifizetés helyett a Kurszk régió áldozatainak.

p7WHsNbWvEwwLyQ8nwZcNQqJL_5YmulKXJJxA4SwM5fET0jRdeSc7Xdf4_oCIxK3dNIRhZUZ2-kMYg_8JEAWRxgG.jpg

Sojgu egy óriási túlélő! Gyakorlatilag 1991 óta ott van a hatalmi elit legfelső részében. 1994 óta miniszter! Először katasztrófavédelmi, majd védelmi. Ezt csak egy rövid moszkvai kormányzói "kitérés" szakított meg. Három elnököt "fogyasztott el" eddig Sojgu: Jelcin, Putyin, Medvegyev. Most pedig Biztonsági Tanács titkár. Az sem egy gyenge pozíció.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 635
18 717
113
Korábban már írtam, hogy mennyi pénzt loptak el Sojgu minisztersége alatt- 11 000 milliárd Rubelt, ami kb 150 milliárd USD


Körülbelül 11 billió rubelt loptak el, ekkora összeg elképesztő, de példákon keresztül összefoglalható:

11 billió rubel szállításához 37 fedett vasúti kocsiból álló vonatra van szüksége.
Ha egymásra rakod a bankjegycsomagokat, egy 275 km magas tornyot kapsz. Ugyanakkor az űr kezdetének határa 100 km.

Ezenkívül 11 billió rubel:

~ 3700 Szu-57 vadászgép,
~ 22 ezer T-14 Armata harckocsi,
~ 11 millió Lancet-3 támadó UAV,
~220 millió FPV drón.

És ez is 73 333 rubelt jelentene a 150 milliós lakosság minden egyes polgára után. Egy átlagos 4 fős család családonként csaknem 300 ezret kapna a jelenlegi 10 ezres kifizetés helyett a Kurszk régió áldozatainak.

p7WHsNbWvEwwLyQ8nwZcNQqJL_5YmulKXJJxA4SwM5fET0jRdeSc7Xdf4_oCIxK3dNIRhZUZ2-kMYg_8JEAWRxgG.jpg
Nekem már csak az nem tiszta, hogy Sojgut és sleppjét miért nem likvidáltatta Putyin.
 

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
111
340
63
Jaja.. a barátok együtt oldják meg a problémákat ...
+ 35 éve kavarja a legsűrűbb krémet ... lehet hogy a szívritmusára van kötve pár automata e-mail küldő XD
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 096
113
És ezt mind Vlagyimir Vlagyirimovics asszisztálása mellett. És Szergejnek még mindig a nyakán van a feje.
Nekem már csak az nem tiszta, hogy Sojgut és sleppjét miért nem likvidáltatta Putyin.
Vlagyimir Vlagyimirovics tudta, hogy lopnak, de nem gondolta volna, hogy ilyen mértékben. Számára a lojalitás a hüség fontos. Sojgu olyan ember volt, akiben megbízott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
Korábban már írtam, hogy mennyi pénzt loptak el Sojgu minisztersége alatt- 11 000 milliárd Rubelt, ami kb 150 milliárd USD


Körülbelül 11 billió rubelt loptak el, ekkora összeg elképesztő, de példákon keresztül összefoglalható:

11 billió rubel szállításához 37 fedett vasúti kocsiból álló vonatra van szüksége.
Ha egymásra rakod a bankjegycsomagokat, egy 275 km magas tornyot kapsz. Ugyanakkor az űr kezdetének határa 100 km.

Ezenkívül 11 billió rubel:

~ 3700 Szu-57 vadászgép,
~ 22 ezer T-14 Armata harckocsi,
~ 11 millió Lancet-3 támadó UAV,
~220 millió FPV drón.

És ez is 73 333 rubelt jelentene a 150 milliós lakosság minden egyes polgára után. Egy átlagos 4 fős család családonként csaknem 300 ezret kapna a jelenlegi 10 ezres kifizetés helyett a Kurszk régió áldozatainak.

p7WHsNbWvEwwLyQ8nwZcNQqJL_5YmulKXJJxA4SwM5fET0jRdeSc7Xdf4_oCIxK3dNIRhZUZ2-kMYg_8JEAWRxgG.jpg
Es mi is lett Sojguból minisztersége után?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
Nekem már csak az nem tiszta, hogy Sojgut és sleppjét miért nem likvidáltatta Putyin.
Mert a korrupció Oroszországban semmivel sem kisebb mint az Ukránoknál.
Ott az természetes, hogy a vezetők lopnak. A mértek persze fontos. Kijelenthetjük, hogy Sojguék mértéktelenül loptak ami a sikertelenséggel együtt vezetett a leváltáshoz. De ez a halálhoz keves, hisz Sojgu csak egy gazember aki szemrebbenés nélkül lopta szét a haderőt és küldte vágóhídra a sok szarban az orosz katonákat nem pedig áruló. Sojgu nem áruló!!! Sojgu nem megbízhatatlan, csak egy szarházi, de abból az orosz oligarhátusban van bőven (úgy kb az összes).
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 022
57 358
113
És ezt mind Vlagyimir Vlagyirimovics asszisztálása mellett. És Szergejnek még mindig a nyakán van a feje.
Igen. Érdekes. Tegyük fel, hogy van egy jó barátod, akiben teljesen megbizol, aztán kisül, hogy ellopta még a szemed fehérjét is. Hogyan reagálsz? Hátveregetéssel? Másik fontos pozicióval? Mit mond az rólad, hogy csak egy évtized után veszed észre, hogy pofátlanul sikkaszt?
Nekem különben a fenti összeg túlzottnak tünik.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 635
18 717
113
Mert egy csapat?

Csak akkor áldozza fel, ha tarthatatlan.
Nem tudom ki, hogy van vele, de a szubjektív véleményem az, hogy 150 milliárd dollár ellopása az államkasszából szerintem bőven kimeríti a tarthatatlan helyzet fogalmát, függetlenül attól, hogy mennyire vagyok baráti, jó viszonyban az illetővel. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy azért annak a körnek aminek Sojgu is tagja elég nagy köze van ahhoz ami most a Kurszki fronton zajlik.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 635
18 717
113
Mert a korrupció Oroszországban semmivel sem kisebb mint az Ukránoknál.
Ott az természetes, hogy a vezetők lopnak. A mértek persze fontos. Kijelenthetjük, hogy Sojguék mértéktelenül loptak ami a sikertelenséggel együtt vezetett a leváltáshoz. De ez a halálhoz keves, hisz Sojgu csak egy gazember aki szemrebbenés nélkül lopta szét a haderőt és küldte vágóhídra a sok szarban az orosz katonákat nem pedig áruló. Sojgu nem áruló!!! Sojgu nem megbízhatatlan, csak egy szarházi, de abból az orosz oligarhátusban van bőven (úgy kb az összes).
Van igazság abban amit leírtál, és van az a pont ami felett Putyinnak sem szabadna szemet hunynia, már csak azért sem, mert ha ez az összeg igaz amit Boki belinkelt, akkor elég komolyan megkárosították magát az orosz hadsereget is. Ami meg simán állam elleni bűncselekmény.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 411
16 399
113
Igen. Érdekes. Tegyük fel, hogy van egy jó barátod, akiben teljesen megbizol, aztán kisül, hogy ellopta még a szemed fehérjét is. Hogyan reagálsz? Hátveregetéssel? Másik fontos pozicióval? Mit mond az rólad, hogy csak egy évtized után veszed észre, hogy pofátlanul sikkaszt?
Nekem különben a fenti összeg túlzottnak tünik.

Nem túlzott az.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
Van igazság abban amit leírtál, és van az a pont ami felett Putyinnak sem szabadna szemet hunynia, már csak azért sem, mert ha ez az összeg igaz amit Boki belinkelt, akkor elég komolyan megkárosították magát az orosz hadsereget is. Ami meg simán állam elleni bűncselekmény.
Én olvastam olyat is, hogy az orosz állam penzeinek nagyjából 40% folyik el korrupciós csatornákon. Azaz a gyakorlatban Oroszország nem az éves orosz költségvetésből él, hanem csak annak a 60%-ból.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 894
10 130
113
Én olvastam olyat is, hogy az orosz állam penzeinek nagyjából 40% folyik el korrupciós csatornákon. Azaz a gyakorlatban Oroszország nem az éves orosz költségvetésből él, hanem csak annak a 60%-ból.
És még így sem tudja őket megszivatni a nyugat...
Na de majd holnap után! :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 020
12 272
113
Na, ha eddig nem tudtatok, miert van vege Putyinnak, akkor tessek...

Sok döntését elfogadták Vlagyimir Putyinnak, de ezért már utcára vonulnak az oroszok​

Úgy tűnik, betelt a pohár.

Az oroszok azzal fenyegetőztek, hogy utcára vonulnak a YouTube lelassulása miatt – számolt be a Miami Herald. A videó-streaming szolgáltatás lassulása a múlt hónapban kezdődött, miután Alekszandr Hszinsztein, az orosz Állami Duma tagja bejelentette, hogy a platformra történő feltöltések sebessége hamarosan 70 százalékkal csökken. A YouTube „büntetlenül megsérti és figyelmen kívül hagyja a törvényt” – mondta Hszinstein, hozzátéve, hogy a lépés „kényszerintézkedés.”

...

Az oroszok megpróbáltak az utcára vonulni az üzemzavar miatt, és egy Telegram csatorna arról számolt be, hogy a helyi hatóságok a Covidra hivatkozva megakadályoztak egy moszkvai lakost abban, hogy tüntetést szervezzen.


A Meduza hétfőn külön arról számolt be, hogy az oroszok készek tiltakozni az ügy miatt, és még a hivatalnokok is protestálnak.

https://mandiner.hu/kulfold/2024/08...dium=referral&utm_campaign=ott_group_topPV_09
---
Mandiner szint. Egy orosz szerint az oroszok megprobaltak e Youtube miatt utcara vonulni, de mivel az a masik orosz, aki megprobalta megszervezni, nem kapott engedelyt ra, igy elmaradt az utcara vonulas...

hogymivan? Lehet egyaltalan ertelmezni ezt a hirt? :D
 
  • Hűha
Reactions: sixtus