[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 099
9 973
113
Ha rám hallgatsz Sir (úgysem fogsz, de én legalább szóltam), akkor elengeded ezt a vonalat, nem túl jó a reklám. Elég, ha tudatod mindenkivel, hogy rosszul vagy az oroszoktól, nem kell hozzá külön disszertáció, hogy miért.

Én pedig nem óhajtok idegen tollakkal ékeskedni, sem történész, sem szociológus nem vagyok, talán akad itt valaki olyan, akinek ez inkább a szakterülete és még pontosabb infókkal tud szolgálni. Engem az egészből egy dolog érdekelt csak, mégpedig az alap oka annak, ahogyan a társadalmak fejlődtek. Egy szövet is sejtekből épül fel, márpedig a társadalom szövetének sejtjei a családok. Minden társadalom olyan "fraktálok" mentén szerveződik, amilyen a hagyományos belső családmodellje. Ha nem így teszi, belátható időn belül működésképtelenné válik.
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 178
3 140
113
Ez gyenge próbálkozás. Az oroszok elidegeníthetetlenül az európai kultúra részesei. Az eredeti európai kultúráé, amit viszont most egyre gyorsuló tendenciával próbál leépíteni és felszámolni a nyugati félteke.

Ki állította az ellenkezőjét. Az európai ertekekről volt szó erre jössz a nyugaton mindenszarizmussal.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 546
64 706
113
Máshonnan megvilágítva a dolgot, tetszik, vagy sem, de mi a magunk közép-európai szuverenitás vágyunkkal egy térfélre kerültünk a Nyugat-Európát túszul ejtő neo-bolsevista progresszívok által kirekesztett oroszokkal.

Mert ne legyenek hamis illúzióink velük kapcsolatban, hiszen egy orosz se fog krokodilkönnyeket hullajtani utánunk, de amíg ők állva maradnak az identitásukat és szuverenitásukat illetően ha nem is Kínával, de a nyugati gyarmatosítókkal szemben, addig marad nekünk is a felszín felett a fejünk.
Magyarország joga ahhoz, hogy önmagát építse fel az EU-n belül csak addig realitás, amíg az orosz is megmarad orosznak ezzel a Normandiától az Urálig mindent bedarálni és uniformizálni igyekvő bolsevista tébollyal szemben.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 107
21 729
113
Ha rám hallgatsz Sir (úgysem fogsz, de én legalább szóltam), akkor elengeded ezt a vonalat, nem túl jó a reklám. Elég, ha tudatod mindenkivel, hogy rosszul vagy az oroszoktól, nem kell hozzá külön disszertáció, hogy miért.
Értem, tehát csak a B-oldal kiváltsága, hogy litániákat zenghessen, magyar létére kifordult logikájával nagy oroszimádatában. O.K.
Miért engedném el? Ha rossz korba is születtem, illetve avéttos ideákat kedvelek, attól még így gondolom. Ennyi.
Mi a zsigeri russzofóbia ideológiai alapja?
Mert a progresszív harcos ellenkultúra kirekesztő sovinizmusa nyilvánvaló.
Ki nincs velünk, az ellenünk.
Ó, hát majd kérdezd meg XII. Károlytól az összes mindenkit, köztük pl nagy-, déd-, és ükapádat ha oda kerülsz.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 107
21 729
113
Hol támasztottam ilyet alá? Akkor a német sem európai?
A Brit Birodalmi gondolkodás nem egyenlő a brit társadalommal, egyébként meg pont tévedsz, az angol családmodell és örökösödési modell eleve elutasította az egyenlőséget a fiútestvérek között, ez speciel passzol a Crown birodalmi gondolkodásába és működési mechanizmusába.
Ok, bocs: allesmor volt az, akit azt taglalta, hogy miben különbözik minden ami orosz és ami európai.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 099
9 973
113
Értem, tehát csak a B-oldal kiváltsága, hogy litániákat zenghessen, magyar létére kifordult logikájával nagy oroszimádatában. O.K.
Miért engedném el? Ha rossz korba is születtem, illetve avéttos ideákat kedvelek, attól még így gondolom. Ennyi.

Ó, hát majd kérdezd meg XII. Károlytól az összes mindenkit, köztük pl nagy-, déd-, és ükapádat ha oda kerülsz.
Nem hinném, hogy bárkinek valid kiváltsága az, hogy népeket, nemzeteket és kultúrákat úgy magasztaljon az égig, hogy közben a többit ócsárolja, pláne, ha alapvető dolgokat sem ért a témában. A birodalmak léte és működése pedig nem szimpátia, hanem törvényszerűségek kérdése, én még olyan birodalmat nem láttam, ami valami nagyot ne hozott volna létre és közben ne követett volna el bűnöket a gyengébbek ellen. Olyan opció nincs, hogy az éremnek csak egy oldala legyen.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 546
64 706
113
Ok, bocs: allesmor volt az, akit azt taglalta, hogy miben különbözik minden ami orosz és ami európai.
Még mindig nem érted. Attól, hogy valami orosz és eltér a jelenlegi nyugat-európaitól, még ugyanúgy európai.
Annak egy változata.
Sőt, csak a jelenlegitől tér el, de évszázados kontextusban sokkal jobban hasonlít a klasszikus nyugat-európaira (nem ugyanolyan, de sokban hasonlít), mint az a hirtelen jött, senkifia neo-bolsevista katyvasz, ami offenzíven saját magát nevezi meg európai értéknek, holott közel sem az.

Európa nem az uniformizáló bolsevizmus. Nem a progresszív woke.
Európa a francia, angol, skót, ír, olasz, német, flamand, vallon, lengyel, magyar, román, orosz... stb nacionalizmus összessége.
Európa nem az angolszász Egyesült Államok analógiája.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 107
21 729
113
Nem hinném, hogy bárkinek valid kiváltsága az, hogy népeket, nemzeteket és kultúrákat úgy magasztaljon az égig, hogy közben a többit ócsárolja, pláne, ha alapvető dolgokat sem ért a témában. A birodalmak léte és működése pedig nem szimpátia, hanem törvényszerűségek kérdése, én még olyan birodalmat nem láttam, ami valami nagyot ne hozott volna létre és közben ne követett volna el bűnöket a gyengébbek ellen. Olyan opció nincs, hogy az éremnek csak egy oldala legyen.
Nem ócsároltam senkit, egy sok évszázadon átívelő 'tendenciát' nevesítettem, miszerint Oo-t mindig is outsidernek tekintették az európai hatalmak és igyekeztek kordában tartani (és Európától távol).
Azt meg soha nem mondtam, hogy egy oldala lenne. Ne adj a számba valótlant. Az a nem mindegy, hogy mennyi van az érem pozitív oldalán.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 099
9 973
113
Nem ócsároltam senkit, egy sok évszázadon átívelő 'tendenciát' nevesítettem, miszerint Oo-t mindig is outsidernek tekintették az európai hatalmak és igyekeztek kordában tartani (és Európától távol).
Azt meg soha nem mondtam, hogy egy oldala lenne. Ne adj a számba valótlant. Az a nem mindegy, hogy mennyi van az érem pozitív oldalán.
Amiről írsz, annak nem kulturális, hanem gazdasághatalmi okai voltak.
A pozitív oldal meg attól függ, hogy a mérleg melyik oldalán vagy.
Én még kritikát soha nem olvastam tőled a brit birodalmi politikával kapcsolatban, de azt, hogy az orosznak végképp semmi köze Európához meg az európai kultúrához, na azt bőven.
Csak kíváncsiságból, Bizáncot például hova sorolnád történelmi szempontból?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 107
21 729
113
Amiről írsz, annak nem kulturális, hanem gazdasághatalmi okai voltak.
A pozitív oldal meg attól függ, hogy a mérleg melyik oldalán vagy.
Én még kritikát soha nem olvastam tőled a brit birodalmi politikával kapcsolatban, de azt, hogy az orosznak végképp semmi köze Európához meg az európai kultúrához, na azt bőven.
Pedig bőven volt már részemről önkritika vagy az az izé humor, amikor magadon (ti. Britannián) röhögsz.
Nem jut eszembe a neve.
Meg amikor látványosan túltolom, azt fel lehet fogni cinizmus/szarkazmusnak is...
De explicite komoly kritikát tőlem hallani soha nem fogsz :D
Csak kíváncsiságból, Bizáncot például hova sorolnád történelmi szempontból?
Ebben annyira nem vagyok otthon, passzolnám.