[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 034
12 409
113
c5zKr7mhzbcSnmLPSBf1-gdAOPcIySy9zZJF3EFTJlcURedIMMe7EzuGf5mW7ZbX6qSKgnfJQORWHzQ8N75tgKGq.jpg

JrEXTcxmkr4.jpg
Boki, kerlek, ha valami orosz nyelvut raksz be, nekunk, elmaradottaknak ird mar meg mi van benne, mit jelent, mert igy ertelmetlen az egesz. Tanultam valamikor oroszul, de ebbel csak Moszkvat ertem.

u.i. latom mar beraktad a jelenteset, de itt hagyom, mert ezt altalanossagban ertettem, nem csak erre az esetre.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 659
11 392
113
Boki, kerlek, ha valami orosz nyelvut raksz be, nekunk, elmaradottaknak ird mar meg mi van benne, mit jelent, mert igy ertelmetlen az egesz. Tanultam valamikor oroszul, de ebbel csak Moszkvat ertem.

u.i. latom mar beraktad a jelenteset, de itt hagyom, mert ezt altalanossagban ertettem, nem csak erre az esetre.
2018-as cikkből származó fotó

 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 850
29 424
113
Ráadásul ukránul.
Valszeg oroszul volt amúgy, csak éppen úgy tört meg a póló, hogy az orosz и az az ukrán і-nek tűnjön. De a témához visszatérve, ha vége lesz a háborúnak és nem lesz nagyobb konfliktus a NATO-Orosz vonalon, akkor bizony az ottani migránsok kérdése fog masszívan problémát jelenteni. Mert ahogy írtam, a kedves közép-ázsiai gastarbeiterek valahogy csak nem akarnak beilleszkedni és néha már a kaukázusiaknak is ki van velük a faszuk. Plusz még mindig kedvencem az, mikor elnyomó oroszoznak, miközben ha Grísa kibaszná az összeset, akkor a gazdaságaik 3 másodpercen belül omlanának össze
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 180
16 343
113
Egy kis dezinfó itt, egy kis dezinfó amott, de ki számolja o_O
Aki nem érti a posztot.... Talán senki. :)

Migráncsok Moszkvában. Látszik rajtuk az intelektualitás hiánya, helyette az állati ösztönök láthatóak.

" A harc/csata mezeje Moszkva" van írva a pólóra.
Bocsi! Nem akarom Őlordságát kritizálni, de valaki mondja már meg nekem h mi a dezinfó abban, hogy demonstráció céljából kirak egy 2018as képet, és közli, hogy kb ezek miatt van a baj. Mi ebben a dezinfó???? :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 191
33 473
113
Moldova...szappan o/a...
s
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 191
33 473
113
Oroszok a spájzban is...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 901
10 236
113

A szankciók ellenére is emelkedik az orosz életszínvonal



"Hogy néz ki az átlagos orosz életszínvonal?

Ezeket a számokat a mindennapi életre lefordítva fontos, hogy az orosz állampolgári jövedelmeket szét kell választani úgynevezett oblasztyokra, vagyis régiókra, tartományokra mondta el lapunknak Thuróczy Richárd, volt rádiós műsorvezető.

„Én az orjoli területen vagyok jelenleg, ez egy 292 ezres város, itteni mércével ez nem egy nagy város, körülbelül 100 kilométerre fekszik a kurszki régiótól. Az itteni ismerőseim azt tartják, hogy 100 ezer rubeles havi bevételből már kényelmesen megél egy egygyermekes család. Ez azt jelenti, hogy van autójuk, egy évben egyszer el tudnak menni nyaralni Törökországba, lakást esetleg nyaralót is fenn tudnak tartani, mondta el az internetes tartalomgyártással foglalkozó magyar szakember."
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 530
57 005
113
Lényegtelen mikori fótó. A mondnivalója a lényeg. Nagyon nagy problémák vannak a migráncsokkal. Minden nap kimüvelnek valamit.
Nem a fotókat kell kikeresni mikori:) , hanem az aktuális migráncsokkal kapcsolatos társadalmi problémákhoz kell hozzászólni.


Az ukrajnai smo után rá kell haladni a kérdésre,én nem fogadnék a migrikre....
:rolleyes:
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: boki and Kim Philby

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
658
7 697
93
Aki azt hiszi, hogy a jelen problémáinak a megoldása valami Leopold és az egerek című szovjet rajzfilmsorozat minden epizódjának végén található okosság (gyerekek, legyünk jó barátok!) lesz, az nagyobbat nem is tévedhet. Nincs multikulti, nincs világbéke, nincs szabadság-egyenlőség-testvériség, és soha nem is lesz. A baj az, hogy túl vagyunk a point-of-no-return-ön, innen ezt már csak egy nagy kataklizma árán lehet megoldani. A kérdés csak az, hogy ki győz és ki fogja 'megoldani' a másikat. Egyre inkább rohanunk a vesztünkbe, ahol a vége az lesz, hogy mi leszünk megoldva. Csak a fehér ember olyan hülye, természetellenesen viselkedő lény, ami önként feladja a megszerzett vezető pozícióját, hatalmát holmi hagymázas elvek oltárán akkor is, mikor pontosan tudja, hogy mi lesz a vége.
Egy ponton túl pontosan az fog történni nagyban is, ami kicsiben, amikor a széplélek libbant svéd vagy német húde demokrata csaj befogadja a szegény, sokat szenvedett kis 30 éves kisérő nélküli kiskorú migráncs kannibált, aki először csak élősködik, majd megerőszakolja, felszabdalja és kifosztja.

A megoldás mindenképp csúnya lesz, csak jó volna, ha nem mi lennénk megoldva. Nekem ez a véleményem, aggathat rám bármilyen jelzőt egy agymosott nyugati szabaddemokrata.