[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="kalapacs">Hat persze Honey ! Kapott az egod egy pofont aztan most morcos vagy. Ez nem melto a nevedhez. Nem cinikus hanem gyerekes !
Hehe... Feltűnt már, hogy ez nem a Kék Osztriga Bár fóruma? :DDD</blockquote>

Nem ismerem a helyet. Meselj milyen ?
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
zsolti



"Szerinted gyorsabb volt a sprint, és tudod a ferde hatótávot is, mesélj még :D!!!"

Az ember nem tud ellenallni egy ilyen udvarias keresnek.

Szoval a rendszerbol mar regen kivont eszkoz igy sok helyen utanna tudsz jarni az adatoknak. Ma mar nyilvanosak. A legegyszerubb talan a Wiki de komoly haditechnikai forumokon is megtalalod.
Type Anti-ballistic missile
Place of origin United States
Service history
In service 1972
Production history
Manufacturer Martin Marietta

Operational
range
<b>40 kilometres (25 mi</b></b>)</b>
Flight ceiling 30 kilometres (19 mi)
Speed Mach 10 (12,250 km/h; 7,610 mph; 3.403 km/s)
Guidance
system
Radio command guidance
Launch
platform
Silo

Ezen kivul a gyorsulasara sor meg az eles tesztjere is talsz nem csak adatot hanem meg videot is a youtube on.


"Meg amúgy is sántít ez a rakéta, semmi értelme, drága, de igen korlátozottan használható rendszer. Ezek szerint Oroszországban ANNYI PÉNZ van, hogy még ezt is megtehetik, hogy értelmetlen drága, körülményes rakétákat lövöldöznek el a semmibe, persze azt is sokkal lassabban, és alacsonyabbra, mint a nyugat hahaha :D!"

En arra celoztam hogy ez muholdvadasznak GYANUS mert arra csak igen igen korlatozottan alkalmas. Olyan mint a TOW ot legvedelmi raketanak alkalmazni. Lehet lehet de......
Amugy ha jol olvasom az olvtarsak hsz it ez nem is muholdvadasz hanem szimplan egy ellenraketa , ugyan olyan mint a Sprint volt.

" "Szakemberek", hát azt gondoltam hogy lesz valaki aki majd ehhez is ért, pontosan, hogy ilyen gyorsan, az meglepett... Én maradok a szolid nem tudomnál, impresszív minden ilyen rendszer... "

Jol gondolod kell hozza egy fajta hozzaertes ami itt sokaknak meg is van. Azonban fontosabb hogy az ember akarjon es tudjon utannakeresni a neten mert sokminden megtalalhato ott ha nem is a konkret eszkoz de valaki valakik akik hasznaltak ilyet dolgoztak rajta vagy eppen szimplan ismerik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Jajj, kalapács úr... A neten ott van minden tudás, igen... Mostanában olyan tudást találtam, elő elő ugrál a gépemen, hogy 1 hét alatt +10cm lehet egy új pumpával nyerni, ami jól jöhet minden altalaji gyakorlatnál, lágyék tájban. Fent van a NETEN! Te, hallod, lövésed nem lehet, ahogy nekem sem, hogy mire való az a rakéta, hogy mit tudhat, hogy milyen messzire megy, és milyen hatékonysággal teszi a dolgát, milyen és mennyi töltettel... Azt láthatod, amit én, jó nagy, és füstölve repül az ég felé, marha gyorsan. Ne kábítsuk már egymást az internettel, mert komolyan gyártok mindjárt egy grafikont, és minden 4x értékre lesz rajta írva, mint a legjobb USA rakéta...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
https://www.rt.com/usa/316326-laser-armed-drones-avenger/

Erről vajon mi az oroszok véleménye? van egy video ahol szétlövi a sz-400 rakétákat lézerrel a levegőben .
Elektronikai hadviseléssel ellensúlyozzák majd?
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
zsolti



"Szerinted gyorsabb volt a sprint, és tudod a ferde hatótávot is, mesélj még :D!!!"

Az ember nem tud ellenallni egy ilyen udvarias keresnek.

Szoval a rendszerbol mar regen kivont eszkoz igy sok helyen utanna tudsz jarni az adatoknak. Ma mar nyilvanosak. A legegyszerubb talan a Wiki de komoly haditechnikai forumokon is megtalalod.
Type Anti-ballistic missile
Place of origin United States
Service history
In service 1972
Production history
Manufacturer Martin Marietta

Operational
range
<b>40 kilometres (25 mi</b></b>)</b>
Flight ceiling 30 kilometres (19 mi)
Speed Mach 10 (12,250 km/h; 7,610 mph; 3.403 km/s)
Guidance
system
Radio command guidance
Launch
platform
Silo

Ezen kivul a gyorsulasara sor meg az eles tesztjere is talsz nem csak adatot hanem meg videot is a youtube on.


"Meg amúgy is sántít ez a rakéta, semmi értelme, drága, de igen korlátozottan használható rendszer. Ezek szerint Oroszországban ANNYI PÉNZ van, hogy még ezt is megtehetik, hogy értelmetlen drága, körülményes rakétákat lövöldöznek el a semmibe, persze azt is sokkal lassabban, és alacsonyabbra, mint a nyugat hahaha :D!"

En arra celoztam hogy ez muholdvadasznak GYANUS mert arra csak igen igen korlatozottan alkalmas. Olyan mint a TOW ot legvedelmi raketanak alkalmazni. Lehet lehet de......
Amugy ha jol olvasom az olvtarsak hsz it ez nem is muholdvadasz hanem szimplan egy ellenraketa , ugyan olyan mint a Sprint volt.

" "Szakemberek", hát azt gondoltam hogy lesz valaki aki majd ehhez is ért, pontosan, hogy ilyen gyorsan, az meglepett... Én maradok a szolid nem tudomnál, impresszív minden ilyen rendszer... "

Jol gondolod kell hozza egy fajta hozzaertes ami itt sokaknak meg is van. Azonban fontosabb hogy az ember akarjon es tudjon utannakeresni a neten mert sokminden megtalalhato ott ha nem is a konkret eszkoz de valaki valakik akik hasznaltak ilyet dolgoztak rajta vagy eppen szimplan ismerik.

Felrebeszelsz !

A rendszerbol evtizedekkel ezelott kivont nyugati es orosz fegyverekrol gyakorlatilag barmit, mindent meglehet mar tudni. Az adatok nyilvanosak mivel ma mar az info ertekuk vetekszik a "patko keszites titkainak" ertekevel.

Ezt te is tudod mert te magad is bujod a netet mert erdekel a tema. Eppen ezert korrektebb lenne vagy elismerned hogy nen tudtad a dolgot, vagy ha ugy gondolod hogy en tevedek akkor hozni mas forrast ra.

Van harmadik mod is mardsz a gyerekes stilusnal szinvonalon es akkor ugy leszel kezelve.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
https://www.rt.com/usa/316326-laser-armed-drones-avenger/

Erről vajon mi az oroszok véleménye? van egy video ahol szétlövi a sz-400 rakétákat lézerrel a levegőben .
Elektronikai hadviseléssel ellensúlyozzák majd?

Lézer sem mindenható, pláne mivel azon kevés tudományterületek egyike ahol USA és Oo. kb. egyforma fejlettségi szintet képvisel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
<blockquote rel="Roni">https://www.rt.com/usa/316326-laser-armed-drones-avenger/

Erről vajon mi az oroszok véleménye? van egy video ahol szétlövi a sz-400 rakétákat lézerrel a levegőben .
Elektronikai hadviseléssel ellensúlyozzák majd?

Lézer sem mindenható, pláne mivel azon kevés tudományterületek egyike ahol USA és Oo. kb. egyforma fejlettségi szintet képvisel.</blockquote>

Csak az a baj, hogy a jelcini zsidó-liberalizmus korszakában( 90-es évek), ahogy az oroszok nevezik Jelcin minden lézerrel kapcsolatos fejlesztést átadott az amerikaiaknak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
<blockquote rel="kalapacs">zsolti



"Szerinted gyorsabb volt a sprint, és tudod a ferde hatótávot is, mesélj még :D!!!"

Az ember nem tud ellenallni egy ilyen udvarias keresnek.

Szoval a rendszerbol mar regen kivont eszkoz igy sok helyen utanna tudsz jarni az adatoknak. Ma mar nyilvanosak. A legegyszerubb talan a Wiki de komoly haditechnikai forumokon is megtalalod.
Type Anti-ballistic missile
Place of origin United States
Service history
In service 1972
Production history
Manufacturer Martin Marietta

Operational
range
<b>40 kilometres (25 mi</b></b>)</b>
Flight ceiling 30 kilometres (19 mi)
Speed Mach 10 (12,250 km/h; 7,610 mph; 3.403 km/s)
Guidance
system
Radio command guidance
Launch
platform
Silo

Ezen kivul a gyorsulasara sor meg az eles tesztjere is talsz nem csak adatot hanem meg videot is a youtube on.


"Meg amúgy is sántít ez a rakéta, semmi értelme, drága, de igen korlátozottan használható rendszer. Ezek szerint Oroszországban ANNYI PÉNZ van, hogy még ezt is megtehetik, hogy értelmetlen drága, körülményes rakétákat lövöldöznek el a semmibe, persze azt is sokkal lassabban, és alacsonyabbra, mint a nyugat hahaha :D!"

En arra celoztam hogy ez muholdvadasznak GYANUS mert arra csak igen igen korlatozottan alkalmas. Olyan mint a TOW ot legvedelmi raketanak alkalmazni. Lehet lehet de......
Amugy ha jol olvasom az olvtarsak hsz it ez nem is muholdvadasz hanem szimplan egy ellenraketa , ugyan olyan mint a Sprint volt.

" "Szakemberek", hát azt gondoltam hogy lesz valaki aki majd ehhez is ért, pontosan, hogy ilyen gyorsan, az meglepett... Én maradok a szolid nem tudomnál, impresszív minden ilyen rendszer... "

Jol gondolod kell hozza egy fajta hozzaertes ami itt sokaknak meg is van. Azonban fontosabb hogy az ember akarjon es tudjon utannakeresni a neten mert sokminden megtalalhato ott ha nem is a konkret eszkoz de valaki valakik akik hasznaltak ilyet dolgoztak rajta vagy eppen szimplan ismerik.

Felrebeszelsz !

A rendszerbol evtizedekkel ezelott kivont nyugati es orosz fegyverekrol gyakorlatilag barmit, mindent meglehet mar tudni. Az adatok nyilvanosak mivel ma mar az info ertekuk vetekszik a "patko keszites titkainak" ertekevel.

Ezt te is tudod mert te magad is bujod a netet mert erdekel a tema. Eppen ezert korrektebb lenne vagy elismerned hogy nen tudtad a dolgot, vagy ha ugy gondolod hogy en tevedek akkor hozni mas forrast ra.

Van harmadik mod is mardsz a gyerekes stilusnal szinvonalon es akkor ugy leszel kezelve.</blockquote>

Gyerekes stílusomnál maradva, csak annyit üzennék, hogy szerintem amihez te hasonlítottad, az marhára nincs kivonva, mert épp lövöldözik gyakorlat gyanánt az Oroszok. Erre jössz TE, és hasonlítasz hozzá egy már kivont olyan rakétát, ami VAGY ellenrakéta, VAGY műholdvadász feladatkört tud, csak szimplán idesercintve, az Orosz rakétánál az amerikai gyorsabb. Állítod hogy nincs rendszerben, mert ezt leírták(ja, én még szerződést is láttam, SALT és START ból többet is, amit gyanúsan megszegett minden résztvevő fél...), de ha leírta a net, akkor az úgy van, az biztos, és olyan értékekkel rendelkezett fixre egy ellenrakéta/anti sat ahogy leírták. Mint pl. a Kalibr, arról is megírta a net, hogy nem repül sanszosan olyan messzire, mielőtt elrepült a Kaszpi tengerről indítva, Szíriába... Na, szóval maradnék tisztelettel, azt én vitatnám mégis, hogy bárminemű rakéta adatai kikerülve, amely valaha akár a csillagháborúval egy lapon volt említve, az korrelál a patkókészítés rejtelmeihez, meg hasonlóan pontos és valódi adatok érhetőek el e két dologról, a NETEN.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
https://www.rt.com/usa/316326-laser-armed-drones-avenger/

Erről vajon mi az oroszok véleménye? van egy video ahol szétlövi a sz-400 rakétákat lézerrel a levegőben .
Elektronikai hadviseléssel ellensúlyozzák majd?

Az amerikaiaknak egy katonai szállítógépre sem sikerült rakétaelhárító lézert telepíteni úgy hogy az rendszeresíthető kivitel legyen. Egy drónra ami század akkora biztosan nem lesz nagyteljesítményű lézer telepítve, mert túl nagy, túl nehéz, túl sok energiát igényel, mutasspon bármit is egy animáció.
https://www.youtube.com/watch?v=djZFHTa6TfA
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Nagyszabásu hadgyakorlat kezdodott a Kaszpi-tengeren, melyben a Kaszpi-flotta 50 hajója vesz részt.
glp4pE8w6Fo.jpg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 639
113
Házilag készült robbanószerkezet robbant egy moszkvai buszmegállóban egyelőre 3 sérült: http://sputniknews.com/russia/20151207/1031388061/moscow-bus-explosion.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
https://www.youtube.com/watch?v=joAKNJesY5U
https://www.youtube.com/watch?v=_vX8z4xbgM8
https://www.youtube.com/watch?v=a245Yl4QadE
https://www.youtube.com/watch?v=5gYdW5yVz38